NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

boba82
2. máj 2011

@miruschka ahoj,

ja som mala pri prvom merani ten tyzden ti uz presne nepoviem ale cca 11+5tt som mala 2,9mm o tri dni neskor nemarali 3,2mm. Podstupila som aj amnio, nastastie sa vsetko vylucilo, troska som mala zvysene AFP takze odporucali poriadne skontrolovat srdiecko, pripadne razstep, aj to sa po dvoch ultrazvukoch vylucilo. Drzim prsteky, viem, ze taketo spravy su velmi neprijemne, hlavne to cakanie na dalsie vysetrenia, kde postupne vylucuju dalsie podozrenia:(....Zelam podla moznosti co najpokojnejsie tehulkovanie🙂

boba82
2. máj 2011

@miruschka este dodam, dokonca mi to NT "merali" V 19tt a namerali tiez vyssiu hodnotu, ale udajne uz v takomto tyzdni tehotenstva to NT nema ziadnu vypovednu hodnotu, takto mi to povedali dalsi dvaja lekari...Len neviem naco sa na to pozeral ten lekar co mi robil ultrazvuk...Neostava mi nic ine len varit, ze snad sa drobec narodi v poriadku a vsetko bude ok🙂

furaha
2. máj 2011

miruschka - měří to ten samý doktor? já to též měla po pár dnech vyšíí - ale ne o tolik (3,2 na 3,6). pozor, jen někdo má na NT měření výcvik a stroj. můj doktor to např měří jen orientačně a co se mu nezdá, pošle na spec oddělení
jinak držím palce. já z toho byla úplně hotová

furaha
2. máj 2011

enrika - hlavně hlavu vzhůru, triply má špatné kde kdo - opravdu!

miruschka
2. máj 2011

Ahoj dievcata,
prve meranie robila moja gynekologicka, dalsie vysetrenie robil Mudr. Cunderlik. NIet viac, co dodat...

furaha
2. máj 2011

miruschka - to asi tolik nevzrostlo, ale tvoje doktorka nemá tak přesný přístroj. Bohužel, Čunderlík to asi špéatně nezměřil. věřím, že je ti teď zle. Ale zkus neztrácet hlavu, spousta lidí má zdravé děti i s vyššími hodnotami NT. někde tu byl seznam. listuj zpět, myslím, že ti může dodat naději.

miruschka
2. máj 2011

Furaha, ved ja som to tu studovala. Velmi mi pomohli tunajsie statistiky, ktore dievcata robili. Ale aj tak, uz mam svoj vek - 42 rokov, vobec sme uz s babom neratali. A na zaciatku to bolo este pestrejsie, mali to byt dvojicky dvojvajecne s roznymi datumami splodenia - rozdiel 2 tyzdne. A teraz je tento vysledok! A ani to jedno, co tam skutocne je, nema byt zdrave...
Mam naplanovanu amniocentezu, koncom maja / kvetna, potom dalsie cakanie. Kedze uz mam jednu za sebou, so synom, viem do coho idem. Ale tie nervy! V podstate budem este 2 mesiace v neistote. Ale to si to uz tu mnohe preskakali, takze nebudem sama. Asi budem skorej sediva. xixixi - cierny humor.

furaha
2. máj 2011

miruschka - jak já jsem ráda, že je to za mnou, bylo to děsné období. moc ti přeju hodně síly a taky podpory v bližních. a hodně štěstí, ať to dobře dopadne. dnes už vím, že to taková katastrofa být nemusí, ale stejně ty nervy jsou hrozné. tak se drž

katka37
3. máj 2011

@enrikad nemysli si tahle zk...... politika je ve zdravotnictví všude ,moooc držím palečky at je to dobré,nevzdávej se. 😉

enrikad
3. máj 2011

@katka37 : díky... za podporu.... kedy treba absolvovať amnio , myslím v ktorom týždni...Aby som nič nezmeškala.... lebo na opakované idem v 17tt, a výsledky budem mať asi o 2 týždne a to už budem v 19tt...

enrikad
3. máj 2011

@furaha : ďakujem za povzbudivé slová, ja viem, že sú veľmi skresľujúce a mnoho žien ich mali také... ale stále som verila, že mne sa to stať nemôže (myslím, že v to dúfa, každá z nás) 😒

mmaajjaa
5. máj 2011

Ahoj holky, příští týden mě čeká ultrazvuk na vývojové vady, chtěla jsem se optat těch, které už na něm byly, jestli už se provádí přes bříško nebo se používá ten vnitřní. Díky.

fiallinka
5. máj 2011

@mmaajjaa přes břicho 🙂

fiallinka
5. máj 2011

Mirushko, Enrico, zkuste se poptat na možnost rychlých výsledků, případně si je můžete zaplatit - není to na 100% a je to jen na některé vady, ale asi se to vyplatí, nebudete stresovat týdny, ale jen dny...

mmaajjaa
5. máj 2011

Fiallinko, díky. Jsem poprvé těhu a jsem ze všeho vyplesklá. 😀 Myslela jsem si, že je to mímo tak prťavý, tak že to dělají vnitřním ultrazvukem a sesrřičky u doktora jsem se na to neptala.

miruschka
5. máj 2011

Ahoj Fiallinka,

uz si vybavuje zrychlene testy. Ako som uz pisala, aspon si myslim, jednu amnicentezu mam za sebou. Priplietli sa mi do toho este sviatky, tak sa mi to predlzilo. To bol hrozny cas. Teraz uz na to nemam nervy, stresy su uz od zaciatku tehu.

miruschka
8. máj 2011

@boba82 Boba, vidim, zecakas babo 12.8. Mne sa pred par rokmi narodil syn, tiez 12.08. Budete mat doma maleho mudracika tvrdohlaveho! 🙂 m.

veruka
10. máj 2011

Zdravím po delší době,tak zítra jedu na genetiku na velký ultrazvuk,hrozně se bojím.Všem Vám přeju jen dobré výsledky a hezké zprávy!!!!!!!!!

katka37
11. máj 2011

@veruka držíme palce ,taky mně to čeká za 5týdnů 🙂

miruschka
14. máj 2011

Ahoj dievcata, lucim sa z tejto temy. Priroda zariadila a rozhodla za nas. Ostatnym buducim mamam zelam dobre vysledky a zdrave babetka. M.

odrik
14. máj 2011

@miruschka
Ahoj, ja uz od vcera tiez do tejto temy nepatrim. Aj u nas to priroda zariadila po svojom. Je mi to moc luto! Mam pocit, ze v tej smutnej teme, do ktorej si teraz chodim vyliat srdiecko, je nas nejako vela. Drzim Ti palce a verim, ze o chvilu si tu znova!!!

furaha
15. máj 2011

holky, to mě moc mrzí!

kiribaby
16. máj 2011

@babica1 Ahoj, prave čítam tvoj príspevok - Odborné usmernenie MZ SR o prenatálnom multimarkerovom skríningu vrodených vývojových chýb - uvádza sa tam, že NT screening je povinný zo zákona, tak som to pochopila ja, alebo sa mýlim?
V podstate hľadám info o tom, či je môj gynekológ povinný urobiť takéto vyšetrenie, nakoľko zo všetkých strán o tom počujem, vraj na to má každá pacientka nárok, všetky moje kamáratky to majú za sebou, len ja resp. môj lekár akosi zaostáva 😠

kiribaby
16. máj 2011

Baby poraďte! Práve čítam príspevok -@babica1 (už je neaktívna) - Odborné usmernenie MZ SR o prenatálnom multimarkerovom skríningu vrodených vývojových chýb - z dielne Min. Zdrav. SR z roku 2006 - uvádza sa tam, že NT screening je povinný zo zákona, tak som to pochopila ja, alebo sa mýlim?
V podstate hľadám info o tom, či je môj gynekológ povinný urobiť takéto vyšetrenie, nakoľko zo všetkých strán o tom počujem, vraj na to má každá pacientka nárok, všetky moje kamáratky to majú za sebou, len ja resp. môj lekár akosi zaostáva 😠 Č o si o tom myslíte? Mám na tom vyšetrení trvať alebo to mám nechať tak?

furaha
16. máj 2011

kiribaby - myslím, že se to dělá do 12+5 nebo 13+5? - ale času moc nemáš!
o zákoně nic nevím

miruschka
17. máj 2011

Odrik, pre mna je to uz asi definitivne passe ( neviem, ci sa to takto pise). Mam po 40 a este zopar negativ, ktore nepraju tehotenstvu ( alkohol, fet a cigarety to nie su). Ale Tebe drzim palce. Netreba sa umarat a deprimovat v ziadnych smutnych temach. Ono to nicomu nepomaha, psychike vobec nie. Treba mysliet dopredu, nechat zivotu volny priebeh. Vlastne si to vymazat z hlavy, lebo taka tazoba blokuje mysel a mysel zase blokuje cely organizmus. Mam to na sebe odskusane.
Tak este raz, vsetkym len a len dobre vysledky, ktore vedu ku krasnym vonavym babetkam. Pa M.

tinusiatko
19. máj 2011

no ja idem na NT buduci tyzden v piatok a bojim bojim bojim... ukludnovala som sa ze ved aj tak je sanca ze chytim jedneho z deviatich lekrov s certifikatom je v ramci slovenska nulova a ono OMYL ten moj doktor ma certifikat ,takze sa bojiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim este viaaaaac.....ach jo

preshibana
22. máj 2011

@tinusiatko nicoho sa neboj...tak isto som sa bala aj ja, hlavne ked som uz sedela v cakarni...a nakoniec vsetko dopadlo super....vraj vobec nepatrime do rizikovej skupiny babatiek a este aj fotku sme dostali 🙂 Drzim palce, nech vsetko dobre dopadne 🙂

tinusiatko
22. máj 2011

@preshibana DAKUJEEEEM 😀 uz nech je to za mnou 😉

tinusiatko
27. máj 2011

no tak pan doktor bol priam az neprijemny ,ale vdaka bohu povedal-aj napriek chybajucej genetike ,ze podla neho je vsetko ok. vdaka bohu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre