NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

sukubka
22. okt 2010

Klara.T NT 4,6, nosní kůstka přítomna, odběr chor.klků - genetika v pořádku, krev v pořádku, UTZ v 16. týdnu v pořádku, velký UTZ v 20.týdnu v pořádku - holčička , kardiologie-podezření na nedomykavost trojcípé chlopně, ale málo významné, na další kontole - srdíčko se umoudřilo, nedomykavost se sama spravila, UTZ v 31+1 v pořádku, 1.1. 2010 se narodila Adélka (3290g, 49cm) - zdravá a v pořádku, kontrola srdíčka - naprosto v pořádku

Misicka55: NT 3,5 , odběr plodovky, genetika v pořádku, krev špatná, UTZ v 17.týdnu - asi vada srdíčka - jedna polovina je menší, holčička, srdíčko má malou jednu polovinu, 4.1. Verunka 3780g, 48cm, několik operací srdíčka

Jasovky: NT 6 (jednou i 6,2), odběr plodovky, genetika v pořádku, krev v pořádku,UTZ v 16.týdnu v pořádku, velký UTZ v pořádku, chlapeček 31.1. Janko, 4280g, 50cm, zdravý

s.petulka: NT 3,5, krev pozitivní, odběr plodovky, potvrzen Downův syndrom, ukončení

tereza.starobová: NT (nejvyšší 4,1, pak klesalo), nosní kůstka zpočátku nenalezena, krev špatně, riziko Down 1:3, odběr chor.klků, chlapeček, 24.týden, genetika v pořádku, UTZ v 28.týdnu v pořádku UTZ v 30 tt špatné pupečníkové toky... UTZ v 32 tt ok, narodil se zdravý chalpeček

melonik: NT lítalo nahoru dolu, maximum 4mm, krev OK - nízká rizika, nešla na genetiku, 36.týden, UTZ v pořádku, chlapeček, UTZ v 30.týdnu OK, 11.1. zdravý Matuško 3850g, 50cm

evuna: NT přes 3, nosní kůstka skoro nalezena, krev vyšla špatně, chlapeček, amniocentéza, UTZ špatný (kratší nohy, špatná střeva, možná cystická fibroza), prý Down a CF, ukončení

aronek: NT 2,4 mm - hraniční hodnota, tripply OK, čeká zdravého chlapečka

Iwa1: v 11t NT 4mm, amniocentéza, výsledky OK, UTZ v 17tt a 22tt OK, 3D UTZ v 24tt OK, zdravá holčička, narozena zdravá Simonka - 3980g, 51cm

ellit: NT=3mm (ve 14+5), biochemie OK, NB+, nejde na genetiku,, UTZ v pořádku, chlapeček

jana3: NT=3 (v 13+1), krev OK, UTZ v pořádku, genetika v pořádku, holčička se narodila zdravá

Furaha: NT= 3,6mm, NB menší než 1,5mm, riziko 1:35 na DS, odběr klků - negativní, , UTZ v pořádku, chlapeček, 4D UTZ OK, narozen zdravý obřík Honzík 5,15kg, 54cm

Trolicek: NT= 4,2 (ve 12tt), krev OK, UTZ ok, genetiku nepodstoupila .....narodila se zdravá holčička

Ellyma: NT=6,21 (jednou až 6,75), nostní kůstka nejdřív nenalezena, později nalezena, riziko Down 1:2, krev špatná, odběr klků - potvrzen DS, přerušení

Moheda: NT= 2,6, krev pozitivní (PAPP-A 0,13; betaHCG 2,13), riziko Down 1:2, amniocentéza - potvrzen DS, přerušení

slovenka 262: NT=3mm, NB+, pozitivní tripply - riziko 1:100, pak přepočteno na 1:75, amnio OK, chlapeček

ploutvicka: NT=5,2 (ale v 10+5!!!), pak 3,3mm, nyní 1,8mm; NB+, UTZ - žádné VVV, amnio OK, čeká zdravou holčičku

moncicik: NT=3,4mm (v 13tt), krev špatně, riziko DS 1:7, na UTZ špatné srdíčko, odběr klků - negativní, tripply negativní, narodila se zdravá holčička

aidin: NT=3

delucia: NT=10, krev špatná, mimi se přestalo vyvýjet ve 13.tt, teď znovu těhotná, NT ok (pokud se teda nepletu)

justynas: NT=3,5, genetika OK

marketecka: NT=2,63 v 12+6, riziko 1:100, amnio OK, holčička

hedik: NT=2,7

claca: NT=2,5, kombin.test I.trimestr vyšel špatně, riziko DS 1:16, klky, genetika OK

klariks: NT= 2,5

andrea_b: dvojčátka, jedno NT= 3,3, amnio OK, UTZ OK,narozeni dva zdraví chlapečci

albyses: dvojčátka jedno 5,3mm, riziko 1:2, amnio OK, kardio OK, UTZ ve 20.tt OK

micinka 22: NT 4,0 zdravý karyotyp

zuzaxa: NT 13,9 potvrzen Turnerův syndrom, umělé přerušení

vivamp: NT v 10. týdnu 3,9...později 3mm, kluk, UTZ v 16tt OK

hakenka: NT 2,4. vyšší srdeční akce, UTZ ve 20. týdnu ok

lucida: NT 4,6 má zdravou holčičku

jarmilad: NT 5,7 patologický nález na hrudníčku, mimi se přestalo vyvíjet

figurka: NT 5,3 nosní kůstka přítomna, amnio - OK, tripple OK, kluk,

zabicka: NT 5,3, riziko DS 1:7, odběr chloriových klků - zdravý ženský karyotyp, UTZ v 17tt OK, echokardiografie OK, tripple OK, UTZ v 20tt OK, srdíčko tluče trochu rychleji.Narozena zdravá Laduska!!!!

karijini: NT 2,5, pak 3,1, pak zpět 2,7 odběr chloriových klků - OK, UTZ OK, kluk

micinka22: NT 4mm, genetika OK, na srdíčku malá uzlinka, jinak OK, kluk

fubinka: NT 4mm, tripple OK, amnio OK, echokardiografie OK, holčička

zaneta8: NT 3mm, riziko DS 1:22, riziko trisomie18 1:7, amniocentéza

bardotka: 1.těhotenství NT 4,9mm - genetika OK, přesto se rozhodla pro přerušení
2.těhotenství NT 6mm - dobrovolné přerušení

mopom: NT 5,8, genetika OK, přesto se rozhodla pro přerušení (už je to dýl)

vltavka: NT 2,64, krev OK

janinaaaaa: NT 2,6 (ve 12+5),

limetka80: NT 2,62 (v 12+4), tripple OK, UTZ OK, NB (nosní kůstka) trochu menší

sukubka NT 3,1 pak 2,5. krev pozitivní,nosní kůstka přítomna,odběr choriových klků,DS vyloučen-kompletní výsledky OK.Ultrazvuk 16+22 týden OK echokardio 23týden OK

Tak to je nejnovější aktualizace. Tak se tam holky zkontrolujte, jestli jsem tam neudělala chybu nebo něco zapomněla. Vy co tam nejste jste buď měly NT pod 2,5, nebo jste měli špatně jen krev atd. Toto jsou jen holky s NT větší než 2,5, občas s NT 2,4.

sukubka
22. okt 2010

zabijacka tak jsem to zapsala do tabulky 😵

klara.t
22. okt 2010

@sukubka nepřeháněj to prosím s těma přehledama, at zase nejsou na každé stránce. Já to tam dopíšu, neboj 😀 😀 😀

stanny
22. okt 2010

Omlouvám se, že vám sem holky lezu, ale jak jsem si tak četla souhrn, tak se dívám, že je hodně dětiček pak zdravých..ale víte to najisto? Já jsem teď v situaci, kdy máme NT 2,7 a nízké HCG..v pondělí jdem na plodovku a jsem zvědavá co nám pak řeknou.., jsem rozhodnutá, při jakémkoliv špatném výsledku jít na přerušení ☹ Od mého bratra syn se taky narodil zdravý a veselili se celého 1,5 roku a ono ouha..najednou odpadl a má smrtelnou genetickou poruchu (odumírají mu mozkové buňky) a trápí se celá rodina. Měl to samozřejmě od narození, jen se nic nepoznalo a možná kdyby šli na NT+ mohli tomu zabránit..Tak jsem jen chtěla říct, že když se vám po vysokém NT (myslím tím víc jak 4) narodí zdravé miminko..nemusí být zrovna bohužel OK a ukáže se to třeba časem.. 😕

klara.t
22. okt 2010

@stanny tohle nám sem raději nepiš. My to všechny víme, že zdraví je relativní. Já sama se stále bojím, aby malé něco nebylo. Máme ale děti docela prozkoumané a vše vychází OK, proto tvrdíme, že jsou zdravé. Ale samozřejmě se může stát, že se něco objeví. Ale to vůbec nemusí s NT souviset. Jen doufám, že se nic neobjeví. Z genetického hlediska snad budou děti také OK, však máme za sebou amnio nebo odběr klků, který to potvrdil. Sice se dělá jen nějaký základní průzkum, ale ten by snad měl stačit. Kompletní rozbor nedělají z finančních a časových důvodů a také proto, že to jsou už prý tak výjmečné nemoci, že je malá pravděpodobnost, že tam něco najdou (no ale to je taky jeden z důvodů, proč se stejně stále o malou bojím).

klara.t
22. okt 2010

Tak jsem tam doplnila vše:

Klara.T NT 4,6, nosní kůstka přítomna, odběr chor.klků - genetika v pořádku, krev v pořádku, UTZ v 16. týdnu v pořádku, velký UTZ v 20.týdnu v pořádku - holčička , kardiologie-podezření na nedomykavost trojcípé chlopně, ale málo významné, na další kontole - srdíčko se umoudřilo, nedomykavost se sama spravila, UTZ v 31+1 v pořádku, 1.1. 2010 se narodila Adélka (3290g, 49cm) - zdravá a v pořádku, kontrola srdíčka - naprosto v pořádku

Misicka55: NT 3,5 , odběr plodovky, genetika v pořádku, krev špatná, UTZ v 17.týdnu - asi vada srdíčka - jedna polovina je menší, holčička, srdíčko má malou jednu polovinu, 4.1. Verunka 3780g, 48cm, několik operací srdíčka

Jasovky: NT 6 (jednou i 6,2), odběr plodovky, genetika v pořádku, krev v pořádku,UTZ v 16.týdnu v pořádku, velký UTZ v pořádku, chlapeček 31.1. Janko, 4280g, 50cm, zdravý

s.petulka: NT 3,5, krev pozitivní, odběr plodovky, potvrzen Downův syndrom, ukončení

tereza.starobová: NT (nejvyšší 4,1, pak klesalo), nosní kůstka zpočátku nenalezena, krev špatně, riziko Down 1:3, odběr chor.klků, chlapeček, 24.týden, genetika v pořádku, UTZ v 28.týdnu v pořádku UTZ v 30 tt špatné pupečníkové toky... UTZ v 32 tt ok, narodil se zdravý chalpeček

melonik: NT lítalo nahoru dolu, maximum 4mm, krev OK - nízká rizika, nešla na genetiku, 36.týden, UTZ v pořádku, chlapeček, UTZ v 30.týdnu OK, 11.1. zdravý Matuško 3850g, 50cm

evuna: NT přes 3, nosní kůstka skoro nalezena, krev vyšla špatně, chlapeček, amniocentéza, UTZ špatný (kratší nohy, špatná střeva, možná cystická fibroza), prý Down a CF, ukončení

aronek: NT 2,4 mm - hraniční hodnota, tripply OK, čeká zdravého chlapečka

Iwa1: v 11t NT 4mm, amniocentéza, výsledky OK, UTZ v 17tt a 22tt OK, 3D UTZ v 24tt OK, zdravá holčička, narozena zdravá Simonka - 3980g, 51cm

ellit: NT=3mm (ve 14+5), biochemie OK, NB+, nejde na genetiku,, UTZ v pořádku, chlapeček

jana3: NT=3 (v 13+1), krev OK, UTZ v pořádku, genetika v pořádku, holčička Miska se narodila zdravá

Furaha: NT= 3,6mm, NB menší než 1,5mm, riziko 1:35 na DS, odběr klků - negativní, , UTZ v pořádku, chlapeček, 4D UTZ OK, narozen zdravý obřík Honzík 5,15kg, 54cm

Trolicek: NT= 4,2 (ve 12tt), krev OK, UTZ ok, genetiku nepodstoupila .....narodila se zdravá holčička

Ellyma: NT=6,21 (jednou až 6,75), nostní kůstka nejdřív nenalezena, později nalezena, riziko Down 1:2, krev špatná, odběr klků - potvrzen DS, přerušení

Moheda: NT= 2,6, krev pozitivní (PAPP-A 0,13; betaHCG 2,13), riziko Down 1:2, amniocentéza - potvrzen DS, přerušení

slovenka 262: NT=3mm, NB+, pozitivní tripply - riziko 1:100, pak přepočteno na 1:75, amnio OK, chlapeček

ploutvicka: NT=5,2 (ale v 10+5!!!), pak 3,3mm, nyní 1,8mm; NB+, UTZ - žádné VVV, amnio OK, čeká zdravou holčičku

moncicik: NT=3,4mm (v 13tt), krev špatně, riziko DS 1:7, na UTZ špatné srdíčko, odběr klků - negativní, tripply negativní, narodila se zdravá holčička

aidin: NT=3

delucia: NT=10, krev špatná, mimi se přestalo vyvýjet ve 13.tt, teď znovu těhotná, NT ok (pokud se teda nepletu)

justynas: NT=3,5, genetika OK

marketecka: NT=2,63 v 12+6, riziko 1:100, amnio OK, holčička

hedik: NT=2,7

claca: NT=2,5, kombin.test I.trimestr vyšel špatně, riziko DS 1:16, klky, genetika OK, zdravý syn

klariks: NT= 2,5

andrea_b: dvojčátka, jedno NT= 3,3, amnio OK, UTZ OK,narozeni dva zdraví chlapečci

albyses: dvojčátka jedno NT=5,3mm, riziko 1:2, amnio OK, kardio OK, UTZ ve 20.tt OK, narozena Eliška a Daniel, Eliška slabá šelest na srdíčku jinak jsou OK

micinka 22: NT= 4,0 zdravý karyotyp, narozen zdravý kluk

zuzaxa: NT= 13,9 potvrzen Turnerův syndrom, umělé přerušení

vivamp: NT v 10. týdnu =3,9...později 3mm, kluk, UTZ v 16tt OK, UTZ ve 30tt OK

hakenka: NT=2,4. vyšší srdeční akce, UTZ ve 20. týdnu ok

lucida: NT=4,6 má zdravou holčičku

jarmilad: NT=5,7 patologický nález na hrudníčku, mimi se přestalo vyvíjet

figurka.m: NT=5,3 nosní kůstka přítomna, amnio - OK, tripple OK, kluk, narozen Tomasko (4050g, 51cm), má jen 1 ledvinu a na ní k tomu mírnou diletaci

zabicka07: NT=5,3, riziko DS 1:7, odběr chloriových klků - zdravý ženský karyotyp, UTZ v 17tt OK, echokardiografie OK, tripple OK, UTZ v 20tt OK, srdíčko tluče trochu rychleji.Narozena zdravá Laduska

karijini: NT=2,5, pak 3,1, pak zpět 2,7 odběr chloriových klků - OK, UTZ OK, kluk

micinka22: NT=4mm, genetika OK, na srdíčku malá uzlinka, jinak OK, kluk

fubinka: NT=4mm, tripple OK, amnio OK, echokardiografie OK, holčička

zaneta8: NT=3mm, riziko DS 1:22, riziko trisomie18 1:7, amniocentéza

bardotka: 1.těhotenství NT=4,9mm - genetika OK, přesto se rozhodla pro přerušení
2.těhotenství NT=6mm - dobrovolné přerušení

mopom: NT=5,8, genetika OK, přesto se rozhodla pro přerušení (už je to dýl)

vltavka: NT=2,64, krev OK, NB+, tripple OK, UTZ OK

janinaaaaa: NT=2,6 (ve 12+5), tripple OK, UTZ OK

limetka80: NT=2,62 (v 12+4), tripple OK, UTZ OK, NB (nosní kůstka) trochu menší, amnio OK,

sukubka NT=3,1 pak 2,5. krev pozitivní,nosní kůstka přítomna,odběr choriových klků,DS vyloučen-kompletní výsledky OK.Ultrazvuk 16+22 týden OK echokardio 23týden OK

fiallinka: dvojčátka, jedno NT=2,1, tripple špatné, UTZ špatný - kratší stehenní kost, větší mozková komora, amnio - potvrzen DS, jedno mimčo chce donosit

blazena5: NT=2,9 (ale asi v blbý týden), vše OK, na amnio nejde

adeden: NT=2,6, vše OK

zuzik28: NT=3mm (pak 3,4), krev OK, tripple OK, UTZ OK, NB zatím nenalezena

olga777: NT=4,6 (12tt), UTZ OK

svetlana1: NT=6,4 (za 2t OK), NB+, tripple OK, amnio OK, UTZ špatný - mimču chybí bránice, rozmýšlí co dál

batinka: NT=3,9, NB zatím nenalezena, srdíčko tluče rychleji, amnio

stanny: NT=2,7mm

Toť vše, tak pokud jsou novinky, tak to dopište.


sukubka
22. okt 2010

stanny toto sem opravdu nepiš všechny tu máme strach ale jak píše klárka tak i těm co výjde NT zkázkově může později přijít nějaká vada!!!

mircalla
23. okt 2010

@stanny nechapem, co si tym prispevkom chcela povedat. myslim, ze dievcata su si vedome rizik a napriek tomuna prerusenie a niektore ani na amnio nesli, niekore ano. strasit tu niekoho kto je napriklad tesne pred porodom mi pride dost divne. myslim, ze kazdy sa do urcitej miery boji tak ci tak a ani vsetky vysledky v poriadku nie su 100%nou zarukou.
moj lekar povedal dokonca aj mne, co mam zdrave babo a vysledky boli vsetky naproto ok povedal, ze nic nie je na 100%, tak na 97% a niektore veci sa mozu ukazat az po porode.

na druhej strane moja sestra mala katasrofalne vysledky, odporucili jej okamzite prerusenie a maly ma 9 rokov a je uzasny a 100% zdravy.
asi nikto nic nevie naisto, ale to v nicom. ako pise klara, vsetky vieme, ze zdravie je relativne,
@figurka.m ako sa vam dari?

sukubka
23. okt 2010

holky prosím co to v tabulce znamená to NB+ ? 😕

mircalla
23. okt 2010

nasal bone + to znamena ze je pritomna nosova kosticka

sukubka
23. okt 2010

mircalla,aha děkuji 😵
holky copak dneska budete podnikat?unás je venku úplně nádherně

figurka.m
24. okt 2010

@mircalla dari sa celkom dobre, maly papa odusu aj spinka pekne, papame kazde 3 hodinky, a priberame 😀

a co vy? Filipko je uz velky chlapec 🙂

klara.t
24. okt 2010

@figurka.m a jak je na tom Tomaskova ledvinka? Ta diletace se lepší, nebo je na to moc brzo.

figurka.m
24. okt 2010

@klara.t este je moc skoro, 26.11.sme objednani na nefrologiu, na kompletne vysetrenia, zatial len nosime kazde 2 tyzdne moc na vysetrenie, uvidime 🙂

mircalla
24. okt 2010

@figurka.m dakujem,filipko sa ma vyborne. zelam malickemu vela zdravicka, je zlatucky bucko, pozerala som album

figurka.m
24. okt 2010

@mircalla dakujem,aj Filipko je chutnucky,len nech su tie nase pokladiky v poriadku 😉

sukubka
24. okt 2010

ahoj holky,
figurka.m tak držím pěstičky aby se ledvinka jen a jen lepšila!
figurka.m oni na ten problém přišli až se narodil nebo ještě v bříšku?držte se

batinka
25. okt 2010

@zabicka07 , to je naozaj dobrá správa gratulujem Vám, hodne zdravíčka prajem hlavne, a veľa šťastia.

zabicka07
25. okt 2010

@klara.t, @batinka, @sukubka, děkujeme za přání a držíme s malou Tomáškovi od @figurky.m pěstičky . 😵

klara.t
25. okt 2010

@zabicka07 nemáš zač 😉 a neskloňuj jména za zavináčem, takhle figurka neví, že jim držíš palce 😀

olga777
25. okt 2010

Ahoj doplňuji hodnoty do Kářiný tabulky:
NT 4,6mm -(12tt), UTZ v 16.tt v pořádku, tripletest v pořádku (1:350, 16.tt.), genetický UTZ v pořádku (18.tt), nosní kůstka krásně vyvinutá, velký UTZ hl.srdíčka ve 20.tt také v pořádku. Dle MUDr. v Gennetu nic nenasvědčuje tak vysokému NT. Odběr plodové vody jsem odmítla. A teď jen čekám a věřím, že je vše v pohodě.

albyses
26. okt 2010

Ahoj holky
Tak jsem dala do mého profilu nějaké fotografie Elišky a Dana. Bude jim tenhle pátek půl rok. Narodili se 29.4.2010. Stav je stále stejný – mírný šelest na srdíčku, ale zatím bez potíží. Sice jsme do téhle diskuze moc nepřispívala, ale při jejím čtení jsme si uvědomovala, že i když nám doktor řekl tu nešťastnou zprávu, tak že není nic ztraceno a musíme věřit a nic nevzdávat předem. Ten souhrn co udržujete je strašně šikovná věc, která ukáže jiným nastávajícím maminám, že hodnota NT vyšší než 2,5 (3) není potvrzení VVV, ale pouze zvýšené riziko, které je třeba hlídat, a né už s tím počítat na 100% (jak jsem to dělala já do doby, než jsme našla tuhle diskuzi). Díky všem a držím pěsti.

klara.t
26. okt 2010

@albyses ty jsou krásný. Já chci taky dvojčátka 😢 sama jsem z dvojčat a moc jsem si je přála.

batinka
27. okt 2010

Ahojte tak nepíšem dobrú správu, už volali výsledky z AMC potvrdené trisomy13 patauv syndr. je to hrozné nemôžem stále tomu uveriť, na morfol.UTZ sa nezdálo srdiečko a niake cystičky, ale presto sme išli ešte jednému lekárovi a on tam videl ďalšie vady. Na genetike nechápali prečo mi vyšli triple dobré, keď už v prvotrimest. vyšetrení boli niake podozrenia.

klara.t
28. okt 2010

@batinka tak to mě moc mrzí. ☹ A jak to bude dál? Asi doporučují přerušení viď? Četla jsem na wikipedii co Je ten Pataův syndrom a nedivila bych se. Je to fakt strašný. Tak hodně sil.

miriamex
29. okt 2010

Ahote,ja som sa len teraz prihlasila ale nieco by som vam o sebe chcela napisat.Mam 31 rokou a pri prvom ultrazvuku v 12.t.t.mi namerali 4mm NT. Hned na to ma poslali do Martina,ja byvam v LM,na vyssie pracovisko aby to potvrdili alebo vyvratili. Tam mi to samozrejme potvrdili a namerali zmensenu nosnu prepazku. Dok. mi povedal ze nic blissie sa neda o tomto povedat ale mam absolvovat v 16.t.t. Genetiku odber krvy a potom aj odber plodovej vody. Samozrejme bol to uplny sok,uz mam 3 rocneho synceka a pri nom som nemala ziadne problemy....o nejakom NT som nemala ani paru! Hned na to som som si sadla na net a vygooglila som si vasu stranku....a to je to co chcem povedat.....velmi pekne dakujem za to ze ste tu.....mne to velmi pomohlo ... mala som od vas dost informacii a hlavne aj vela pozitineho! Necitala som to az tak podrobne....cez zachvaty placu to ide dost tazko....ale chcem povedat ze ma velmi povzbudilo ze v tom nie som sama a hlavne ze vela pripadou dopadlo dobre.Ze nic nie je definitivne a ze je tam este velka nadej. Teraz som v 21.t.t. mam za sedbou odber krvy....vysledky boli dobre 1:28000 a vcera mi prisli vysledky z plodovej vody .... tiez chvala bohu vsetko v poriadku. A cakame dievcatko....co som aj chcela hihihi. Bolo tam odporucanie na 3D ulatrazvuk a sledovanie srdiecka. Hned som volala dok.Grochalovi a dnes este idem absolvovat dufam ze uz posledny stresovy faktor tohoto nekonecneho cakanie na spravny cas na odbery a potom nekonecne cakanie na vysledky...nech mi pan doktor poriadne povykruca tu dievku vo mne a zbavi ma poslednej neistoty. Ale poviem vam uprimne....uz nebudem pokojna ani za nic....az ked mi daju dietatko do ruk a aj vtedy budem este par mesiacou chytat hisaky pri kazdej zmene...len aby to vsetko dopadlo dobre!!! DRZIM VAM VSETKYM PALCE A VELMI PEKNE DAKUJEM ZA VASE PRISPEVKY!!!!! 🙂 prepacte za chyby hihi

klara.t
29. okt 2010

@miriamex vítám tě mezi námi, i když vím, že bys mezi nás raději nepatřila. Držím tvé holčičce palce, ale vypadá to, že je vše jak má. Nezapomeň nám se buď přispívat, nebo alespoň napsat po porodu, jak vše proběhlo. 😉

marika1977
29. okt 2010

@sukubka ahoj..nahodou som vas objavila...ja v tom nemam vobec jasno a nevyznam sa v tych nazvoch...ak by som sa mohla opytat na tvoj nazor na moje vysledky...dr.mi povedal ze je vsetko v poriadku a mam tam napisane nizke riziko..ja vlastne len koli informaciam a objasneniu co to vlastne to nt a vsetko okolo znamena..moje hodnoty:gestacny vek15+2,biochemicke riziko pro trisomii21=1:3219 riziko nt=1:1047 scrining trisome21 je pod cut-off,afp 45,9 ng/ml korig.moms 1,52,trisomia18 je 1:6790,mom afp(1,52) neviem ci som sa trafila spravne a ci mi vies pomoct pri objasneni tychto hodnot...toto mam na papieri a chcela by som sa opytat,ci sa da urcit s tychto hodnot aj pohlavie dietata...je to asi hlupa otazka,ja len ze vsade si pisala...chlapecek,holcicka...tak sa predsa len opytam,lebo ja pohlavie dietatka uz neviem naisto...najprv hovoril chlapca teraz dievca...ak som napisala nejaku hlupost,ospravedlnujem sa...ja sa naozaj nevyznam 😅 😅 😅 dakujem

klara.t
29. okt 2010

@marika1977 pohlaví se z toho určit nedá.Ty rizika 1:nějaké číslo X, znamená, že jedno dítě z tolika dětí X má tu danou vadu.
g.věk 15+2 znamená, že jsi těhotná 15týdnů a 2 dny, trisomie 21 je Downův syndrom - ty máš z hlediska biochemie (vyšetření z krve) riziko 1:3219, podle měření NT (šířka tekutiny za krkem, která by měla být co nejmenší) máš riziko tak malé, že to ani nešlo změřit, riziko trisomie 18 - pataův syndrom je 1:6790, máš moc pěkné výsledky. Ty hodnoty moms afp apod. jsou hodnoty hormonů v krvi. Pokud doktro řekl, že OK, tak je to OK.

marika1977
29. okt 2010

@klara.t dakujem za odpoved...potesila si ma..tak ze sme ok...ten 15+2 to som vedela ze su to tyzdne.teraz som v 32tt tak som kludna...este raz dakujem. 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre