NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

werumka
9. jan 2012

@klouiee Ne, já měla začínající zánět močáku - někdy kolem desátého týdne. A on si to tam přihlasil, protože zjistil, že jsem diabetička, tak mě začal zkoumat jak pokusnýho králíka a pořád říkal, že potřebuje vědět jak moc mi hrozí potrat a že mi teda může hrozit i když nic nenajde. Což opakoval asi pětkrát. Pak mi řekl, že syn je větší podle ultrazvuku o víc jak týden a že je to určitě špatně zkompenzovaným diabetem (což nebyla pravda), pak mě sprdnul, že beru léky, které nemohu vysadit (ale pro jistotu mě sprdnul zpětně - jakože jsem je brala v prvním trimestru) a pak mi řekl, že teda neví, jak tohle těhotenství dopadne... já myslela, že se složim. A to všechno kvůli zánětu močových cest.

leeena_4
9. jan 2012

@werumka no to je na přes hubu!

megy
10. jan 2012

@klouiee přijde mi to hodně divné, když se to měří vaginálně. můj dr. když dělal vaginálně uz, tak jen proto, aby mi změřil délku čípku, nebo se podíval pořádně na průměr hlavičky a komor 🙂 my moc nespolupracovali přes bříško na toto měření 🙂 a to se považuji za hubeňoura, aby šlo krásně všechno vidět.
měření NT se musí měřit nejméně na třech místech 🙂 aby někdo mohl říct, že je to patologické. Pak se to hodí do kompu spolu s výsledky krve a vyjde riziko VVV.
dr. je fakt ichtyl, takhle tě strašit. Mě by zajímalo, jak ti vyšla krev, která se bere v 11 - max. 12 týdnu a uz za dva týdny. navíc můj dr. mi taky říkal, že krev by se měla brát, až je maličký větší než 3,5cm, takže je potřeba to taky změřit před odběrem - u mého dr. je to aspoň standardní postup.
hlavu vzhůru 🙂

klouiee
10. jan 2012

@megy Dělal mi vaginální asi jen proto, že jsem přišla s tím, že špiním a ještě bylo celkem brzy, byla jsem v cca 10tt. Dneska nevím jak ho bude dělat, pak sem písnu 😉. Tenkrát to určitě na třech místech neměřil, prostě něco změřil, ukázal mi to a bylo.
Krev mi bral v 11tt, výsledky nevím jak dopadli, nikdo mi nevola, předpokládám, že dnešní výslekdy skloubí s krví a nějaké číslo z toho vypadne a pak budu řešit co dál. Hlavně bych byla ráda, aby to bylo co nejdřív, aby se nic zbytečně neprotahovalo a kdybych musela řešit nějaké další vyšetření, konzultace, odběry plodovky atd, tak abych to mhla řešit co nejdřív. Tahle nejistota je nejhorší, chci vědět na čem jsem, ať to dopadne už jakkoli. ☹

megy
10. jan 2012

@klouiee to souhlasím, že nejistota je nejhorší, ale uvidíš, dr. měl předtím velké oči a jak dostaneš výsledky, tak se ti uleví. budu čekat na zprávičku🙂 držím pěstičky 🙂

klouiee
10. jan 2012

@werumka Já bych ty diplomy některejm těm MUDrům okamžitě odebrala ☹

klouiee
10. jan 2012

@megy Ty jsi měla taky vysoké NT? Jinak díky, snad to dopadne co nejlépe 😉

megy
10. jan 2012

@klouiee v kolik tam jdeš??? Já nebyla moc odvařená z NT, jelikož když jsem četla, kolik holek mělo pod 2,0 - vlastně skoro všichni, tak jsem byla na nervy. Já měla na jednom místě 2,0, pak 1,8 a 1,6, když naměřil první 2,0 tak mě to děsilo, ale jsme zdraví. I druhý tripl vyšel neg. uvidíš sama, že dr. měl divné oči 🙂

klouiee
10. jan 2012

Jdu na jedenáctou 😉 tak ještě sedím u pc, za chvilku skočím do sprhy a začnu se tak nějak chystat. Aha, tak to ju, ale jinak vzorné hodnoty 😉

orlik
10. jan 2012

Ahoj, byla jsem dnes na NT a hodnota je 2,7. Od té doby jen bulím a snažím se sama sebe přesvědčit, že to bude dobré. Krev na PAPP dopadla dobře, tak teď čekám na triply, aby udělali integrovaný screening. To bude až na konci ledna. Vůbec nevím, jak vydržím tak dlouho čekat.

boba82
10. jan 2012

baby, @orlik , nezufajte, presne pred rokom son prezivala to iste, NT nam namerali 3,19 a mame krasneho zdraveho syna! drzim vam palce, viem, ze je to tazke, ale nezufajte 😉

jabluncanka
10. jan 2012

@orlik Zachovej klid,měla jsme to úplně stejně a nakonec je všechno OK...hodnoty triple testů mi riziko výrazně snížily...bude to dobré,neboj se...Já měla NT 2,6 a sérové hodnoty taky v pořádku a mimi je OK...příští týden mě čeká pediatrický ultrazvuk,ale myslím,že ten bude taky OK... 😉

leeena_4
10. jan 2012

@orlik jestli je krev v pořádku, tak to bude dobré. Jaké jsi měla riziko vypočítané? Jestli se ti nechce čekat, můžeš jít na odběr choriových klků teď a mít výsledky zítra 😉. Ale fakt pokud byla krev v pořádku tak 2,7 není zase tolik 😉. Některá centra mají normu i do 3 😉

leeena_4
10. jan 2012

@klouiee jakpak jsi dopadla? myslela jsem na tebe 😉

klouiee
10. jan 2012

@leeena_4 Ahojky 😉 no takže hodnta NT 5mm je ta tam... Dnes měřil opravdu 3x, první 2,7; druhý 2,8 a třetí opět 2,8, měřil to přes bříško a čučel do toho asi 15min. Jsem daleko klidnější, hodnota do 3mm je prý v normě, příští týden v úterý jdu ještě na odběr jedné krve a potom budou kompletní výsledky ve čtvrtek, to už mi řekne ty možná rizika 1 ku něčemu 😉 Snad to bude vče v pořádku a vše byl jen planý poplach 🙂 Nosní kůstka byla přítomna, nic jiného mu podezřelého nepřišlo, ručičiky, nožičky, všechno máme, srdíčko krásně tlouklo, komory viděl zatím jen dvě, ale že je opět strašně brzy, srdíčko má prý teprve 6mm 🙂 takže ještě cca 10 dní nejistoty a pak už snad bude jen a jen líp 🙂 Díky za podporu 🙂

klouiee
10. jan 2012

@leeena_4 jo ještě docela jsem se u toho UTZ bavila prcek tam dělal salta a když už si lehl, tak si pěkně hodil ruku pod hlavu, jak největší frajer 😀 fakt sranda nebo si prst cucal, nevěděla jsem jestli mám v tu chvíli brečet nebo se smát 🙂 byla to nádhera 🙂

leeena_4
10. jan 2012

@klouiee na zkoumání srdíčka je brzy, jen průtoky jdou teď poznat. Tak paráda, že 5mm je v trapu, to mám za tebe radost a přeju, ať se to jen potvrdí už. A doktor by fakt potřeboval do huby za to děšení.

klouiee
10. jan 2012

@leeena_4 No ještě se nechi moc radovat a v klidu počkat na kompletní výsledky 🙂 pak sem písnu jak jsme dopadli 😉 Nooo o doktorovi raději ani nemluvím ☹ je to kokša (slušně) 😀

klouiee
10. jan 2012

@orlik Ahoj, tvoje hodnota je myslím v pořádku, vůbec nenervi, jaké ti vypočítal doktor riziko? Já měla před 3 týdny hodnotu NT 5mm a dnes 2,8mm a jsem s tímto číslem daleko klidnější 😉

salomee
10. jan 2012

No právě souhlasí, že ta hodnota není důvodem k pláči, když to není nad tři ..a ani pak není důvod k panice, ke všemu když krev a ostatní bylo dobré.

megy
10. jan 2012

@orlik 2,7 se považuje normál - dokonce do tří, ale také závisí hodně na výsledcích krve a jak se to dá dohromady a kolik ti vyjde celkově kombinované riziko. Zajímalo by mě, kdy ti brali krev?? v kterém týdnu a kdy ti teď dělali uz, to je hodně důležité a neplakej - tato hodnota je relativně v pohodě. 🙂

@klouiee přijde mi zvláštní, že nemáš ještě odebranou krev kvůli riziku vvv, protože ta se bere právě 14 dní před uz, ale možná má dr. jiné postupy nebo tam bere ještě něco jiného 🙂 což mu ku cti 🙂 jinak jak jsem říkala, ono měření tak brzo není dobré, jen zbytečně vystresuje 🙂

klouiee
10. jan 2012

@megy já krev odebranou mám, ale dneska mi MUDr. oznámil, že se ještě musí vzít jedna a pak se to teprav kloubí a dělají se závěry... A co jsem vyčetla, tak někteří to takhle dělají, dva odběry krve, jeden UTZ... no celkově mi to je jedno, že mi budou brát ještě krev, ale ráda bych už ty výsledky... ale když už jsem vydržela do teď ty tři týdny nejistoty, tak do příštího čtvrtka to zvládnu určo 🙂

megy
10. jan 2012

@klouiee no právě, můj dr. dělá to, že ti vezme první celou krev a dva týdny potom ultrazvuk a pak to hned po uz kloubí se vším na počítači ve speciálním programu, který vyhodnotí celkové riziko.

klouiee
10. jan 2012

@megy tak asi to hold dělá každý jinak, no musím ještě vydržet ☹

orlik
10. jan 2012

Děkuji za podporu, to jsem potřebovala slyšet. Už jsem se trošku uklidnila a snažím se myslet pozitivně. Já ještě žádné riziko vypočítané nemám - absolvuji tzv. integrovaný screening. První odběry krve jsou v 10.-11.tt (jsou na PAPP - ty mi vyšly dobře) a za 4 týdny jsou druhé odběry (triply - ty mě čekají až 26.ledna) + měření NT. Až budou mít všechny výsledky, vypočítají riziko a podle toho se bude řešit, co dál. Šílené je to čekání v nejistotě. Už aby bylo toho 26.

hojda
10. jan 2012

@klouiee Pokud se dělá integrovaný test (ten je nejpřesnější) tak ti berou krev 2x a jednou ultrazvuk, výsledky jsou ale později, než když se dělá jen prvosemestrální screening.

klouiee
10. jan 2012

@orlik no vidíš to, co já se ještě tady nedozvím, i já díky za info, tak to mě potom taky dělá ten integrovaný screening, no tak já jsem trošku napřed, ale jen o týden, komplet výsledky budou 19.1. přeji hodně štěstíčka a nenervi, NT je v pohodě, první krev taky, tak už by se nemělo nic stát 🙂

klouiee
10. jan 2012

@hojda díky moc za info, to jsem nevěděla 😉

orlik
11. jan 2012

@hojda u doktora Čutky jsme včera byli - vyšetřoval mě ten mladší a byl naprosto úžasný.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre