NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

furaha
6. nov 2009

janko - to co se rodí je zdravější a silnější. říkají, že samovolně se potrácí ty, co mají takovou vadu, že nejsou života schopné.... myslím, že to je filosofická otázka - já třeba řešila co bych udělala s dítkem, co je zdravé, ale má DS - a ani to nechci moc debatit, protože to je osobní rozhodnutí každé z nás a myslím, že to nemá kdo soudit a posuzovat. sama jsem si (skoro) zažila jaké to je si něco myslet a pak ve skutečnosti sedět v té mezní situaci a rozhodovat se se všemi důsledky - a vůbec mi nepomohlo, že k tomu doktoři přistupovali jak k vymáčknutí beďara. Příroda holt funguje tak jak i u zvířat - přežijou silnější - příroda tam žádný limit 12 týdnů či 24 týdnů nemá... je to kontinuum a naše poznatky a přístoje nám dávají možnost rozhodování - ale tím i dilemata a odpovědnost. toť můj názor

klara.t
6. nov 2009

Já zadávala šíjové projasnění, nuchal translucency, hodnata NT, vysoká NT apod. ale až když jsem zjistila o co jde. Mě tenkrát doktor řekl, že je tam něco co tam nemá být. Ve zprávě bylo hygroma colli. Tak jsem tu tenkrát založila téma hygroma colli - ale pak jsem nějak přišla na to, že je to NT. On mi raději nic nevysvětloval jen mě posílal na další vyšetření. Říkal, že mě nechce strašit. No když si na to vzpomenu, tak to bylo děsný období. Stačí si přečíst moje příspěvky z přelomu června a četrvence. Tam jsem byla rozhodnutá jít na přerušení at genetika dopadne jakkoli, protože jsem se bála vad srdce, rozštěpů a nebo něčeho co nejde zjistit před porodem (to se bojím do těď). No ale nakonec se to v dobré obrátilo a já věřím, že čekám zdravou holčičku.

Já zpočátku tápala a hledala co nejvíc informací a příběhů - zajímalo mě, jak dopadly. Proto teď dělám to shrnutí, aby ty co to zjistí až teď mohly rovnou kouknout, že ne vždy to dopadá špatně. To já tenkrát neviděla. Ty příběhy se šťastným koncem jsem jakoby přehlížela, nebo mi přišly výjmečné. Viděla jsem jen ty špatné konce. No a stačilo si to jednou celé přečíst znovu, udělat poznámky a pak to sesumírovat a najednou se ukázalo, že to dopadá i dobře. Dává to naději. Tu kdybych měla na začátku, tak bych asi o přerušení neuvažovala. Takhle jsem chudáka holčičku vystavila stresu asi po dobu 3-4 týdnů. No snad jsem jí tím moc neublížila. Ale nešlo mi myslet pozitivně.
Tak proto to sesumírování - budu to dělat dál. Vždy po nějaké době, aby to nebylo na každé stránce 😀

fass
6. nov 2009

Moheda , to co ted prožíváš ty ,já prožívala před 6 týdny.Ted momentálně čekám na výsledky z plodovky.Já byla na genetice ve 13+0 na plodovku jsem šla až16+1.To čekání je šílený ,ale uteče to.Pro mě je asi horší čekání na výsledky.U nás rychlé testy nedělají a celý karyotyp jim trvá nejmémě 3 týdny.Snad bude vše ok.Já životní pesimista se ,ale připravila na nejhorší variantu,tak bych chtěla být mile překvapena.Přeji ti ,at ti to rychle utíká a dobře dopadne. 🙂

moheda
6. nov 2009

Ahoj fass, máš naprostou pravdu. Já už jsem se také celkem uklidnila, ale zjistila jsem, že se vlastně pomalu smiřuji s tou nejhorší možnou variantou a pokud to naopak dopadne dobře, což si přeji, budu mile překvapená. Ono je asi lepší být připravená na nejhorší. Akorát nechápu, proč mi tu plodovku nevezmou dříve. Nechtějí to dělat - mluvím o Liberci - před 18. týdnem. Co tobě vyšlo špatně? První odběry krve nebo NT ? Mě řekli, že první výsledky budu vědět do 24 hodin a zbytek za 14 dní až 3 týdny.

moheda
6. nov 2009

Takže přeji, ať to dopadne dobře - jenom dobré zprávy. 🙂

kualalik
6. nov 2009

Hezké odpoledne,
tak jsem další čekatelka na výsledky z amnia. Musela jsem na plodovku toto pondělí (tripply vyšly blbě na Downa 1:290) a tak doufám, že vše bude v pořádku. Na den, kdy mi volali výsledky z tripplů, nikdy nezapomenu ☹ Proběhl mi hlavou celý průběh těhu, i to dlouhodobé snažení, myslela jsem, že to je můj konec ☹ Trvalo to dva dny než mi došlo, že se ted nesmím nervovat.. manžel mi zakázal jakékoliv pochmurné nálady 😅 Po amniu byl se mnou čtyři dny doma a je fakt skvělej chlap... 😉

Všem, co čekají na odběry (amnio, klky) či výsledky, přeju zdárný průběh těhotenství 😵

fass
6. nov 2009

Moheda ,já měla NT 1,6 , nosní kostička v pořádku,ale hraniční PAPP 0,40mom, ta druhá hodnota 1,75mom , k tomu věk 36 a positivita je na světě.Mě taky na plodovku řekli,.že čím dřív ,tím huř.Prý by mohl být nedostatek plodové vody a v ní málo buněk plodu a že by se mohlo stát,že se kultivace nepovede a musela bych pak na rychlo na nový odběr.

moheda
6. nov 2009

No tak to já jsem na tom podstatně hůř- myslím statisticky, protože jsem měla hodnoty: NT 2,6
PAPP 0,13
hCG 2,13
Když k tomu přidají můj věk 37 , vyšlo riziko 1:2.

fass
6. nov 2009

Oni ani přesně neřeknou co je vlastně blbě.Bud to vyjde negativně nebo pozitivně.Až na netu sem si našla informace jak by měli výsledky vypadat.Co sem našla tak PAPP má být nad 0,40mom a druhá hodnota pod 2.00mom.Tak teda nevím,ale riziko mám 1ku120.Ale i ten komu testy vyjdou ok si nemuže být stoprocentně jistý ,že má mimi zdravé.Je to risk až do konce,ale člověk si to uvědomí až je něco blbě.

mabe
6. nov 2009

holky, tak jsme v poradku 🙂 drzim palce vsem ostatnim, at se dockate stejneho vysledku jako ja. 😉drzte se, je to o nervy, ale musite vydrzet.

jana3
6. nov 2009

mabe: super, gratulujem

mabe
6. nov 2009

jani, dekujuuu. tech 14 dni od plodovky byly krusny, tedka uz snad jenom radost. 🙂

furaha
6. nov 2009

http://www.address.cz/data/www.sanquis.cz/artic...

docela pěkný článek v češtině. poslední část se věnuje NT

ellit
6. nov 2009

mabe super gratulujeme, tak si teraz plne uzivaj tehulkovania a pohladkaj za nas Anicku 😀

furaha
6. nov 2009

mabe - to je super, úleva - já se málem vznášela! ... a bulela jsem 🙂

furaha
6. nov 2009

klárko - no já vím, četla jsem. já byla ale taky šílená. to se prostě svět obrátí vzhůru nohama - a nestrašit nelze - v momentě kdy vyřknou, že další testy, tak už je to v háji a je snad lepší pořádně poinformovat - mně třeba nikdo neodpověděl na otázku, jestli je nějaká naděje. tu jsem si pak našla sama tady a v článcích na netu. no a ten stres je děsný, já po těch klcích strašně zvracela - ale od nervů, namáhala jsem břicho jak do té doby nikdy. tak snad to ty děťátka přežijou bez větší újmy. ... a snad jim nebude pískat v uších z těch všech ultrazvuků

misicka455
7. nov 2009

Ahojky holky, tak nové info o nás

Ráno na štitné žláze jsme dopadly dobře, porodem přestanu brát prášky a mělo by to být Ok 😉 Horší to bylo na kardiu. Srdíčko už je pěkně velké takže už tam jde všechno krásně vidět a jak poslední dvě sezení říkala, že se to vyvijí dobře tak tentokrát to byla pěkná podpásovka , kterou jsme nějak už nečekaly a srdíčko nám stagnuje a tá druhá půlka je strašně zúžená , takže říkala že po porodu se to skoro na 100% ucpe neboli sroste. Takže co to pro nás znamená, v pondělí si budeme volat tady k nám do porodnice kde si nás už převezmou a budou nás sledovat a domluvíme se na porodu atd....Domluvily jsme se , že tedy budeme rodit tady v Brně jelikož s tou Prahou by to bylo moc složité. Hned jak se malá narodí tak té doktorce zavoláme a ona nám malou přijede zkotrlovat a podle toho v jakém stavu tedy bude to srdce tak se rozhodne jak dál. Takže nás při nejmenším čekají kapačky na roztahnutí cév nebo co a v tom horším což říkala, že to klidně může být tak operace 😒 Ale to by nám kočku převezly po porodu do té Prahy a my tam jely za ní. Včera jsem pořád brečela a dneska mi taky není moc OK-. Ještě , že odpo jdeme na muzikál n a Bídníky tak přijdu na jiné myšlenky. Je mi princezny moc líto, že už přijde do života a bude to mít komplikované jen doufám, že to všechno její srdíčko zvládne a ani nechci myslet na to nejhorší. Už to chci mít za sebou, už ať je Leden 😉

jana3
7. nov 2009

misicka: budeme na vas mysliet

moheda
7. nov 2009

misicka, dopadne to dobře, uvidíš. Budu strašně moc držet všechny pallečky. Drž se. 🙂

furaha
7. nov 2009

misko - moc přeju ať to dobře dopadne a do Prahy nemusíte. aspon ale vedí, co je spatne a co s tím případně dělat. holčina bude dobrá, uvidíš!

romicka
7. nov 2009

Ahoj holky, konečně jsem narazila na diskusi, kde řešíte podobný problémy jako já. Ve středu jsem podstoupila odběr plodové vody z důvodu 2 a půlkrát zvýšené hodnoty hcg. Jak jsem se zde dočetla, některé z vás podstoupily odběr krve již v 1. trimestru, ale mě tato varianta vůbec nebyla mým lékařem nabídnuta. O to větší zděšení bylo, že mi nevyšel triple test v 2. trimestru. V průkazce mám zapsanou zvýšenou hodnotu hcg 66.60
Nemáte prosím s tímto nějaké zkušenosti? Jsem dosti nervozní a navíc výsledky budou známy až za 14 dní... Děkuji

tereza.starobova
7. nov 2009

Mišičko držím palce. Holčička je velká bojovnice, věřím, že za těch pár týdnů do porodu se ještě srdíčko zlepší! 🙂

klara.t
7. nov 2009

Myšičko, držím palce. I kdyby byla nutná operace, tak věřím, že dobře dopadne. Hlavně, že ví, že má špatné srdíčko a můžou se na to dopředu připravit.

Romicko, my taky byly na odběru plodovky nebo klků (nepleť si to, ty jdou odebrat dříve než plodovka), ale z důvodu zvýšeného NT - šíjového projasnění. Nás tam neposílali kvůli HCG. Spíš než v tomto tématu by ti poradily v tématech:
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

atd. zadej do vyhledávače buď HCG, nebo amniocentéza, nebo screening v 2.trimestru.

misicka455
7. nov 2009

Holky díky moc 😉 _Už bych fakt chtěla mít ty dva měsíce za sebou a vědět na čem teda jsme 😉

moheda
9. nov 2009

Ahoj holky. Dneska jsem zkusila kontaktovat soukromou genet. poradnu, kde mi velice ochotná paní doktorka nabídla odběr plodové vody 25.11. , takže nebudu muset čekat až do 9.12. Přistoupila jsem na to a jsem ráda, že se tím to moje trápení o něco zkrátí. Ať už je výsledek pozitivní nebo negativní, ale konečně budu vědět, na čem jsme. Zarazila jí hlavně hodnota PAPP-A - 0,13. Tak uvidíme. 😒

fass
9. nov 2009

Ahoj moheda,to je fajn ,že te vezmou dřív.Z toho čekání je člověku na nic.Kdyby mi tu neřádil ten malý rarach,tak už sem asi v Bohnicích.Přeji jen ty nejlepší zprávy.

w_h
10. nov 2009

misicka:
moc vam drzim palce!!! urcite to dobre dopadne!!!
ale u vas neni detska kardiochirurgie? nechces pro jistotu jeste treba do ty prahy na konzultaci? za tu nic nedas, urcite je lepsi mimi prevazet jeste v deloze, nez potom ev. narychlo treba vrtulnikem

jana3
10. nov 2009

Ahojte, dnes nam dosli dalsie vysledky z genetiky, zatial su vsetky ok,
zvysok budeme vediet asi az niekedy buduci tyzden

iwa1
10. nov 2009

jana to su vynikajuce spravy 😉 🙂 uvidis bude vsetko ok 😀

jana3
10. nov 2009

iwa: tebe sa to uz riadne blizi...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre