NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

lonelyfrog
30. jan 2012

ahojte, ja som bola na genetike v piatok po tom ako mi moj gyn. nameral hodnotu NT 2,5 mm o den neskor na genetike mi namerali zrazu hodnotu 4,7mm vystrasili ma ale straaasne pritom nosna kostick aje ok hlavick avyzera yt ok aj mozog srdiecko brusko chrbtica rucky nozk y proste vsetko len ta hodnota je strasne vysoka.vraj budem musiet ist na amnio moje riziko je 1:20 je mi to zvlastne nikdy sa v rodine ziadne ochorenie nevyskytlo mam 24 rokov a zrazu z populacneho rizika 1:958 mam 1:20...co sa tyka vysledkov vraj musim cakat mesiac na odber a dalsi mesiac na vysledky s tym ze si mozem priplatit za vysledky do dvoch dni 250 e co je skoro 8000 sk uplne sialene..neviete nahodou ci hodnotu NT mohlo ovplyvnit ze som cely predminuly tyzden bola velmi prechladnuta ??

leeena_4
30. jan 2012

@lonelyfrog to je nějaké divné, jedno z těch měření musí být chybné! Pokud jsi ve 13 tt doporučuji ti odběr choriových klklů, dělá se do cca 14tt a výsledky můžeš mít do 24 hodin, jen někde se to platí.. Hodně štěstí, věřím, že to bude v pořádku. Většinou u takové hodnoty NT, jako je 4,7 by bylo ještě něco dalšího, kdyby to bylo špatně, buď absence nosní kůstky, nebo obrácený tok krve v žíle k srdíčku 😉. Držím pěsti a na ty choriové klky se určitě zeptej 😉

beruska81
30. jan 2012

lonelyfrom já mám blbé krevní testy nejspíš, protože UTZ byl dle doktora v pořádku, NT 2,6, ale na to nic neřekl. Já mám riziko 1:45 a jdu na odběr choriových klků ve středu. Jsem teď 14 týden. Takže se na to určitě zeptej. Držím palce

lonelyfrog
30. jan 2012

dakujem urcite sa na to opytam, zajtra idem na prve odbery tak som zvedava ako dopadnu..ja tomu aj tak nejak neverim ze nieco nie je v poriadku ked babo vyzera byt naozaj uplne vyvinute podla vsetkeho ako ma byt....beruska 81 budem drzat palce aby vam to dopadlo s drobcom vsetko dobre 🙂

pampeliska1
30. jan 2012

@lonelyfrog ahoj, no ty hodnoty jsou opravdu divné..Jeden z nich musel měřit úplně mimo.. Pak ještě nechápu, jak ti mohli spočítat nějaké riziko, když píšeš, že jdeš na krev až zítra! To se počítá všechno dohromady - výsledky z utz i výsledky z krve..
Ptala ses, jestli může hodnotu NT ovlivnit nachlazení - myslím si, že nemůže. Někdy se říká, že výsledky krve může ovlivnit např. užívání některých hormonů, což ale taky není úplně pravda..

lonelyfrog
30. jan 2012

no ja berem duphaston ale tiez nemyslim ze to ovplyvni vysledky krvi.no vlastne mi to vypocital genetik len na zaklade hodnoty NT lebo naozaj vsetko ostatne malo babo uplne v poriadku..tiez ma prekvapilo ze vzhladom na zmerane NT sa tak velmi zmenilo riziko zo skoro 1000 na 20 ..uvidime co mi povie moj gyn. v neho mam vacsiu doveru je naozaj super ukazkovo sa stara...este mi spominal ten genetik ze Nt moze byt zvysene kvoli infekcii ak som nejaku prekonala pocas tehotnosti preto ma napadlo to prechladnutie alebo co to bolo lebo lekarka ma aj tak hned odbila ze mi aj tak nic nemoze dat tak sa mam liecit len tak po ,,domacky,,..mozno v tom bola aj nejaka infekcia neviem...som zvedava hlavne na tu krv momentalne

aaliyah
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
leeena_4
30. jan 2012

souhlasím s @pampeliska1, že bez krve nemůžou spočítat riziko!! to je blbost.

leeena_4
30. jan 2012

@aaliyah držím moc pěstičky, ať se ti za dva týdny narodí krásné zdravé miminko 😵

aaliyah
30. jan 2012

Dakujem LEEENA_4 velmi moc pekne ,je to krasne ked niekto ako ty drží pestičky,lebo mi to dava trošku nadej 🙂 .....ešte raz ti velmi pekne dakujem 😲

leeena_4
30. jan 2012

@aaliyah nemáš vůbec zač. Moc přeju všem, ať to dopadne lépe, než u nás. My se zdravého miminka tky dočkáme 😉. Vím to 😉

dadkav
2. feb 2012

Ahojte dievčatá podávam priebežné info čo a ako 🙂 ďakujem leeena_4, orlik, tina 7729 a ostatným za povzbudenie....po vyše 3 tt som bola na UZV, kam som už išla so zlým pocitom...na pripomenutie čakám dvojky a u jedneho mimca nam zistili tzv. hydrops plodu.....teraz pán dr. všetko premeriaval, srdiečka a pohyby a všetko vyzerá byť ok /medzitým aj zabudol čo mi zistili a potvrdili viacerí doktori/.Som sa teda spýtala, že ako to vyzerá s tou tekutinou....hmmmm že zmizla, čo je ale divné, nemám sa však tešiť, pôjde zrejme o známku poškodenia pri vývoji.....nooooo ale mám oveľa lepšiu náladu ako pred mesiacom, budúci týždeň idem na amnio a uvidime 🙂

lonelyfrog
3. feb 2012

ahojte tak dnes som volala na gyn vraj prve testy z genetiky su ok ale vraj to nemusi nic znamenat ,ze dolezite su tie z 18 tt takze uz nech mam po nich aj tak sa z dobrych vysledkov tesim lebo mi len potvrdzuju to co si aj myslim ze nase bambuliatko je v poriadku...drzim nam vsetkym palce. 😉

tina7729
3. feb 2012

@dadkav drzim silno palce ,nech vsetko dobre dopadne

beruska81
4. feb 2012

Já taky podávám info. Ve středu jsem byla na odběru choriových klků, nic bolestivého, spíš nepříjemné. Pak se mi trošku udělalo špatně, ale měla jsem tam manžela, takže ok. Poseděla jsem tam hodinu a jeli jsme domů. Teď se šetřím, břicho trochu pobolívá. Výsledky nám řeknou až 23.2., to má náš syn 6 let, tak doufám, že to bude dobré znamení. Žádné předběžné výsledky do dvou dnů, všechno se dozvím až za ty 3 týdny, pokud teda nezešílím do té doby, protože čekání je šílené.
Vyptávala jsem se doktora na to riziko, říkal, že to vyšlo blbě v kombinaci s ultrazvukem, ale pak zase říkal, že na UTZ je všechno v pořádku, nic nenasvědčuje tomu, že je miminko nemocné, tak tomu moc nerozumím. Výsledky krve mi nedal. Říkal, že to procento je takové, jako bych si ze 45 karet vybrala černého petra. No takže asi tak. Strašně mě štve, že mi neřeknou předběžné výsledky a nechají mě trápit, proč to jinde jde a u něj né nechápu. Všechno tam jde tak rychle, že ani nebyl čas se pořádně na všechno zeptat. Na rodinnou anamnézu se neptal vůbec. Kdybych se neptala trochu já na to riziko tak by mi neřekl vůbec nic. Z toho jsem docela zklamaná ☹
Všem nám držím palce ať to dobře dopadne 🙂

megy
4. feb 2012

@beruska81 takže pokud to tak napsal - tak riziko je zřejmě 1:45 postižení z krve, ale pokud je zase vše na uz v poho, tak uvidíš v dalším uz 🙂 držím pěstičky 😉

leeena_4
6. feb 2012

@beruska81 ach jo, proč si kurňa ti doktoři neuvědomí, co to zanamená za nevy pro tu maminku čekat 3 týdny, když to jde dřív... Asi na to nemají vybavenou laboratoř, nebo si to neumím představit... Držím pěsti, ať to dobře dopadne 😉

jabluncanka
6. feb 2012

@leeena_4 Ale vždyť přece existuje expres test,který je hotový nejpozději do 3 dnů!?!?!? A pro odběr choriových klků platí to samé!?!? 😕

leeena_4
6. feb 2012

@jabluncanka já vím, že existuje, mě ho dělali! Právě u odběru choriových klků. Měla jsem downa potvrzeného za kratší dobu, než 24 hodin. Jen si neumím vysvětlit, proč ho neudělají berusce, snad jiný důvod, než nevybavená laboratoř není.. Neumím si představit, že by takto maminku nechali čekat a trápit se i přes to, že by to mohli udělat jinak..

leeena_4
6. feb 2012

@dadkav držím pěsti a doufám s tebou ve šťastný konec!!!

beruska81
7. feb 2012

Holky děkuji za podporu, to čekání je vážně hrozné, ale to vám tady nemusím vysvětlovat.
Dneska jsem si dělala pořádek v papírech a našla tam takový malý leták, který mi sestra dala při vyplňování souhlasu před odběrem. Četla jsem ho zběžně v čekárně, ale za chvíli mě volali, takže né celý. No a dneska jsem si to přečetla pořádně, na jedné straně je povídání o odběru a na druhé straně je ceník. Takže i tam, kde jsem byla já se dělá rychlotest, stojí 2500,-Kč, prý aby maminka nebyla tak vystresovaná, tak si to může zaplatit. Když jsem se ale ptala doktora i pak sestry tak nic o tom neříkali, jen, že mi výsledky řeknou až za 3 týdny na další konzultaci. Teď už se s tím zřejmě nedá nic dělat, pouze vydržet. Částečně moje chyba, že jsem si to nepřečetla celé. ☹

leeena_4
7. feb 2012

@beruska81 jsou to s prominutím hajzlové, co vydělávají na lidském strachu :-/. Já měla ty výsledky do 24 hodin zadarmo, v ceně screeningu, který stál 1.100,- Posílám hodně trpělivosti a ať to rychle utíká😉

fiallinka
7. feb 2012

@beruska81 teď už s tím asi fakt nic neuděláš, museli by brát dvě zkumavky... mně to taky sami nenabídli, kdybych si to sama nevyčetla a nezeptala se...

jancip
7. feb 2012

Je to jeden velký obchod. Od lékařů dokonce vím, že někteří posílají na plodovku i v případě, kdy to není potřeba..je to totiž dobře placeno z pojišťovny.

beruska81
7. feb 2012

Screening mě stál 1400,-Kč. Jsem z toho trošku mimo, že takhle vydělávají na stresujících maminách.

leeena_4
7. feb 2012

@jancip takový doktor by si to asi rozmyslel, kdyby šlo o jeho vlastní ženu 😠 😠 😠 Humus, fakt jo.

jancip
7. feb 2012

@leeena_4 To jo, to by si rozmyslel. Ale to je naše zdravotnictví...prostě jeden velký obchod. Proto vždy říkám, že než člověk podstoupí nějaký zásadní zákrok, měl by si to ověřit u vícero lékařů. Mně taky jedna hodnota nevyšla úplně dobře, hned mě posílali na tripel testy, které jsem ale nechtěla a jiný doktor mně říkal, že to není nutný, že by mě to ještě víc zmátlo, že přesnější bude další UZ.

leeena_4
7. feb 2012

@jancip souhlasím s tím prověřením 😉. U mě to vyšlo bohužel tak jednoznačně 1:2 (špatně krev, NT, i ductus), že nebylo nad čím přemýšlet. A triply jsem si taky nechtěla nechat dělat, když jsem podstupovala NT

beruska81
7. feb 2012

Holky já to mám takové složitější. Před nedávnem jsem vyměnila gynekologa. S tou svojí jsem už nebyla dlouho spokojená a těhotenství mě jen přesvědčilo. Kamarádka mi domluvila známého doktora kousek od nás a jsem s ním maximálně spokojená. On mi nabídl ten screening a rovnou mě poslal k dr. Polákovi do Olomouce, já mu věřím a proto jsem tam taky šla. Až pak jsem si tak na netu četla různé diskuze, že je sice kapacita, ale zaplatíš u něj všechno, no hold zase zkušenost. Vůbec se mě na nic neptal, já se ptala, jestli může něco ovlivnit výsledky screeningu tak mi řekl, že né. Tak jsem se už dál neptala.
Mě právě u toho screeningu brali rovnou i krev, byla jsem tam až večer. Na UTZ bylo všechno v pořádku, byl tam se mnou i manžel, ptali jsme se ho 3x, prostě všechno ok. Pak mi volali, že mi ten test vyšel blbě na Downa 1:45, no a u odběrů mi řekl, že v kombinaci s UTZ to tak vyšlo a nakonec řekl, že UTZ je v pořádku, tak jsem z toho jelen.

sissi26
7. feb 2012

ahoj holky, dnes jsem byla na měření šíjového projasnění, a vyšly mi tyto hodnoty: volná beta HCG 59,2 1,44 MOM, PAPP-A 0,91, 0,7 Mom. Největší hodnota NT 2,7 mm v tt 13+0 a to riziko 1:600, krev mi vyšla super, říkali, ale jak zadali ostatní hodnoty, tak říkal, že mám jít na další vyšetření, tak nevím jestli už se mám bát radši dopředu:( sice je fakt že toho prcka jak měřil, tak mu to moc nešlo, ležela jsem tam asi hodinu a ruzně se kroutila a furt mi klepal na břicho ať se prcek otočí, sám to přiznal, že s tím bojoval, že to moc nešlo ale i tak:(....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre