NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

ivoka
6. jún 2012

@leeena_4 hej dnes som bola u gynekologa,zase iné problémy krv v moči,asi ladviny,práve zisťujú čo to je,ráno sa dozviem,no a ten mi vraví,mimi v poriadku a čo to vidím???asi pipík,takže asi to bude chlapec :D
Akurát ma teda vyplašil,že on vidí 2.9 NT ...takže paráda,jeden lepší,ako druhý... 😝 😅

leeena_4
6. jún 2012

@ivoka měření normálního gynekologa bych nebrala v úvahu. Je třeba, aby to měřil doktor, který je na to školený a má na to certifikaci 😉.

sova33
6. jún 2012

@ivoka Ahoj, mně naměřili NT 2,7, ale první i druhé(tripl) odběry krve byly v pořádku a na genetice mi řekla doktorka, že je s výsledkem spokojená (riziko nízké) a už po mně chce jen ten velký UTZ ve 20. týdnu.

ebsian
6. jún 2012

Zdravím všechny 😉 V pondělí mě čeká NT screening a zajímá mě, na co všechno se tam budou ptát před samotným ultrazvukem? Mám stres už teď 😅 díky všem..

kalipso
6. jún 2012

@ebsian mě se ptali na vrozené vady v rodině, jestli kouřím a zda je mimčo přirozeně nebo z umělého. Jinak si vše ostatní opsali z těhotenské průkazky.

ebsian
6. jún 2012

@kalipso Takže průkazku tak jako tak sebou, žádanku a kartičku pojišťovny a prachy 30kč a dobrou náladu 😅 😀
No jsem ve stresu čím dál víc..Chudák mimi..Ale kdyby nás na začátku internistka tak nevystresovala, že po těch lécích hned potratím, nebo bude mimčo poškozené .. 😖 😖 Tak to přece jen hlodá..

kalipso
6. jún 2012

@ebsian průkazku a kartičku pojišťovny určitě, já jsem teda platila o dost víc jak 30 Kč 😅 Je to těžký, já vím, ale zkus se nestresovat, mimčo bude v pořádku, užiješ si krásný zážitek jak už te to krásný miminko 😵 A na nějaké předpovědi internistky se vykašli, vědma není, ne? 😝 😉

leeena_4
7. jún 2012

@ebsian vezmi si průkazku, kartičku a žádanku a nic víz nezkoumej 😉. Čím víc o tom budeš vědět, tím víc budeš nervozní. Všechno bude určitě v pořádku 😉

fifitko25
7. jún 2012

@ivoka ahoj, mne doktor na sone vravel, že kým je NT do 3, tak je riziko minimálne... určite čakáš zdravé bábätko 😉

miskafl
7. jún 2012

ivoka Nechcem strasit, ale mne vysla NT 2,7 a babu sa z amnio potvrdil DS, aj ked sa hovori ze do 3 je norma. Urcite to vsak nie je pravidlo ani dovod na zbytocne velke stresy, treba pozerat aj na ine faktory. Pisem to len preto ak uvazujes ci na amnio ano alebo nie.
Kazdopadne vela stastia aby bol babetko zdrave, jedna zle namerana hodnota nic neznamena 😉

ivoka
7. jún 2012

@miskafl Ahoj no mne povedali,že budeme na pozore a navrhneme tú karyotyp.,príp.amnio,ale že sa uvidí po krvných testoch,keď o pár hodín boli krvné testy,tak v spojitosti NT s krvou mi povedali,že je to oka ,v správe mám screening v I.trimestri negatívny,nemusím na tie ďalšie vyšetrenia,iba o mesiac u nich opakovaný utz ,lebo samo tieto Oskary sú vraj jedny z naj v republike,chodím do čiech...Na amnio nepojdem,zo známych 5 žien 4 potratili po amnio všetky štyri zdravé miminká!!! ja som po dvoch potatoch,mňa tam nik nedostane! sú aj iné vyšetrenia a kľudne pojdem aj do rakúska,alebo holandska na špec.vyšetrenie,ako trpieť mesiac pred amniom a prežívať stresy,ktoré dieťatku len ubližujú...
fifitko25 hej mne dokonca povedal že aj do 3.5 je ok,ale po tej trojke už sa vraj viac sleduje.

lenka009
7. jún 2012

@avion ja som mala presne ten isty vysledok, je to v poriadku,neboj sa 😉

ivoka
7. jún 2012

@miskafl ešte jedna vec ma napadla,vraj je rozdiel ešte aj v tom,ak tie zvýšené hodnoty vyjdú v 11tt,alebo v 14tt,ak je to v skoršom termíne je to horšie,lebo NT má tendenciu vraj sa zväčšovať úmerne 14% každý týždeň... ja som bola v 14tt

leeena_4
7. jún 2012

tam, kde jsem byla na NT já je norma 2,5. Ale víc bych se zaměřila na posouzení celku, nejen NT 😉. Jinak teda @ivonka čumím jako blázen, 4z 5 potratily? proboha, kdo jim to dělal, já znám víc než 10 holek, co byly na amniu a žádná nepotratila. Ale chápu Tě, že když je vše ostatní v pořádku a výsledek screeningu je negativní, tak necheš jít 😉. Já měla ve 14tt 2,2 NT

ivoka
7. jún 2012

@leeena_4 hm to počujem prvý krát,lebo aj čo som čítala,tak všade som sa dočítala 3.5,hraničné už 3.0,to mi povedali aj na špec.pracovisku aj moj gynekolog...
Kamarátka potratila v Bratislave,druhá v čechách,neviem presne kde bola,jedna v Holandsku,ďalšie dve sú len známe ,z toho jedna ok,jedna na sk... ja neverím tomu,že 0.5-1% je riziko potratu pri amnio,myslím,že je vyššie,len našej spoločnosti ide o to nerodiť choré deti,asi si stoja za tým,že je to príťaž pre štát,ktorá neprodukuje...

leeena_4
7. jún 2012

@ivoka 3,5 už je fakt za hranicí. Věř mi, že jsem se tím hodně zabývala. Naše první miminko mělo Downův syndrom. V Čechách jsoustřediska, kde mají normy do 2,5 a kde mají normy do 3. Do 3,5 už jsem nikde nečetla. Navíc na výsledích screeningu, které jsem měla teď i poprvé v tom 14tt je maximální negativní hodnota, při které je NT screening negativní 2,8 při maximální velikosti embrya 8,5cm. Více už je negativní, teď na to koukám a je to mezinárodně certifikované pracoviště. Počítá se to podle softwaru, který je napojený na evropskou databázy a počítá to podle evropských statistik. Takže to neznamená, že NT vyšší = miminko je nemocné, jen že nad tu hodnotu je statisticky větší parvděpodobnost výskytu vrozených vad.

leeena_4
7. jún 2012

@ivoka to je hrozné, mít takové zkušenosti, tak mě na amnio nikdo nedostane. Já si teda myslím, že pokud je pravděpodobnost nad 1:100, tak je větší riziko amnia, než postiženého plodu. Já byla na odběru choriových klků. Nijak mi to neublížilo, ale bohužel to potvrdilo toho Downa a jsem za to ráda, měli jsme možnost se rozhodnout.

leeena_4
7. jún 2012

ježiš mám tam hrubku, pardon *databázi

ivoka
7. jún 2012

@leeena_4 Ako sa prevádza ten odber choriových klků? mne to najskor lekárka navrhovala a keď prišli výsledky krvi,tak povedala,že to netreba.,
Áno tam kde som bola je certifikované pracovisko,myslím,že tie výsledky musia niekde posielať do Londýna..
Aj to mi vysvetlili,že to merajú podĺa dlžky plodu,čiže tým i predpokladaného veku mimi,moje malo 7.04 mm
Len nechápem prečo ma objednali o mesiac,to budem v cca 18tt,asi len nejaký ultrazvuk.
Bola som v Zlíne a ten prístroj obecne nazývajú 'Oskar'

leeena_4
7. jún 2012

@ivoka podobně, jako amnio, jen tlustší jehlou a musíš mít placentu dosažitelnou, takže vpředu. Ale při tvém riziku (měla jsi tuším 1: 16xx, ne?) bych nešla 😉 Jojo, Oskar znám. Našla jsem teď namátkou několik odborných stránek a všude píšou mnohem míň, než těch 3,5. To, co jsem ti psala já ty výsledky jsou právě taky napojené na tu lodnýnskou databázi, která to sbírá ze všech pracovišť, která certifikují. Nevím, proč v 18tt. Srdíčko poznají až kolem 20tt, ale třeba to chtějí zkusit už v 18tt a zkontrolovat všechno

ivoka
7. jún 2012

@leeena_4 áno áno ,mám tam na trizomiu 21 1:1693,to je to zaškrtnuté a populačné pred tým je 1:148,neviem prečo uvádzajú i to populačné,či aby som si mohla cca prepočítať,že koľko sa od populač.rizika odlišujem.
Uf bála by som sa i těch klků..aaaa tam je tiež riziko?

veruka
7. jún 2012

U klků je riziko cca stejné možná malinko vyšší.Mě ho dělal-cvs- ve 14týdnu a bylo teda mnohem bolestivější než plodovka,kterou jsem absolvovala 2x u jiných těhotenství,ale kdyby něco byla by to menší ztráta pro mě i když i tak by mě to trápilo,ale ne tolik jak v pozdějších týdnech.No a NT jsem měla 3,6 za týden na genetice 3,5 a riziko u všech 3 syndromů-nejmenší 1.15.Naštěstí vše dopadlo dobře a krom ohně na tv ářičce je můj 8měsíční chlapeček doufejme zdravý!Mě už ale bylo 39 v době porodu vlastně skoro 40.

veruka
7. jún 2012

jé a leeni držím pěsti takový termín jsem měla vloni a malej se nakonec narodil 19🙂

leeena_4
8. jún 2012

@ivoka bohužel je tam stejné riziko jako u amnia a bohužel můžu potvrdit, že to fakt bolí :-/
@veruka děkuju 😵

miskafl
8. jún 2012

@ivoka Ano, u amnia je riziko potratu az 1:100, takze ty mas vacsiu sancu, ze baby je v poriadku... Amniocenteza je urcite velky risk a pokial by som nemala take zle vysledky (1:16 vtedy), tak by som asi ani ja nesla...
Ale zo svojej skusenosti mozem len tolko, ze amnio nebolela^, bola som na amnio dvakrat, bola akurat neprijemna, pretoze sa samozrejme stresujeme aby to vsetko dobre dopadlo. Ja osobne som problemy po amnio nemala.

eva518
11. jún 2012

Ahoj, zdravím všechny. Dlouho jsem si tady četla vaše příběhy a protože se mi těžko o tom mluví, rozhodla jsem se svoje trápení napsat. Jsem právě podle ult 13+0 a když jsem byla v 1.poradně, odeslal mě můj gynekolog na genetiku, protože naměřil v 10+2 NT 4,4. Na genetice mi o 4 dny později řekli, že jsem 11+1 a NT je 5,4.. ☹ Také mě dlouho prohlížel a měřil profil obličeje a hledal nosní kůstku. Bylo to hrozné, protože se mě po sdělení výsledků hned ptal, jestli bych šla na odběr klků (cvs) a jestli bych šla v případě potvrzení něajké vvv na přerušení. Odběr chtěl udělat hned, ale naštěstí už v laborce nebyli, tak jsem šla druhý den i s přítelem - no nic moc zážitek, ale přežila jsem to. Řekl nám, že na 95% to bude DS nebo něco podobného. Tak jsem se z toho šoku pomalu smiřovala s představou, že půjdu další týden na přerušení, ať to mám co nejdřív za sebou s minimálními následky. Další den mi volal genetik osobně, že se DS, ES ani PS nepotvrdil a sám je z toho překvapený. Objednal mě za 14 dní - to je teď 14.6.na kontrolu. Jsem samozřejmě na nervy, protože i když to zní krutě, neurčitý výsledek je pro mě horší než potvrzení něčeho ošklivého hned. Říkal, že se bude čekat do 16.tt na amnio, ale já nevím, jestli vůbec při tolika negativních znacích je vůbec možné čekat dobrou zprávu. Nejhorší je, že jsem loni na podzim o první mimi přišla v 10.tt a teď tohle... Navíc pracuju s dětmi s postižením a jakkoli mě tady někdo může za to odsuzovat, vím, že bych to u vlastního neunesla, protože mám představu, co by nás i jeho v životě čekalo.. Ach jo

eva518
11. jún 2012

A ještě jsem zapoměla napsat, že krev v 9-10.tt mi nebrali právě kvůli tomu nálezu u mého gynekologa, takže mi brali krev až po odběru cvs a to vzali i příteli, jestli nejsme přenašeči nějakého onemocnění včetně cystické fibrózy.. 14.6.by nám měli říct i karyotyp miminka a výsledky naší krve a pak se uvidí co dál. Hledlala jsem všude na netu a případ, kdy by bylo NT nad 5, nebyla nosní kůstka a naměřili plochý profil obličeje aniž by se potvrdil syndrom D,E a P, jsem nenašla. Jediné, co mě ještě napadá, je to, že mě dělali ultrazvuk brzy a ta nosní kůstka a popř.NT už může být v normě, ale jsem realista a nechci se upínat k falešným nadějím.. ☹

eva518
11. jún 2012

@ivoka já jsem tady nová. Na amniu zatím nebyla, ale na cvs ano. Mě doktor nějak nemohl propíchnout kůži - mám ji prý dost pevnou, atkže to bylo takové nepříjemné, ale myslím, že spousta lidí daleko hůř snáší zubaře..

kalipso
11. jún 2012

@eva518 ahoj, to mě moc mrzí, že máš takovéto trápení. ☹ Držím pěsti ať to dobře dopadne. Jen moc nechápu, když se DS, ES ani PS nepotvrdili, proč budou dělat amnio? Jsem myslela, že cvs je stejně spolehlivé jako amnio, že prostě dostanou z toho geny miminka, takže udělají rozbor všech těch chromozomů a tím ví co mu je nebo není. 😕

eva518
11. jún 2012

Nejsem doktor, ale je mi jasné, že něco v pořádku není, i když se nejčastější vady nepotvrdily. Syndromů a nemocí je tolik, že je lepší o nich nevědět... Vzhledem k tomu, že se v tom pohybuju, jsem daleko víc ve stresu, protože vyloučení 3 nejčastějších syndromů neznamená zdravé miminko. Další různé syndromy a malformace se netestují, takže to neznamená, že je mimi nemá. 14.6 se dozvíme karyotyp miminka, ale i v případě, že bude v pořádku, jsou tím vyloučené pouze genetické vady plodu. Další vady - srdeční, plicní anomálie a podobně ti tyhle testy neukáží. ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre