NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

eficenka
20. jún 2012

@ebsian
myslím že to bude ok, na podrobnějším UZ více prozkoumají celé miminko, všechno poměří.... Myslím že máte hodně malé riziko downa.... Nebojte, doopravdy je pravdivost testů 60 % .... což je dost málo, prot se třeba v ostatních zemích ani plošně nedělají... 🙂

mabe
20. jún 2012

@ebsian ahoj, procitam si diskuze a narazila jsem na tuto: ja jsem mela downa rizika 1:270 a vysledky tripple testu uplne spatne. sla jsem vystresovana na plodovku a vse bylo v poradku, takze pro priste tripple testy vynecham, pockam na velkej UTZ do 20tt. zbytecne se stresovat nenecham.

ebsian
20. jún 2012

@eficenka
@mabe Mě právě doktorka na triply ani neposlala, když screening je negativní. Ale skutečný výsledek přišel poštou až dneska. No a upřímně jsem v šoku.

ebsian
20. jún 2012

Jinak přesné hodnoty: 12+5 dle UTZ. Srdeční akce: přítomna. 153 úderů za minutu, CRL 62.4mm, NT 1.91, placenta ve fundu děložním, plodová voda: přiměřené množství, Pupečník: 3 cévy. Nosní kost přítomna.
Lebka/mozek: zdá se normální
Páteř: zdá se normální
Břicho: zdá se normální
Žaludek: zobrazen
Močový měchýř: zobrazen
Ruce: obě ruce jsou vidět
Nožičky: obě nohy jsou vidět

Volný beta-HCG 77.60 IU/I Ekvivalentní k 2.697MoM
PAPP-A 1.220 IU/I Ekvivalentní k 0.544MoM

Vyzná se tu někdo v těch krevních hodnotách? Jaká je norma? Neznačí to třeba blížící potrat ta hladina PAPP-A?

bubulik22
21. jún 2012

@ebsian
Ak ťa to ukludní ja som mala NT 2,5mm a doktor mi povedal že je to síce na hranici normy, ale stále v norme, krvné výsledky síce neviem, ale zrejme sú o.k. inak by ma asi informoval(teda dúfam). Ja som v čase sreeningu bola 12+4 a nevedel mi poriadne zamerať tvárový uhol, ani mozog keďže bábo sa nechcelo natočiť, výsledok 1:534 ale vraj sme na hranici normy, kontrola o týždeň. Chcem tým ale povedať že podľa mňa výsledok 1:774 je absolútne v pohode, aj NT je veľmi dobré, tá krv naozaj môže skreslovať 80% toho testu by malo byť hlavne to meranie, to je dôležitejšie a to máte skvelé.
Neboj, zbytočne ťa stresujú.

veruka
21. jún 2012

Ebisan dle mého je papp v pořádku ,špatné je to až pod myslím 0,40 nebo 0,30,tže 0,544 je v pohodě.Zvýšené je hcg.Ideální hodnoty jsou kolem 1MoM.Neboj bude to dobrý!NT je taky krásný,můj malý měl 3,6 a teď je mu 9měsíců a doufejme vypadá v pořádku a zdravý.

ebsian
21. jún 2012

@bubulik22
@veruka Děkuji moc holky 🙂

brita
21. jún 2012

@ebsian Ahoj, vysledky z ultrazvuku mas mas vyborne. Ja by som sa vobec netrapila vysledkami krve. Su to len pravdepodobnosti a su casto falosne. Keby ste mali downa, NT by ste mali velmi vysoke, nosova kosticka by nebola pritomna a mali by ste ine dalsie anomalie. Dokonca by to na utz videlo aj na tvari babatka, ze je down a vy mate vsetko v norme. Mas to uplne v poriadku, neboj sa 😉

eva518
21. jún 2012

Ahoj holky. Píšu vám, jak jsme v úterý po kontrlole u genetika dopadli.. Ukázaly se deformity ručiček, NT sice začalo klesat (z 6,2 na 5,4 za 4dny), ale nosní kůstku nenašli. Dr.má podezření na jeden velmi vzácný syndrom, říkal, že výskyt je tak 1xza 5-10 let, na který by se dřív nebo později přišlo, protože po 20tt se projevuje růstovou retardací, srdečními vadami, abnormalitami genitálií a navíc je většinou přítomné i mentální postižení. Tím pádem jsme jeli hned do nemocnice, kde mi můj gynekolog zařídil hopitalizaci a včera celý zákrok provedl. Všichni byli moc hodní, ale byla to hrůza, protože mě museli nechat porodit. Naštěstí mi můj gynekolog nabídl epidural a jsem mu za to neskutečně vděčná, protože mi stačily ty bolesti, než mi praskla voda a pak by to bylo určitě horší.. Udělal mi i dočištění. Je to na jednu stranu ohromná úleva, protože jsme žili ve stresu skoro měsíc, a po porodu se ukázalo, že by opravdu miminko bylo těžce postižené, ale samozřejmě jsem z toho smutná, protože jsme se těšili na předvánoční miminko.
Děkuju vám, že jste na nás myslely, holky, snad to napotřetí dopadne dobře.

veve39
21. jún 2012

@ebsian prenatalna diagnostika je sice fajn, ale zbytocne stresuje mamicky
ved riziko 1:774 sa povazuje za NEGATIVNY vysledok (pozitivny je od 1:200 nizsie, alebo v niektorych pracoviskach 1:250)
stale je to len statisticke cislo - matematicke vyjadrenie PRAVDEPODOBNOSTI postihu babatka a to cislo predsa vzdy musi nejake vyjst
aj po negativnom skriningu napr. 1:10000 sa moze narodit babatko s vrodenou vyvojovou chybou a naopak aj pri pozitivnom skriningu napr. 1:3 moze byt babo uplne zdrave
tripple testy ti pravdepodobne este len budu robit, kedze podla pasu si v 15.tt
morfol. UZV v cca 20tt. dokaze pomerne presne zistit ako na tom babo je (samozrejme ani ten nie je 100%ny)

ebsian
21. jún 2012

@veve39 Nebudou, doktorka mě na ně nepošle když je to negativní, to už mi řekla a v nemocnici to nechtějí, stačí jim ten podrobný doprovodný utz.

fiallinka
21. jún 2012

@eva518 evi, teď se hlavně drž, a ještě i dlouho potom... ale taky myslím, že by to nestálo za to. Ten porod musel být šílený, ale jedna věc je na něm asi dobrá - pro tělo to bylo v podstatě přirozené a nic nebude bránit dalšímu brzkému snažení.

eva518
21. jún 2012

@fiallinka Děkuju. Mě potom říkal doktor, že to dobře dopadlo a je lepší, že to šlo spontánně než uměle operací. Je to lepší pro regeneraci organismu. Doufám, že příště to bude bez potíží. 😉

bubulik22
21. jún 2012

@veve39
Súhlasím, keby som bola vdela že ma vystresuje asi tam ani nepôjdem, ale mňa sa dr. nepytal, automaticky ma objednal. Niekedy mám z neho divný pocit, aj teraz keď nahadzoval do počítača tie merania, uhol tváre nezameral,mozgová časť vraj nebola viditeľná(teda vraj videl len veľký mozog,ani neviem čo presne ďalej hľadal lebo si len frflal popod nos) a cely čas frflal že je malé otočené tak že to nemôže poriadne zmerať. Výsledky krvi mi nepovedal, ale zrejme ich vie keďže hádzal do compu hodnoty z merania aby mu niečo vyšlo a keďže mal pred sebou nejakú inú tehotenskú knižku nahodil tam zle moju výšku a PM. Potom mi vrazil do rúk akési výsledky kde celý papier je v angličtine a na moju otázku či sa mám znepokojovať mi odpovie ,, neviem, nevidel som čo som vidieť chcel, prídite o týždeň´´ a pritom je fakt dobrý odborník(mimochodom dr. Martin Ditte, ak s ním niektorá máte skúsenosti rada budem počuť názory iných). Takže ma vystresoval ale vlastne nič nepotvrdil ani nevyvrátil. Tieto screeningy niekedy pokazia človeku celú radosť a potom že tehotentsvo si mám užívať,ale ako keď od samého začiatku si považovaná za pacienta a nakoniec ti povedia že tehotenstvo nie je choroba.

veve39
21. jún 2012

@bubulik22 jasne, prenatalny skrining sa robi automaticky, mozno by mali Dr. viac komunikovat a vysvetlovat pacientkam, co vlastne vysledky znamenaju, ze napr. ciselne vyjadrenie je len statisticka pravdepodobnost, nic viac, nic menej (ja som v tomto mala na vysvetlenie stastie)
aj ja mam skusenost s dr. Dittem, on je taky typ, ze vela toho nenahovori, tiez som sa musela viac-menej pytat (robil mi aj prvotrimestralny UZV, aj morfo UZV)
suhlasim s tym, ze skriningy pokazia radost z tehotenstva - aj u mna sa im to na isty cas podarilo 😒

eva518
25. jún 2012

Ahoj holky. Chtěla jsem se vás, které jste musely ukončit těhotenství ve druhém trimestru zeptat, jak dlouho jste špinily po UPT a kdy jste byly na kontrole u dr. Já jsem před 5 dny byla na UPT, vyvolávali mi porod ve 14.tt (nebo 15tt - neuměli se shodnout) a od včerejšího večera mi krvácení úplně přestalo. Tak nevím, co si mám myslet. Dr.v nemocnici říkal, že by krvácení mělo ustat tak během týdne tak, že by to mělo mít slábnoucí tendenci, ale já jsem krvácela tak jako při MS a teď najednou vůbec nic. Můj dr.má teď ještě skoro 3 týdny dovolenou, tak nevím, jestli mám plašit a jít do nemocnice, kam se mi moc nechce a nebo je to normální..? Děkuju za vaše odpovědi.

leeena_4
25. jún 2012

@eva518 Ahoj Evi, já jsem krvácela asi 4 dny a pak už jen občasné špinění. hlavně při námaze v prvních 10 dnech. tuším, že po 10 dnech už jsem ani nekrvácela, ani nešpinila. Po UPT jsem byla na kontrole asi 10. den a pak až po první ms 😉. Myslím, že není důvod se znepokojovat, pokud už ani nešpiníš. Každá to má individuální a nedá se dopředu popsat, jak to bude vypadat 😉

bubulik22
27. jún 2012

Baby tak dnes o 11tej mi držte palce, opakujeme to NTčko. Kokso som taká nervózna ako pred obhajobou a neviem ako sa tej nervozity zbaviť. Už nech to máme hlavne s dobrým výsledkom za sebou.

ebsian
27. jún 2012

@bubulik22 Držím 😵 😵

bubulik22
27. jún 2012

Tak sme od doktora naspäť a mamine sa veru uľavilo. Vraj to čo zle videl bol pupočník, takže hlavička je o.k. aj výsledky sú v norme. Sme zdravy a dokonca sme videli aj chlapčeka na monitore, som bola až prekvapená že takto skoro je niečo vidieť, ale videla som tie male gulky na vlastne oči, takže hura asi budem mať doma o jedneho chlapa navyše. Som cela uradostnena že je všetko ako ma byť 😀

brita
27. jún 2012

@bubulik22 To je super! 😉 Vidis, babatenko je v poriadku, to je perfektne 🙂

bubulik22
27. jún 2012

@brita
ani nevieš ako sa teším, fakt už len pozitívne budem premýšlať

eva518
28. jún 2012

@bubulik22 Jé, gratuluju!! To je krásná zpráva. Užívej si co nejvíc pohody. 🙂

radunda
29. jún 2012

Ahoj, stalo se některé z vás, že vám ty hodnoty nemohly změřit? mě se to stalo dnes, jsem z toho v šoku, jdu tam znovu za 3 dny.

bubulik22
29. jún 2012

@radunda
mne sa to stalo a este ma vyplasili ze na hlavicke nieco nesedi, isla som o tyzden a to co nesedelo bol pupocnik 🙂, ostatne hodnoty zmeral uplne v poho a dokonca sme tak skoro aj pohlavie videli. Neboj sa, nas maly bol proste na prd otoceny a nemohol ho zmerat na prvy sup, to bolo vsetko ale bola som z toho tiez mimo. Neboj zmeria na buduce a vsetko bude o.k..

ebsian
30. jún 2012

@radunda Nestalo, protože doktorka do něj tak bouchala že se prostě musel otočit chtě nechtě. Takto to praktikovala celou dobu. 😒

radunda
30. jún 2012

@ebsian To je stejně hustý, člověk se bojí aby se nějak nebouchnul a oni pak do toho břicha bouchaj, mě taky jakoby klepal na břicho, pak jsem měla kašlat, předtím jsem si vyšla schody, a hodně se napila, byla jsem tam po 3/4h znova a stejně to nezměřil.

ebsian
30. jún 2012

@radunda Tak to jsem měla štěstí, že to bouchání zabralo, ale fakt nepříjemný, jsem se fakt skoro počůrala. 😠
Já jsem v tomhle stresař a na ten den jsem se tak upínala, ještě teď bych zmatkovala, kdyby to nezměřila, znám se 😀 😀 😀

radunda
30. jún 2012

@bubulik22 doufám, že v pondělí to proběhne lépe, koukala jsem na jedno video na youtubu a nepřišlo mi, že by na tom bylo něco složitého to dítě tím ultrazvukem pořádně zkouknout tak nevím jak to moje tam leží.

https://www.youtube.com/watch?v=-Og6ofuHaZc
radunda
30. jún 2012

@ebsian Já jsem vypila s manželem napůl 1,5litru vody kvůli tomu a pak jsem myslela, že se prorvu, když ten blb mi dělal ještě vaginální UTZ a stejně k ničemu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre