NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

lessiie
18. aug 2017

@ps_sk mam hrcu v krku a pozeram ze si tatko nie mamka ako som povodne myslela.. 🙂 a klobuk dole a uprimne ta obdivujem ze to beries s lahkostou...tiez som nechapala ci to pises ironicky ze maly Down lebo absolutne nevidno na malom 🙂 prajem drobcovi len zdravie lebo stastie uz ma lebo ma Vas za rodicov 🙂

baxovci
18. aug 2017

@ps_sk inak toto je aký profesionalizmus, by som ich poslala kade ľahšie... zvlášť pri Downovi, kde mňa napr.strašili, že to bude 85-90% Down (v 11tt.!!) a mám si ju ísť rýchlo zobrať, lebo neskôr (po 12tt.) musí byť už na zákrok diagnóza nezlučiteľná so životom alebo ohrozujúca život matky, čo Down nie je a aj keby som ho potom nechcela, musela by som si ho nechať... ako samé absurdity, ešte keď zvážim všetky tie nálady a hormonálne zmeny v tom období... tak čistá psychiatria, hlavne že sú doktori frajeri a vedia ti to "podať".
A inak tiež sa s vami teším 🙂 a želám veľa zdravia!!! a trpezlivosti. v susedstve máme jednu už tínedžerku a je z nej riadna baba 😀 a chodí do klasickej školy, všetko majú ako "zdravé" detičky.

ps_sk
18. aug 2017

@lessiie No áno , ako som to tu čítal tak asi som tu jediný tato 🙂 Aj v nemocnici hovorili, že vôbec nevidno (až na očká) že má downíka. Úplne ľahké to nie je ani nebolo, ale máme aj 9ročnú babu a nedá sa žiť v strachu čo bude o 10 rokov, o rok a čo bude vôbec zajtra či sa jej niečo nestane. Tak prečo sa zbytočne niečim trápiť čo nie je teraz a tu. Má len jednu hlavičku a všetky pršteky takže tiadny stres 🙂

@baxovci na morfologickom nám povedali, že v tom 12-13tom týždni nie je možné presné určenie vývojových chýb z UZ (srdiečko a spol.) jedine amnio je 99% ostatné aj na základe NT sú len štatistiky (nám sa štatistika trafila), ale pri amniu hrozí potrat takže to sme zrušili.

Ďakujem všetkým za priania a nech sa nikto nestresuje s výsledkami NT hodnôt lebo potom to bábätku neprospieva. Hocičo sa môže stať aj pri pôrode aj po.

anako
18. aug 2017

@ps_sk drzim vam palce.tesi ma ze ste sa takto rozhodli.aj u mna keby sa potvrdil DS dietatko si necham.maly je nadherny.cmuk

lumimka
18. aug 2017

@ps_sk ak sa mozem opytat,ake ste mali NT hodnoty? A co ste absolvovali, ake vysetrenia, okrem UZV v 12 tt?

malina18
20. aug 2017

@avion ja mam v 13tt merania NT 3.9 ostatne vsetko v poriadku, tak cakam co bude dalej bo mam 33 rokov...☹ viete niektora nieco blizsie mala ste podobne hodnoty

malina18
20. aug 2017

@bambucinka mne namerali 3.9 moja a verim tkmu, ze vsetko bude dobre

malina18
20. aug 2017

@maryam troskj si ma upokojila, bo to co tu citam, tak maminky manu male odchylky, ja ma 3.9mm, ale verim tomu, ze miminko je zdrave, za par dni nas cakaju geneticke testy, tak verim, ze bude vsetko ok🙂

anako
20. aug 2017

@malina18 4.5 som mala.chvalabohu mam zdraveho syna

ps_sk
21. aug 2017

@lumimka NT sme mali 3.7 na ultrazvuku, potom sme absolvovali návštevu genetika kde povedal že dovi dopo dajte si chloriove klky , trisomi sú zbytočné lebo neodhalia všetko (inak grant trisomy testov). Tie sme odmietli aj amnio, lebo je taktiež riziko potratu/poškodenia plodu. Potom sme boli v 20tom týždni na 2ch nezávislých morfologických ultrazvukoch (hlavne kvôli srdiečku a PEC a podozreniu na ráštepy atď.) kde sme sa dozvedeli, že všetko je v poriadku, ale genetiku nevedia na 100% vyvrátiť ,ale žiadne markery na to nesmerovali. Teraz sme po pôrode absolvovali testy kde potvrdili chromozóm 21 navyše a podrobnú diagnózu budeme mať vo štvrtok.

lumimka
28. aug 2017

@ps_sk ďakujem. Nás mal na gen.komzultacii Dr. Ondrejčák (sme z BA).Samozrejme odporúčal prenascan. Po negat. vysledkoch ani amnio neodporucal.

lumimka
3. okt 2017

Update u nás-morfo.uzv v 21 tt neukázal žiadne patologické zmeny plodu, extra sa zameral na srdiečko a vyzerá byť v poriadku(Dr.Holáň). Tešíme sa..taký malý balzam na dušu.

lessiie
3. okt 2017

@lumimka držím palce bude dobre

leusko217
3. okt 2017

@lumimka Gratulujem k dobrym vysledkom z utz. Neskoro som si precitala tvoje prispevky a hlavne ten kde sa pytas ci mas ist na amnio. Ja som napriklad na amnio bola pre pokoj v dusi. Nemohla by som zit a "uzivat" tehu s tym ze mozno sa mi narodi chore dieta. Pri jednom takom som si "uzila" detstvo takze viem presne co to obnasa.

mattia_my
7. jan 2018

Ahojte. Rada by som vedela vas nazor na nas pripad: na kontrole v 10w+1d mi doktor robil sijove prejasnenie. Vysledok bol pozitivny-1,4mm. Hned mi odporucil trisomy testy, ze nemam cakat do 16.tt. Plod mal dlzku 350mm. Na nete pisu, ze sa tieto merania robia od 11w+0d a od dlzky okolo 460mm. Nosovu kost nevedel urcit, lebo malo rucku na tvari...
Nemozu byt tie vysledky skorym pozeranim skreslene? Som z toho hotova! Dakujem.

ps_sk
7. jan 2018

@mattia_my aký doktor? Gynekológ? To ani merať nemôže. Treba sa opýtať koľko dostane províziu za dohodenie trisomy testov. ... 1,4mm je úplne v poriadku, samozrejme ak nemá poriadny prístroj a kvalifikáciu na meranie tak maneria čo chce. A krvné testy dopadli ako?

ps_sk
7. jan 2018
mattia_my
7. jan 2018

@ps_sk dakujem za nazor! ano, gynekolog to meral. Povazujem ho za odbornika, no toto ma dostalo! Ja som este len v 10+6tt, takze 15.1. idem na tie prve odbery v 12.tt. Hned som sa objednala aj Dr.Grochalovi, tam idem 18., verim, ze on to vse poriadne popozera a potom budeme mudrejsi.
Moj muz tiez povedal, ze si doktor nahana biznis. Tie trisomy testy chceme odlozit min.az kym nebudem mat viac info od Grochala, aj ked moj Dr. mi odporucal necakat s tymi genet.testami...
Chcela som sa tu poradit, ci si len ja namyslam, ze to nie je uplne ok postup, alebo ako to vidia skusenejsie mamicky.
Chapem, ze s rastom babatka sa to sijove prejasnenie asi zvacsuje, no neviem ci az o 100%, aby som robila zavery uz tak skoro...

ps_sk
7. jan 2018

@mattia_my : vôbec to nerieš, je to biznis. Nám tiež namerala gynekologička, ale sama povedala , že to je len plus mínus, a rozdiel v dvoch meraniach (strednú hodnotu zapísala) bol 1,1mm.

Keď pozrieš tam ten dokument máš 1,4mm čo je na hrane 99% čo sa vôbec ani neriešia. Do toho 12t nestresovať, je to zbytočné.

mattia_my
7. jan 2018

@ps_sk dakujem! Pockam co sa zisti pri dalsich meraniach. Uz som ten dokument zacala citat- dakujem zan.

baxovci
7. jan 2018

@mattia_my ahoj, my už mame dávno po týchto starostiach, už sa sem nejako nezapájam ale toto mi nedá. Akože vyššie ti pán super napísal, gynekológ ťa môže po sone max.poslat za odborníkom, ktorý sa nato špecializuje a hlavne ma presnejšie prístroje nato (grochal je dobrá voľba 😉) absolútne sa nestresuj, o týždeň-dva sa táto hodnota zisťuje a teda hranica bola pred 3rokmi 2,5 (v minulosti mi vravel môj doky že až 4,5 tuším. Ja som mala 5,1 už od Čunderlika a všetko je v poriadku) to je čistý biznis, ja som absolvovala amnio v 12tt tiež len preto lebo treba čo najskôr aj s vyššimi rizikami, a prt zistili, aj nemali dosť DNA kvôli tomu, že sa to robilo tak skoro. A hádaj čo prišlo potom? Tlačili ma na ďalšie amnio!! Ajked všetky výsledky čo zistili boli negatívne, samozrejme v plnej sume, tak už som sa postavila proti. Držím palce, a daj vedieť ako ste s drobcom dopadli 😉✊🏼✊🏼

mattia_my
7. jan 2018

@baxovci dakujem velmi pekne. Som rada, ze vam vsetko dobre dopadlo!
Ja sa tym trisomy testom ani amniu principialne nebranim, clovek spravi pre svoje dieta vsetko! Mne sa to len cele nejako nepozdavalo- podla 1 indikatora z X, este k tomu robeneho v blbom case, rychlo-rychlo riesit. Este mi aj povedal, ze nemam cakat na triple testy a ze vo svojej praxi mali aj stastne konce... Som myslela, ze ma odtial vynesu :D.

baxovci
7. jan 2018

@mattia_my hej hej, poznám ten bezprostredný stav! Môj gyndoš je super, akurat ma poslal do najbližšej nemocke že pre istotu nech to kuknu (“primár odborník”) išiel rovno do mňa, že ako sa rozhodnem? kedy si to dôjdem vziať? Som tam na neho kukala jak **** jaaj a stále mam chuť aj po 3 rokoch urobiť mu tam hanbu, ako si toto mohol dovoliť.. tiež som ledva došoferovala domov... treba byt pozitívni, hlavne ak v podstate nič zle neviete ☝🏻😉

ps_sk
7. jan 2018

@mattia_my čo čo? pre dieťa všetko a chceš ísť na amnio? Nič v zlom ale to nejde spolu. Pri amniu je 1:100 pravdepodobnosť potratu. My sme malli pri dcérke krvácanie po amniu a skoro manželka potratila, no nebola to sranda ... A bolo to úplne zbytočné.

ps_sk
7. jan 2018

@mattia_my no a nehovoriac o tom, že nemáš vlastne vôbec ani čo riešiť, vlastne ani toto čítať, lebo základ bol zlý a úplne zbytočné riešiť takže tak. 🙂

mattia_my
8. jan 2018

@ps_sk teraz sme rozhodnuti nic nerobit a cakat co povie Grochal v 12.tt. Ak by sa mu nieco nezdalo, budeme riesit tie trisomy testy. Mas pravdu, amnio je riskantne!

zuza79
14. jan 2018

@ps_sk prečo ste išli na amino pri dcére a pri malom už nie? Chápem že druhý krát ste nechceli riskovať ale pri dcére ste mali tiež zle výsledky?

ps_sk
15. jan 2018

@zuza79 pri dcérke sme mali rovnako zlé výsledky a nejak moc sme nemali ani naštudované veci okolo toho tak sme dali na lekárov (boli sme mladí sprostí ako sa hovorí 🙂 )

ps_sk
15. jan 2018

@zuza79 ešte aj keď sme čakali synčeka tak sme nevedeli, že sa bojíme a stresujeme zbytočne. Prďola má len 5 mes. ale za ten čas nás naučil viac ako ktokoľvek za celý život. A hlavne, že život nie je o tom ráno vstať a ísť otročiť do roboty a večer prísť unavený a takto žiť do smrti 🙂 ... stále sa len naháňať za niečím ...

anako
15. jan 2018

@ps_sk zlaty je ❤

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre