NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

red_kika
13. aug 2012

@leeena_4 na poradni mi brali krv a povedali ze aj keby chceli brat oni zajtra, nemam sa dat 🙂 🙂 🙂 🙂

bartijana
13. aug 2012

@red_kika Ahoj, je lepší jít na utrazvuk s plným močovým měchýřem, bude doktor líp vidět. U nás taky berou krev +ultrazvuk v jeden den a druhý den si voláš na výsledky zhodnoceného screeningu. Držím palečky
😵

mihaji
16. aug 2012

Ahoj holky, tak dnes jsem volala na předběžné výsledky z odběru plodovky a jsou v pořádku, tripply vyšly taky negativní, tak doufám, že budou v pořádku i ty kompletní výsledky. A čekáme holčičku, jsem moc šťastná. 😵
@bartijana

bartijana
16. aug 2012

@mihaji Tak to ti moc gratuluju,určitě už bude všechno vpořádku 🙂, drž se, jak se cítíš po plodovce?

mihaji
16. aug 2012

@bartijana Děkuju, já taky doufám, že to bude už všechno dobré. Cítím se dobře, dneska se ještě budu trochu šetřit....

ljf
17. aug 2012

Ahojky, jsem ráda, že jsem našla tuto diskuzi a všem, kteří nějak přispěli na téma NT vlastními zkušenostmi - díky. Jelikož jsem byla včera na prvním screeningu, který vypadá katastrofálně NT 6,4mm, hydrops plodu, nelze vyloučit hydrothorax ... tak se připravuji na nejhorší. V pondělí mě čeká vyšetření u primáře - ale je mi více méně jasné, jak to bude probíhat. Mám doma dvouletého zdravého syna - u kterého vyšel pozitivní triple test na downa 1:4 a S.L.O. sy 1:30 po plodovce vše OK a syn je naprosto zdravý. V prosinci samovolný potrat ve 4. týdnu. Tak jsem si myslela, že jsem si to špatné už vybrala ... a ono opravudu asi není nikdy tak zle, aby nemohlo být hůř.

leeena_4
17. aug 2012

@ljf To mě mrzí, že máte takové výsledky ☹ Tripply jsou na prd, já je odmítla kvůli falešné pozitivitě. Budou ti brát choriové klky?

ljf
17. aug 2012

myslím, že mě to nemine a když jsem četla, že je to bolestivé, tak už z toho začínám mít hrůzu - jen nevím, jestli to má vůbec všechno smysl, když jsou tak horzné výsledky ... a čekání na výsledky - nevím, jak to zvládnu. Teprve v po jdu k Polákovi, ale jak ho znám, z prvního těhu, tak mě to nemine.

leeena_4
17. aug 2012

@ljf já jsem to podstoupila, bolí to, ale není to nic hrozného a trvá to chvíli. Já jsem měla výsledky do 24 hodin. A byla jsem ráda, že jsem to podstoupila. Aspoň mi to vyřešilo otázku "Co kdyby, co když?". Navíc z toho odběru během 14 dnů udělají kompletní karyotyp miminka a z toho se pozná, zda ta vada byla dědičná, nebo jen náhoda, což mě osobně hodně uklidnilo do dalšího snažení 😉

maturin
17. aug 2012

Ja som bola na NT prvý krát v stredu, výsledok 5,3, hydrops plodu, plod celkovo opuchnutý a presiaknutý, hypoplast a prognóza na prežitie plodu v tomto stave veľmi negatívna, mám rátať aj so samovoľným potratom a keby sa niečo dialo prísť hneď do nemocnice. V pondelok mám ísť na genetiku. Odber choriových klkov mi zatiaľ neponúkli, nevie niekto, kde v Bratislave sa to robí? Samozrejme na odber plodovej vody sa mi čakať nechce, najradšej vedieť verdikt ihneď... Ďakujem.

ljf
17. aug 2012

díky za podporu - je dobré mluvit o tom s někým, kdo prožil to samé... Plodovka byla fo fyzické stránce v pohodě, ale horší po psychické ... Mám štěstí, že mám skvělého manžela, který stojí vždy při mě a to mě ještě drží, taky syn, že je zdravý. Další těhu už neplánuji, já myslím, že už bych to nezvládla po tom všem.

ljf
17. aug 2012

to maturin - je mi to líto - tak to jsme na tom dost podobně, já si myslím, že u nás dělají ten odběr přímo na té genetice - teda doufám, plodovku mi tam udělali hned. Máte nějaké vady v rodině nebo je to jen náhoda? V naší rodině žádné vady nemáme, mě je 32 a manželovi 33 a přesto tak špatné výsledky při všech těhu

leeena_4
17. aug 2012

@ljf ještě to nezvzdávej, na to je moc brzy. Podívej na mě: příští týden to bude rok, co mi řekli, že naše první dítě, (na které jsme čekali rok a nakonec se povedlo po IUI) má downův syndrom a špatné srdce. A dneska mám měsíc před porodem a podle všech výsledků čekám zdravého chlapečka. Nech si tu možnost otevřenou a uvidíš, až se duše zahojí a budete vědět výsledky genetiky, jestli ještě nezkusíte štěstí. Znám v diskuzi o potratu holky, kterým se to stalo dvakrát a dočkali se zdravého miminka do třetice 😉. Mít vedle sebe oporu v partnerovi je strašně důležité a velké štěstí, taky ho mám 🙂
@maturin zkus se podívat na internetu po centrech asistované reprodukce a centrech genetické prenatální diagnostiky. Moc držím pěsti, ať se tělo i dušička rychlezahojí.

maturin
17. aug 2012

@ljf Neviem o žiadnych vadách v našej ani manželovej rodine, ja mám 30 a je to prvé tehotenstvo, o dieťa sme sa dlho snažili tak ma to mrzí o to viac, ale človek sa s tým musí nejako vyrovnať, nič iné nám neostáva... Posledné dni som si študovala hodiny na internete o možných príčinách hydropsu a môže to byť vírusová infekcia, genetické ochorenia alebo srdcové vady plodu, takže s dedičnosťou to nemusí súvisieť... Žiaľ tie choriové klky sa zrejme na Slovensku veľmi zatiaľ nerobia, lebo neviem nič vygoogliť v rámci BA, našla som zatiaľ iba že to robia v nemocnici v Šaci pri Košiciach, bola by som ochotná tam aj urýchlene vycestovať, len nech je výsledok čím skôr, lebo samozrejme príčina ma zaujíma, hoci tomuto plodu to už nepomôže... 😢

ljf
17. aug 2012

maturin - jo, taky mi říkala, že jsem pravděpodobně chytla nějaký infekční vir - většinou je to prý od dětí - z páté a šesté nemoci, ale můj syn, kterému jsou dva, tak nemocný vůbec nebyl ani já jsem nebyla, ale prej to někdy ten průběh nemoci není žádný - jen se to prostě dostane do těla a pak na plod a to má ty fatální následky.

maturin
17. aug 2012

@ljf Tiež nemám pocit, žeby som bola chorá, akurát jeden deň asi pred mesiacom som sa cítila hrozne zle, bolela ma silne hlava, závrate, triaška a asi 6 krát som vracala, myslela som, že to je z tých tropických horúčav, lebo do rána to prešlo, ale ktovie či to nebola práve nejaká viróza, ktorá to celé spôsobila ☹

ljf
17. aug 2012

maturin - vidíš, zažila jsem něco podobného, ale bylo to úplně na začátku těhu, vlastně jsem si jen myslela, že jsem těhotná, ale test mi nevyšel. Taky jsem zvracela celý den a jen jsem ležela, bylo mi strašně špatně, jela jsem na gyndu a tam i dle hcg řekli, že nejsem těhotná. Ale za 14 dní jsem tam jela znovu, jelikož mi vyšel pozitivní test a na gyndě mi řekli, že jsem ve čtvrtém týdnyu - takže celé toto těhu je tajemné

ljf
18. aug 2012

leeena_4 - ahojky - moc gratuluji k zdravému miminku - za chvíli ho budete mít doma a bude si užívat radosti a štěstí, které Vám přinese!!

můžu se ještě zeptat v kolkátém týdnu jsi byla na tom zákroku při pvním těhu? a čekala jsi i na výsledky toho karyotypu nebo to jsi se dověděla až bylo po všem. Díky.

bartijana
18. aug 2012

Ijf a Maturin, moc vám holky držím palečky, ať dopadnete dobře 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Taky jsem byla kolem 8- 9 týdne nemocná- viroza + průjem, ale zatím je to snad dobrý, na srdíčko jdu na genetiku až 31.8 ,ale doufám 😵

leeena_4
18. aug 2012

@ljf Ahoj, na NT screeningu jsem byla ve 14tt, přesně 23.8. ten den mi hned brali choriové klky (měli jsme pravděpodobnost Downa a Edwardse 1:2, špatné NT, špatné průtoky krve, špatné výsledky z krve). 24.8. Mi kolem poledne volali, že se potvrdil Down a že mi zařídili na další den zákrok na Bulovce. Kompletní karyotyp, ze kterého se prokázalo, že je to náhoda mi došel poštou asi 14 dní po zákroku 😉. Zeptej se klidně na cokoliv tě zajímá 😉

ljf
18. aug 2012

Holky, díky moc za podporu, moc mi to pomáhá. I když se děsím pondělka a hlavně toho rozhodnutí ....

alecka
18. aug 2012

@maturin no podla mojich info sa choriove klky na slovensku nerobia. ale niektore pracoviska robia vcasne taa. drzim palceky, a hlavne vela sily psychickej i fyzickej

maturin
19. aug 2012

@alecka Našla som, že to robia v nemocnici KE- Šaca: http://www.nemocnicasaca.sk/lekarske-pracoviska... a potom som našla nejaké laboratórium Medirex v BA: http://www.medirex.sk/odborne-informacie/predan..., akurát neviem, či robia len odbor, alebo len analyzujú odobraté vzorky. No ak majú v ponuke analýzu, snáď niekto robí aj odber... Skúsim tam zajtra zavolať a popýtať sa. Prinajhoršom zvážim vycestovanie do Košíc, býva mi tam ešte ocino, hoci samozrejme som to chcela doriešiť čo najskôr a takto cestovaním stratím asi ďalší deň...
Ďakujem všetkým za podporu a milé slová, je to hrozná situácia, ale človek ak je pred ňu postavený, začne brať tieto veci omnoho viac racionálne ako by čakal. Vždy som si hovorila, že ma niečo také položí, ale teraz keď to prežívam, som v podstate postavená pred hotovú vec a namiesto plakania do vankúša (hoci slzičky boli tiež) to riešim.

maturin
19. aug 2012

*oprava: akurát neviem, či robia aj odber, alebo len analyzujú odobraté vzorky. No ak majú v ponuke analýzu, snáď niekto robí aj odber...

maturin
19. aug 2012

Z MEDIREXu mi odpísali už dnes na mail, takže ak to niekomu pomôže, odber choriových klkov vedia v Bratislave spraviť sanatórium Koch: http://www.sanatoriumkoch.sk/sk/prenatalna-diag... a údajne aj ambulancia FEMME s.r.o.: http://www.femmesro.sk. Samotnú analýzu robí potom MEDIREX. Vraj je potrebné mať odporúčanie priamo od genetika.

ljf
20. aug 2012

maturin - čauky, tak to mám zasebou a můžu říct, že zatím nejhorší den mého života, ale horší asi na sebe nenechá dlouho čekat. Odběr CVS 2x, neví se, zda se podařilo nabrat potřebný mat (choriové klky), takže do třetice odběr minimum plodové vody - prej něco musí vyjít ... výsledky ve st. Nt 5,4, Utz se prim. nelíbil a vypadá to špatně. Tak držím pěsti ať dopadnete lépe!!

maturin
20. aug 2012

Ja som na tom dosť zle momentálne, lebo mi to pripadá, že lekári sami nevedia, čo so mnou. Genetička povedala, že odporúča interupciu a pitvu plodu na zistenie príčin, že odbery ani nemusia byť, vraj je to tak vážne, potom však lekár v nemocnici povedal, že genetické vyšetrenie musí nejaké byť a interupciu predtým vraj je problém spraviť.
Tak som sa objednala na stredu na odber choriových klkov do súkromného sanatória. A zajtra sa mám ešte stretnúť s primárom. Všetko to ide hrozne pomaly, každý si ma posúva ako horúci zemiak, neviem presne čo mám robiť, len z internetu viem, že šanca na prežitie toho plodu je skutočne mizivá a čo ak by náhodou vyšla genetika dobre? V tom prípade zrejme budem musieť čakať, kým plod sám odumrie a porodiť mŕtve dieťa... Každopádne interupcia v mojom štádiu už bude ako vyvolaný pôrod a že to bude hrozne nepríjemná záležitosť trvajúca možno aj niekoľko dní, že na to sa mám psychicky pripraviť. Som tak znechutená, že vážne uvažujem nad tým, či v budúcnosti nedám prednosť adopcii pred vlastným dieťaťom. Len by som to už najradšej mala celé za sebou, toto je skutočne tá najhoršia nočná mora, najmä po dnešku, keď som dostala protichodné informácie a neviem, čo so mnou bude. Cítim, akoby som stratila kontrolu nad svojím životom.

martinka13
20. aug 2012

@maturin ja som si to prezila v 21.tt Takze viem o com vravis. Len mi je cudne, ze Ta posielaju z vysetrenia na vysetrenie. U nas stacil jeden UTZ u Mudr. Grochala, kde bolo vsetko jasne. Povedal mi dokonca, ze v ktoromkolvek tyzdni sa rozhodnem pre porod budu to akceptovat, nakolko ked je nulova sanca prezitia plodu tak je to vsetko len o matke. U nas cely porod trval 6 hodin. Bolo to zle, ale pomerne rychle. Ze vraj uz boli cesty pripravene na potrat, tak preto to trvalo tak kratko. My sme babo nedavali vysetrit, mame uz zdraveho syna, tak hadam to bola len nahoda. Tak nam aj povedali vsetci lekari. Drzim palce!

bartijana
20. aug 2012

Iif a maturin, holky jste strašně moc statečné a já vám obou držím palečky. 🙂

ljf
20. aug 2012

maturin - myslím, že se cítím úplně stejně - je to šílená bezmoc a smutek. Taky bych to chtěla mít co nejdříve zasebou a jít nějak dál ... Bojím se, že mě taky už ten porod nemine - nevím, do kterého týdne se to dělá. Já mám už odběry zasebou (byla to síla - mám tři vpichy a hodně mě bolí břicho - nemůžu se ani postavit, ale kdyby to bylo to nejhorší, tak bych už byla klidná), ale taky se mi zdá, že se to jde strašně pomalu. Hlavně doufám, že z toho materiálu co mi dnes vzali vůbec něco zjistí, protože se fak na to dvakrát netvářili. Nevím, jestli bych taky zvládla jít na potrat bez výsledků - i tak to pro mě bude nejtěžší rozhodnutí v mém životě.
Maturin - moc držím pěsti a myslím na Tebe - snad se to již brzy vyřeší a budeme klidnější a zasloužíme si taky aspoň kousek štěstí! Jak budu vědět výsledky tak písnu!! Drž se!!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre