NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

moheda
2. nov 2009

Ahoj maminky, tak to tady pročítám a strašně mě mrzí to stresování a nervování, které je díky bohu ve většině případech zbytečné.Já jdu zítra na genetiku - pozvali mě po špatných krevních testech v 1.trimestru. Jsem zvědavá, co se dozvím. Už teď vím, že můj Rh faktor je negativní a manžel má pozitivní. U prvního dítěte, které se mi narodilo před 6. ti lety to dopadlo dobře. Proti mě hraje také můj věk - 37 a NT 2,6. Jsem na to zítra zvědavá. Dokonce jsem už tak zoufalá, že obvolávám kartářky. A to mám vysokoškolské vzdělání. No nejsem já blbá????

komarik
2. nov 2009

ahojte,
dnes sme sa vrátili domov. Všetko je už ukončené. Samotný pôrod nebol až taký zlý ale vyvolávanie - teda nasadzovanie pumpy áno. Najhoršie sú teraz výčitky svedomia a ľútosť nad všetkým. Ďakujem všetkým za podporu a nakoľko sa potrebujem na dlhšiu dobu odmlčať ešte odpoviem na pár dotazov.

Hydrops sa prejavuje aj v neskorších štádiách tehotenstva takže do vtedy mohlo byť všetko v poriadku. Mali sme ho potvrdený na UTZ a bol na hlavičke, krku a chrbátiku. Nie je pravda že musí byť len zo srdiečka, je to zavodnenie rôznych makkých častí tela. Dieťatko môže zomrieť počas tehotenstva alebo krátko po pôrode.

Downa sme mali potvrdeného z amniocentézy na 100%.

Rozhodovanie bolo ťažké ale malá sa narodila mŕtva a to nás utvrdilo o správnosti rozhodnutia. Nech si každý myslí svoje ale je to náš život a mi ho budeme žiť so všetkým čo nás postretlo a so všetkým čo nás ešte čaká. 😢

moheda
2. nov 2009

Těžko s komu vyjadřuje. Jste velmi silná a statečná. Vím, že jakákoliv slova útěchy jsou asi zbytečná. Já bych se v tomto případě rozhodla stejně. Budu strašně moc držet palečky, aby to příště dopadlo dobře. Buďte hodně silná. Máte můj obdiv.

iwa1
2. nov 2009

komarik je to tvoje rozhodnutie a nikto ti nemoze nic k nemu povedat, ja za seba mozem povedat, ze by som sa rozhodla rovnako ako ty, je mi to strasne luto ale drz sa ....cas pomaha liecit dusicku aj ine rany....ked mozem, tak prijmi moju najuprimnejsiu sustrast ☹

tereza.starobova
2. nov 2009

Komarik rozhodla jsi dobře. Teď už bude jenom líp. Držím palce.

zoska
2. nov 2009

Komarik... ja ani neviem co napísať
je mi to hrozne ľúto
podla mňa tvoje rozhodnutie bolo správne, urobila by som to isté
želám ti veľa síl, šťastia a zdravia
ahoj

ellit
2. nov 2009

komarik presne tak ako napisali dievcata, tvoje rozhodnutie bolo spravne. Velmi ti drzime palceky do dalsich dni a verim, ze na buduce uz bude vsetko v poriadku.
Je mi z toho smutno 😔
Hlavne ty sa daj co najrychlejsie zdravotne do poriadku, dusicka potrebuje svoj cas, si velmi silna osobka.
A za nas vsetkych uprimnu sustrast, zapalili sme so Sebinkom za malinku sviecocku.

loginka
2. nov 2009

Komarik, nech cas vylieci co najskor vase rany.Drzim vam palce do buducnosti!

lolka
2. nov 2009

komarik, myslim, ze ste sa rozhodli spravne pre vas aj malu.
tazko napisat povzbudzujúce slova, lebo kto to nezazije asi si vie tu bolest len tazko predstavit. ☹
prajem Vam hlavne vela sil, aby Vas to nezlomilo a aj nadalej verili, ze nádej umiera posledna a raz budete drzat
v naruci zdrave dietatko. co ta nezabije, to ta posilni !!!

andrea2603
2. nov 2009

komarik, ja Ti zo srdca prajem, nech sa toto nepekné obdobie raz skončí tým najkrajším úsmevom tvojho dieťatka .

zuzulik
2. nov 2009

komarik,je mi to velmi luto 😔
nikto Ta / Vas nemoze odsudzit ,ze ste sa rozhodli tak, ako ste sa rozhodli....tym sa urcite netrap a nestracaj nadej!!! drz sa a ver, ze raz budete mat vytuzenenho zdraveho anjelika!!! zo srdca Ti to prajem....

stanusa
3. nov 2009

citam vas, hodnoty NT mi vysli dobre ale omylom som sa zapojila do tejto temy tak ju obcas kuknem, ze ako sa vam dari.
komarik prezivala som s tebou tvoj pribeh a chcem ti vyjadrit svoj obdiv. zvladla si to vynikajuco a rozhodnutie isto nebolo lahke.
drzte sa

ofina1
3. nov 2009

Komarik
je mi to velmi líto. Udělali jste to nejlepší co jste mohly . Já bych se zachovala stejně a věř že jsi udělala dobře. Jelikož pracuji s mentálně postiženými lidmi tak vím o čem mluvím.
Přeji ti aby jsi to všechno zvládla a aby se všechno obrátilo k dobrému. DRŽ SE a zvládni to . Budu na tebe myslet.

lucik...
3. nov 2009

Ahoj holky, můžu se Vás na něco zeptat?
Jaké jsou normální hodnoty screeningu?
Já mám NT: 1,5mm
PaPP-A: 1,65 MoM
FßhCG: 1,21 MoM
Screening je negativní, ale doktorka mě vyděsila že řekla něco jako že něco bylo moc vysoký ale tímhle se to snížilo - nepochopila jsem... a právě se bojím že až půjdu na triply tak vyjdou špatně ☹

zusika
3. nov 2009

Komarik, ja viem, ze slova su zbytocne.... iba ti chcem povedat, ze vam zelam vela sil na prekonanie najtazsich chvil a do buducna prajem krasne zdrave babatko!!! Drzte sa!!
..........................

moheda
3. nov 2009

Zdravím všechny, tak jsem dnes byla na genetické konzultaci, kde mi byla doporučena amniocentéza. Což je O.K. Znepokojují mne výsledky z prvního screeningu, kde mi vyšlo rizika na Downa 1:2. Ostatní hodnoty jsou následující: NT 2,6
beta -hCG 2,13
PAPP-A 0,13
ostatní riizika nulová

To je hrozné, budu čekat do 9.12. na amniocentézu. Je mi strašně.

iwa1
3. nov 2009

moheda viem ako sa citis, lebo ja som tiez cakala mesiac na to aby som mohla ist na amnio ☹ hlavu hore a mysli na to, ze pokila je malicke ok, tak mu stresom nepomozes a vyuzi cas na to, aby si si rozmyslela vsetky moznosti po amnio- viem, ze je to krute ale cim lepie sa pripravis pred tym lepsie to potom budes znasat....a uvidis , ze to bude vsetko ok 😉

grelu
3. nov 2009

moheda...v ktorom tt si?...nemohli by ti spravit odber choriovych klkov, nech nemusis cakat tak dlho?

...drzim palce, nech to dopadne dobre

moheda
3. nov 2009

Děkuju za podporu. Jsem asi 13+3. Musím se s tím srovnat. Já vím, že není třeba myslet hned na to nejhorší. Ale co je nejhorší? Kdybych věděla, jak to pro mě bude stresující, nepodstoupila bych tyto krevní testy, ale na amnio bych šla stejně. Mohla jsem si ušetřit měsíc nervů a beznaděje. Snad to dopadne dobře. ☹

tereza.starobova
3. nov 2009

Moheda já měla PAPP-A 0,09... prej hrůza, z kombinace ostatních výsledku riziko Downa a spol 1:3. Jsem teď 24tt a všechno vypadá tak jak má. Primářka v gennetu mi říkala, že kolikrát (zřejmě i v mém případě) ty krevní testy vůbec nemusí znamenat to, že je něco špatně s miminkem. Ale může to být něco s tebou (nic hroznýho) třeba vysoký tlak, těhotenská cukrovka, preeklampsie atd. Ale může to být i souhra různých nedůležitých náhod. Můj doktor třeba říkal, že nízký PAPP-A často souvisí s tím, že určitá skupina žen prostě v těhotenství nevytváří tenhle růstový hormon. Přestože já mám už jedno těhu za sebou a tam bylo vše na jedničku....
Já vím, že je to stres, to čekání na výsledky je strašlivý, ale snaž se myslet pozitivně ať je mimimu u tebe hezky 🙂

lucik...
3. nov 2009

holky držte se, určitě to bude dobré... Jaká by vůbec měla být "dobrá" hodnota PAPP-A ?

ofina1
3. nov 2009

Moheda : vím jak se cítíš - také jsem to zažila - je to strašný stres, a ty ještě k tomu budeš tak dlouho čekat a nedá se to udělat dříve ?? a nebo ty klky ? měsíc je dost dlouhá doba

moheda
3. nov 2009

Holky děkuju moc za podporu. Já jsem se ptala pana doktora, co by mi doporučil a on navrhl amniocentézu, o odběru ch. klků nemluvil. Také o této možnosti vím.Dneska je to prostě hrozně čerstvý, ještě jsem se s tím nesrovnala, ale věřím, že to bude lepší.

jana3
3. nov 2009

Ahojte,
ja sa hlasim s dobrymi spravami... prve vysledky z amnio su v poriadku, nemame ziadnu trizomiu a cakame dievcatko 🙂
Boli sme dnes aj na sone, a tam tiez zatial vsetko v poriadku
Este niekedy v priedbehu buduceho tyzdna pridu aj ostatne vysledky, hadam aj tie budu ok.
K tym hodnotam hormonov z prvotrimestralneho skrinigu... ja som ich mala, az na NT, ze vraj velmi dobre.
Hodnoty v 13tt+1
NT 3mm
HCG 0.687 MoM
PAPPA 0.852 MoM

ofina1
3. nov 2009

jani tak to je super zpráva 🙂 my jsme měli taky ty předběžné výsledky dobré a čekáme na ty ostatní a jak se po amniu cítíš ? máš nějký jiný režim ? co třeba neděláš nebo tak ???

furaha
3. nov 2009

komarik - přeju hodně sil do dalších dní. jsi moc silná a nic si nevyčítej. moc ti přeju, ať ti to dítko ještě vyjde. drž se!

furaha
3. nov 2009

ofi a jani - no paráda, krásnej pocit, že?

furaha
3. nov 2009

moheda - no to věřím, že je pecka. mně nabídli dběr klků, tak jsem nakonec na ujištění čekala celkem 4 dny - ale i tak mi to stačilo. Za tu dobu jsem vymyslela neuvěřitelné množství scénářů a mít číslo na kartářku tak jí taky zavolám 🙂

furaha
3. nov 2009

úplně si nejstem jistá - ale ty MoM jsou nějaký statistický ukazatele - medián??? myslím, že něco kolem 1,0 je jakoby typický průměr - a pak tam bude nějaká tolerance - já jsem měla 0,58 papp a 1,56 hcg a řekli mi, že je to dobrý...

jana3
4. nov 2009

ofina1: citim sa dobre, prve dva dni som hlavne lezala, teraz mam pri sebe mamu, ta sa mi stara o malu, aby som ju nemusela dvihat a tak. Nechodim na dlhe prechadzky, snazim sa moc nezohynat... Inak v podstate normalne, trosku viac oddychujem, vykladam si nohy, uzivam si, ze sa o mna niekto stara🙂
Proste, snazim sa setrit, aby som si nahodou nemusela nic vycitat. Ale citim sa uplne v pohode a od buduceho tyzdna nabieham na plny rezim.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre