NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

misicka455
7. nov 2011

@boruvka123 takže se mám na co v uterý těšit 😀 😀

misicka455
7. nov 2011

@nena13 jj můžou, ale měla by jsi si pohnout tohe vyšetření se dělá do ukončeného 13tt a stojí to 1450 kč

boruvka123
7. nov 2011

misicka455 : No máš se na co těšit 🙂) Ta doktorka mě moc sympatická nebyla a furt v ruce točila takovou tou uklidňující kuličkou. Což mě šíleně vytáčelo 😠

misicka455
7. nov 2011

No ještě , že tam semnu bude manžel a pak si vedle obalím nervy dobrým zákuskem. Slyšela jsem na ni už hodně a nai jednu věc kladnou 😀 No už abych tu trapárnu měla taky za sebou 😉

boruvka123
7. nov 2011

Jo je fakt divná. A připadala jsem si stejně že otravuju. Zvonil jí telefon a pak no honem honem musíme pohnout. Tak co je toto za jednání.? I když jsem se teda těšila až od tama vystřelím 😉 Bude to v pohodě neboj se. Já si ani nepřipouštím že by nebylo, ale když už mě tam chtěli tak jsem tam teda šla 😎

jancip
7. nov 2011

Já byla taky u Čuprové a řekla jsem si, že příště už ne. Nic nevysvětlovala, připadala jsem si, že ji otravuji, pohlaví vůbec neřešila a já z ní byla tak paf, že jsem se netroufala zeptat. Závěr mi neřekla žádný. Odbornost neposoudím.

suzsssie
7. nov 2011

@boruvka123 Vidím, že máš úplně stejné zkušenosti jako já, i když s jinými doktory... Taky si vůbec nepřipouštím, že by něco nemělo být v pořádku, když mi zatím všechny testy vyšli výborně. Dneska jsem byla ještě na tripletestu, tak doufám, že bude vše ok 🙂

boruvka123
7. nov 2011

Držím palce aby bylo. Taky jsem byla na tripplech, ale dozvím se to až za 14 dní na kontrole, tak jsem zvědavá. Ale na amnio nejdu takže je to stejně jedno. i když samozřejmě chci aby byli v pořádku 🙂

suzsssie
7. nov 2011

@boruvka123 Taky se to dozvím za 14 dní.. a taky Ti držím palce 😉 🙂

nena13
8. nov 2011

@misicka455 Ďakujem veľmi pekne a vedela by si mi dať nejaký kontakt-najlepšie by bola Ostrava,Brno-ďakujem

misicka455
8. nov 2011

@nena13 Brno Centrum prenatální diagnostiky, s.r.o.
ultrazvuková, gynekologická a genetická ambulance
Veveří 39, 602 00, BRNO
Tel: +420 - 542 221 740
e-mail: cpd(at)prenatal.cz

Možnosti parkování:
parkoviště samoobsluhy Albert,
Veveří 40
parkovací dům Rozmarýn na rohu Kounicovy ulice a Moravského náměstí
Spojení MHD:
tramvaje č. 3, 11, 12, 13
http://www.prenatal.cz/index.php?id=78

misicka455
8. nov 2011

Tak dneska mě čeká tá slavná genetika 😉

luky82
8. nov 2011

Ahoj všem,
včera jsem si byla pro výsledek genetického vyšetření v prvním trimestru. Krev mi brali v 11 týdnu, UZ dělali ve 13 týdnu. Výsledek je POZITIVNÍ 1:15 na T21. ☹ ☹ ☹ Hodnoty NT 2,6 mm, PAPP -A 0,37 MoM, FsHCG- 2,54 MoM . S manželem jsme oba moc nešťastní, okamžitě jsme byli odesláni na genetiku k Apolináři. Byli tam tak hodní a uklidňovali nás, ale moc to nepomohlo . Objednali nás na odběr plodové vody, protože na odběr choriových klků je už pozdě. 😢 . Trápím se, ale snažím se být statečná, abych neubližovala miminku a navíc mi doma běhá zdravý syn (2 roky 4 měsíce), jen když se zeptá na mimi brečím jak želva.............Přečetla jsem celou Vaší diskuzi a moc za ní děkuji. A všem co jsou na tom podobně držím palečky ať jsou děti zdravé

leeena_4
8. nov 2011

@luky82 Ahoj Luky, moc mě mrzí, že to musíš prožívat. Vždycky, když čtu nějaký nový příběh, tak je mi z toho smutno. Nevím, jestli jsi četla můj příběh, jsem jedna z těch, u kterých se zázrak nekonal, Pravděpodobnost nám vyšla 1:2 na T21 i na T13. Navíc NT přes 4mm. S klků se to potvrdilo a na začátku 14tt, jsem jim toho downíka "odevzdala" na Bulovce. Bylo to hrozné, ale dnes je to dva a půl měsíce a mě přijde, že se to stalo před dvěmi lety. Moc nás to s manželem posílilo, jako pár i každého z nás. Před tímto těhotenstvím jsem měla PCO a moje vaječníky nepracovali, vůbec, nechodila mrcha, nic. No a po šestinedělí mi přišla sama menstruace a teď i sama bez hormonů první ovulace. Dřív to bylo sci-fi a brala jsem dost hormonů, aby moje tělo jakž takž fungovalo. Takže ti chci jen dát na jevo, že je to strašné, když to špatně dopadne, ale svět tím nekončí, jak by se mohlo zdát. Za chvíli se člověk otřepe a zjistí, že to tak mělo být, že to mělo nějaký smysl. My už zase pracujeme na novém miminku a tobě přeju, ať se u vás stane ten zázrak a bude to dobré a mimi bude zdravé 😵 Moc držím pěsti a ukaž se, ať víme, jak jste dopadli. Drž se 😉.

fiallinka
8. nov 2011

@luky82 Luky, jasně, výsledky nejsou nic moc, ale se stejným výsledkem screeningu tu byly holky, kterým to dopadlo dobře. Ono to číslo trošku zvyšuje to o něco vyšší NT, (ale je to skroo v normě), možná je miminko úplně v pořádku nebo má třeba jinou drobnější vadu, to taky může být. Nezapomeň, jsou to jen čísla - u nás byl NT screening cca 1: 550 a mimčo mělo DS, u kámošky mnohem míň a bylo zdravé.

Každopádně, trvej na rychlých výsledcích amniocentézy, ať se netrápíš nejistotou dlouho.

luky82
8. nov 2011

@leeena_4 Je mi líto, co se stalo, ale i já to beru tak, že co má být má být a to mě drží na nohou a taky manžel a syn. Přeci se na 5 týdnů nezhroutím, oni mě potřebují. Moc mi pomáhá číst, příběhy ostatních ať už dobré nebo ty ostatní. Jsem smutná, ale vím, že tím to nezměním. Držím pěstičky ať se brzo radujete z bříška a o pár měsíců později ze zdravého děťátka 😉

leeena_4
8. nov 2011

@luky82 jsi statečná ženská, že se tak hezky držíš, mooc přeju dobrý konec a to NT fakt není veliké 😉 tak tfuj tfuj tfuj a já věřím, že my se taky brzy dočkáme.

luky82
8. nov 2011

@fiallinka Děkuju za podporu. Opravdu jsem přečetla 132 stran této diskuze a moc mi to pomohlo. Jen nechápu ty rychlé výsledky, co o nich píšeš. Já myslela, že vyloučit DS z odběru plodové vody trvá 3 týdny, podle toho jak se namnoží ty buňky. Je to jinak?
Vím, že z odběru choriových klků je možný zrychlený výsledek do 2 dnů. Ale na ten už je u mě pozdě jsem ve 14 týdnu a tento odběr se provádí jen mezi 10 - 13 týdnem.

leeena_4
8. nov 2011

@luky82 mě to dělali na hranici 13 a 14 týdne a výsledky jsem měla do 18 hodin

fiallinka
8. nov 2011

@luky82 kompletní výsledky celého karyotypu jsou opravdu do těch 3 týdnů, ale základní výsledky (právě třeba na ten DS) ti mohou fkat udělat už do dvou dnů, zhruba - ty metody se jmenujou různě, u nás to byl FISH test, a mají v podstatě stejnou vypovídací hodnotu (jen ten celkový karyotyp toho řeší víc). My jsme za to vzhledem k nálezu neplatili, někde za to peníze chtějí, prostě se zeptej, možná ti to nenabídnou sami (ty metody jsou dražší) - já osobně jsem byla rozhodnutá za to platit, protože je rozdíl čekat tři dny a tři týdny. A drž se, to čekání je fakt hrozné... a vlastně - mělo mimčo nosní kůstku? Jak vypadal ultrazvuk?

leeena_4
8. nov 2011

my jsme za to taky nic neplatili, měli jsme to v ceně screeningu. Jo a mělo to mimčo v pořádku tepny? Ten náš měl obrácený tok v jedné tepně a prý to často u Downa bývá

luky82
8. nov 2011

Ultrazvuk ve 13+3 byl v pořádku jen to NT bylo 2.6 mm. Nosní kůstka přítomna a o toku krve mi nikdo nic neřekl a není to ani ve zprávě. S těmi zrychlenými výsledky jste mě docela potěšili, klidně to zaplatíme, pokud to půjde. Jedeme k Apolináři, ale až 22,to je za tak strašně dlouho, ale zítra ještě jedu ke své doktorce tak uvidíme, co bude.....

leeena_4
8. nov 2011

@luky82 to je dobré znamení ta kůstka a tepny v pořádku (kdyby byly špatně, napsali by to tam) 😉.

fiallinka
8. nov 2011

@luky82 přesně tak, tohle je v pořádku, většina dětí s DS kůstku nemá (ale není to na 100%), zkus věřit tomu, že to dobře dopadne, určitě je to vysoká pravděpodobnost.

paja.o
8. nov 2011

@misicka455 Míšo, tak co? jak dopadla genetická konzultace?

misicka455
8. nov 2011

@paja.no lépe než jsem čekala byla jsem připravena na protivnou babu a byla mile překvapena , že ze ženskou se dalo normálně bavit a vyslechla moje stanovisko. O plodovce mi řekla, ale nevnucovala. No jako zase že bych se dozvěděla nějak mega informací to taky říct nemohu, závěr je takovej , že bude hlavní vyšetření ve 20 tt na kardiologii a když tam něco najdou tak, že bych pak tu plodovku měla zvážit. Takže je to otevřené každopádně budu více hlídaná prej to zvyšené Nt může naznačovat nějaký problém v posledním trimu . No vše je buď a nebo taky máme asi 4% šanci, že bude mimčo mít zase vrozenou vadu a bla bla prostě dokuď neporodím stejně mi nikdo asi 100% jistotu nedá . 😒

paja.o
8. nov 2011

@misicka455 u koho si byla? já byla u Leznarové a taky byla moc příjemná, plodovku nenutila, ba naopak byla spíš proti. Půjdeš ještě na tripple testy v 16. tt?

misicka455
8. nov 2011

@paja.o já byla u té stejné . Domluvím se s moji dr. , ale asi je chce dělat. Ale nevím zda by to zase nebyl stres.

boruvka123
11. nov 2011

Holky tak tripply vyšli negativní. Tak jsem štastná. Dokonce prdínek začal kopat 🙂

misicka455
11. nov 2011

@boruvka123 gratulace , já jdu až za 14 dní bojím bojím

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre