NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

boruvka123
11. nov 2011

@misicka455 Určitě to bude v pořádku. Držím moc palce. 🙂

paja.o
12. nov 2011

@boruvka123 Gratulace, krásná zpráva 😉 Mě taky vyšly tripply negativní, tak jsem si taky dost oddechla, i když genetický UTZ nás samozřejmě čeká a nemine a musí se to ještě všechno prověřit tam.

@misicka455 Míši, vydrž, to čekání je děsný, já už z toho pomalu magořila ... ale uvidíš, všechno bude vpořádku 😉

misicka455
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
furaha
13. nov 2011

misicka - nefunguje to - prosím, dej odkaz znovu

misicka455
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
misicka455
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maudn
22. nov 2011

Ahoj holky, může mi prosím z Vás někdo říct, jestli je můj výsledek dobry x špatný, je mi 23 let, nosni kustka a projasneni v poradku, riziko 1:960, podle věku kolem 1:1500, moc tomu nerozumím, viděla jsem že někdo má i třeba 1:70000...

@boruvka123
@furaha

jmisa
22. nov 2011

@maudn výsledek je negativní, takže v pořádku.

maudn
22. nov 2011

@jmisa děkuji moc

furaha
24. nov 2011

jojo maudn, je to OK 🙂

monika46
29. nov 2011

AHoj holky, pisi po delsi dobe a snad Vam dodam alepson trosku nadeji. Jak jsem tu psala v 1.screengu jsem mela NT 3,41, spatna krev, diagnostikovana vada srdce, riziko DS 1:8 - nasledoval odber klku kde byl DS vyloucen. Pak se vzorky posilaly do gennetu do Prahy kde zkoumaly primo DNA a prisly nam vysledky a byly negativni!!! 🙂 Jeste jsme si musely pockat do 22tt na ultrazvuk srdicka a nastetsi je vse o.k. a mala je naprosto zdrava 🙂 Holky, kterym to vyjde spatne tak hlavu vzhuru a dokud nemate podrobny vysledky tak nadeje stale zije 🙂 Drzte se tu a jen doufam,ze tyhle testy budou do budoucna vice presnejsi 🙂

denissa83
7. dec 2011

Ahojte kocky...dnes som bola na NT a najprv mi to Dr. nemohol nijako zmerat, lebo mimi bolo straaaaaasne zle obratene, ale nejako sa mu to nakoniec podarilo. Povedal, ze to vyzera okey, bola som spokojna a do knizky mi potom napisal: NT 0,18 v norme...lenze ked vsade mozne teraz citam, tak normalne NT by malo byt od 1...hmmm, co myslite?

marketa137
7. dec 2011

@denissa83 asi to psal v cm takže jinak 1,8 😉

denissa83
7. dec 2011

@marketa137 - nooo ved jedine nad tym rozmyslam 🙂)) lebo kebyze to bolo zle, tak by mi nieco hadam povedal 😉

marketa137
7. dec 2011

@denissa83 no to by řekl určitě 😉 . on většinou pak doktor řekne jestli vše vypadá ok a nebo jestli je tam nějaký problém. já byla na screeningu v úterý a už jsem měla šílený sny od soboty jak to dopadne šíleně a nakonec je vše ok a příští pátek mam ještě genetickou konzultaci ale alespon zase uvidim mimčo 😉

denissa83
7. dec 2011

@marketa137 - ved to, ze teray sa asi vsetky strachujeme, ci je vsetko v poriadku a potom to tak potesi, ked sa vsetko vyvija tak ako ma 😉 Mne napriklad o genetickej konzultacii nic nevravel :( Ale dnes som vlastne pri nom uz zrusila kartu a od januara budem u novej doktorky, tak hadam bude zhovorcivejsia 😀

marketa137
7. dec 2011

@denissa83 😉 no já v 8tt málem potratila a od tý doby je tam obrovský hematom ☹ . naštěstí screening je ok, ale jsme celkově riziková, navíc během 6 týdnů jsme brala dvoje atb tak kvůli tomu, naštěstí jsem brala ty co nevadí v těhu takže další utz mě nevadí 😀 . ted zase že vyšla špatně moč a asi zánět takže tam jdu zítra co a jak 😒

denissa83
7. dec 2011

@marketa137 - ach moja, tak len davaj na seba pozor a zajtra nech to dopadne dobre. Ja mam zasa myom na maternici a cystu na vajecniku...teraz sa to nemoze riesit, az po porode a ten myom mam tak ulozeny, ze musim jedine cisarakom rodit, ale zevraaaaj sa to moze este vselijako zmenit. Tak zajtra ti drziiim prsteky! 😉

marketa137
7. dec 2011

@denissa83 díky 😉 , spíš je hrozný furt někde lítat po doktorech 😒 , na druhou stranu zase lepší že se na to přišlo ted než aby se to celé rozjelo 😒 . cystu jsem měla minule a ta zmizela sama ale ten myom taky nic moc vi´d 😒 Já už rodila 2x sekcí a ted mě bude čekat třetí 😉 , hlavně zdraví no 😉

denissa83
7. dec 2011

@marketa137 - ides na 3. sekciu? ooo...potom, ked budes mat cas, tak mi napis spravicku, ze ako to cele prebieha, lebo ja sa uz teraz toho bojim 🙂 a ako dlho si sa z toho potom zotavovala? Tak zajtra pekny dnik a same dobre spravicky 😉 papa

marketa137
7. dec 2011

@denissa83 budu muset 😀 . Domů jdeš 6 den a já byla úplně ok za těch 14 dní, to víš žádná sranda je to operace ale dá se to 😉 a manžel si chválí že mam alespon spodek furt stejně zachovalej 😀

verka1978
8. dec 2011

Ja som dnes mala NT 0,8 nie je to nejako malo? Som 12tt+5. Doktor povedal, ze je to dobre. Tak neviem

luky82
15. dec 2011

@leeena_4 Chtěla jsem poděkovat za podporu a taky napsat, že čekáme zdravé miminko. K Dominikovi nám na přelomu dubna a května přibude Andrejka. Ještě jednou děkuji a přeji klidné prožití Vánoc

luky82
15. dec 2011

@fiallinka Zdravím i tobě jsem chtěla poděkovat za podporu. Čekáme zdravé miminko. K Dominikovi nám na přelomu dubna a května přibude Andrejka. Ještě jednou děkuji a přeji klidné prožití Vánoc

leeena_4
15. dec 2011

@luky82 to moc ráda slyším 😵 Tak hodně štěstí celé rodince 🙂

fiallinka
15. dec 2011

@luky82 to je úžasné, gratuluju - teď si vánoce krásně užijete 🙂. Říkala jsem si, co s tebou je - čekali jste na ty celkové výsledky?

salomee
15. dec 2011

@verka1978 Tedy.. to tu ještě nikdo neřešil, že by to bylo málo. Pokud vím, tak málo je naopak dobře a dolní hranice snad ani žádná není, jen horní - ta riziková. Vím, že někdo někde psal i 0,5 a bylo to dobře. Neboj se věřit doktorovi, že je to dobré, prtože je🙂.

verka1978
15. dec 2011

Dakujem

lentilkal
29. dec 2011

Ahoj muzete poradit včera jsem byla na NT to vyslo 1,4 riziko dawna 1/322 celkovou zprava zni screening negativni presto me dr.rekla ze celkove to vyslo dobre ale kvuli veku ze to nemuze spocitat presne je me 32let a ze si mysli ze mimi neni nemocne presto me objednala na genetickou konzultaci a asi i plodovku.Jenze te se bojim mam za sebou dost zleho .Co by jste delali na mem miste ja jsem nahlodana nikam nejit a pockat na ten 20tt ale samozrejme uvitam vsechny rady

megy
29. dec 2011

@lentilkal co se týká screeningu, pokud vyšel negativní, tak vyšel negativní. v celkovém součtu všeho je zahrnut i tvůj věk, takže je to spočítané i vůči tvému věku. nevím, proč tě tak straší, že to nemůžou spočítat kvůli tvému věku přesně, když všechny tyto údaje jdou přes genetika. NT máš naprosto v pořádku, za hraniční riziko se považuje 1:150. určitě bych zašla aspoň na tu konzultaci a tam se domluvila. ale pokud první hovoří jasně, že negativně, tak bych to neřešila. navíc, kdy ti brali krev?? bere se nejpozději v 11. týdnu max. začátek 12. týdne., to může taky dělat hodně 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre