NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

lelulka
14. sep 2009

Klárko to Ti moc přeju.Hlavně ať je miminko zdravé.Díky za výtažek z NT.Já mám riziko 1:69 a dnes mi řekli,že budu mít výsledky do druhého dne,protože prý spadám už do té hranice kdy to říkají hned druhý den Tak nevím jestli mám mít radost,že to budu vědět hned,nebo se ještě víc bát.I když myslím,že víc už to nejde.NT máme 1,9 mm

stanusa
14. sep 2009

tu je o NT pisane http://tehotenstvo.academy.sk/index.php?click=71

ja idem k lekarke, ktora ma na to certifikat...tak dufam, ze ma nevystrasi 😕

misicka455
14. sep 2009

Klarka tak to je super, že se srdíčko umoudřilo doufám, že u nás to dopadne taky dobře 😉

jasovky
15. sep 2009

Ahojte babulky 🙂 Dlho som sa neozvala, nejako nebolo času. Klárka: super si to napísala, len si vynechala Grelu, ktoru moc pozdravujem o odkazujem, ze mi je velmi luto, co sa jej stalo a musí veriť, ze nabuduce to vyjde. Klárka: gratulujem k lepsím výsledkom srdiečka. Ja som sa rozhodla, ze na detsk.kardioultrazvuk nepojdem. Bola som u odborníka na morfol.ultrazvuk, ten povedal, ze je to OK, platila som 27eur/800sk/ a odporucil ma dalsiemu sukromníku, tak sa mi to zdá ako cucanie penazí. Cítim, ze vsetko bude OK , výsledok u kardiol. by nič nezmenilo a naozaj sa uvidí az po porode. Inak táto téma - diskusia NT HODNOTY mala na mna v tazských chvílach pozit.vplyv, bola sa fakt rada,ze som na nete nieco takéto nasla. Ale inak pozerám tie zhrnutia a vacsinou sa rodili zdravé deti 😎 Všetky vás pozdravujem a malý Janíčko sa hýbe v brušku čoraz prudšie. V pondelok idem do poradne. Uz pomaly nakupujem, dcérka vybrala aj 1.hrkálku pre bračeka 🙂 🙂 🙂 Teší sa velmi. Od 1.10. nastupuje do skolky, tak si trosku oddychnem. 😉 tak zatial ahojte.zas sa ozvem, ked bude čas. 😝 😝 😝

klara.t
15. sep 2009

Ahojky, holčiny, já myslím, že další vyšetření už u nás nemá jiný smysl, než ten, že nás to případně uklidní nebo upozorní, že po porodu se to musí ohlídat. Protože i kdyby něco našli, tak už budem ve 24.týdnu a to už by se nedalo nic dělat a stejně bychom porodily. Doufám, že teda budem mít zdravé dětičky. Ten výcuc, co jsem tu udělala vypadá nadějně.

Možná jste si všimli, že v tom seznamu není tercie, u které to dopadlo bohužel špatně. To proto, protože jsem jí připsala k tomu seznamu nahoře (k tomu aktuálnímu). Příště jí tam už nenapíšu, protože ta to zrovna teď už neřeší. Také se zminuješ o Grelu, tu tam fakt nemám. Myslela jsem, že ona měla NT v pořádku, že jí nevyšli tripply nebo něco takového. Takže do seznamu by tudíž nepatřila. Ale třeba se mýlím. Budu ráda, když napíše, jestli měla zlé NT.

Jináč já mám z těch výsledků tady radost. Mě tato diskuze taky pomohla. Hlavně v tom, že jsem si uvědomila, že nejsem jediná, kdo to řeší. Z počátku jsem si myslela, že jsem fakt vyjímka. No i když vyjímky jsme všechny, protože špatné NT má opravdu hodně málo miminek. Hold máme smůlu.

Jo a začala jsem chodit na těhobik, kde je i jakýsi porodní kurz, kde nám všechno říkají. Tak je to prima. 🙂

jasovky
15. sep 2009

U mna je velká pradepodobnost, ze budem mat opäť cisarsky rez, tak viem, co ma čaká 😅 Mne robí tehobik moja Saška, a teda dá zabrať 😉 Este je pekne, tak chodíme poctivo doobeda 2 hod. a poobede tiez na vychádzky... 😎 😎 😎 Trosku oddychujem, ked spinká poobede, ale v noci spím jak zabitá a krčoé žily ani neviem, že existujú. Bože ked si spomeniem ako ma v tom 11.tt vystrašili, koniec som videla ten najhorší ☹ Baby a vy ako uz nakupujete, postielky, kočík, dupky a pod.? My musíme prestahovat izby, kupit 2 postele do destkej izby /pre dcerku a dočasne pre tatina/. Rozhodli sme sa, ze malého budem mat v izbe na manzelskej a dcerku bude mat v izbe tatinko. Fifty-fifty 😉 🙂 Uvidíme, aby sme ich nerusili 😔

jasovky
15. sep 2009

Postielku máme cestovnú po dcerke, drev.som predala, pretoze kojenie v noci je fakt unavné. Vyspala som sa az po skoro 2,5 /teda ked so dokojila 2roky 3mes.// a to prenásanie som nezvládala./z postielky do postele/. 2 roky to nejak vydrzime a potom budu mat pekne spolu detsk.izbičku a my s tatinkou spálnu.

klara.t
15. sep 2009

Já ještě nenakupuju. Nějak jsem nemohla, dokud mi nepotvrdili, že je mimi zdravé. Teď už ale brouzdám po netu a koukám, co bych koupila. Tak jsem si to dneska dala do albíčka. Ještě nevím, jaký kočárek, mám několik tipů. Líbí se mi ten co jsem tam dala,, ale definitivní vítěz to ještě není. Zatím mám jen dvoje dupačky, co mi dali příbuzní z Francie.

lelulka
18. sep 2009

ahoj všechny těhulky snažilky i maminky
Píšu sem proto,abych dodala odvahu ostatním co jim vyjdou špatně výsledky.Měla jsem pozitivní screening v 1 trimestru na M.Down 1:69 výsledky z krve moooc špatné velmi rozdílné hodnoty.NB+,NT 1,9 mm.Přesto hříčkou osudu a určitě i štestí a víry čekáme zdravou holčičku.Děkuju všem kteří mi projevily podporu.

matelko1
19. sep 2009

ahojte.tak dnes sme boli na 3D/4D utz.vsetko je ok.tyzden som bola v strese,lebo tripletesty mi vysli na h...

bbberta
20. sep 2009

Ahojky holky, tak se k Vám přidávám - až v 10. týdnu, neboť svému stavu stále nemohu uvěřit, resp. nechci to zakřiknout. A hned s dotazem - po přečtení řady příspěvků asi chci jít na NT screening + NB+krev, jen se chci zeptat, zda je v Brně či okolí (tak do 80km) nějaká jiná (popř. levnější) možnost než Prenatal na Veveří. Poradíte prosím někdo?

misicka455
20. sep 2009

Tak já vím, že to v Brně dělají ještě v Heliosu , ale netuším kolik to stijí, zavolej si tam 😉

bbberta
20. sep 2009

misicko455 diky za tip, jen z jejich webu nejsem moc moudra, nevidim to tam, zitra si tam zavolam.

mabe
20. sep 2009

holky, muzete poradit? zitra jdu na NT screening. Beru utrogestan a jeste rano prasek na stitnou zlazu. Muzu si je zitra vzit pred vysetrenim? Jestli to nahodou neudela nejakej bordel ve vysledcich. Diky

majdula
20. sep 2009

V Brne to delaj Berti jeste Orli (Orli 18)

Mabe, leky urcite nic neovlivni 😉 At ti to dobre dopadne!

misicka455
20. sep 2009

Na Orlí to stojí , ale taky kolem těch 1500kč 😉

majdula
20. sep 2009

Ofiko NT od akreditovanych doktoru bude vzdycky stat tolik +-
Neco jineho jsou ty radoby NT screeningy, ktere delaji neskoleni lekari, ale to je jina vec...

klara.t
21. sep 2009

Já bych doporučovala, zeptat se na měření NT vašeho běžného gynekologa, ať se na to alespoň podívá. Ten můj myslím také není akreditovaný, ale kontroluje to. U mě na to přišel on, změřil to a nelišil se s výsledkem od těch akreditovaných lékařů, ke kterým mě poslal. Při kontrole ve 12 týdnu na to přišel a pak mě poslal na další a další vyšetření, aby se to potvrdilo nebo vyvrátilo. Tím pádem jsem ani nic neplatila.
Pokud by vám doktor naměřil velice malinkou hodnotu, už bych dále nikam nechodila a ušetříte, pokud by byla vyšší než 2 mm, raději bych se někam obrátila, aby to změřili přesněji. Protože od těch 2,5 mm (někdo udává od 3mm) už by se to mělo raději více testovat.

mabe
21. sep 2009

Ahoj holky, tak UTZ dopadl v poradku NT 1mm, pritomna nostni kustka a vsechno jak ma byt. Odpo me reknou vysledky krve. Holky, muze se stat, ze krev bude spatna? A co se tim zjisti? Jsem z toho jeste trosku nervozni. Diky.

misicka455
21. sep 2009

Mabe tak gratuluji 😉 Jo krev může být špatná, ale nic bych si z toho nedělala je to jako u triplů můžou vyjít falešně pozitivně 😉 Ale jestli bylo utz v pořádku tak bych se už moc nestresovala 😉

mabe
21. sep 2009

Ahoj misicko, dekuju. Takze krev jeste muze byt blbe. 😒 Co pak dal s tim delaji, nevis? Dalsi vysetreni? Jezis, ja uz zas premyslim dopredu. 😖

misicka455
21. sep 2009

Zaleží co tam najdou, ale nepřemýšlej nad něčím co se ještě nestalo 😉

klara.t
21. sep 2009

Přesně tak mebe, nenervuj se už předem, když ti ještě nic nevyšlo špatně. Sice se to může stát, ale to NT je přesnější. Krev vychází špatně velmi často a přitom je mimi zdravé. Snad každé třetí mamině vyjde krev falešně pozitivně (tedy myslím, že je to kolem 30% - možná se mýlím, ale to procento je fakt veliké). Pokud by ti vyšla špatně, tak pak by tě bud poslali pro jistotu na genetiku (odběr klků nebo amniocentéza), nebo by se čekalo do 20.týdne na velký UTZ. Ale o tom vůbec nepřemýšlej. Důležité je, že máš krásnou hodnotu NT. 😀

mabe
21. sep 2009

holky diky 🙂

mabe
21. sep 2009

holky, tak krev vysla negativni - riziko 1:30 000 dekuju za rady a podporu 🙂 a drzim vam palecky pro zdrave mimisky 😉

klara.t
21. sep 2009

No neříkaly jsme to? 😀 😀 😀 Moc gratuluju!

misicka455
21. sep 2009

Mabe no tak super 😉

mabe
21. sep 2009

holky, diky. ja vim, ze ste to rikaly 😲

bbberta
21. sep 2009

Nakonec jsem se tedy objednala do prenatalu v brne k dr. vlasinovi, ktereho tu mnohe chvalili. nicmene se stale moc neorientuji - hodne testu i dle vas byva falesne pozitivnich nebo falesne negativnich, takze se stejne budu bud zbytecne stresovat nebo se marne radovat:(. tech penez mi lito neni, ale i kdyz to dopadne dobre, budu se bat..a kdyz bude problem, rovnou me klepne. uz ted mam z tehotenstvi a screeningu strasne stresy. chjo.. ☹

klara.t
21. sep 2009

my tvrdíme, že to vychází často falešně pozitivně (tudíž že je to špatné a přitom není). Falešně negativně to myslím vychází málo kdy. Takže když to vyjde dobře, tak si myslím, že tomu lze věřit.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre