NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

majdzice
27. nov 2015

@baxovci děkuju moc za povzbuzení 🙂, dám vědět...

kniha24
21. dec 2015

Mne v 12+6t vysla hodnota NT 2,9. Idem opat na kontrolu 30-ho. Doktor povedal,ze to je v norme. Vy mate aku skusenost? U mna sa zistuje pricina tekutiny v brusku babatka. Stretla sa s tym niektora?

josephine15
14. jan 2016

Ahojte, stretli ste sa aj niektorá s veľmi nízkou hodnotou? Mne vyšla NT hodnota 0,58. Môže to byť tým, že je malý o 2 dni starší ako počíta lekár podľa poslednej MS?

baxovci
15. jan 2016

@kniha24 ahoj, čo sa týka NT hodnoty, tak si myslím, že sa nemusíš báť 🙂 dnešné tabulkové hodnoty sú síce 2,5 ale v minulosti neriešili do 5,0. takže vašich 2,9 je v pohode, ak máte len tento jeden nález... tekutinu v brušku sme my nemali, to ti neviem povedať.

majdzice
27. jan 2016

Ahojte, tak já se bohužel nakonec musím přidat do té smutné statistiky, kdy vyšší NT ukázalo na chromozomální vadu. Nakonec nám byl z plodovky ve 20tt (CVS, které jsem absolvovala ve 14tt vyšlo v pořádku) a po nekonečných pochůzkách po vyšetřeních a doktorech, jelikož NT se stářím miminka stále rostlo (hodnota byla už hodně za hranicí), zjištěn velice vzácný PKS syndrom, takže jsem ve 23. tt těhotenství ukončila. Tento syndrom je prý zjistitelný pouze z kožních buněk plodu, takže CVS ho prý zjistit nemohlo. Jedná se o opravdu vzácný mozaikový syndrom, který není dědičný, takže prostě hodně velká náhoda a smůla. Bohužel, u nás už druhá smůla během jednoho roku.

zuzanka_111
28. jan 2016

ahojte dievcence som v 11 tyzdni vcera som bola na NT sone a sijeve prajsnenie mam 2.2 ale nosovu kosticku doktorka nevidela. mam paniku zjatra idem na krvne testy. prosim ozvite sa mi aby som sa upokojila ze nie som sama.

baxovci
28. jan 2016

@zuzanka_111 hello, my sme tiež nemali v 11tt tu nosovú kostičku, v 12tt bola hypoplastická. neboj nič, po testoch budeš múdrejšia, ešte je veľmi skoro na paniku ;) držím palce!

anako
28. jan 2016

@majdzice to mi je luto,drzte sa

zuzanka_111
29. jan 2016

Majdzice ti má veľmi mrzí.

zuzanka_111
31. jan 2016

Koľko trvá kým mI povedia výsledky krvných testov. Popri Vsektych tých Info čo mj sestrička podala som sa dáko zabudla opýtať, kedy sú mám zavolať za výsledky. Brali mi krv na 5 rôznych veci a brali aj patnerovi keďže som RH negativna. Je to cca týždeň či ?

sensen12
6. feb 2016

chcem sa Vas spytat,kolko trva ten nt ultrazvuk? nemoze ten zabit mimi,staci dlhsie ozarovat a zastavi sa mu srdce??? a ked by sa na ziaden nt utz neslo,nebol ny clovek kludnejsi,kto bude robit psychopodporu zene ,ked jej povedia hodnoty,ze expresivne povedane minus dvesto k minus patsto hodnoty,ja totizto lekarom neverim,ani to,ze je to lekar,v zivote ma uz xkrat doslova a do pismena oklamali!!!!

baxovci
6. feb 2016

@sensen12 moja hodnotu NT ti sleduju pri normalnom utz na poradni 😉 nie je to nic extra, potom az odber plodovej vody moze realne ublizit a sposobit potrat v 1% :(

sensen12
6. feb 2016

@baxovci no tak mne v tej súkromnej kliniky, le naše sanatórium nič na bežnom utz nezisťovali, že to mám ísť na to NT v iný deň, jak mi brali krv. Kreteni!!!! Okamžite odchádzam, prvé dieťa bolo totálne v kľude donosené, nikto mi nič nerobil, no ale hold zahraničie, takže čo sa divím, by ma zaujímalo, či aj cigánky a taká elita, chodia na také vyšetrenia hore dole. Okamžite odchádzam a hľadám si alternatívneho dr, kde mi urobí jedine utz v 20 týždni a ináč len odposluch srdca ako pri synovi a totálne všetko bolo v megaultra kľude a tie stresy nech si užíva niekto iný!!!!!!

zuzanka_111
26. feb 2016

tak nakoniec prvy PAPP vysiel negativny napriek tym hodnotam NT v 10 tyzdni. vcera som bola na dalsom sone znovu mi brali krv na triple test a merali nas na sone. A moja doktorka nemala naladu (rano hned dva tazke porody, a este nam aj sono zorali ked uz konecne som prisla na rad, obrazknakoniec nemala gel na brusko, a este aby toho malo nebolo moje male mimi je velmi aktivne tatko sa jej meralo ) tak mi nic nepovedala ked mi zobrali krv, len podotkla ze tie hodnoty su na 15sty tyzden hranicne. CO TO ZNAMENÁ. zas ma nechala doma mylsiet nad tym ci sme v poriadku. jhoj.... a potpom sa cloveku snivajú hluposti. a vraj bud v klude.

sensen12
26. feb 2016

na slovensku je tehotenstvo len o strese,kazda ktora to uz ma za sebou je potom general,ale pocas teho kazda jedna na prasky a hlavou kazdej beha x scenarov,aaaleee vyklepkame si to...

zuzanka_111
26. feb 2016

mam doktorku ktorú naozaj povazujem za odborníčku. Doteraz kym som tam chodila na prevetivky a pdoobne správala sa ku mne velmi dobre. ako odborník aj na detsku gynekologiu mi vzdy vysvetlila co robi preco a tak. Ked som tam prisla v januari s tym ze som tehotná jej prvá otazka bola : a chcete byt tehotná ? akoby som nieoc spravila co som nemala. a odvrtedy a jej spravanie ine. nemozem povedat ze je ku mne odmerana ale , mne vzdy velmi pomohlo ked mi vysvetlila o co ide co mam ocakavat a podobne. vetou ze hranicne hodnoty ma dostala. neviem co je zas zle. Je MIMI mensie ? merala len dlzku od hlavy po zadocek a stehennu kost. a to som uz vycitala z fotky zo sona co mi dala domov.

sensen12
26. feb 2016

@zuzanka_111 mne na pohotovosti raz povedali,ze je tak isto velke ako pred dvoma tyzdnami,skoro som skolabovala,v zac teho,a potom o dva dni merali zas a bolo akurat,ze to len zle odmerali,dobre...ze

zuzanka_111
29. feb 2016

sensen12 ved mne je to jasne.... nerobím daky stres.... ani nic, ale prvorodcike napriek tomu vzdy treba vysvetlit co a ako co co znamena....

mircalla
29. feb 2016

@zuzanka_111 no potesi taka pani doktoreka - zato ze ona nema naladu alebo sa ponahla, tak ta necha takto vystresovat? nemoze si svoje nalady takto riesit
My sme mali NT 2,3 a moj doky ma vobec nestresoval. tu nosovu kosticku uz predpokladam objavila

zuzanka_111
29. feb 2016

mircalla .... absolutne netusim... tento krat merala dlzku plodu od hlavy po ritku a dlzku stehennej kosti. To su udaje ktore potrebuje BB k výsledkom triple testu. a tieto mieri ako som uz spominala som si vygooglila na nete elbo od nej som sa dozvedela len info ze tie hodnoty su hranične. a este sa ma spytala ze kedy mame dalsiu poradnu lebo momatalne oddychuje s rodinkou niekde na lyziach prepokladam...

baxovci
29. feb 2016

@zuzanka_111 @mircalla babule uplne vas chapem, tiez sme si co to zazili, hlavne ziadne stresy, ti doktori su desni, co sa psychologickej stranky tyka :( a inak, na kazdej kontrole sa pozera daco ine, len pre info. to NT sa meria len do urciteho tyzdna, potom uz su hodnoty bezpredmetne (miesto toho sa pozera zasa daco ine). drzim palceky!! nech vam to dopadne ako nam ;)

mircalla
29. feb 2016

@baxovci no nasa NT hodnota ma uz 5.5 roka, to sa uz stalo davno🙂

zuzanka_111
29. feb 2016

moja Neutralne Tradična hodnota je psychicky v poriadku viac ma možno trapi správanie rodiny. lebo ja verim ze mimi je zdrave.

baxovci
29. feb 2016

@zuzanka_111 v 20tt po velkom utz budes vediet vsetko podstatne 😉 potom moze byt aj rodina kludna 😒

zuzanka_111
1. mar 2016

ja som aj teraz kludná. jasne v ten moment ked 3a pol hodiny cakate na doktorku. vstavate kvoli nej o pol siestej rano. donutite dreho aby siel s vami ze autobusom je to anrocne. a on tam chudak sleduje vsetky tie trpiece zeny a ako vsetci prisli a odisli len my sedime. tak to nebolo bohvie co. inak si tehu uzivam. Tesim sa. vyberám kočík. hihi. viem ze skoro ale ked nas zeny taketo veci tka bavia... :D a dnes budem volat aj doktorovi Grochalovi do martina na sono pojdem, tesim ako uvidim toho nasho drobca .

baxovci
1. mar 2016

@zuzanka_111 hej na grochala som počula samú chválu 🙂 tak nech vám to všetko dobre dopadne a drobček všetko dobehne do toho 20tt 😉

khkt
1. mar 2016

Pred časom som prispela do tohto fóra s našimi výsledkami z kombinovaného testu- riziko DS 1:6, trizómie 13 1:25. NT bolo 2,5, také zlé výsledky nám vyšli kvôli hormónom. Amnio som odmietla, morfologický ultrazvuk bol v norme, ale riziko DS aj po prepočítaní vysoké 1:49. Som šťastná, že môžem napísať, že pred týždňom sa nám narodilo úplne zdravé dievčatko, nemalo prítomný ani jeden zo znakov DS. 🙂 Asi sa nikdy nedozviem, prečo kombinovaný test dopadol tak zle, ale pokazil mi celé tehotenstvo. Takže ak budem ešte niekedy tehotná tak ho určite odmietnem.

baxovci
1. mar 2016

@khkt supeeer, teším sa s tebou z bambulky 🙂 nech ste zdravé a skoro fit!!!

sensen12
1. mar 2016

@khkt no fasa,teraz sa nedivim,ze taketo hodnoty cisla vystresuju tehotnu precitlivenu zenu do sialenstva,a mne tu este kaleraby do hlavy tlacili,ale predstava ako clivek denne ani nezije s tazko chorym dietatom,to uz nikto neriesi a nikti nebude robit psychopodporu,ale mudre reci,jak ma byt zena kludna,,to vie kalerabit kazdy,ale zit s chorym nechce nikto,preto tiez uz odmietam taketo testy,co labilbe zeny dovadzaju do zufalstva

anako
1. mar 2016

@khkt blahozelam

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre