NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

fatimuska
27. feb 2010

klara.t veľmi nám tie tvoje sumáre pomáhajú a myslím že najmä tým mamičkám, čo majú vysoké NT, tak ich to dosť povzbudí....ja som sa tam dopísala len pre info🙂

emimilli
27. feb 2010

Tereza: Moc a moc gratuluji ke zdravému chlapečkovi a děkuji, že jste mi oba dodali naději a i u nás to dopadne takhle pozitivně. Ještě jednou gratuluji a užívej si naplno toho štěstíčka 😉

tereza.starobova
1. mar 2010

holky to PaPPA jsme měli 0,05 což je prý hodnota, kterou mají muži a netěhotné.... genetička nám to vysvětlovala tak, že placenta nevytváří žádný růstový hormon a těhu půjde samo do kopru... taky se sekla 🙂 díky bohu 🙂 můj gyndr říkal že PaPPA nemusí s mimi vůbec souviset může ukazovat na preeklampsii nebo cukrovku u maminky... každopádně já i mimi jsme byli fit i přes tu hodnotu, takže nevim...prostě některý z nás nemusí splňovat ty jejich tabulky a stejně jsme zdraví 🙂

emimilli
1. mar 2010

Terezko to jsou skvělé zprávy. My máme hodnotu PaPP 0,19, tak doufám, že to také nebude souviset s miminkem. Mimochodem, pokud budeme mít holčičku, tak to bude na 100% Terezka 🙂.

micinka22
1. mar 2010

Ahoj tak také čekáme na výsledky..NT 4mm..krev ani nebrali a hned pry riziko downa 1:18 :/( druhý den vyloučily trizometrie..a teď čekáme na ty ostatní výsledky..a ta tabulka mě hodně povzbudila..protože dr. se tvařila jako že to je určitě nemocny:((

furaha
1. mar 2010

ahoj micinko, tak to gratuluju, to nejhorší máš za sebou! tak se uklidni a nenech ty doktory, aby tě vyvedli z míry. zbytek výsledků bývá většinou v pořádku (to mi dokonce řekla i sestra, když jsem dostala první várku výsledků z genetiky). pak se ještě podívají na srdce, ale to už bývá řešitelný problém. tak hodně štěstí a hlavu vzhůru.

mircalla
1. mar 2010

no tereza, velka gratulacia...citila som tuto temu dost pozorne a uprimne povedane, sama som tvoje vysledky povazovala za vyslovene zle a riziko za fakt vysoke....a napokon zdravy chlapcek, urcite si mala nervy cele tehu....moja sestra mala daco podobne...velmi vysoke riziko, a maly je krasny, sikovny, v skole jednickar a dobry sportovec, uz ma 8 rokov.

andzi
1. mar 2010

ahojte holky, tak moje dnešné NT je 1,8mm, je to v poriadku alebo sa mám obávať? Testy z krvi ešte nemám. 🙂

mircalla
1. mar 2010

andzi - hodnota NT je v poriadku

andzi
1. mar 2010

mricalla, ďakujem 🙂

hakanka
2. mar 2010

Ahoj, posílám svůj souhrn. NT 2,4 (ale + vyšší srdeční akce). Screenink z krve celkově negativní, lehce snížené AFP, doporučena amniocentéza, ale tu jsem odmítla (riziko bylo jen 1: 490). UZ v 20 týdnu negativní. Čekáme zdravé mimčo, pohlaví si necháme jako překvápko.
Všem mamkám, držím pěsti, moc nepíšu, ale pravidelně čtu.

zuzaxa
2. mar 2010

Ahojte všetky!
Som tu 1x, v piatok o 19.00 idem k doktorovi Čunderlíkovi do BA, a vraj on rozhodne, či bábo má šancu, že bude zdravé alebo nie, hodnotu NT ešte neviem (alebo ju neviem z toho sona vyčítať), ale mám tri fotky zo sona, a podľa mňa je to dosť veľké, veľmi sa bojím, minulý týždeň mi to doktor zistil hygroma colli v 11 týždni, a vraj asi to bude musieť ísť preč, tiež nechcel ma strašiť a hovoriť závery, vraj tento doktor je odborník, ale veľmi sa bojím čo nám povie.
Milá Klara gratulujem k zdravej dcérke a prajem Vám obom veľa zdravíčka, si veľmi zlatá, že si založila túto diskusiu, mám ju celú prečítanú.
V piatok sa ozvem, čo nám povedali!!!!

marika17
2. mar 2010

zuzaxa.ja som tu len tiez nejaky asi4 krat .co je to za hodnota NT.cakam 5 dieta ale som asi trochu hlupucka.tie styri boli vsetko ok ,ale teraz po 10rokoch mam starch .mam aj viac rokov .. apod.bojim sa .gakujem

la_cheri__2
2. mar 2010

Ahojky tak mně dneska vyšlo 1 cm=0,65MoM prý negativní tak jsem mooooc ráda

delucia
2. mar 2010

to zuzaxa: ja som zazila to iste.... tiez diagnoza hygroma colli a NT az 10!!! Tiez som bola u MUDr. Cunderlika - fakt odbornik a on tu diagnozu potvrdil, dokonca konkretne specifikoval.... povedal mi, ze taketo tehotenstva vyriesi casto priroda sama... a naozaj sa stalo. Babatku zlyhalo srdce a prestalo sa vyvijat... ale vieme aj to, ze by bolo velmi chore, tak to asi priroda naozaj zariadila za nas... ☹
Zuzaxa, prajem ti vsetko len to dobre, nech vsetko dobre dopadne a hlavne nech si v psychickej pohode... ja som takmer 2 mesiace plakala, bola som hotova, ale uz je lepsie a dufam, ze skoro sa nam opat podari otehotniet a uz takyto HOROR nikdy nezazijem! DRZ SA!
Baby drzte sa a Tereze gratulujem!!! 🙂 Bodaj by vsetky pripady skoncili tak stastne ako tvoj... 🙂 I ked po tolkom trapeni si to kazda z vas/nas zasluzi/la! 😉

zuzaxa
2. mar 2010

Milá Delucia, prajem Ti aby sa Vám čoskoro podarilo čakať zdravé bábätko, v pravý čas to príde, nie je treba to siliť.
Ja som pripravená na najhoršie, nerobím si ilúzie, aj si hovorím, že ak to bude také zlé, tak to príroda vyrieši skôr za nás. Manželova sesternica má dieťa s telesným postihnutím, aj keď mentálne je normálna, viem že to je trápenie pre celú rodinu, aj pre to dieťa samé.
Ja mám 27 a už máme 7 ročnú dcéru, a tá je zdravá, tak som vďačná aspoň za ňu, a viem že sme mladí, a že život sa tým nekončí. Ale aj ona sa už veľmi teší na bábätko, bude ťažké jej vysvetľovať, aj keď deti sú niekedy chápavejšie ako my dospelí.
Je veľa párov, ktorým sa nepodarí mať bábätko celý život, takže ešte mne šancu, ale tak ako si napísala Delucia, sú to horory, ktoré neprajem nikomu. A ten plač, viem to od piatku, ale nebolo dňa, že by som neplakala, a ešte tomu nie je koniec. Aspoň sa nám uľaví, ak nič iné.
Moja drž sa prajem Ti všetko dobré, v piatok dm vedieť ako sme dopadli.
A Marika NT je (nuchálna translucencia) - Fetálne šijové prejasnenie, meranie by malo prebiehať medzi jedenástym a štrnástym týždňom. Pomocou abnormálnych hodnôt je možné detekovať až sedemdesiat percent plodov s Downovým syndrómom. Ale prečítaj si diskusiu aj dozadu, alebo najlepšie od samého začiatku, alebo ak nemáš zatiaľ žiadne problémy, radšej sa nezaťažuj zlými správami, prajem Ti všetko dobré!!!

delucia
3. mar 2010

Zuzaxa myslim na teba a drzim palce! 😉 Odkial si?

zuzaxa
3. mar 2010

Delucia z Nitry, a ty?

furaha
3. mar 2010

zuzaxa - budu držet palce!

www.address.cz%2Fdata%2Fwww.sanquis.cz%2Farticl...
9en%C3%AD+v+I.+trimestru+gravidity&ei=bAqOS_nCD4TwngOe5dSoCw&a
mp;usg=AFQjCNFkOprWmHcqj-F3nRSZv2PnuAGxgg">http://www.google.cz/url?sa=t&source=web&ct=res...
http%3A%2F%2Fwww.address.cz%2Fdata%2Fwww.sanquis.cz%2Farti...
9en%C3%AD+v+I.+trimestru+gravidity&ei=bAqOS_nCD4TwngOe5dSoCw&am
p;usg=AFQjCNFkOprWmHcqj-F3nRSZv2PnuAGxgg

obrázek 13 ukazuje NT 4,6

delucia
4. mar 2010

Ja som z Trnavy...

fatimuska
4. mar 2010

dievčatá veľmi vám držím palčeky

zuzaxa
4. mar 2010

Tak zajtra to príde, ale dnes mi volala sestrička od môjho gynekológa, že double testy tiež nevyšli dobre,že aj tam vyšlo zvýšené riziko, takže už som asi pripravená, že zajtra to tiež dobré nebude. Pripravená, ale nie zmierená....
Delucia čo keby sme si popísali aj súkromne, ak by si chcela? Ty si z Trnavy, tiež pekné mesto, rada tam chodievam s dcérou na vlaku každý rok na Váš jarmok.

mircalla
4. mar 2010

zuzaxa, este nezufaj...povedala zvysene....nie vysoke, to neznamena hned zle...
dolezite bude, kolko to vyjde, drzim palce

handm
5. mar 2010

Ahoj holky, zapojím se vám sem do diskuse ..jsem podle MS 13+5
včera jsem byla na UTZ, doktor mi řekl, že skoro nic nevidí, že je to jak "sněhová vánice",a le nakonec se doměřil k NT 1,3, což by jak jsem vykoukala z vašich odpovědí, mělo být ok..
Ale nikam mi nezapsal, zda je přítomna nosní kůstka... to se musí?
pak ještě CRL 80 a obvod hlavičky, která je prý větší a podle ní naměřil 14TT+3 a uspíšil datum porodu
teď ty výsledky z měření pošle genetičce a zkombinují to s krví, co mi brali někdy před 2týdny, a výsledky by měly být do konce příšího týdne..
Mám strach.. nebyl zrovna komunikativní, skoro nic mi nevysvětlil, i to posílání na krev mi řekla až sestřička..
já chápu, že pro ně je to denní chleba, ale my o jedno miminko už přišli kvůli zamlklému potratu a jsem z toho teď akorát přešlá...

mircalla
5. mar 2010

krv sa berie vzdy a tieto vysledky sona sa hodnotia spolu s krvou.
nosnu kosticku mne povedal ze vidi, ale do knizky to nenapisal, ale urcite to je v doumentacii, myslim, ze ti to skratka len nespomenul, kedze nie je moc komunikativny

ofina1
5. mar 2010

Ahoj holky sice úplně nepatřím do vaší diskuse, ale chvíli jsem sem chodila - měli jsme špatné triple testy a šla jsem na plodovku.
Minulý pátek se nám narodil Jiřík je v pořádku tak vám chci jen popřát, aby jste dopadli taky tak dobře jak my a aby jste měli zdravé miminka 🙂
hodně sil 🙂

mircalla
5. mar 2010

tak to je super sprava ofina...gratulace

emimilli
5. mar 2010

HANDM: Ahoj. To jsme na tom úplně stejně. Také jsem ve 13+5. NT jsme měli 1,9, ale nosní kůstku mi také nezapsal, tak je jasné, že nebyla přítomna. Jinak si myslím, že by to určitě zapsali. Z prvních krevních testů mi vyšel dost nízký PaPP (0,19), takže mi také není do zpěvu. V úterý jdu na zbylé testy a až vše zadají do nějakého programu, tak se dozvím, jestli mě budou chtít poslat na plodovku či ne. Přeji Ti a miminku, aby vše bylo v pořádku a neopakovala se Ti ta špatná životní zkušenost. Musíme se snažit být silné hlavně kvůli tomu miminku. Držím vám pěstičky.

mircalla
5. mar 2010

tak drzim palce...

baby, ale mne do knizky lekar ani len NT nezapisal (ma to len u seba pocitaci a daval to do labaku na pre celkove vysledky screeningu), len mi povedal hodnotu (bolo to v norme) a tiez mi povedal ze nosova kosticka je a ukazal mi ju. konkretne do knizky napisal mi tam len vysledky krvi ked som bola na dalsej poradni, a celkovy screening bol negativny DS: 1:1400, razstepy 1:5400....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre