NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

lilili2
20. máj 2009

Já byla na vyšetření 13+2. Doktor říkal ,že je to v poho, že se do termínu ještě vlezu. Výsledky už mám nosní kůstka byla, NT 1,5 no a pravděpodobnost DS mám 1/32 000 takže negativní. Doktor říkal, že to je velmi nízké riziko DS. Jinak je zvláštní že vám berou v jednom týdnu krev a pak v jiném dělají utz. Mi dělali vše najednou vtom 13+2. 😒

marinka
20. máj 2009

lili, ono je to asi všude jinak.. Já jsem četla, že ty NT je možné udělat do 13+4 tt..

belatka
20. máj 2009

ahojky holky chci se jen zeptat co si myslíte...čekala jsem trojčata ale šla jsem na redukci jednoho,protože mi to doktoři doporučili a já s nimi souhlasila..takže teď mám dvojčátka dvojvajčená...u toho co už spinká byla hodnota NT3,2 to asi nebylo moc dobré ne?a u těch dvouch je NT 1,1 a NT 1,3...doktor mě uklidnuje že ty jsou v pořádku,ale mám strach co si o tom myslíte?screenig ultrazvukem vyšel u těch dvou prej na výbornou ale čekám na výsledky z krve...co se z tý krve vlastně zjištuje?díky moc 🙂

belatka
20. máj 2009

a co je zkratka N+ nevíte?

marinka
20. máj 2009

belatko, ty hodnoty 1,1 a 1,3 jsou úplně nádherné!! Já jsem měla s Aničkou 1,5 a je to naprosto zdravá holčička! Teď máme 1,1. Těch 3,2 je už není moc dobré, ale nedá se říct jistě, že by miminko bylo nemocné. A to se doktoři rozhodli schávlně pro redukci právě tohoto miminka, nebo to byla náhoda?

belatka
20. máj 2009

marinko,nejdřív mi dělal ten screening ultrazvukovej a na ty dva jako že super a na toho jednoho kroutil hlavou...zvolil ho proto,že měl asi nejhorší ty hodnoty....taky bylo nejmenší...redukci mi doporučovali kvůli děloze neunesla by takovou zátěž a těžce nedonošených trojčat na jipce je prej už dost...já bych sama si netroufla...riziko potratu trojčat je až 40%...což je hooooodně....byl to sice otřesný zážitek ale jsem teď radši... ☹

marinka
20. máj 2009

belatko, věřím ti, že to muselo být moc těžké, ale doktoři ví, co dělají a pokud by to dvoje děloha nezvládla, tak je určitě lepší zachránit dvě dětičky, než potom nemít ani jedno a ohrozit i tebe na životě.. Ano, je možné, že to jedno by nebylo v pořádku, to NT je opravdu dost vysoké. Doktor ti nechal dvě krásná zdravá miminka a to jedno už je v nebíčku a tam je mu dobře..

lilili2
20. máj 2009

belatka: to N + podle mne znamená že mimi má nosní kůstku v pořádku. U mě při utz říkali nosní kůstka přítomná a v papírech jsem pak měla N+. 😉

marinka
20. máj 2009

Ano, N+ je nosní kůstka přítomna. Já to tam mám vypsáno slovy..

belatka
20. máj 2009

jééé děkuju za vysvětlení.. 😵 tak N+ bylo u všech..tak snad to bude ok... 🙂 jsem dneska 13tt...zítra mám zavolat na tu krev.... 😖

marinka
20. máj 2009

belatko, tak jestli vyšel utz skvěle, tak krev bude určitě taky v pohodě 😉

belatka
20. máj 2009

holky a NB-nasal bone jste tam neměly?to je prý nosní kůstka... 😖 já to tam psaný asi neměla...jen to N+ a NT a pak jakože anatomie je v pořádku...

marinka
20. máj 2009

belatko, já tam mám napsané akorát - nosní kůstka: příromna. Nic víc k tomu..

lilili2
20. máj 2009

belatka: já mám napsáno jen N+ (to že to znamená nosní kůstka přítomna jsem si sama odvodila z řečí z utz).

mikat
20. máj 2009

Ahoj, ja mám v knižke NB + :( co to znamena?

mikat
20. máj 2009

jaj, to bude to nasal bone...asi

majabel
29. máj 2009

Ahojte! Chcela by som sa spytat, ci nahodou niektora teda neviete, ake by mali byt hodnoty PAPP (ten prvy screening v cca. 12. tyzdni). Nikde na to neviem natrafit. Velmi pekne dakujem.

abrcetle
1. jún 2009

ahoj majabel, já tam mám napsáno PAPP-A 1,490 iu/i, 0,840MoM a měla jsem všechno naprosto v pořádku. Teď jsem i po odběru plodové vody (Tripple test mi nevyšel negativní) a mimísek je naprosto v pořádku. 😉

dracekmracek
1. jún 2009

majabel já mám PAPP 0,61mIU/ml a vím že to je špatné

iwa1
8. jún 2009

ahojte babule,ja som mala v 11tt NT = 4mm a teraz sme uz po amnio, ktora ukazala, ze mala je po genetickej stranke ok a caka nas este aj velke sono, ktore ju celu pozrie, dufam, ze budeme vynimka potvrdzujúca pravidlo 🙂

martiska
9. jún 2009

Ahoj holky, nemáte, prosím, některá z Vás odkaz na seznam certifikovaných lékařů v ČR?

Jdu na něj příští týden a zajímalo by mě, jestli je můj MUDr. "certifikovaný".....

abrcetle
9. jún 2009

Martisko, zkus tento odkaz, musíš jen vybrat zemi a mělo by to být ok... 🙂

https://courses.fetalmedicine.com/lists/web

Já byla na screeningu v březnu nebo dubnu a doktor na seznamu byl. 😉

cazadora
9. jún 2009

juj tak moje dvě doktorky které to dělají jsou tam taky

martiska
9. jún 2009

Holky, díky, ale ten můj tam není 😒

abrcetle
9. jún 2009

Tak to je divný 😠 ... ale měli by tam snad být všichni, no víš, asi ti víc neporadím 😖 . A nechceš se jí třeba zeptat? Asi je to lepší než cokoliv riskovat.... 😉

f.miracle
10. jún 2009

Já ybla na screeningu v 11. týdnu, nosní kůstku malý měl a NT byla 1,3 mm, což bylo v naprostém pořádku.

moncicik
15. jún 2009

Tak ve 13.týdnu jsem měla hodnotu NT 3,4 mm
nosní kůstka přítomna
Krev na PAPP-A test vyšel dobře
Podezření na M.Downi 1:7
Abnormální trojcípá chlopen
Abnormální tok v a vlně

Minulý týden mi odebrali CVS,tzv.biopsie choriových klků,dnes jsem si volala na výsledky a dopadli dobře.
Vím,že ještě asi nemáme vyhráno ohledně srdeční vady ale i tak jsem si dnes oddychla a to pořádně.

Pevné nervy Vám všem! 🙂

martiska
16. jún 2009

Tak jsem tam dneska byla... Sestra říkala, že krev a výsledky UTZ posílají na genetiku - za týden budou výsledky krve. UTZ:

NB +
NT 1,1 mm - měřeno u obou stran
12+2 tt - velikost bez nožiček 6,27 cm (odpovídá 12+5 tt)

Ještě výsledky krve, ale zatím jsem si oddychla. Na amnio půjdu o trochu klidnější....

lenea
25. jún 2009

Ahoj,musím se takés Vámi podělit o svou zkušennost.
Nám ve 13t naměřil pan doktor NT 2,5 ,netvářil se na to vůbec příjemně a nahnal nám hodně strachu.
Domů jsem si donesla zprávu: Screening POZITIVNÍ.Kombinované riziko T21 1/100
Jednoznačně nám byl doporučen odběr plodové vody.
Na odběr jsem čekala 3 nekonečné týdny.Byly to týdny plné stresu a slz.
Včera jsem na odběru byla ,nebylo to nic hrozného i doma je mi fajn.Zaplatili jsme si tzv.rychlou variantu za 2500,-Kč,ale nelituji.3 týdny na výsledky čekat bych nevydržela.Na UTZ se ještě navíc projevily i zvětšené pánvičky(další příznak Down.sy).
Dnes dopoledne nám volali výsledky.Dozvěděli jsme se,že je vše v naprostém pořádku a dokonce nám udělali dvojnásobnou radost.....čekáme holčičku 🙂 .
Takže až si tady bude jednou zase tak jako já pročítat nějaká maminka zkušennosti jiných maminek...věřte,že to dopadne dobře a hlavně se nestresujte 😉 .

klara.t
26. jún 2009

Nám naměřili 4,6 NT. Nevěděla jsem o této diskuzi, tak jsem založila svojí.
Hrozně mě mrzí co nás potkalo.

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre