NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

keksa
18. máj 2012

Děkuji za příspěvky 🙂 Doktorka to zhodnotila tak, že nosní kůstka je, ale měla by být asi výraznější, resp. že není tak "bílá" jako ostatní kosti. Nicméně i na obrázku z UTZ, který mi dali, kůstka vidět je. Do zápisu pak napsala drobná NB. Tak snad to bude v pořádku, uvidíme za ty 3 týdny. Je fakt, a to si furt říkám, že co má být, to člověk stejnak neovlivní a proto se teď už nechci stresovat, i když mi to moc nejde. Díky ještě jednou za podporu 🙂

brouck
27. máj 2012

dobry den nemate prosim nikdo zkusenost s odberem plodove vody v plzni na borech poslou vas hned po odberu domu jak to probiha atd.dik

leeena_4
27. máj 2012

@brouck ahoj, bohužel mám jen zkušenosti s odběrem choriových klků a ještě jinde. Ale vím, že odběr plodovky probíhá stejně. Pod ultrazvukem zasunou jehlu přes bříško do dělohy, tak aby miminku neublížili, naberou vzorek a půjdeš domů. Dává se týden neschopenka, je lepší být potom v klidu,nenamáhat se,nic nenosit. Snad jsem ti troškupomohla

klara.t
27. máj 2012

já neschopenku ani neměla... 🙂

dadkav
1. jún 2012

ahojte, tak sa ozyvam ako sme dopadli....takze uz mame malu Sasku, narodila sa 22.5. s vahou1600g, 39cm v 31+1 tt....druha malicka s ES bola podla ultrazvuku z toho dna mrtva uz asi od 23-25tt, takze doktori sa vyjadrili, ze mozem byt stastna, ze sme to prezili....ja len s docasnou poruchou zrazanlivosti krvi a velkom cisteni maternice po porode, ale to je nic 😉 maminka ustoji predsa, malicka je zatial na JIS ke v inkubatore, dycha bez pristrojov a je straaasne zlata

leeena_4
1. jún 2012

@dadkav Páni, moooc gratuluju ke zdravé Sašence (snad jí nekomolím jméno. Přeju jí, ať se brzy dostane do formy a můžete ji mít doma. Příroda zkrátka chtěla, abyste ji měli. Úplně mě mrazí při té představě, že ta druhá tam byla tak dlouho bez života ☹. Hodně štěšstí vám oběma holky 😵

martinka13
1. jún 2012

@dadkav Velmi velmi gratulujem k dcerke Drzim palceky nech coskoro vyrastie a je silna Si obdivuhodna zena ze si to takto krasne zvladla Este raz gratulujem!!!!!! A prajem uz len vela radosti!

dadkav
1. jún 2012

@leeena_4 Dakujem, tak tesime sa ze sme takto v podstate dopadli a stalo to za ten risk, aj ked ma odhovarali 😉 trosku potrva kym si ju budeme moct vziat domov, ale nevadi, to sa zvladne a je v dobrych rukach

leeena_4
1. jún 2012

@dadkav určitě je v těch nejlepších rukách a fakt klobouk dolů, opravdu jsi udělala správně 😉

pajula
3. jún 2012

Ahoj,chtěla bych se zeptat,já mám z výsledků NT nízkou hodnotu PAPP-A,měla jste to některá z vás? Dopadlo to dobře? Oběr plodovky jsem odmítla,že počkáme na tripply.Děkuji

mm_mm
3. jún 2012

@pajula Na tripply se vykašli, nech si udělat integrovaný screening, tam je výpovědní hodnota 95%!

pajula
3. jún 2012

@mm_mm - na triply jsem už objednaná a kdo dělá ten integrovaný screening?

leeena_4
3. jún 2012

@pajula Pavlí, já bych na tripply taky úplně nesázela, vycházejí ze 40% falešně.

pajula
3. jún 2012

@leeena_4 -Leni,já na ně moc nesázím,na genetice mi potvrdili že miminko máme v pořádku a že se uvidí pak ještě dle testu z triplu a pak UTZ ve 20tt ....

leeena_4
3. jún 2012

@pajula vám už dělali genetický odber vzorků? tak to je super, to bych nic už neřešila 😉 Ty odběry jsou mnohem spolehlivější, než utz, nebo nějaké konzultace i tripple testy 😉

leeena_4
3. jún 2012

@pajula promiň, teď jsem si to přečetla pořádně, že odběry jsi odmítla. Tak vydrž to 20tt, tam to zkontroují ještě jenou. Ale pokud byl utz normální, mělo miminko nosní kůstku a v pořádku NT projasnění, tak je určitě vše v pořádku 😉. To PAPP-A bývá u postižených miminek mnohem mnohem nižší, než jsi měla ty 😉 a hlavně u toho bývají další ukazatele viditelné na utz 😉

mm_mm
3. jún 2012

@pajula Integrovaný screening znamená, že ti sečtou výsledky z NT screeningu a z tripple testů. Musí se to poslat do tý stejný laboratoře, kde to vyhodnotí. Ještě s tebou vyplní nějaký papíry kvůli váze, velikosti plodu a tak. Pokud se to takhle nakombinuje, je výsledek 95%, pokud půjdeš jen na tripply a vyhodnotěj ti je zvlášť (což většina doktorů pořád ještě dělá), je výsledek 60%. Navíc ty mrchy vycházej tak často falešně pozitivně, že je kllidně možný, že se budeš nervovat zbytečně. Některý gynekologové už ten integrovaný screening dělají, někde k tomu pořád ještě nedošli a stresujou zbytečně pacienty blbýma tripplama. Mně to dělali na genetice v Ústí nad Labem - přímo v nemocnici, výsledky byly za 4 dny. Zkus se domoct toho, ať ti udělají tenhle screening a budeš mít jasno. Držím palce!!!

megy
3. jún 2012

nám říkali taky, že je vše o.k a pak rozštěp rtu, takže věřit či nevěřit vyšetření?? 😕 ovšem ty hlavní vady aspoň vyloučily

leeena_4
3. jún 2012

@megy ale NT screening se dělá kvůli chromozomálním vadám a těm neslučitelým se životem, né kvůli rozštěpu, který se dá pár dní po narození operovat 😉. Ten bohužel nemusí vždy vidět ani na velkém UTZ ve 20tt. I když věřím, že to bylo bylo nemilé překvapení, tak je Matoušek určitě už v pořádku, ne? 😉.

megy
3. jún 2012

@leeena_4 screeningy jsou hlavně od toho, aby nebyly taková překvapení a UZ ke screeningům patří.
a věř, že odvážet týdenní miminko na operační sál pod celkovou narkozu je hororové ne nemilé :-/ 😉
na UZ rozštěp jde vidět a lékař ho musí vždy vyloučit. 😒 v pořádku naštěstí je ´tuk, ťuk

leeena_4
3. jún 2012

@megy Tak NT screening 100% na rozštěp zaměřený není, to vím jistě. A jsme v diskuzi o NT screeningu. Uznávám, že na velkém utz by to vidět opravdu měli. Mrzí mě, že vám to nezjistili. Věřím, že to bylo hrozné, ale měnila bych s tebou. Mě na NT screeningu řekli, že moje dítě má downův syndrom a špatné srdce a šla jsem na potrat. To pro mě bylo hororové. Co bych dala za to, kdyby mělo nějkouvadu, která se dá řešit.

jancip
3. jún 2012

Já měla také nízké papp. Že prý to může poukazovat na rozštěp. Ale že pokud to v rodině nemáme, tak to není moc pravděpodobné. Doporučovali mně triple testy, ale ty jsem odmítla. Na UZ ve 20 t. bylo vše v pořádku. Miminko se nám narodilo úplně zdravé.

ivoka
5. jún 2012

Ahojte.Chcela by som poradiť,včera som bola na NT screeningu,výsledok bol hraničný NT a to 2.6mm,všetky ostatné pozorované orgány,prietoky atď v poriadku...Bola som upozornená na hraničné NT a možnosť postihu s tým,že sme čakali,čo ukážu krvné testy a tie vyšli takto:
beta hCG 33.00IU/I ekvivalent k 0.998 MoM
PAPP-A 5.760 IU/I ekvivalent k 1.484 MoM
s tým,že výsledky ni odovzdávala už iná lekárka a bola som v takom strese,že ani neviem poriadne,či je to ok,či nie,každopádne som objednaná na ďalšiu kontrolu o mesiac...
Výsledky pre trizomiu:
TR.21...populač.riziko 1:148, upravené riziko 1:1693
Tr.18..populač.riziko 1:372, upravené riziko 1:6903
Tr.13 populač.riziko 1:1164, upravené riziko 1:23283
no a screening I.trimestra negatívny. a pri trizómiách mám odháčknuté tie hodnoty upraveného rizika.
Ešte mám chorioamniální disociace...to neviem čo je,a placenta vzadu nízko..
Viete poradiť,čo z toho je také riskantné z týchto mojich výsledkov? okrem toho NT? Už mi navrhovali aj karyotypizáciu plodu a v prípade ďalšieho potvrdenia zlých výsledkov i amniocentézu,čomu a ja bránim...Tak uvidím o mesiac,ale dostatočne sa bojím,,..

kalipso
5. jún 2012

@ivoka tak pokud to dobře čtu, tak máš všechno negativní, takže naprosto v pořádku. Mně bylo řečeno, že do 3 je ještě NT v normě, ale asi záleží na doktorovi jak to vezme. Moji švagrovou hnali na plodovku také jen kvůli NT, měla 2,7 (a asi teda v kombinaci s věkem - 35 let), jinak všechno v pořádku, podstoupila ji a malej je v pořádku. Myslím, že na ní ani chodit nemusela, ale nikdo se s ní ani moc nebavil 😒

ivoka
5. jún 2012

@kalipso no mňa na amnio nenútia,ale ak by druhé vyšetrenie o mesiac bolo nedobré,tak mi to len navrhli.Hej prvé čo bolo,že zisitli,že mám 37 a budem mať 38 a už aj sa začalo ku všetkému inak pristupovať,čiže už je tam riziko a bla bla bla...

leeena_4
6. jún 2012

@ivoka já bych se tolik nebála 😉. Ty výsledky jsou zkreslené věkem, jinak krom trošku vyššího NT je všechno v pořádku 😉. A to NT - miminko může jen mít širší krk. Pokud bude vše v pořádku za měsíc i ti ve 20tt zkontrolují srdíčko miminka, že je vše ok (občas může vyšší NT souviset se srdíčkem), tak jste z toho venku. Fakt si myslím, že tě straší kvůli věku a zbytečně 😉

ivoka
6. jún 2012

@leeena_4 Ahojky,dík moc.Srdiečko kontrolovala dosť dlho a mám napísané,že všetko v poriadku,i chlopne,farebne si to podsvieťovala všetko vraj je to v poriadku.Tak som zvedavá,som dnes čítala príspevok jedného lekára,ktorý len tak okrajovo podtrhol,že i screeningy v I.trimestri sú vraj dosť nepresné,a vraj celé tieto vyšetrenia sú o peniazoch,ak to hradí štát,ako som bola napr.ja v zlíne,tak otočia aj 4 kontroly,ak je to privátna ambul.tak si zase vypýtajú peniaze na úkor toho,že babenu často zbytočne stresujú...bohužiaľ i toto je o peniazoch...
Ja sama neviem aké riziko je 2.6NT vraj rastie úmerne s týždňami v priemere 14%,za týždeň,čiže čím neskor sa robí,tým je šanca širšieho,potom zanikne...ja som bola už na konci možného obdobia.

anina32
6. jún 2012

@ivoka Mě příjdou ty výsledky v pořádku,já měla daleko horší, ale akorát člověka vystrašili 😨 Měla jsem špatnej screening, tak mě hnali na plodovku, ale až za víc než měsíc čekání a strachu. V den odběru jsem se dozvěděla výsledky triplů a ty byli uplně v pořádku, ale na odběr jsem stejně šla. Další nervy, holčina co byla na řadě přede mnou odcházela s pláčem a rovnou ji tam hospitalizovali. Já to tedy zvládla, ale pak jsem doma začala z toho krvácet, takže stejně mě pak čekal týden v nemocnici s hrozícím potratem z důvodu amniocentézy. Naštěstí jsme to ustáli, všechny výsledky potom byli v pořádku, byli jsme i na genetice a na podrobným ultrazvuku u profesora Eliáše a všechno máme prý v pořádku. Takžesi myslím, když není nějaký opravdu velký riziko, nebo hodně špatný výsledky, tak amniocentéza může jen uškodit 😔

ivoka
6. jún 2012

@anina32 ahoj ďakujem za info,ja amniocentézu určite nepodstúpim,mojej kamarátke ju nanútili v 5mesiaci a potratila zdravého chlapčeka a skoro zomrela... na to sa určite nedám

leeena_4
6. jún 2012

@ivoka Srdíčko teď ještě nepozná, jestli je v pořádku, to až po 20tt na velkém utz, až se více vyvine a budou vidět jednotlivé komory a chlopně 😉. Jinak NT screening je nejpřesnější vyšetření, které v současnoti existuje. Ale nic není neomylné a jsou pracoviště, kde jim jde hlavně o peníze s tím naprosto souhlasím 😉 A vyděsit tě jen kvůli jedné hodnotě, když výsledek je, že NT negativní není moc fér. Jestli jsi byla 13+5, tak to NT je jen opravdu mírně zvýšené. Navíc kluci třeba prý mají vyšší NT, než holčičky. Neboj, všechno bude dobré. Na druhou stranu ti můžu říct, že dobře, že taková vyšetření jsou, sice občas maminku vystresují, ale občas fakt odhalí nějakou vadu a člověk má možnost se na to buď připravit, nebo to vyřešit jnak, věř mi, vím o čem píšu. Ale u tebe si myslím, že je to riziko minimální a čekáš určitě zdravé miminko 😉 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre