NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

foryou25
23. okt 2012

@jevjenkka ja som tam bola tiez a idem tam aj na ten morfologicky utz

tweete
23. okt 2012

ahojte baby som tu nová a len sa chcem spýtat: bola som na NT teste v 12 týdnu v Brne.Gestační stáří 12 plus 5, Ultrazvuk vyšel vzdálenost temeno- zadeček CRL 62,5 mm, NT. 2,0mm, plodová voda normální, nosní kost normální, lebka, páteř, bricho, žalúdek: normální, ruce, nohy od kotníku dolô jsou vidět. Biochemický screening volný beta-HCG- 125,1 IU/I ekvivalentní (shodný) s 2,258, MoM, PAPP-A 3,050 IU/I ekvivalentní (shodný) s 1,107MoM. Je mi 32 let, jsem nekuřačka a váha 50 kg, výška 156cm, čekám druhé dítě- upravené riziko Trizomie 21 je 1:2494, Trizomie 18 1:21894 a Trizomie 13 je 1:68724. Screening v I trimestru je negativní, mám podstoupit Triple testy na základe tvýšené hodnoty HCG?

melanka21
25. okt 2012

@jevjenkka ja tam tiez chodim a prave tento lekar mi to NT sam potvrdil, tiez ma ubezpecoval, ze tieto hodnoty nemusia byt presne , nakoniec z krvicky vysli vysledky super, tiez mi odporucal Dosedlu, ale nakoniec som tam ani nemusela ist. NT som mala 2,4 mm a vysledky z krvicky som mala 1: 19 000, takze sme si s lekarom poevdali, ze na ziadnu amnio netreba ist 🙂

sweet81
25. okt 2012

@mazalka Je mi to hrozně líto ☹ Přeju ti aby ses brzo z toho dostala a čekala zdravé miminko.

martinka13
25. okt 2012

@mazalka Prezila som si to iste v 21. tt Presne viem o com pises aj ako sa citis Prezit sa to da, boliet bude navzdy Snad ked sa podari zdrave babo tak to trosku odznie Nam sa to stalo pred 1,5 rokom a zabudnut neviem. Najhorsie ze sa bojim dalsieho tehotenstva tak strasne ze sa len velmi tazko odhodlavam Len nechceme aby nas Misulo ostal sam takze do toho ideme znovu Beriem si priklad z Leeeny Ta to zvladla a teraz sa tesi zo zdraveho chrustika 😉

dadkav
25. okt 2012

@leeena_4 Zo srdca Ti gratulujem k Tomáškovi 😀

sweet81
28. okt 2012

Ahoj holky,tak už zítra jdu na plodovku. Nějak to uteklo na to,že jsem řikala 2 týdny je dlouhá doba. Doufám,že i čekání na výsledky utečou. Bojim,bojim 😔

ljf
28. okt 2012

@sweet81 čauky - držím pěsti a přeji jen dobré zprávy!!

sweet81
28. okt 2012

@ljf děkuju🙂

pedromila
28. okt 2012

Zdravím všechny, právě jsem se vrátila z nemocnice, kde jsem byla na přerušení těhotenství ve 20 tt. Byl to příšerný zážitek, 3 dny do mě cpali oxytocin, než se to stalo. Víc snad ani popisovat nebudu, nejde mi o tom ani psát...

19tt - ultrazvuk - NT 4,5 + rozsáhlá srdeční vada a selhávání srdce, špatné plíce
Ve 13. tt jsem byla na ultrazvuku ke kombinovanému testu. Dr. naměřil NT 7,9, CRL 65,5 mm, nosní kůstka přítomna, obličejový úhel 88 stupňů. Vypočítal riziko DS na 1:4, ES 1:10. Byla jsem na odběru choriových klků a výsledky dopadly dobře.

ljf
28. okt 2012

@pedromila čauky, je mi líto, že jsi si tím musela projít a zároveň držím pěsti ať jsi brzy OK, jak po fyzické tak i psychické stránce!! I když bolet to bude hodně dlouho, ale život jde dál ...

mazalka
29. okt 2012

@melanka21 Ahoj, moc děkuju, snažím se ale nejde mi to ☹

mazalka
29. okt 2012

@deticky123 děkuju jsi hodná, doufám že až bolest trochu otupí, usměje se štěstí snad konečně i na mě. Zatím je to jedna rána za druhou.....

sweet81
29. okt 2012

@pedromila To mi je moc líto 😔 Přeju ti aby se na tebe brzo usmálo štěstí a čekala si zdravé miminko a nikdy si už tímhle nemusela projít.

mazalka
30. okt 2012

@pedromila Moc na tebe myslím. Musíš být silná. Prošla jsem si tím samým před dvěma týdny a pořád je to těžké. Vrátila jsem se do práce a snažím se trochu fungovat. Věřím, že bude líp. Uvidíš, zvládneme to.

pedromila
30. okt 2012

Děkuji všem za podporu. Těžký to opravdu je, pracovat mi moc nejde a navíc se mě všichni ptají, jestli jsem v pořádku. Jak sakra může být někdo po takovém zážitku v pořádku? No, já vím, že to časem přejde. Kéž by se to dalo nějak uspíšit.

mazalka
30. okt 2012

@pedromila Ono je to těžké. Zjišťuju že mě vadí úplně všechno. Soucit, zájem, účast a naopak i to, když někdo dělá jakoby nic.

bartijana
2. nov 2012

holky držte se,já jsem se vrátila po měsíci z nemocnice-prcka udržujem,ve 26 týdnu chtěl na svět,tak jen ležím.Leno gratuluju

monka7
2. nov 2012

@jevjenkka tym NT sa každy zaobera - teda mamičky myslim lebo ich-nas doktori strašia, neviem do dnes prečo to robia, a hraju sa na mudrych, moj dr. tiez ani krv nebral iba sono spravil a hned ma hnal s NT 5,4 na rizikovu ambulanciu, a ja vyplašena som šla, netušim či ma ten certifikat ale skor nie, ale potom nechapem prečo to meria ked tomu nerozumie, na rizikovej ambulanicii ešte vačšia katastrofa - v 13tt ma rovno na potrat poslal doky že babo ma hydrops a ze tomu nedava šancu, tu už mi zatrubil radar v hlave a radsej som suhlasila s amnio aby som ho aspon ako tak presvedcila ze je tam šanca, amnio vyšlo ok, na genetike aj rizikovej ambu sa tvarili ze zazrak nad zazraky.... ale bala som sa ako nikdy hlavne prve dni po amnio... moja mala ma vyše 10 mesiacov a je uplne zdrava - ked neratam drobnosti. pišem to sem aj preto lebo ja som tu vlani hladala utechu a aspon dačo pozitivne.

deticky123
3. nov 2012

@monka7 tak to je dobre, ty si mala stastie, ja som mala NT 3.6 a dietatko nebolo v poriadku ☹

monka7
3. nov 2012

@deticky123 tak to mi je luto, viem že je vela pripadov ked testy a amnio nedopadnu dobre, a mamičky o svoje detičky prichadzaju.... ale mala som potrebu to sem napisat, lebo vždy je nadej a poznam aj ženy ktorym aj testy aj amnio tak kadejako povychadzali a predsa mali zdrave detičky....kiež by sa tie zle hodnoty vždy mýlili...

deticky123
3. nov 2012

@monka7 genetik ktory mi amnio robil, mi hovoril, ze sa za vyse 20 rokov nezmylil...ver mi,ze som sa modlila,aby sa zmylil... amnio je 100% istota...

ljf
3. nov 2012

@monka7 čauky a díky za tvůj příspěvek, něco takového jsem potřebovala slyšet ... myslím, že jsem ve stejné situaci jako jsi byla ty. Tak doufám a modlím se, aby bylo mimi zdravé!! To samé přeji i tobě, ať ti dcera dělá i nadále jen samou radost!!

kagatkaga
4. nov 2012

Musím to sem napsat a podpořit všechny maminky, které jsou na dně po Tripple testech.....přijde mi to jako nedávno, ale čas letí a je to za náma......měli jsme riziko NTD 1:4 ....pak po 14dnech v Gennetu samé špatné zprávy, pak zase OK a ve 32.tt mi ještě chtěli odebírat plodovou vodu, protože miminko bylo mooc malé........ale zázraky se dějí, i když celé těhotenství bylo jako na houpačce a naděje chvílema žádné, tak ted máme krásnou !!! zdravou !!! usměvavou holčičku, které bude 5 měsíců a je to opravdu náš POKLAD a ZÁZRAK!

Vzdávali jsme to chvílema, ale nakonec se narodila sice o měsíc dříve s váhou 1900gr, ale náš boj jsme úspěšně zvládli! Držte se a nevzdávejte se.......přejeme hodně sil!

monka7
4. nov 2012

@ljf vdaka, som rada ze to malo zmysel sem napisať, držim silno palce a verim že tvoje babo bude tiež zdrave.

sweet81
6. nov 2012

Ahojky holky,tak předběžné výsledky z amniocentezy dopadli nadobře a na 99,9% čekáme zdravého chlapečka🙂 Prý se nemusim obávat těch podrobných testů.

bartijana
7. nov 2012

to fajn,gratuluju. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

bartijana
7. nov 2012

@deticky123 no nevím,mě říkal genetk,že ani ta Amniocentéze není na 100%.Prý se dělají testy jen na určité vady a znám taky dvě ženy,co si i přez tutový výsledky-Dauna mimča nechaly a mají děti zdravý.Ale prý si to asi nesou v genotipu.

klara.t
6. dec 2012

Holky, držte se. Nikdy není nic ztracené. Takhle moje cácorka měla NT 4,6 (na jednom snímku i 5mm) a koukejte jak roste. Přispívala jsem sem v začátcích této diskuze a už to budou 1.1. 3 roky, co se narodila zdravá cácorka 🙂

slunicko26
6. dec 2012

Holky výsledky NT 1:5 je to ok u prvního jsme screening neměla tak nevím díky moc 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre