NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

nativanativa
11. máj 2012

@kaputo
@leeena_4 ahojko dievcata , ja som bola v 12tt tiez na tripple testoch , vysledky negativne 1:1000 , NT 1,1 , vsetko ostatne v pohode a teraz v 16tt tripple testy pozitivne 1:100 ako nechapem , na co ich vobec opakuju , ked doki jasne vidi a hovoril mi ze krpec pekne rastie a vsetko ma ok , sme sice o tyzden pozadu , ale srdiecko krasne a pravidelne bije a nozicky a rucicky pekne rastu , dokonca minuly tyzden uz mi aj mechur ukazoval , ze ma vytvoreny, bola som v stredu na genetike a samozrejme mi doporucili amnio , ktoru som odmietla , lebo verim ze male je v poriadku !!!

delideli
11. máj 2012

@nativanativa : no co som ja pocula,tak tie triple testy je sice to najlepsie co zatial medicina ma,ale spolahlive nejak extremne nie su..takze sa istia zrejme tym,ze doporucia amnoi pri kazdej pochybnosti,pre istotu (na to aky to robi mamicke zybtocny stres sa bohuzial velmi neprihliada,skor sa to berie z pohladu-co keby..)..drzim palce a verim,ze babatko je ok 🙂

leeena_4
11. máj 2012

@nativanativa rozhodně bych věřila víc NT screeningu 😉 @delideli NT screening už tripple testy překonal Neodhalí jen rozštěpy, ale ty se dají stejně 100% potvrdit jedině utz po 20.tt.
Tripple testy vycházejí ze 40% falešně pozitivní. Miminko bude určitě v pořádku 😉. Já si tripple testy ani nenechala dělat 😉

janusa_
12. máj 2012

Ahojte ozyvam sa z nemocnice, zacala som krvacat podla lekarov mi nedrzi krcok materniceco by sa vraj dalo vyriesit jeho zasitim, ale mala som robeny aj 3Dultrazvuk- za pritomnosti dvoch lekarov- drobec ma vyrazny opuch na hlavicke, vraj nejaku volnu tekutinu hrudniku, ze su si isty ze ma nejaku vyvojovu chybu,zatial nic blizsie nespecifikovali, ale vraj je to este velmi skoro aby vydrzal aspon 12tyzdnov kym bude moznost predcasneho porodu... mne sa vyrazne zhorsuje anemia, mam neskutocne nevolnosti..
Lekari vravia ze nie je nadej aby sa to zlepsilo, posielaju ma na kyret. 😢 .

Ja sa sialene bojim,,nechcem prist o drobca, stale verim ze je nadej aby sa to zlepsilo ☹ chcem prejst internet najst nieco aby som dokazala lekarom ze sa moze stat zazrak ale neviem fakt neviem 😔 ☹
Nestretli ste sa niektora s podobnym problemom ? myslite si ze je sanca na zlepšenie?
dakujem 😢

kikusik88
12. máj 2012

@janusa_ och moja to nemyslis vazne...boze tak budem na vas mysliet a aj sa modlit za maleho...drzkaj sa a verim ze sa stane zazrak

kikusik88
12. máj 2012

@nativanativa ty brdo to fajkt??? boze naco to robia viac krat a atkto nas strasia????

kemonka
12. máj 2012

@janusa_ och to je strašne ☹ ☹ ☹ myslím na teba od včera, verim, že sa stane ešte zazrak že všetko dobre dopadlo, ja som už počula všeličo, že dieta bude mať vývojovú chybu, takisto z amniocentézy boli zle vysledky, a narodili sa uplne zdravé detičky a to ich tiež posielali na zakrok, držím vam palce nech sa to zmení k lepšiemu 😢

mb
12. máj 2012

@janusa_ moja drzim palce a nezabudni,ze je este vysia moc nad nami...

nativanativa
12. máj 2012

@janusa_ je mi to moc luto , je mi strasne ked si pomyslim jak drobcek vyzera , bud silna !!!!!! neviem co na to povedat ...... 😢 😢 😢

nativanativa
12. máj 2012

@kikusik88 ano , niektorym to robia iba raz a niektorym az dvakrat a strasia nas , katastrofalny pocit !!!

leeena_4
12. máj 2012

@janusa_ to je mi líto, co si poržíváš. Já mám za sebou vyvolaný potrat ve 14tt z důvodů potvrzených vývojových vad, takže vím, co si člověk prožívá a jak doufá a je přesvědčený, že řešení být musí. Moc přeju, ať se to v dobré obrátí. Otok hlavičky se ještě zlepšit určitě může 😉 A pokud ne, věř mi, že to není konec světa!! Prošla jsem si potratem a jsem znovu těhotná 😉.

kikusik88
12. máj 2012

@nativanativa ja ti verim !!! boze uz teraz mam strach ked mi to budu robit....boze a ty ze 17 tt coze??? ved teraz sme kukali na tvoj testik s // a uz to tak uslo

nativanativa
12. máj 2012

@kikusik88 ved toto .... a to som doteraz nadavala , ze nemam brucho ako ostatne baby , a za posledne 2 tyzdne sa to zacalo crtat a tusim to pojde den za dnom teraz , a zacinam si vsimat , ze krpec mi tlaci na mechur , cize za hodinu idem asi 3 krat curat 😖 😖

kikusik88
12. máj 2012

@nativanativa aj ja by som uz chcela bruskoooo aby som sa mohla vsetkym chvalit ze som tehu 😀 juj tak mne uz teraz treba casto cikat ani netlaci na mechur 😅

nativanativa
12. máj 2012

@kikusik88 neboj , dockas sa ho aj ty 🙂 😉

mimkaa2607
13. máj 2012

@janusa_ moja silno ti držím palčeky a budem na teba moooooc myslieť....držkaj sa

kikina9
14. máj 2012

Můžete mi prosím někdo poradit? Jsem těhotná po IVF, takže přesně vím datum početí. Dnes bych měla být 10+4, ale dle ultrazvuku jsem 11+1. Dnes mi vzali krev na screening v 1.trimestru a na ultrazvuk mě objednali až za 3 týdny, to bych měla být 13+4, ale protože je mimčo dle ultrazvuku větší, tak je možné, že velikostně už bude odpovídat víc než 14.tt. Teď jsem se na internetu dočetla, že tento screening by se měl dělat nejpozději do 13+6 😒 Nevíte, jak se počítají týdny těhotenství na ten screening, podle skutečné délky těhotenství, nebo podle ultrazvuku? Nemám se raději zkusit přeobjednat na dřívější datum, aby výsledek potom nebyl zkreslený?

palomitacheca
14. máj 2012

@kikina9 Já byla podle poslední MS 12+2tt., když mi na ultrazvuku doktor naměřil 11+1tt. podle velikosti plodu. To i odpovídalo době otěhotnění, tak jsem se podle tohohle UTZ objednala na NT screening. Tam mi určili délku těhotenství 12+5tt., takže to tomu předchozímu UTZ odpovídalo, lišilo se to jen o jeden den. Podle MS jsem byla přesně 13+6tt. Zkus tam zavolat a pro jistotu se zkus přeobjednat, aby to odpovídalo týdnu podle ultrazvuku. Bude to jistější 😉

leeena_4
15. máj 2012

@kikina9 pokud budeš i podle velikosti 13+4, pak jsi v limitu 😉. Já byly podle poslední ms tuším 12+3 a podle utz 13+3, nebo tak nějak 😉 Ale jestli jsi z toho nervozní, zkus se přeobjednat na dřív 😉

sova33
15. máj 2012

@kikina9 Souhlasím s holkama, zavolej si tam. Ono je u toho UTZ důlěžitá i velikost mimča, což samozřejmě s tt souvisí (nesmí přesáhnout 84 mm), takže pokud jsi nervozní, klidně si tam brnkni a uvidíš, co ti na to řeknou.

sajmona
15. máj 2012

ahoj holky můžu se zeptat? byla jsem na screeningu v 11+4 tt a podle krve byl výsledek negativní.jenže mám zaklonenou 😠 delohu dozadu a proto byla špatná viditelnost ultrazvuku tak jsem objednána na kontrolní utzv na příští týden,to už budu 15 tt. není to moc ? nemůžou byt potom výsledky zkreslený vzhledem k velikosti miminka ?

mm_mm
15. máj 2012

@sajmona Tenhle screening musí být provedený do 13+6, pak už to nejde.

sajmona
15. máj 2012

@mm_mm děkuji za odpověď. tak teď mám brouka v hlavě,proč si mě tak dr objednala. byla jsem v prenatalu. v Brně.myslím že tam jsou odborníci. ale tak možná záleží co chtěla vidět,protože nosní kustku viděla a nt bylo myslím 1,4 .no doufám že ví co dělá

mm_mm
16. máj 2012

@sajmona Jestli ti brala krev - a z tý vyjdou ty hodnoty, co mají a jestli ti viděli tu kůstku a změřili šíjový projasnění, tak už jim jde asi "jen" o kontrolu orgánů a tak a tam už se nic neměří. Ten screening jako takový by už v 15. tt udělat nemohli, ale třeba jim jde vážně jen o kontrolu nějakých "zbytkových věcí". Tak se drž.

sajmona
16. máj 2012

@mm_mm tak snad jo.děkuji už jsem klidnější 😉

keksa
18. máj 2012

Ahoj, mohu též pro radu? Pročetla jsem zde pár stránek a dodává to dost podporu. Chci se zeptat ohledně nosní kůstky. Já na NT byla včera (Prenatal Brno) v 12tt+5 tt a dopadlo to tak, že krevní testy OK, NT OK (bylo 1,5 mm), nosní kůstka přítomna, ale doktrorce se nezdála, prý je drobnější a proto na kontrolní UTZ v 16 tt. Ostatní zkoumané věci, jako průtoky, srdíčko taky OK. Jen prostě ta nosní kůstka 😒 . Celkové riziko vyšlo též krásně, a to 1:16000 - až jsem tomu nechtěla věřit. V poznámce však mám tu drobnou NB. Zažil to někdo z Vás, že NB byla malá nebo vůbec a pak to bylo nakonec OK? Vím, že celkové riziko je paráda, nicméně ta nosní kůstka mě trošku vystrašila....

sova33
18. máj 2012

@keksa Podle toho, co vím, se hodnotí přítomnost X nepřítomnost NB. Takže když tam je, mělo by to být v pohodě, ne?

monro
18. máj 2012

V prvom trimestri sa hodnoti pritomnost al. nepritomnost ako pise sova 33. Mne tiez merali jej dlzku, ale pre screening bolo podstatne, ze tam je. V druhom trimestri je uz aj jej dlzka dolezita.

palomitacheca
18. máj 2012

@keksa Byla jsem na screeningu taky ve 12+5tt. a NT nám vyšlo 1,69mm. Osobně si myslím, že miminko budeš mít v pořádku, riziko ti vyšlo pěkný, kůstka tam byla, tak bych se nebála 🙂

leeena_4
18. máj 2012

@keksa já jsem u certifikovaného doktora na stránkách četla, že u NT screeningu se neposuzuje velikost nosníkůstky, ale její přítomnost. Minimko má zkrátka asi jen menší nostík a doktorka je hodně opatrná, to bude v pořádku, máš krásnou pravděpodobnost 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre