NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

eloana
21. jan 2010

Ahoj-mircalla---ptala-jsem-se-geneticky-ktetra-hodnota-ze-vsech---screening-utz-tripel--je-pro-me-nejdulezitejsi
bylo-mi-receno-ze-nejvice-vypovida-hodnota--PAPP-A----nemela-by-byt-nizsi-nez-0,5
podle-me-hodnota-NT-2,3-je-vpohode

mircalla
21. jan 2010

ahoj, dik za info

doktor len povedal, ze je to v norme a nikam ma neposielal...vysledky screeningu nemam zatial. nosova kosticka bola, tak sa nebudem zbytocne stresovat

eloana
21. jan 2010

jasne-kdyby-se-jim-to-nezdalo-doporucili-by-te-na-odber-klku.
Tato-hodnota-je-v-pohode-sama-o-sobe-az-tak-moc-nevypovida--screening-je-poteba-hodnotit-jako-celek

mircalla
21. jan 2010

jasne rozumiem....snad budu vysledky ok. dakujem

marketecka
21. jan 2010

Holky, mi říkal genetik (opravdu kapacita), že kdybych měla ok tripple testy, že mě nikam s hodnotou NT 2,63 nehoní... že ne od 3 mm, ale od 3,5 mm začínají mít obavy... no nic, na amnio jsem už byla, dnes nebo zítra čekám na telefonát z laboratoře (nebo odkud) ohledně prvních výsledků... přeci jenom při riziku M. Down 1:100 už člověk trochu znervózní... ale jsem ochotná vydržet cokoliv, jen ať je mimčo v pořádku.

marketecka
21. jan 2010

Tak teď mi volali z labiny, první výsledky (ohledně amnia) - jsou negativní! Jsem ale tak emocionálně vypjatá, že se strašně klepu a brečím, spustila se mi krev z nosu, asi si to dokážou představit jenom nastávající maminky, jak ty obavy o mimi dokážou vnitřně spalovat... no nic, musím se uklidnit a dát vědět tu radostnou zprávu mému drahému... holky ať už to máme všechny za sebou s dobrými zprávami "v kapse".

ofina1
21. jan 2010

Marketecko vím přesně co prožíváš byla jsem taky na amniu měla jsem downa 1:160 a taky jsme to měli negativní tak snad bude mimi v pořádku tedka si to začni užívat , já jsem byla taky ve stresu a ten kámen co mě spadl ze srdce si nedovede představit nikdo jiný než ten kdo tím taky prošel 🙂 takže moc gratuluju 🙂

mircalla
21. jan 2010

marketecka, tak super...gratulujem🙂)

eloana
21. jan 2010

marketicka-gratuluji🙂))-alespon-clovek-vidi-kolik-tripel-test-zbytecne-nervuje-mamin----taky-mam-samotne-triply-pozitivni----jeste-ze-jsem-mela-ten-screening.
plodvky-se-bojim-vice(Ale-ne-bolesti)

mircalla
21. jan 2010

niekedy si myslim, ze bolo jednoduchsie byt tehotna 30 rokov dozadu...vsetky tieto stresy a vysetrenia, no neviem......a nakoniec sa ukaze, ze mamicky sa stresovali zbytocne

eloana
21. jan 2010

mircalla-jj-presne-tak-nebylo-to-jednoduzsi?-zadne-testy.
Ja-se-taky-stresovala-nez-jsem-sla-na-genetickou-konzultaci-geneticka-.mi-to-vysvetlila-a-plodovku-spis-nedoporucila.----ted-jsem-v-pohode-ale-sem-tam-to-hloda-ne-ze-ne.
ale-cekani-na-vysledky-a-pak-zda-nespadnu-do-1%-potratu-je-pro-me-horsi.

aronek
21. jan 2010

mircalla, měla jsem 2,4, ale předtím to vypadalo na 3. Takže mi napsal, že mám hraniční hodnotu a šupajdila jsem na trippple testy a ty byly v pořádku 😉 Viděla jsem paní co měla 2,6 a děťátko bylo postižené ☹

mircalla
21. jan 2010

takze prve meranie 3 a potom 2,4?

annika
21. jan 2010

Mircalla, máš pravdu, ja som bola pred 16 a 14imi rokmi tíež tehulka a vtedy neboli také testy, aspoň sme neboli tak vystresované, ako teraz....Mali sme dvakrát UZV a to bolo všetko...ani na cukor nás neposielali, len keď to bolo v rodinnej anamnéze... a o amniocentéze som vtedy ani nepočula....
Držím Vám všetkým palčeky, nech sa vám narodia krásne zdravé miminká!!!! 😉 😉 😉 😉

marketecka
21. jan 2010

Díky, holky... věřím, že i zbytek výsledků bude ok a nevyskytnou se žádné komplikace během následujích 2 týdnů. Kdybych prodělala I. semestrální screening (já měla jen měření NT - 2.63 mm), také bych na odběr plodové vody nešla, byl-by li screening v pořádku (triplle testy bych v potaz nebrala, kvůli té stále omílané falešné pozitivitě). Zbytečně je TOLIK maminek vystresovaných. Našla jsem článek, který se mi hodně líbil - obzvlášť kvůli statistikám - člověk si hned udělá reálnější představu. Možná jste jej četly, nicméně zde je: http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=News&f...

mircalla
21. jan 2010

dikes za link, pozriem si ho

ja mam skusenost s vlastnou sestrou - ta mala priam katastrofalne vysledky ze down skoro na 100%, posielali ju rovno na interupciu. robili aj amnio, ale nezdaril sa odber, na druhy raz uz nesla. a cele tehu v strese.

a no synovec je 100% zdravy, krasny, mudry, dobry ziak, tenista a velky fesak.

vcera ked mi robili sono - clovek sa pomaly viac ako tesi, ze uvidi babo stresuje, ked vsetko premeriavaju....

to ma este cakaju tiez vysledky testov...a potom zase triplaky....no vazne, tolko vysetreni.....moja mamina si tehotenstvo ani neuvedomovala🙂)

fatimuska
21. jan 2010

marketecka....veľmi sa s Tebou teším...ja ešte budem čakať 13 dní...a už ma ide s prepáčením jebnúť

marketecka
21. jan 2010

fatimuska - díky, nicméně ty výsledky jsou zatím jen na M. Down, na ten zbytek si počkám (s tebou 🙂 ), ale věř mi, dopadne to všechno dobře! 🙂

aronek
22. jan 2010

mircala, malý se nechtěl natočit, tak to prvně měřil, jak zrovny byl a potom když to vyšlo 3, tak čekal na ideální polohu a pak to bylo 2,4 😉 Takže to bylo měřeno v jeden den, jen malý pokaždé jinak ležel 😉

iviss
22. jan 2010

Tak jsem byla včera večer na papp A testu - 12+4 a dle utz to vypadá vše OK, tak jsem si trochu oddychla. Nosní kůstka byla, NT 1,0 (což mi příjde málo, ale hlavně že to není moc) a to nejdůležitější, srdce se zdálo být taky v naprostém pořádku. Ještě budu čekat týden na krev, ale pevně věřím a doufám, že se tam nic nenajde 😉

Jinak holky, přeju hodně sil, při tom nekonečně dlouhém čekání na výsledky, určitě to dobře dopadne !!!!!

eloana
22. jan 2010

iviss-ja-mela-NT-0,8--taky-jsem-se-ptala-zda-to-neni-hranicni-(zda-to-neni-.malo)....ale-hranice-to-ma-jen-nahoru.rikala-mi-ze-to-takto-je-idealni-hodnota

iviss
22. jan 2010

Eloano, mě to popravdě taky zarazilo, že jen 1,0 a říkám radši buď zticha a nešťourej do toho, asi to bude dobrý, když dr. nic neříká 🙂

eloana
22. jan 2010

ivis-ja-byla-na-geneticke-konzultaci---vysel-mi-celovy-screning-atypicky-po-triplech---Zvysene-v-obou-odberech-HCG
tak-jsem-se-ji-prave-ptala-na-tu-hodnotu-zda-to-neni-malo.
rikala-ze-je-jen-horni-hranice-nikoliv-dolni

fatimuska
22. jan 2010

marketecka...ide o to, že mne sa práve jedná len o ten DS, ostatné som male veľmi nepravidelné hodnoty...napr. 1:2350...tak už len čakať

dafenka
22. jan 2010

Zdravím Vás, už tuhle diskuzi čtu od prosince, kdy jsem byla na screeningu I. trimestru a z těch hodnot ☹ mi bylo doporučeno amnio. Byla jsem na odběru plodové vody minulý týden v pátek a už je to vážně neúnosné celé to čekání a defakto nejistota. Chtěla bych se Vás zeptat, jestli jste některá z Vás nepodsoupila odběr plodovky ve fakultní nemocnici v Olomouci a kdy znala první výsledky. V papíře, který mi byl dán bylo napsané, že budou výsledky až za 2-3 týdny. Děkuji za případnou odpověď.

jonas17
22. jan 2010

no, teraz ste ma ukľudnili, lebo aj mne vyšla hodnota 0,88 a už radšej ani nechcem nad tým rozmýšľať.ja som nebola ani na amniocentéze, nakoľko mám 38 rokov, všetky testy aj morfologia dopadli dobre, tak verím, že moja malá bude v poriadku.moja gyndoška mi vravela, že do tých testov sa započítava aj vek matky, tak preto niektoré výsledky môžu mať horšie hodnoty.tak neviem.

jonas17
22. jan 2010

dafenka, u nás sa dajú získať výsledky aj za 24 hodín.ked je už najvyšší čas, neviem, či sa za to neplatí viac, ale mne lekárka hovorila, že ked mi vyjde v 20tt zlý morfolog.ultrazvuk, tak budem mať výsledky do 24h , aby sme to stihli poriešiť.držím palce, nech ti to vyjde dobre, aby si sa nemusela rozhodovať. 🙂

dafenka
22. jan 2010

jonas17, já jsem se právě zapomněla zeptat jestli si nemám třeba zavolat nebo jestli mi zavolají aspoň výsledky na DS. Byla jsem ze všeho v šoku 😲 . Teď v úterý jdu na kontrolu a tak se zeptám své gyn. a kdyžtak ji přemluvím ať tam zavolá. Děkuji za odpověď a za ty palce 🙂 .

dafenka
22. jan 2010

To čekání mě fakticky už nebaví, navíc je to čímdál tím více stresující ☹ . Prakticky jsem si těhu užívala jenom týden než jsem šla na ten screening. Nic víc si nepřeji než, abych si to těhotenství užívala a to malé mláďátko, co se nám má vyklubat na svět, bylo zdravé. Ale to si přeje každá maminka a tak Vám všem a taky mě přeji zdravé děťátka 🙂 .

eloana
22. jan 2010

ahoj-holky--ja-mela-blbe-HCG-asi-vlivem-UTROSE-
NT-0,8-bylo-mi-recen-ze-toje-idealni-hodnota.Kdyz-jsem-se-na-to-ptala-bylo-mi-receno-ze-vadi-vyssi-hodnota
taky-mi-to-prislo-divne-vetsina-ma-kolem-1,5
i-jsem-hledala-jak-by-se-ta-hodnota-mela-pohybovat-a-vsude-bylo-jen,ze-do-2,5-3

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre