NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

miru.j
15. apr 2010

abbey,dakujem Ti 🙂

elana
15. apr 2010

Žabičko, výstup ze CVS i amnia je naprosto stejný, tj. karyotyp plodu, nic víc, nic míń. Rozštěp se samozřejmě zjistit nedá, pokud není spojen s nějakým chromozomálním problémem (např. trizomie 13), tak ne (ale to biopsie choria stanoví taky). Jediný co, tak z plodové vody lze vyšetřit přesnou hladu AFP, pokud je vysoká, značí to opravdu značnou pravědpodobnost rozštěpu. Ale potvrdit či vyloučit to umí jen ultrazvuk.

elana
15. apr 2010

hlada=hladina, blbnu 😅

klara.t
15. apr 2010

výsledky z klů i z amnia mají stejnou váhu. u obou se dá zjistit totéž. prostě se prozkoumá gen. informace mimnka. je jedno na co jdete. klky se dají akorát odebrat dřív. to je jediný rozdíl. po klkách je zbytečné jíz na amnio. nikdo by to ani znovu nedělal.

miru.j: NTD spina bifida je rozštěp páteře.

klara.t
15. apr 2010

elana byla rychlejší koukám. no já jednou rukou kojím a druhou píšu. tak mi to trvá a odpověď už tam je.

zabicka07
15. apr 2010

Děkuji za odpověď. Gynekolog mi totiž navhl, že ještě uděláme tripple testy. Tak přemýšlím, co by je tím vlastně zjistilo. Pokud vyjdou pozitivně (což při svém "štěstí" tak nějak očekávám), můžu se jen podívat, v jakých hodnotách je tam ta pozitivita, jediné, co by mě teď zajímalo, jsou vlastně jen ty rozštěpy. Na amnio bych nešla, mohli by mi ale doporučit ten genetický ultrazvuk, což by byla další prohlídka malé a znovuprozkoumání, zda je vše pořádku. Jsme už objednaní kvůli srdíčku na ultrazvuk včetně echokardiografie, vychází to na na 16. týden a 5. den, tedy za 14 dní. Pak bude ještě ten orgánový ultrazvuk ve 20. týdnu. A ten genetický se dělá kdy? Byly bychom totálně prosvícené 🙂 , ale jsem ráda, aspoň uslyším názor více lékařů.

karijini
15. apr 2010

Zabicko, ja na tripla urcite jit chci prave kvuli tem rozstepum. A jsem rada, ze ta echokardiografie se da delat uz v prubehu 16.tydne, to jsem nevedela. Je fajn, ze jsme se tu takhle sesly. Mame asi termin hodne podobne (ja 16.10.) 🙂

zabicka07
15. apr 2010

Karijiini, mám termín trošičku dřív, 7. 10, zatím dle výsledků ultrazvuku i dle termínu PM, dnes jsem 14 plus 6. Ultrazvuk zaměřený na srdíčko jiště jde už tak brzy, nás tedy zkoumali u Apolináře už před týdnem, viděla jsem i to barevné odlišení krve v srdci (červená - modrá 🙂 ), dle docenta zatím vše jak má být s tím, že právě potřebujeme trošku narůst, aby mohla být udělána nějaká ta "pravá", ikdyž asi jen zatím základní echokardiografie. Mě na ni objednali automaticky už při odběru choriových klků, ikdyž ještě nebyly výsledky kariotypu. V průkazce mám napsané "ultrazvuk + echo".

zabicka07
15. apr 2010

Ježíš, čtu to po sobě, výsledky karyotypu 😔 samozřejmě.

mircalla
15. apr 2010

ygreen nesuhlasim, ze NT ma najvacsiu vypovednu hodnotu....
u nas na slovensku sa robi aj screening v 1. trimestri - PAPP + a Beta HGC a neda sa jednoznacne tvrdit, ze ma nizsiu vypovodnu hodnotu ako NT, treba to hodnotit komplexne, aj sa to vyhodnocuje komplexne v pocitacovom programe. myslim, ze tento screening sa v CR automaticky nerobi. tripple byvaju casto falosne pozitivne, ale zase sa stava minimalne, ze ak su negat, tak je to falosne negativne.
urcite by som pri rozhodovani o amnio zvazila vsetky vysledky - NT, pritomnost NB, tripple, PAPP+ a HCG a nielen brala NT ako to najpodstatnejsie
podla tychto vsetkych vysledkov by sa mala buduca mamicka po porade s lekarom rozhodnut, ci chce amnio alebo nie
osobne by som sla, len ak by bolo riziko ozaj vysoke
urcite ale odporucam aj morfologicky UZV po 20tt - i ked su vysledky dobre. ja som mala dobre vysledky, ale isla som aj tak. bola som v medifere u holana a platila som 68 euro. myslim, ze to za to urcite stalo....

klara.t
16. apr 2010

zabicko, myslím, žes to trochu pomotala. Ten genetický UTZ a morfologický v 20tt je podle mě jedno a to samé. Prostě tě čeká velký UTZ okolo 20tt. Jen ti ho asi udělají v tom centru, kde ti brali klky, jinak to dělá normálně tvůj gynekolog. Možná se pletu, ale myslím, že je to tak.
Pokud ti doporučuje tripple testy, tak si je klidně nech udělat, ale v podstatě nic řešit nebudou. Pokud vyjdou dobře, tak ti to jen přidá na klidu, pokud blbě, tak tě to znervozní, ale pak k ničemu nejsou, když už máš za sebou genetické testy. Holkám, co vyjdou blbě doporučují amnio (na klky je pozdě), ale tobě by to už nedělali znovu, když už ti jednou karyotyp dělali.
Na echokardiografii jdi. Já tam byla taky. Prozkoumali srdíčko. Nejdřív jsme měli slabou nedomykavost, ale ta se ztratila. To srdíčko je ještě mladé a vyvýjí se.

karijini
16. apr 2010

Klarka je zamestnana materskymi povinnostmi, tak aspon takhle (snad jsem to moc nezmotala). Chcete-li se pridat, poslete sve udaje 🙂

Klara.T: NT 4,6, nosní kůstka přítomna, odběr chor.klků - genetika v pořádku, krev v pořádku, UTZ v 16. týdnu v pořádku, velký UTZ v 20.týdnu v pořádku - holčička , kardiologie-podezření na nedomykavost trojcípé chlopně, ale málo významné, na další kontole - srdíčko se umoudřilo, nedomykavost se sama spravila, UTZ v 31+1 v pořádku, 1.1. 2010 se narodila Adélka (3290g, 49cm) - zdravá a v pořádku, kontrola srdíčka - naprosto v pořádku

Misicka55: NT 3,5 , odběr plodovky, genetika v pořádku, krev špatná, UTZ v 17.týdnu - asi vada srdíčka - jedna polovina je menší, holčička, srdíčko má malou jednu polovinu, 4.1. Verunka 3780g, 48cm, operace srdíčka

Jasovky: NT 6 (jednou i 6,2), odběr plodovky, genetika v pořádku, krev v pořádku,UTZ v 16.týdnu v pořádku, velký UTZ v pořádku, chlapeček 31.1. Janko, 4280g, 50cm, zdravý

s.petulka: NT 3,5, krev pozitivní, odběr plodovky, potvrzen Downův syndrom, ukončení

tereza.starobová: NT (nejvyšší 4,1, pak klesalo), nosní kůstka zpočátku nenalezena, krev špatně, riziko Down 1:3, odběr chor.klků, chlapeček, 24.týden, genetika v pořádku, UTZ v 28.týdnu v pořádku UTZ v 30 tt špatné pupečníkové toky... UTZ v 32 tt ok, narodil se zdravý chalpeček

melonik: NT lítalo nahoru dolu, maximum 4mm, krev OK - nízká rizika, nešla na genetiku, 36.týden, UTZ v pořádku, chlapeček, UTZ v 30.týdnu OK, 11.1. zdravý Matuško 3850g, 50cm

evuna: NT přes 3, nosní kůstka skoro nalezena, krev vyšla špatně, chlapeček, amniocentéza, UTZ špatný (kratší nohy, špatná střeva, možná cystická fibroza), prý Down a CF, ukončení

aronek: NT 2,4 mm - hraniční hodnota, tripply OK, čeká zdravého chlapečka

Iwa1: v 11t NT 4mm, amniocentéza, výsledky OK, UTZ v 17tt a 22tt OK, 3D UTZ v 24tt OK, zdravá holčička, narozena zdravá Simonka - 3980g, 51cm

ellit: NT=3mm (ve 14+5), biochemie OK, NB+, nejde na genetiku,, UTZ v pořádku, chlapeček

jana3: NT=3 (v 13+1), krev OK, UTZ v pořádku, genetika v pořádku, holčička se narodila zdravá

Furaha: NT= 3,6mm, NB menší než 1,5mm, riziko 1:35 na DS, odběr klků - negativní, , UTZ v pořádku, chlapeček, 4D UTZ OK

Trolicek: NT= 4,2 (ve 12tt), krev OK, UTZ ok, genetiku nepodstoupila .....narodila se zdravá holčička

Ellyma: NT=6,21 (jednou až 6,75), nostní kůstka nejdřív nenalezena, později nalezena, riziko Down 1:2, krev špatná, odběr klků - potvrzen DS, přerušení

Moheda: NT= 2,6, krev pozitivní (PAPP-A 0,13; betaHCG 2,13), riziko Down 1:2, amniocentéza - potvrzen DS, přerušení

slovenka 262: NT=3mm, NB+, pozitivní tripply - riziko 1:100, pak přepočteno na 1:75, amnio OK, chlapeček

ploutvicka: NT=5,2 (ale v 10+5!!!), pak 3,3mm, nyní 1,8mm; NB+, UTZ - žádné VVV, amnio OK, čeká zdravou holčičku

moncicik: NT=3,4mm (v 13tt), krev špatně, riziko DS 1:7, na UTZ špatné srdíčko, odběr klků - negativní, tripply negativní, narodila se zdravá holčička

aidin: NT=3

delucia: NT=10, krev špatná, mimi se přestalo vyvýjet ve 13.tt

justynas: NT=3,5, genetika OK

marketecka: NT=2,63 v 12+6, riziko 1:100, amnio OK, holčička

hedik: NT=2,7

claca: NT=2,5, kombin.test I.trimestr vyšel špatně, riziko DS 1:16, klky, genetika OK

klariks: NT= 2,5

andrea_b: dvojčátka, jedno NT= 3,3, amnio OK, UTZ OK

albyses: dvojčátka jedno 5,3mm, riziko 1:2, amnio OK, kardio OK, UTZ ve 20.tt OK

micinka 22: NT 4,0 zdravý karyotyp

zuzaxa: NT 13,9 potvrzen Turnerův syndrom, umělé přerušení

vivamp: NT v 10. týdnu 3,9...později 3mm

hakenka: NT 2,4. vyšší srdeční akce, UTZ ve 20. týdnu ok

lucida: NT 4,6 má zdravou holčičku

jarmilad: NT 5,7 patologický nález na hrudníčku

figurka: NT 5,3 nosní kůstka přítomna, čeká na amnio

zabicka: NT 5,3 odběr chloriových klků - zdravý ženský karyotyp

karijini: NT 2,5, pak 3,1, pak zpět 2,7 odběr chloriových klků, Downův syndrom vyloučen, čeká na komplet výsledky

klara.t
16. apr 2010

perfektní! dávám jedničku s hvězdičkou!

micinka22
16. apr 2010

micinka 22: NT 4,0 zdravý karyotyp- chlapeček, kontrola srdíčka -malá uzlinka,kontrola 32TT a chlapečka po porodu , jinak vše OK 🙂

zuzaxa
16. apr 2010

No teda krajini si šikulka ako si to zhrnula, je fajn že je Vás tam viac s tým lepším koncom- zdravé bábätko. Mňa trošku desí, že naša hodnota bola fakt najvyššia.
Všetkým prajem ten šťastný koniec tehu zdravé mimčo!!!!!

karijini
17. apr 2010

Micinko, v pristim prehledu to urcite doplnime, je fajn, ze je vse ok a chlapecek se ma k svetu. Jen tak dale!

Zuzaxo, ten prehled je hlavne dilem Klarky, ale ta uz porodila (zdravou holcicku, huraaaa!) a tak se toho musi chopit jedna z nas, co je stale v "ocekavani". Strasne me mrzi, co se ti stalo, ale ber to prosim tak, ze vsechno se deje z nejakeho duvodu a tvemu detatku je asi daleko lip tam, kde ted je, nez kdyby se narodilo. Je to strasne nefer, ja vim, ale jak rikaji doktori - nekdo ty statistiky plnit musi ☹ Jsi neuveritelne silna, uz jen proto, ze sem i pres vsechno zle, co se ti stalo, mezi nas dal chodis a uprimne vsem ostatnim prejes jen to nejlepsi. Takova vlastnost se jen tak nevidi a mas muj nejvetsi obdiv. Proto verim a moc moc doufam, ze sis tu smulu vybrala a ted uz se jen pripravujes na to, az zas budes moct otehotnet a privest na svet krasne zdrave miminko. Nikdo jiny si to nezaslouzi vic. Utece to, uvidis a vsechno bude zase fajn. Myslim na tebe i na tu tvoji malou treperendu. x x 😉

zuzaxa
17. apr 2010

Krajini ty si zlatá!!! Chodím sem, lebo už sem medzi Vás akosi patrím, a chcem aj ja podporovať tie, ktoré to potrebujú, keď som písala vtedy o našich problémoch ja, nevládala som vtedy podporovať druhé kočky tu v téme, ale teraz to chcem oplatiť všetkým čo aj mňa podporovali. A k môjmu bábätku, ja už to akosi troška začínam chápať, že stalo sa, a teraz ani nemám kedy moc času myslieť nato, lebo môj tatino je onkopacient a zistili mu ďalší nádor, tiež neoperovateľný ako ten prvý, len teraz na mozgu. Tak toho plaču si užívam až až, a navyše sa veľmi hádam s mojou mamou, lebo..... Jáj mám teraz toho toľko, že keby čakám zdravé bábo, určite by mu tie veci čo sa dejú okolo mňa neprospeli...

Baby teraz som si prečítala v téme apríl 2010, že jednej babe zomrelo bábo pri pôrode, vyzerá to, že zanedbali niečo lekári.
Som z toho smutná, všetko bolo v poriadku bábätko zdravé tak prečo, toľká nespravodlivosť!!!

karijini
18. apr 2010

Zuzi, nemas to lehky a ja nevim, co na to rict... ☹ Ale verim, ze tohle zly obdobi brzo prejde a zas si budes uzivat a radovat se z malickosti. A ze to bude brzy, protoze to je fakt sila. Ale ono se to zlomi, uvidis. Mas doma sestiletou holcinu a ta to asi hodne vnima a proziva to s tebou, takze si zakaz cist smutna temata v internertovych diskuzi, protoze to te jeste vic utvrdi v tom, ze je vsechno spatne, nebo to minimalne spatne skonci. Musi verit tomu, ze to tak neni a uvidis, ze to pak pujde lip. Moje kamaradka doktorka mi jeste, kdyz jsem se snazili otehotnet, zakazala brousit v jakychkoli diskuzich o tehotenstvi na IT, protoze tvrdila, ze me jenom vystrasi. Ma svym zpusobem pravdu a vidis, ja ji stejne neposlechla, protoze jsem tady. Ale sem jsem zabrousila az potom, co mi namerili hranicni NT a ja potrebovala videt, ze to jeste nic neznamena a ze i s takovym vysledkem se vetsina maminek docka zdraveho miminka. A ty se ho doskas taky, my vsechny tady ti moc drzime palce. Mej se rada a tes se na to hezky, co te brzo ceka! 😉 😉 😉

ygreen
18. apr 2010

mir: já jako NT myslím celý screening v 1. trimestru - utz + krev.

mircalla
18. apr 2010

tak ano, je to udajne presnejsie ako tripple, ale samozrejme kolko krat to vyslo zle a vsetko bolo ok....ono ak je tam vekovy faktor, tak uz sa da pocitat automaticky so zhorsenymi vysledkami pri oboch, pritom NT aj krv mozu byt dobre, kedze sa aj vek zohladnuje....tripple vychadzaju castejsie falosne pozitivne a mamicky sa zbytocne stresuju

miru.j
18. apr 2010

ahojte babuly,ygreen,mirccalla,vdaka za odpovede 🙂 ste mile. Ja som bola na tom prvotrimestrovom skriningu,tam bolo vsetko aj krv ok.Len teraz ten triple test bol zle ☹ .V utorok idem na na Kramare,mam sa vyjadrit k amnio.Uz som sa rozhodla ,ze amnio odmietnem.Este raz vdaka.Prajem vsetkym len to najlepsie 😉

jarmilad
18. apr 2010

Ahojte, chcela som vám napísať, že moje NT bolo 5,7 ako som už aj minule písala. Povedali mi, že pravdepodobne potratím alebo sa mi dieťa narodí mrtve. Celý víkend som preplakala. Potom som šla tento utorok na kontrolu znova na NT meranie a tam mi doktor povedal, že už u dieťaťa nie je žiadna reakcia. Musia ma hospitalizovať a robiť kyretáž. Strašne mi je ľúto, že som prišla o dieťa. Veľmi sme ho s manželom chceli. Počula som, že po kyretáži niektoré už nemôžu otehotnieť. Toho sa najviac bojím.

klara.t
18. apr 2010

to je mi velmi líto ☹ . ani nevím, co napsat. neboj se, nemysli na to, že bys už neotěhotněla. spousta holek má kyretáž za sebou a mají pak zdravé děti. teď musíš zvládnout ten zákrok a pak se dát fyzicky i psychicky dokupy a můžete se s manželem snažit o nové miminko. ono to vyjde. uvidíš. chce to jen trochu času, ale to uteče.

abbey1
18. apr 2010

Ahoj Jarmilad.Si už druhá s takouto hroznou správou dnes.Fakt nechápem zmysel prečo sa niečo tak hrozné deje.Od 1:okamihu sme šťastím bez seba,že budeme mať drobčeka a potom takáto hrôza.Neviem si ani predstaviť akú hrôzu zažívaš.Veľa síl a opory u rodinky.Držte sa a snáď raz nájdete silu na ďalšie dieťatko.I keď na tohto drobčeka nikdy nezabudnete.

misicka455
18. apr 2010

Jarmila jemi líto čím ted prochazíš jen tě chci ujistit, že i po kyretáži můžeš normálně otěhotnět já jí taky prodělala a když jsme se začaly snažit tak se třetí měsíc povedlo, to jak to dopadlo je už jiné, ale to nemá s kyretáží nic společného.TAkže držím palečky at je to brzy za vama a můžete se brzo radovat se zdravého dětátka.

jarmilad
18. apr 2010

To je pravda, na to naše nenarodené bábätko nikdy nezabudnem, hlavne ked som ho videla na ultrazvuku. Malo už ručičky a nožičky a pekne s nimi hýbalo. a potom tá rana ked nám povedali, že bude mať Downov syndrom a na hrudi patologický nález, presne ani nevedeli čo to môže byť, len odhady. Keď bábätku prestalo byť srdiečko tak povedali, že je to tak lepšie. Stále to bolí a ťažko sa s tým vyrovnáva. Vždy ked si na to spomeniem mám slzy v očiach.

karijini
18. apr 2010

Jarmilad, moc me to mrzi. Preju, at to rychle preboli, abyste se zase mohli zacit snazit. Kyretaz opravdu neni konecna, neboj!!!

zuzaxa
19. apr 2010

Krajini ja som si tiež nič zlé nečítala ako som bola tehotná, dokaonca som ani na také nemyslela, že čo ak.... tiež som sem zavítala, až keď mi llekár v 11tt povedal hygroma colli , a že zvýšené NT.dík za všetko si zlatá!!!

Jarmilka držkaj sa, viem čo prežívaš, veľmi sa drž a plač pomáha, troška uvoľňuje atmosféru... musíme zobrať to, čo nám život nadelí, nijako to neovplyvníme, musíme ísť ďalej aj keď je to veľmi ťažké. Pozerám, že jedno dieťatko už máš, tak veľmi sústreď všetku energiu práve tam, ja to riešim tiež tak.

figurka.m
19. apr 2010

jarmilad, je mi to strasne luto, viem dobre co prezivas, drzim ti palceky, nech to zdravotne dobre dopadne a ty sa mozes snazit znova, naozaj ver tomu,ze je to takto lepsie aj pre toho drobceka aj pre vas, cas je najlepsi lekar, aj ked sa tato rana nikdy uplne nezahoji, aspon bolest trosku polavi
mne tiez namerali NT 5,3 mm, mam velky strach, jedneho anjelika uz mam v nebicku tiez koli VVVa teraz toto, strasne sa bojim

klara.t
19. apr 2010

Holky, potom, co čtu tady ty vaše zprávy, tak je mi smutno. Zároveň nevím, čím jsem si zasloužila to, že to u nás dopadlo dobře. Ani tomu nemohu věřit. Když se koukám na malou, tak často myslím na to, že tu s námi nemusela být. Nechápu proč si tím musíme všechny procházet. Ale to je hold život. Přeju vám všem, aby to nakonec všechno dopadlo dobře. čas rány hojí, i když ty hluboké se asi nezhojí nikdy dokonale.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre