NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

misicka455
20. sep 2010

@klara.t máš ho tam 😉

zuzaxa
20. sep 2010

@klarat aj ja som dala hlas BAMBULKE !!!! Je úžasná!

klara.t
21. sep 2010

díky díky holky

olga777
21. sep 2010

@klara.t Také jsem ti podpořila Adélku 😉

mircalla
21. sep 2010

@klara.t ja detto

zuzik28
21. sep 2010

@batinka To vyšetření srdíčk mi dělali v 19. týdnu...dřív to prý nejde. Slyšela jsem také o tom 20. týdnu, ale nám to udělali dříve a vidět to bylo. Ale určitě vědí proč to dělají až v tom 20., musí to všechno dorůst. Držím pěsti...tfuj tfuj tfuj 🙂

svetlana1
22. sep 2010

Ahojte, tak vcera odber krvi na triple testy a 1.10. nas caka odber plodovej vody, neviem si predstavit tie tri dlhe tyzdne cakania.... 🙂

olga777
22. sep 2010

@svetlana1 Ahoj, uvidíš, že triple test dopadne dobře. A než ti vezmou plodovou vodu, tak ti dají podepsat , že jsi byla seznámena s info o amniocentéze. Tam ti nabízí možnost znát výsledek rychlého vyšetření chromozomálních vad na Downa. Ten je znám následující den po odběru plod.vody (znám to, protože jsem podstoupila genetickou konzultaci a genet.ultrazvuk zaměřený a hledání g.vad a NAŠŤĚSTÍ vše dopadlo dobře-ťuk, ťuk. Tak jsem amniocentezu odmítla) . Nemusíš na to, co tě zajímá asi nejvíc čekat tak dlouho. Ostatní výsledky trvají, protože musí buňky ve vzorečku tvé plod.vody dozrát a dorůst.. 🙂 Na downa to vědí hned. A tripletestu se také neboj. Znám dvě holky, kterým vyšel 1:16 a druhé 1:20 a obě mají naprosto zdravé děti. A to ještě jedna z nich odmítla odběr plod.vody. No je to peklo.... kdyby člověk nic nevěděl, tak je snad lépe 😉 Držim palce. Olga

batinka
22. sep 2010

@klara.t máš ho tam je zlata kočička

sukubka
23. sep 2010

taky jsem ti dala hlasík 😉

svetlana1
24. sep 2010

@olga777 je tam nejaky priplatok za to ze ti daju vysledok na downa uz na druhy den? Mne o tejto moznosti nic nepovedali...

batinka
25. sep 2010

@svetlana1 prišla ti interná pošta odomňa?

xena1
25. sep 2010

ahojte kocky,mozem sa pridat???ja som bola v 12tt na tzv.velkom sone,vsetky merania ukazkove NT 1,42,akurat slabo viditelna nosova kosticka,len ma zmiatlo ze ked ju vysetroval ako prvu tak ju videl,este vravel ze je super ze tam je,a potom ked sa k tomu vratil na konci zdala sa mu slabsia...ale aj babo spalo a rucicku malo stale na nosteku tak sa mui to zle vysetrovalo..tak to preistotu diagnostikoval ako chybanie nosovej kosti...aj mi povedal ze napise radsej horsie a doporuci nas na amnio....mame teda ist teraz v stredu na genetiku,kde si asi zrejme urobia este svoje screeningy a podla toho doporucia asi amnio alebo nie,neviem ako to prebieha...cim je to blizsie tym mam z toho vacsie obavy....babo zatial krasne prospieva,aj je o tyzden vacsie ako podla ms...tak neviem....mate z vas niekto podobnu skusenost???

xena1
25. sep 2010

svetlanka,citala som ze sa da dohodnut na vysledkoch na druhy den ale plati sa okolo 200e a viac

batinka
26. sep 2010

@xena1 ahoj no ja som už genetiku absolvovala cca pred 3 rokmi pri prvej malej, lebo mi vysli zlé AFP testy a tak ma tam poslali. Genetička porovnávala si UTZ a výsledky prvotrímestového vyš. a druhotrímestrového vyš. potom si kreslila akúsi schému mojho rodu a manželovho rodu, či by tam neboli niake podozrenia a záver bol taký, že dala mi na rozmyslenie či chcem ísť na amniocentézu, ale ona že by neišla lebo z jej pohladu to je dobre. Len čo mi môže ešte poradiť, tak že mám ísť na morfologický UTZ v 20.tt a s stým mám prísť. UTZ dopadol dobre a ona povedala že toto stačí. Tak som neišla na tu amnio. Potom sme šli s manželom na 3D kde to robil detský kardiológ a vyše hodinu sa nám venoval a bolo všetko v poriadku. A máme peknú dcérku.
Hoci teraz to mám horšie a asi sa amnio nevyhnem ☹(( a bojím sa ako to dopadne všetko. Genetika ma čaká teraz vo štvrtok.
Každopádne ti držím päste nech všetko dopadne dobre.

Ešte som ti chcela povedať, že som našla v Martine a chodieva ten DR. aj do Ružomberka ako som si všimla, že si stoho okolia tá gyn.amb. je FEMICARE a dosť sa mi páčilo ako robil tie vyšetrenia. Ale neviem kolko to môže stáť. Pozri sa na ich stránku.

xena1
26. sep 2010

@batinka ahoj batinka,dakujem za odpoved...som myslela ze sa tu uz nik neukaze..🙂tak ste si tiez uzili kopu strachu a nervov....a teraz znova???to ma mrzi ale urcite budem na teba vo stvrtok mysliet....my ideme na genetiku v stredu,tak som zvedava...u mna je horsie aj to ze som adoptovana cize moj rodokmen bude tazke posudzovat...uvidim co povie genetik,sama som zvedava...aj sa bojim aj to uz chcem mat za sebou...zajtra idem k svojmu dokimu na krv na ten screening tak som zvedava,ta prva cast v 12tt podla vysledkov dopadla dobre,ale posudzuje sa to spolu tak neviem...inak ja som boal na tej genetike v martine u dr.Grochala,naozaj vynikajuci diagnostik...a stalo to 20e...
a tentokrat si bola na UTZ???v com to mas horsie oproti minulemu ????chapem tvoj strach a budem ti velmi drzat palceky....a dakujem ze si sa ozvala,lebo uz som bola zufalka ☹

batinka
27. sep 2010

@xena1
ano bola som na UTZ v 12tt a mala som NT 3,9mm, nenašiel nosnú kostičku a že velmi bilo srdiečko, tak nás čaká ešte detská kardiológia. Ďakujem aj já budem myslieť neboj oni sa neako vynajdu, aj keď nevieš celkovo tvoj rodokmeň. Ano toho som myslela pozerala som sa na ich stránku a páčilo sa mi ako robil to vyšetrenie. A to si vela neplatila ja som v tom 12tt platila 95e.
Budem držať palce a daj vedieť potom. PA

svetlana1
27. sep 2010

Takze aby som to zhrnula, NT v 12 tt 6,4 mm, konzultacia u genetika, na zaciatku 14 tt kontrola u mojho gynekologa, NT uplne normalne, sam lekar bol v soku ze z tak vysokej hodnoty to uplne vymizlo, no a dnes som si volala o vysledky z triple testov a tie su vraj uplne ukazkove. Lekar je zmeteny, my sme zmeteny, v piatok aj tak absolvujeme odber plodovej vody no a bude tri tyzdne cakat ako to nakoniec cele dopadne.

xena1
27. sep 2010

batinka,nie som ani ja moc silna teraz,ale verim ze vsetko bude dobre aj u teba,citala som tu kadejake pripady a vysledky a nakoniec sa vsetko skoncilo dobre...moc ti to prajem a drzim palceky...a urcite daj vediet....
svetlanka,tak tomu sa hovori zazrak a mnohym z nas to tu doda silu mysliet pozitivne....

olga777
29. sep 2010

@svetlana1 ahoj za tuto službu se nic neplatí. Je to standartní odběr. Ale pro jistotu ti tu dávám odkaz na Gennet a zavolej si tam. Sestřičky ti ochotně odpoví na všechno co můžou: http://www.gennet.cz/
Je fakt, že mě je 35 a dost toho mi jde na pojišťovnu. Ale myslím, že když máš doporučení od lékaře (stačí obecně na amniocentézu, genetický utz atd), tak je to to samé, na pojišťovnu. Tato nabídka výsledku na Downa do druhého dne je součástí "Informací o odběru plodové vody..", které tam dávají v rámci informací pro pacientky. Musíš jim to pak podepsat , že tě o všem ponaučili, takže neboj, že by ti to nenabídli, tedy v Gennetu, jinde nevím jak to je.

olga777
29. sep 2010

@svetlana1 ještě k těm výsledkům. Tak moc blahopřeji. Nejspíš to špatně změřil, mohlo tam mít miminko nějaký stín, nebo nebylo dobře natočené,....kdo ví? V toto doufám i já, přesto, že se můj doktor ani nenamáhal to přeměřit. Tak držim palce a vyraž nakupovat oblečky 🙂

xena1
29. sep 2010

ahojte,tak my sme dnes na genetike dopadli celkom dobre...krv sice este nemame,ale na sone to bolo v poriadku a pani doktorka nam dala amnio na zvazenie,podla krvi...tak sa nechame prekvapit v utorok...

riamim
30. sep 2010

Ahojte. Bola som na poslednej kontrole v 10tt a 4 dni a doktorka mi už vtedy zmerala NT, mala som 1,7. Nemerala mi to nejak skoro? Čítala som, že sa to má robiť až od ukončeného 11tt. O nosovej kostičke nič nehovorila, na to sa jej ešte spýtam.

fiallinka
30. sep 2010

@svetlana1 to je super 🙂

svetlana1
1. okt 2010

Tak odber plodovej vody je za nami... Teraz cakat na vysledky... UUUUf

klara.t
1. okt 2010

Holky, vím, že s tím otravuju, ale dejte hlas Adélce. Dejte jí 10bodů. 🙂 (to je už zase jiná soutěž, na tamtu jsem se vyprdla, nemělo to cenu). http://www.prettybaby.cz/main.html?photo=12359

furaha
1. okt 2010

rozkošná holka

baruska_1
2. okt 2010

Ahoj, dnes jsem se zaregistrovala, dost toho pročetla a chtěla bych se vás zeptat, protože jak tak čtu, víte toho hodně. Ve čtvrtek jsem byla na NT projasnění 0,7 mm, což je úžasný číslo, nosní kůstka je, ale Papp 0,27 MoM. Moc info jsem tady k tomu nenašla. Papp jako samotný by prý neměl být závažný problém. Každopádně je mi doporučena genetika a AMC, což se mi nijak nelíbí. Máte s tím Pappem 🙂 nějaké zkušenosti?

pampeliska1
2. okt 2010

@baruska_1 hodně jsem o tomto četla a většinou se dozvíš, že se nedá jedna hodnota oddělovat od druhé! Za celkový výsledek se počítá konečná pravděpodobnost (to nepíšeš - myslím tím např. 1:1200) nějakého chromozomálního postižení. Nevím, proč ti v tomto případě nabízejí AMC.. Kolik ti vyšla ta konečná pravděpodobnost?

baruska_1
2. okt 2010

@pampeliska1 Právě ty výsledky mě trochu matou. V úterý jdu do poradny, tak to musím probrat. Nepoznám z toho papíru, co je celkový výsledek, mám to zatím stažený z internetu z jejich stránek. Riziko down 1:165 a potom tam je kombinované riziko T 21 1:360. Nevím, jestli je to ten celkový poměr, pokud ano, je hrozivě nízký. Mám 35, takže v kombinaci věku a toho nizkého papp asi taky blbý čísla.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre