NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

ploutvicka
12. dec 2009

gudulo, jsi velmi statecna,,,, preji ti hodne stesti s malou... 😉

slovenka262
12. dec 2009

klaro.t. - ja som v 17+6. Ten prehľad je skvelý ... mnohé "príbehy" majú šťastný koniec. Len nech je ich čo najviac ...

gudulo
12. dec 2009

NF - je scrining v druhom trimestri, je to Nuchal fold - je to meranie na zahlavi, v prvom trimestri sa meria NT

ploutvicka
12. dec 2009

klaro, to rikali i tehdy v motole, ze j brzy, ale ma dr mela strach. ty pludky to nemaji mit ani tak brzy... hlavne jsem rada ze tomam za sebous takovym vysledkem..
15.1. jdem na screening v II. trim.
snad to bude taky ok..... zase sebudu strachovat

gudulo
12. dec 2009

este asi taketo vysvetlenie som nasla:
NT - sijove prejasnenie - je to tekutina v podkozi - je vidiet asi do 13 tt,
NF - kozna riasa na zatylku - ta sa meria v II trimestri

misicka455
13. dec 2009

Ahojky holky, taky patřím do této diskuze, ale dlouho jsme tu nebyla. Chtěla bych jen pozdravit Klárku a zeptat se jak se těší když se nám to už blíží 😉

My měly NT 3,4 a bohužel i krev vyšla špatně, pak plodovka tam bylo vše ok , ale bohužel od 17tt jsme hlidání na kardiu malá má vadu srdíčka. Do 24tt nám nikdo pořádně neřekl, zda stím bude vůbec moct žít a nebo co to pro nás znamená. Nakonec jsme se to pořádně nedozvěděly ani dotedka, ale malou si nechaly a budeme po porodu čekt co to srdíčko bude dělat jestly bude nutná operace a nebo jestly se to spraví léky 😉 Jediné co mě už teď mrzí je , že porodíme v porodnici, ale malou hnedka druhý den budou převážet do dětské nemocnice a já budu chvilku bez ní, ale co by jsme pro ty naše drobky neudělaly 😉
Takže všem co jste tu přeji aby to dobře dopadlo a hlavně zdravé mimisky. Jo a nezapoměntě žádné testy nejsou 100% a ty stresy mimču vůbec nesvědčí i když se to řiká aby se člověk nebál, že? 😉

ploutvicka
13. dec 2009

misisko455
tak to vam drzim vsechny pesti co mam, aby mala byla naonec v poradku, uz se vam to blizi... 😉

klara.t
13. dec 2009

Ahoj myšičko! já se těším hrozně moc. Nejraději bych už jí měla v náručí, ale vím, že pro ní je nejlepší, když zůstane ještě ten měsíc v bříšku. Ale příjde mi, že se ten konec hrozně táhne. Dřív mi to docela utíkalo, ale ted vůbec ne. Na porod raději nemyslím. Říkám si, že to zvládly i jiné maminy. Spíš mám furt strach, aby byla v pořádku, ale to mají asi i maminky co neměly žádné problémy. Ty dobré konce tady mi dávají velkou naději. Podle doktorů je zdravá, tak jim věřím.
Tvé malé přeju hodně štěstí a hlavně zdraví. Bude do začátku potřebovat spoustu sil, ale já myslím, že to zvládne a brzy ti jí pustí domů. Dnes už doktoři umí téměř zázraky. Hlavně, že se to ví a tím pádem jí hned poporodu mohou důsledně kontrolovat.

monulicka
15. dec 2009

ahojte
tak sa mi nakoniec podarilo vybavit si amnio v Zeleznicnej nemocke, idem tam zajtra na 11h ...a uz mam nervy v kybli po tomto tyzdni.....viac sa bojim vysledkov ako samotnej amnio....

misicka455
15. dec 2009

Já taky nad porodem nepřemyšlím nějak to zvládnem a malou bych už klidně brala v naruči 😉 Ten poslední měsíc se fakt táhne a ke všemu si připadám už jako slon v porcelánu 😀

ploutvicka
15. dec 2009

monulicko . neboj se stres ti jen uskodi.. zkus verit ze to bude dobre,, nic jineho ti stene nezbyva... urco to bude ok

dii
15. dec 2009

Ahoj holky, rada bych se k vam pridala a mam otazku. Mozna uz to tady bylo, ale nestiham to docist, to je tak na tyden 😀
Vcera jsem byla na screeningu a vsechno je v poradku az na krev. Vysla mi nizka hladina PAPP-A: 0,45 mIU/ml = 0,36. Doktor mi na to rekl, ze je to celkem malo, ale vic nic. Cely vecer jsem probrecela 😒
Jinak celkove riziko T21 mam 1/920 a screening je negativni.
Mate nekdo podobne zkusenosti? A co s tim? Na netu jsem nasla, ze to muze byt blizici se potrat ☹

fass
15. dec 2009

dii,přesně to stejné se stalo mě.Vše v pořádku až na PAPP-0.40mom.Díky věku 36 mě ale vyšel screening positivní 1ku120.Šla jsem na odběr plodové vody a genetický utz a vše je v pořádku.A nepocituji žádné příznaky předčasného porodu ani něco jiného.Neboj, vše bude ok.Krev často vyjde mimo normu a ty máš ke všemu celkový výsledek negativní.

dii
15. dec 2009

Ahoj Fass, dekuju za odpoved. Hned je mi lip 🙂 A ja myslela, ze PAPP - 0,40mom je jeste v poradku. Me vyslo 0,36mom, dokor byl docela nemluvny a pak rekl neco jako, ze jim asi blbne laborator, protoze jim posleni dobou vychazeji nizke hodnoty PAPP. Tak to mi prislo celkem zvlastni a jako vymluva.

fass
15. dec 2009

No,0.40 je hraniční,ale pak je asi jedno jestli je to 0.40 nebo 0.36.Já jsem vyčetla že má být kolem1.00.Já jsem na ten odběr plodovky šla už kvuli věku.A vystrašilo mě to slovo positivní.

dii
15. dec 2009

to se nedivim, me stacilo k vystraseni nizke PAPP 😅 🙂 ..a to co jsem potom predvadela doma, bulila jsem jako zelva.

Ale super je, ze jink mas vsechno v poradku! Jen tak dal, moc drzim palce 😉

tereza.starobova
15. dec 2009

Ahoj všem
zdravím Mišku a Klárku a vracím diskuzi trošku k tématu.... holky tady se řeší problém šíjního projasnění... Mám za sebou UTZ ve 30 tt. Minule jsem měla špatný průtoky pupečníkem a hrozily mi Vánoce strávené v nemocnici, ale už je to ok. Malej má 1520 g 🙂 a všechno prý vypadá tak jak má. Akorát mám dost oteklou dělohu, hodně mi na ni tlačí hlavou, prý to vypadá, že se narodí dřív. K dnešnímu dni jsem celkově přibrala 3,2 kg (Amálka se mi narodila v 39tt a konečný váhový přírustek byl 19 kg) ale to přičítám těm stresům, které celé těhotenství prožívám (jako většina z nás tady 😖
Přeju krásné Vánoce všem a hláááááááááááááávně zdravá miminka 🙂

misicka455
15. dec 2009

Tery tak doufám, že to bude i u vás v pohodě a ve zdraví to doklepete 😉

jana3
15. dec 2009

Ahojte, dnes sme boli na UTZ, a zatial je vsetko ok... tak sa vytesujem 😉

jana3
15. dec 2009

K tym vahovym prirastkom... tiez som pri Andrejke pribrala 18kg, a teraz zatial len 1kg... To urcite su tie stresy.... Ale vsak nemusime byt ako balony 😉

klara.t
16. dec 2009

Tak to já přibrala už 12kg, ale na 9.měsíc to myslím jde...natož když mi šlo vše do břicha 🙂 A to jsem nevyzvracela na začátku ani kalorii, pže jsem prostě nezvracela. Tak snad to půjde dobře dolů.

Jinak my dnes byli už na druhém monitoru a doktor říkal, že je to v pořádku. Tak mám radost. I ten krevní obraz a stěry.....takže za celé těhotenství nám vše vyšlo dobře, až na to NT ve 12.týdnu. Tchyně mi domluvila (ze známosti) schůzku s primářem, že by mě odrodil. Tak snad to výjde. Je tu prý nejlepší. Chce i projít celou mou dokumetaci, tak je dobře, že se chce připravit. Hned budu mít lepší pocit.

Jana3: gratuluju k dalším dobrým zprávám

monulicka
17. dec 2009

ahojte
tak ja som po amnio, myslim, ze dopadla celkom ok, tak teraz cakam na vysledky, docent hovoril, ze by mali byt v priebehu dneska. som ako na trni, telef.pred sebou a nervoozna jak das. v pondelok idem este na morfologicky uzv a ak aj ten dopadne ok, tak snad uz sa budem moct ukludnit.....

monulicka
17. dec 2009

....tak som sa prave dozvedela vysledky......a nase babo je ZDRAVE!!!! 😀
som taaak velmiii stastnaaa 😀 😀 😀 😀

ploutvicka
17. dec 2009

monulicko,, drzim vsehcny pesti apalce co mam a i pejskove nasi je drzeji... dej pak hned vedet vysledky....

ja budu dneska odpo volat na vysledky screen. v I. trim... taky mam strach i kdyz NT dopalo nakonec docela dobre

podle tehu kalkulacky bych dneska mela zacinat II. trimestr 🙂 takze tretina je snad za nami... a snad uspesne

monulicka
17. dec 2009

Ploutvi a aj vam ostatnym dakujem za podporu pocas toho hrozneho tyzdna, bez vas by som bola na tom psych.horsie. dnes je super den 😀

tereza.starobova
17. dec 2009

monulicko gratuluju! Překrásný zprávy před Vánoci 🙂

klara.t
17. dec 2009

Monulicko gratuluju. Ale já jsem si myslela, že to takto dopadne. NT jsi měla v pořádku, jen to HCG ti nevyšlo, ale jak jsme ti psaly, to se stává velmi často. Tak ale alespon máš za sebou amnio a víš, že mimi je zdravé.

ploutvicka
17. dec 2009

juuuuu monulicko gratulujuuuuuu moooooc 🙂))) skvela zprava.. vidis nervovala sis e zbytecne 🙂)) budou prima vanoce vid :_D

ploutvicka
17. dec 2009

ja se domotola nemuzu dovolat :(((( to je napinaci
teda o motola jo ale ne te pani co mi ma oznamit ty vysledky

slovenka262
17. dec 2009

Monuličko, pripájam sa k blahoželaniam! Myslím, že u Vás chodil Ježiško už dnes, pretože si asi dostala ten najkrajší darček 🙂 Gratulujem! Fakt ma to až dojalo ... Krásna správa!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre