NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

tercie
28. mar 2009

Elano díky za uklidnění, ty se v těchto termínech vyznáš? Dr včera na kontrole mi napsal do zprávy ještě několik věcí, mimo vysokého NT, prý to tedy nemám studovat a hledat na netu, že to jsou jen jeho domněnky, ale chce mě víc sledovat, mj napsal že hlava se odobá lemon sign a já se bojím, co vše se ještě mám dozvědět...Kdybych ti to opsala do IP, pomohla bys mi to prosím objasnit?

elana
28. mar 2009

Tercie, IP

achalteke
28. mar 2009

Ahoj holky, na NT jsem nebyla, ale můj mudr mi ho nejspíš dělal v 15tt, neboť jsem v průkazce pak našla hodnotu NT 3,1 a při vyšetření mi řekl, že je vše v pořádku a tak jak má být. Triple testy mi vyšly negativní. Ale ta NT hodnota mi pořád vrtá hlavou, jestli to není nějak moc... 😒

tercie
28. mar 2009

achal neřeš, když řekli že ok, tak tomu věř 🙂 Mě totiž ještě nedělali ty triple testy, tak uvidím pak, co mi vyjde.

gaby21
11. apr 2009

Ahojte, chcem len zistit, ci je tu niekto, kto mal zvysene hodnoty NT a babo je v poriadku? Me vyslo NT 3,95 co je uz velmi vysoke a nevyzera to dobre, plus nejake ine abnormalie na ultrazvuku, lekar ma uz pripravil na najhorsie, este buduci tyzden absolvujem odber choriovych klkov. takze niekto kto bol v podobnej situacii? hm?

lhamplova
19. apr 2009

Ahoj, ja jsem precetla skoro celou tuhle diskusi (pekne dlouhou) a spousta holek mela NT zvysene a dite bylo nakonec v poradku. Ja jsem na tom byla minuly tyden (rel. pozde, byla jsem uz 14+0, ale pry se to jeste da), na UZ snad vsechno vyslo v pohode, jen ta krev nic moc, takze mi to hodilo stredni riziko. Pak zacal dr. jeste hledat dalsi znaky (nosni kustka, ductus venosus a trojcipa chlopen) - ty udaje ze srdce vysly v pohode, ale nosni kustku se mu nepodarilo najit, bud byl prcek otocenej nebo se moc mlel, takze to neslo zmerit. Tohle dohromady nakonec hodilo to riziko nizke, ale stejne jsem nervni, kdybych aspon vedela, co s tou nosni kustkou, bylo by to lepsi. Takze preju vsem, at to dopadne dobre!

nikollette
19. apr 2009

Achaletke, no normálôna hodnota je do 2,5, niekde uvádzajú aj do 3,0.. no a neposal ta na nejake dlasie vysetrenia, ked si ala takú vyššiu hodnotu??? 😒

achalteke
19. apr 2009

nikolette ne ne neposlal, já na NT screeningu v prvním trimu vůbec nebyla, a pak mi dělal UTZ v 15tt a vůbec jsem netušila, že bude NT měřit, jen řekl, že je všechno v pořádku tak jak má být.....jinak nevim jak triple testy souvisí s NT screeningem, ale ty mi vyšly naprosto ukázkové

tercie
20. apr 2009

Tak u nás se hodnota NT 3,2 ukázala jako znak pro poškození, byla nám diagnostikována encefalocele na hlavičce, a musela jsem v 20tt na přerušení. V nemocnici jsem byla od pátku, k potratu vyvolaném injekcemi Prostinu došlo teprve v pondělí 13.4. Že je něco špatně prokázal i test AFP, nevím jaké hodnoty vyšly, ale podle dr dost divoké. Snad to přště dopadne jinak 😢 😢 😢 .
Přeju všem jen to dobré...

effi
20. apr 2009

tercie-to je mi fakt opravdu lito :-/ co rict..

ja po zkusenostech tem testum a merenim neverim a byla bych pro, aby se nedelaly vubec. ja jsem byla rozhodnuta si mimi nechat za kazdou cenu, nesla jsem ani na odber choriovych klku, na ktery me muj dr. chtel objednat. kdyz uz, tak jsem za neinvazivni vysetreni, pac ty invazivni stejne nedavaji 100%jistotu a muzou plod ohrozit na zivote, a vubec o negativnich dusledcich napr. odberu plodove vody se vubec nemluvi (problemy s plicemi, nozkami apod.)

drzim vsem palce at jsou miminka zdrava a preju hlavne pevne nervy a trpelivost do dalsich dni

gaby21
28. apr 2009

V mojom pripade vysoka hodnota NT znamenala trizomiu 13. chromozomu-Patauov syndrom, geneticky chybny vyvoj plodu, vady nezlucitelne so zivotom, zavazne postihnutie plodu. Doporucene UPT. Vsetkym vam prajem len to najlepsie!

tercie
30. apr 2009

gaby...to je mi moc líto... přeju moc a moc síly, a drž se!!! Co víc říct ☹

sue250
30. apr 2009

baby na slovensku to robia len piati lekari je to aj tu na zaciatku spomenute ostatni robia na obycajnom utz a je to nepresne. zmeria sa plod plus odbery krvi, nie je pravzda ze to nema nic spolocne s tripltestom, Nt je na 90% uspesny a tripltest 60% viac je klamlivy preto sa v zahranici od nich upusta, ak mas dobre nt screening a tripl testy zle prihliada sa na nt screening, mna caka tripltest za tyzden a tiez sa bojim i ked nt vysiel ok, raz som tehotna bola ale potratila som a tam tripltest bol zly. uz to zazit nechcem. lekar vam to doporucit nemusi nie je to povinne vy samy si musite lekara vyhladat a potom vam lekar da vymenny listok a budete platit menej ja som platila u dankovcika 7eur.

lucida
13. máj 2009

Ahojte,
vcera sme sa dozvedeli strasnu spravu, na NT nam namerali az 0,46 😢
Teraz musime len cakat na vysledky krvi a nam sa zrutil svet.
Myslite ze je sanca,ze babatko by bolo zdrave? ☹

sue250
13. máj 2009

lucida a to je zle? ja som mala 0,6 a bolo dobre vsetko ok aj testy z krvi

lucida
13. máj 2009

Jaj Sue zle som to napisala,mam 4,6 a norma je do 2,5.,takze je to asi dost zle a neviem co sa teraz bude s nami diat..... 😢 😢

liki205
13. máj 2009

Ja som mala 1,8, ale AFP tripple testy mi nevašli dobre tak som išla v 17 t. na amnio, a tam sa nič nepotvrdilo. No a v 20 t. som absolvoala aj morfologický a tam bolo tiež všetko OK, takže jedné nespolalivé čo tvrdím sú tie triple testy lebo nikdy sa presne nestanoví týždeň v ktorom sme 😉

lucida
13. máj 2009

Tak to vyzera,ze pre nas je to uz stratene 😢 Teraz budeme uz len cakat kym nam nepovedia o aku velku vadu ide... ☹

lucida
18. máj 2009

Tak dnes sme boli na NT kontrolu a vyslo nam to do 3,0,co je zial este stale zvysene,ale nie az tak ako predtym.
Takze o 2 týždne nas cakaju AFP testy a potom amniocenteza.Verime,ze este moze byt nase babo zdrave....

poseidonka
18. máj 2009

lucida...netráp sa, možno ti zle odhadli, termín počatia, uvidíš všetko sa nakoniec dobre obráti. Mna tie testy ešte len čakajú a aj ja sa obávam, ako to bude, ale verím, že to bude OK

dzeny73
18. máj 2009

nme vyšli v 12týždni výsledky NT 1,3.V 16 týždni som mala AFP v poriadku,len HCG bolo vyššie-3,26,čo je vraj k mojmu veku rizikové.V 22 my dr. Grochal robil morfologický USG .Morfologia je v norme aj ked NF máme na hornej hranici.Dr. však povedal, že on tam nenašiel nič čo by nasvedčovalo ,že dieťa má DS.Meral aj srdiečko,pery,nos,nožky...A tak už ostáva len čakať,že skutočne všetko dobre dopadne.

verusa22
18. máj 2009

ahojky holky... chci se zeptat..a byla ve 13t na NT testu... NT me vyslo 0.6mm jenze ja jsem z toho jelen:( vubec tomu nerozumi...pani doktorka me na tom UZ rekla ze je vse v pohode a dneska mi volala a rikala ze i krev je v poradku... me je 21let a nechapu co znamena RIZIKO DOWNOVA SYNDROMU VZHLEDEM VEKU K MATCE JE 1/857---nevite nekdo jestli je to ok???

marinka
18. máj 2009

My jsme byli na screeningu dneska, jsem 12+3 a NT bylo 1,1 😵
Riziko DS máme 1: 34 500

verusa22
18. máj 2009

to je divny ze ja mam tak malo :( jsem z toho nejaka spatna... a to jsem myslela ze cim mladsi matka tim mensi riziko... kolik ti je marinko??

marinka
18. máj 2009

veru, já tam mám závěr: Kombinované riziko T21 z výsledků v 1. trimestru - 1/34 500
a ¨pod tím je: Riziko T21 a priori dle věku 1/ 1300

TAkže do druhé bude ta hodnota, co jsi napsala ty a je to v pohodě! Já mám 26, takže ale taky nechápu, že mám menší riziko, když jsem o pět let starší 😕

Nemáš tam taky ten závěr??

marinka
18. máj 2009

NT ti vyšlo skvěle, čím nižší hodnota, tím lepší.. Určitě tam máš napsané, že screening je negativní a to je hlavní, že ti dr. řekla, že je to o.k, tak se tím netrap. Já z toho taky všemu nerozumím, ale všechno ti tam vyšlo skvěle!

verusa22
18. máj 2009

Věk matky v termínu porodu :21let
Riziko M. Down odpovídající věku matky:1/872
Termín porodu:22.11.2009
Morfologické anomalie:Nenalezeny
Závěr screeningu :Screening negativní
Kombinované riziko T21 z výsledků 1. trimestu :1/6700

tohle tam mam... jinak nic jineho...jezis takove male cislo mam :(snad pak tripple test bude ok... a nevim co znamena riziko T21 z vyledku 1trimestru1/6700..jsem zdravotni sestra ale tomuhle fakt nerozumim
😲

marinka
19. máj 2009

veru, tak to kombinované riziko znamená, že se shodnotilo vše z tvého utz, spolu s krví a vyšla pravděpodobnost Dawnova syndromu u tvého miminka 1: 6 700. To není vůbec malé číslo, je to v pohodě a screening tedy vyšel negativní, jak je tam napsáno a nemusíš se vůbec bát 😉

oho
19. máj 2009

Ahoj holky, jsem podruhé těhotná a rozhodně chci jít na NT screening (poprvé jsem nebyla), zajímalo by mě, v kterém týdnu se na to mám objednat.Ke své doktorce se chystám až tak kolem devátého týdne, a teprve potom se chci objednat,není to pozdě?Nebudou už mít plno?Chystám se do Brna.

marinka
19. máj 2009

oho, určitě to není pozdě, krev ti vezmou v 10-11 tt a pak tak ve 12-13 tt půjdeš na utz..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre