NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

dadkav
8. mar 2012

ahojte, takze ozyvam sa po nejakom case ako sme dopadli 😒 dnes som si bola po vysledky z amnia a bohuzial nie su dobre....cakam dvojicky, dievcata a u jedneho sa potvrdila diagnoza Trizomnia 18- Edwardsov syndrom...a to som bola minuly tyzden na morfologickom UTZ, teta na genetike bola zhrozena ako je mozne ze to nevideli....dali mi moznost, ze mozem dat poskodene mimco umrtvit injekciou ale pre strasne vysoke riziko celkoveho potratu som to odmietla, skusim to risknut...teraz len musim dufat, ze bude zit aj to poskodene co najdlhsie aby zachranilo sestricku....takze stres pokracuje 😖

darjanka
8. mar 2012

@dadkav Ach jo, to je strašný !!!! Já amnio odmítla, takže nevím, jak na tom jsem, to, že na UTZ nic neviděli je divný, třeba ta holčička na tom nebude tak špatně. Drž se !!! Já mam stresy taky pořád, nechtěla jsem miminko ohrozit a tak mam nejistotu do porodu.

leeena_4
12. mar 2012

@dadkav to mě moc mrzí. Moc držím pěsti, ať malá nemocná vydrží být v bříšku co nejdéle v pořádku, aby sestřičku neohrozila. Posílám hodně síly do dalších dní.

obycko
13. mar 2012

@leeena_4 a všetky ostatné babulky
Ahojte. Nemozem zaspat. Zajtra rano idem na amnio. Mam podozrenie na dawnov syndrom 1:20. Hodnotu papp-a som mala 0,13. Tak mi drzte palce a ked pridem, dam vam vediet ako som dopadla.
NT mi vobec doktorka nerobila ani nemerala nosovu kosticku, tak vobec neviem na com som. Mam hrozny strach. ☹

zuzkagu
13. mar 2012

@obycko na UTZ si bola, DS sa da rozpoznat aj na UTZ, ja som mala 1:40 ale amnio som v plane nemala bola som už na hranici ked mi povedali vysledky z AFP testov som bola už skoro 21 tt, ja som sa spolahla len na UTZ,
neboj bude všetko ok

obycko
13. mar 2012

@zuzkagu robila mi len zakladny ultrazvuk a tam len pozerala ci je babetko v maternici, ci mu bije srdiecko. To bolo vsetko. A akurat zmerala jeho dlzku aby stanovila termin porodu a tyzden tehu. Nic viac. Ziadne ine hodnoty nemerala. A navrhla mi hned amnio. Tak zajtra tam idem na konzultaciu a hned aj na odber. Mozno tam mi budu robit ultrazvuk. Neviem.

zuzkagu
13. mar 2012

@obycko , a v ktorom si týždni?, ja som bola už 21 tt takže som mala už aj morfologicky UTZ, kde mi MUDr pozrel všetko čo by mohlo suvisiet s DS, dobry MUDr by to mal vediet rozpoznat že tam nieje niečo OK.
zajtra ti budu merat už len obvod hlavičky aby zistili v ktorom týždni presne si, ale UTZ klasicky na všetky merania.
Držím v každom priapde prsty.

obycko
13. mar 2012

@zuzkagu ja som 16+2 tt. Mam z toho všetkého strach. Uz som o jedno babätko prisla v 9 tt a myslela som si, ze ked prejdem 12 tt tak uz bude len to dobre. A dufam, ze aj toto vsetko dobre dopadne. Dakujem ti za podporu.

zuzkagu
13. mar 2012

vysledky z AFP su dost diskutabilne takže ak len kôli nim ta poslala na amnio tak myslím že bude všetko OK, ale nechapem prečo ti neurobila aj kontrolny UTZ aby zistila niečo viac. amnio je dobry biznis, držim palčeky všetko bude OK neboj

obycko
13. mar 2012

@zuzkagu mne vyslo zle Papp-A aj po odberoch z 12 tt a aj po tripple testoch z 15 tt. A na oboch mi vyslo to riziko 1:20. Hodnota papp-a 0,13 mom. A k tomu mam vek 34. A ja som tiez nechapala preco mi neurobila podrobny ultrazvu a ani ma nan nikam neposlala. Ale teraz uz s tym nic nenarobim. Chcem vediet na com som. Tak zajtra sa to specati.

zuzkagu
13. mar 2012

@obycko aj mne oba vysledky vyšle zle, ale mne merali aj to NT a to som mala v norme, no nič držím palčeky, nestresuj a bud v klude aj ked viem že sa to neda ale predsa len 🙂, na vysledok sa čaka 3-4 týždne takpekne vydržte

obycko
13. mar 2012

@zuzkagu Ja si tie vysledky zaplatim a preto ich budem mat do 3 dni. Inak by som sa za tie 3 tyzdne zblaznila. Zakladne na dawnov a razstep su do 3 dni, niekedy je to aj skor a tie ostatne su potom max. do 2 tyzdnov.

pampeliska1
13. mar 2012

@obycko tak to teda nechápu, kde došla k té hodnotě 1:20, když ti neudělali UTZ?! V tom případě test nebyl prováděn certifikovaně a pouze z výsledku papp nemůžou udělat závěr a poslat tě na amnio!
Přijde mi to všechno hrozně divné - myslím ten postup u tebe.

martinakl
13. mar 2012

@obycko Souhlasim s pampeliskou. Vypocet tech pravdepodobnosti je zalozeny na nekolika promennych - vysledky z krve, sijove projasneni, nosni kustka.. Pokud se tam vse nezapocitalo, je to divne, jak na to vubec prisla. Nicmene triple testy jsou myslim zalozene jen na krvi, ale byvaji hodne casto falesne pozitivni. Takze si myslim, ze tvoje mimi bude v poradku. Moc drzim palce 🙂

zuzkagu
13. mar 2012

@obycko tak v tomto pripade je to ešte fajn, tak držím palce

@martinakl
@pampeliska1
presne aj mne je toto divne že iba na zaklade krvi jej stanovila diagnozu, podla ma by si mala zmenit MUDr.

leeena_4
14. mar 2012

@obycko Taky nechápu, že ti spočítali riziko bez měření NT a nostní kůstky, to bude nějaká blbost, určitě bude vše v pořáku 😉. Triple testy vychází často falečně pozitivní. Vím, že se bojíš a držím moc pěstičky, ať máš zdravé miminko 😉

leeena_4
14. mar 2012

@obycko dobře, že sis zaplatila ty rychlé výsledky.

obycko
14. mar 2012

ahojte. Tak som doma po amniocenteze. Presne ako ste napisali. Mne stanovili diagnozu len na zaklade krvy. Ziadne sono. Tiez mi to bolo divne, ale doktorka povedala, ze tak sa to robi. ☹
Cely zakrok trval tak 2-3 minutky. Bolo to trosku neprijemne to pichnutie na zaciatku, ale dalo sa to prezit. A hlavne ze budem vediet na com som. Stalo to sice dost penazi, ale pre babo urobim cokolvek. A stres by to len a len zhorsoval keby som musela cakat 3 tyzdne. Takze mozno uz zajtra budeme vediet vysledky.
Dakujem Vam vsetkym za podporu a ochotu pocuvat ma. Urcite dam vediet ake budu vysledky.

darjanka
14. mar 2012

@obycko Taky ti moc držím palečky !!!!

leeena_4
15. mar 2012

@obycko moooooc držím pěsti a koukám, kdy budou výsledky. Věřím, že budu moct gratulovat 😉

obycko
15. mar 2012

@leeena_4
@darjanka

@zuzkagu
@martinakl
@pampeliska1 a vsetky ostatne. Mam vysledky. Babätko je ZDRAVE a bude to chlapcek. Placem od radosti. 🙂

leeena_4
15. mar 2012

@obycko No úžasné! Moc gratuluju, jen si poplač 😉 😵 😵 😵

pampeliska1
15. mar 2012

@obycko krááása!! Gratuluju k dobrým výsledkům, užívej si ten pocit 😵
Ale řeknu ti, že si myslím, že ten stres byl naprosto zbytečný, kdyby ti udělali řádný prvotrimestrální screening 😒

darjanka
15. mar 2012

Jůůů, mam radost z takových zpráv, je to úleva, tak si to pěkně užívej to bříško 😵

martinakl
15. mar 2012

@obycko Ahoj, no nadhera 🙂 Mooooooooc gratuluju! 😉 🙂 🙂 🙂

zuzkagu
15. mar 2012

@obycko tak super a gratulujem, držala som palčeky aj ked som to tušila ako to dopadne. ale aj tak ten pocit je na nezaplatenie ked už vieš že je všetko OK 🙂
tak teraz už iba pekne tehulkovanie

anina32
15. mar 2012

@obycko ahoj, můžu se zeptat kolik stály ty rychlé výsledky z plodové vody? Nás to čeká v pondělí, a protože o tom, že půjdu na amnio, vím už víc než měsíc, od prvotrimestrialniho screeningu, tak jsem dost podělaná strachy a taky bych ráda věděla výsledek co nejdříve. Máme riziko 1:60 na Dawna. Moc gratuluji že ti to vyslo dobře 😉

obycko
16. mar 2012

@anina32 Ja som mala riziko na downov syndrom 1:20. Mala som zlu hodnotu Papp-A iba 0,13 Mom. A výsledky, ktoré zaručujú do 3 dní ale nám volali a neprešlo ani 24 hodín stáli tu na Slovensku v BA u Doc. Ondrejčáka 299,- Eur. V tom je už započítaný aj morfologicko- genetický ultrazvuk v 20 tt.
Veľmi Vám držím palčeky aby všetko dobre dopadlo a budem na Vás myslieť. Viem aké to je stresujúce.

jancip
16. mar 2012

Já měla ve 12 tt. nízké papp. Říkali, že to může být známka blížícího se potratu nebo rozštěpu. Může, nemusí a doporučovali mi tripel testy. To jsem odmítla, na dalších UZ se nic nenašlo a v únoru se nám narodil zdravý chlapeček. Ty krevní testy je opravdu potřeba brát s rezervou a snažit se nestresovat. I když vím, jaký je to těžký.

katka_1983
18. mar 2012

@jancip
Ahoj. ja som mala tiež v 12tt hodnotu PAPP-a zníženú, z toho mi vyrátali riziko na DS 1:240.... potom v 16 tt mi robili tripple testy a tie vyšli v poriadku. bola som na genetickom vyšetrení, ktoré ale bolo o ničom. amniocentézu som odmietla a v 20 tt som bola u odborníka na morfologický utz. ten tam nevidel žiadne náznaky na DS.
celý čas verím v to, že čakám zdravého chlapčeka...
ja už vôbec neverím tým testom, lebo sú veľmi nepresné...
keby som mala o nich nejaké informácie pred tehotenstvom, určite by som ich odmietla...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre