NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

romy01
25. nov 2009

ahoj miselaniki , dakujem za odpived. Mysliš že sa dá na výsledky toho utz spoliehat ? Teda mne to príde zbytočny risk ak je všetko v poriadku. Ja uvažujem nad tým, že ak budu testy OK tak to oldmietnem. Na amnoi by som mozno šla ak by vyšli nejake tie testy zle.

miselaniki
25. nov 2009

No romy to vyšetření ve 12tt je sono a vyšetření krve. Říkají, že spolehlivost je 95%. Pak je ještě triple test v 16tt tam je spolehlivost 60%. Jestli jít nebo nejít na amnio je na každé z nás. Je tady na to i samostatná diskuze. Já jsem nešla protože jsem se bála rizika potratu, ale v případě, že by mi ten test vyšel pozitivní určitě bych šla.

romy01
25. nov 2009

este by som sa chcela opytat na jednu vec. Doktorka ma objednala na utz v 12tt ale o krvi nevravela nic a poradnu mam tyzden po tom utz cize v 13 tt. Ta krv sa berie v ten isty den ako je utz aleb to mozu zobrat aj neskor ?

miselaniki
25. nov 2009

No je to různé. Někde berou krev dřív, protože jak přídeš na sono už mají všechny výsledky. Já jsem přišla ráno vzali mi krev a pak jsem šla na sono s do 3 dnů mi řekli výsledek. Tam se to všechno zanese to takových tabulek, přidá se věk maminky a vypočítá se riziko.

furaha
25. nov 2009

romy - nevím nic o IVF. pokud vím, tak na amnio doporučují od 35 let - nebo pokud máš positivní screening - tj. nález přes krev a/nebo NT

lenocka hodnota čeho??? pokud NT tak ta má být nižší než 2,5 - 3 mm

moheda - no vidíš! taky jsem se bála a pak jsem se divila jak je to vlastně OK. tak se dneska drž a zítra přeju jen dobré zprávy! držím palečky i u nohou.

furaha
25. nov 2009

romy - krev i NT se dělá mezi 11-13 týdnem.

moheda
26. nov 2009

Ahoj všichni. Dnes jsem se dozvěděla výsledky z amniocentézy. Bohužel nemám dobré zprávy. Na 100% nám potvrdili Downův syndrom. S rozhodnutím jsem neváhala snad ani minutu. Zítra ráno v 8 hodin nastupuji do nemocnice na umělé přerušení. Je mi strašně, do poslední chvíle jsem doufala, že do dopadne dobře. Mám z toho velký strach a chci to už mít všechno za sebou. Všem, které můj příběh sledovaly a držely palečky, děkuji. Vám všem přeju samé dobré zprávy a hlavně dobré konce. Možná mě někdo i odsoudí. Je to opravdu hrozné. ☹

fass
26. nov 2009

Ahoj moheda, je mi to strašně líto. Věřila jsem, že ti to dopadne dobře. Na tvém místě bych se rozhodla stejně. Proto taky člověk na to amnio jde. Vím, že je to teď pro tebe velmi těžké, ale věřím, že se brzy dočkáš zdravého miminka!!! Drž se, budu na tebe myslet!!!

ofina1
26. nov 2009

Mohameda : je mi to taky strašně líto, drž se holka a rozhodnutí, které jsi udělala je správné já bych se zachovala uplně stejně a myslím, že tě nikdo nebude odsuzovat. Musíš být tedka statečná, bude to velmi těžké, ale jsi určitě silná a zvládneš to.
Myslím na tebe a drž se

klara.t
26. nov 2009

Je mi to líto mohedo. Opravdu. Tak nakonec je dobře, že jsi se rozhodla pro odběr klků nebo plodovky (nevím na čem přesně jsi byla). Riziko jsi měla velké a bohužel se to potvrdilo. Držím palce na zítra. Určitě dnes nebudeš mít klidnou noc, ale já bych se rozhodla stejně. Nikdo tě doufám neodsoudí. Věř, že příště budeš mít zdravé miminko. Doktor říkal, že se nesetkal s tím, že by se to opakovalo. Teď si dáte chvilku pauzu a zkusíte to znovu. a já doufám, že se nám sem pak příjdeš pochlubit. Drž se!!!

tereza.starobova
26. nov 2009

Moheda je to hrozně smutný. Myslím na tebe a držím palce ať je ti brzy líp.

jana3
26. nov 2009

moheda: budeme na Teba mysliet...

furaha
26. nov 2009

ach jo. to mě moc mrzí moheda. a strašné to je. přeju hodně síly!

romy01
27. nov 2009

mohameda, je mi to luto a prajem ti aby to prebehlo bez problemov a aby si coskoro drzala v naruci vytuzene zdrave miminko.
Baby este sa chcem opytat, je podla vas normalne ze ma doktorka objednala na utz v 12tyzdni ale nie na krv? A potom mam poradnu v 13tom tyzdni ale to uz bude 12plus 6 a nie je to na krv potom neskoro? Lebo ta sa berie predsa rano a na poradnu idem niekedy doobeda a na dalsi den mi zacne 14ty tyzden.

furaha
27. nov 2009

je to divne! krev a NT se dělá ve stejném období - kombinovaný screening v I trimestru

furaha
27. nov 2009

no tak moheda už je v nemocnici. hrozná představa.

já mám v jednu velký ultrazvuk. po těch nedobrých zprávách tady jsem docela na nervy. tak se večer ozvu

klara.t
27. nov 2009

Mě také nebrali krev ve stejný den, a na tuto krev není potřeba přijít ráno a na lačno, mě jí brali kolem oběda

mě nejdříve doktor přišel na to NT, krev mi brali až za dva dny na té genetice (aby rozlišili mou a miminkovskou DNA). Krev na ty další testy mi brala sestra asi až 2-3 týdny na to. Takže žádný strach. NT se dělá nejdéle v 13+6 a krev se myslím odebírá později.

klara.t
27. nov 2009

Ještě něco Romy. Tobě na nic nepřišli a doufám, že ani nepříjdou. Tak prosím tě neplaš a nenervuj se. Nemá vůbec cenu řešit tu coby kdyby. Užívej si to těhotenství a zažeň myšlenky na to, jestli půjdeš na amnio, nebo ne atd. Na nervování bys měla dost času potom. Ale teď si užívej zdravého miminka v bříšku a neřeš vyšetření. Doktoři ví co dělají a vše ti řeknou. Dodrží termíny apod. Takže žádný strach a přemýšlení o tom co bude. 😵

furaha
27. nov 2009

aha - tak mně dělali krev 2X - kombinovaný test, tripple test

jana3
27. nov 2009

romy:
Ten prvotrimestralny skrinig nie je na Slovensku povinny, je to novinka. Sklada sa z UTZ ( meranie NT, nosova kosticka, ci ma babo vsetky koncatiny...) a z hodnot hormonov (PaPPA, HCG) krvi. Prvotrimestralny skrinig sa robi na specializovanych pracoviskach, na to sa musis opytat bud gynekologicky, alebo toho, kto ti bude robit sono, alebo na nejakom genetickom pracovisku.
Uz dlho je zauzivane meranie NT medzi 11tt a 13tt, ak pojdes v tom case na sono, tak Ti ho pravdepodobne zmeraju, a ak bude vsetko ok, tak na krv Ta posielat vobec nebudu.
Okrem toho existuje aj druhotrimestralny skrinig, tzv triple testy ( niekde len AFP testy). Pri nich sa urcuje hladina niektorych (inych ako v prvom trimestri) hormonov z krvi, ale az po 15tt.
A urcite nestresuj 😉

furaha
27. nov 2009

tak všechno je v pořádku. jdu kupovat výbavičku 🙂

lenocka84
27. nov 2009

jana3 takze ak bolo NT ok nebudu ma posielat na krv?
moja hodnota zapisana do tehu knizky je 0,13

jana3
27. nov 2009

lenocka: pravdepodobne nie, aspon u nas to nie je standardny postup. Krv sa riesi bud na poziadanie, alebo ak nie je so sonom nieco v poriadku. A NT 0,13 je uplne skvele 😉

lenocka84
27. nov 2009

jana3 tak to som radda
dr. povedal len ze je to v norme ale viac absolutne nic

jana3
28. nov 2009

neviete ako dopadla Iwa? Ci uz je male na svete...

romy01
28. nov 2009

dik baby za podporu, no ja stresujem preto lebo som tehu po umelom metodou ISCI a o babatko sme sa snazili dost dlho. Pri stimulacii sa zistilo, ze mam nejake problemy o ktorych dovtedy nevedeli a neprisli na ne beeznymi testami a z 20 folikulov som mala len jedno dobre vajicko - dobre ako dobre - proste sa ujalo, preto som nervozna z toho ze ma doktorka neposiela automaticky na taketo vysetrenia. Poznam sa s jednou kockou, ktorej dokonca vysli tieto merania OK a na krvi nebola a nakoniec v 24 tyzdni prisli na to ze babatko je vazne chore a musela sa ho vzdat. Ja v podstate nemyslim na to ze by som mohla byt v podobnej situacii ale snazim sa zistit si od vas, co uz mate vysetrenia za sebou ake mam moznosti a ake vysetrenia si mam pytat, lebo ta moja dokina to mam pocit trosku podcenuje. Aspon zatial mam ten pocit.

lenocka84
28. nov 2009

baby este taka vec niekto pisal ze to NT sa nemoze robit skor ako medzi 11 a 14 tt a babo musi mat min. 4,5cm
myslite ze ked nesplna tieto parametre tak to je sreslene?? ' (deticky pardon za vyjadrenie parametre)

jana3
28. nov 2009

lenocka: nestresuj, ked dr povedal, ze je to ok, tak ver, ze to bude ok.
S tym rozmerom baba neviem presne ako to je, ale pred 11tt by sa NT skrinig nemal robit, z dovodu, ze neexistuju overene tabulky (proste boli robene studie, v ktorych sa NT meralo medzi 11tt a 14tt). Okrem toho NT s casom mierne rastie.
Lenze, ked si mala dobru hodnotu trebars par dni pred 11tt, tak je velmi mala pravdepodobnost, ze sa to v priebehu par tyzdnov zmeni, aj ked vylucit sa to neda. Kebyze mas nejake hranicne hodnoty, nepoviem, ale 1,3mm je fakt super hodnota 😉 A nemas dovod sa obavat. Norma je do 2,5mm.
Ja som pri Andrejke mala tusim 2,2mm a nikto to vobec neriesil. Teraz, ked bolo 3mm, tak uz sa to blizsie sledovalo a poslali nas na dalsie vysetrenia.

ellyma
30. nov 2009

Ahoj Moheda..az dnes som si precitala tvoj prispevok a je mi to velmi luto. Uplne viem, co citis, co prezivas a co opacne uz neprezivas...velmi som si priala, aby uz ziadna holka nepocula tu smutnu spravu..zial...je to este vsetko velmi cesrtve. Velmi tazko sa s tym celym zmierujem. Este stale je niekolko ludi na tomto svete, ktori nas budu vediet podporit..takze, rob hlavne to, co sa ti bude pozdavat...musime sa zrelaxovat, prist na veselsie myslienky a pripravit sa na dalsie USPESNE tehotenstvo...podrzime sa navzajom. Myslim na teba.

furaha
30. nov 2009

elly - jsi silná baba, moc ti držím palce a jsem ráda, že dokážeš hledět dopředu. tak se drž a přeji už jen dobré zprávy

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre