NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

leeena_4
26. aug 2011

@usounek25 @hojda děkuju, nezbývá než věřit a brát to s optimismem 🙂

olga777
26. aug 2011

Omlouvám se, teď jsem si přečetla vaší diskuzi, asi jsem to napsala nevhod. leeena_4 přeji hodně štěstíčka. Asi to tam mělo být. Určitě jsi udělala nejlíp jak jsi mohla. Přeji rychlé zotavení a čekání na to vaše vyvolené miminko 😉

olga777
26. aug 2011

jsem chtěla napsat "...to tak mělo být" jéé raději už dnes nebudu nic psát 😅

furaha
26. aug 2011

leeena - to mě moc mrzí, hrůza. jsi silná ženská, že to takhle zvládáš. přeji brzy zdravé mimi

dragonfly1983
27. aug 2011

@hojda - hrozně se bojím, to čekání je nekonečné, ale byla jsem už tolikrát na utz a nikde ani náznak, že by bylo něco špatně, tak snad bude náš chlapeček v pořádku a já si budu moct konečně oddechnout!

klara.t
27. aug 2011

@leeena_4 také mě to moc mrzí. Ale už to nejde napravit. Tak přeju hodně sil v zotavování a krásné a zdravé miminko co nejdříve, jak to půjde 🙂

leeena_4
27. aug 2011

@olga777 v pohodě 😉. Máš pravdu, mělo to tak být a přijde nové miminko a tentokrát to dobře dopadne 😉.
@furaha děkuju 🙂.
@klara.t i tobě díky za přání a doufám, že vám brzy napíšu, že se to povedlo 🙂

hojda
27. aug 2011

@dragonfly1983 určitě to bude ok, pokud se dělá ultrazvuk pocitivě, tak se na ty rozštěpy přijde, takže to bude určitě ok!

dragonfly1983
27. aug 2011

@hojda děkuju, snad jo , ještě když jsem byla naposled u své dr. a říkala mi o těch výsledcích, tak mi dělala utz a říkala, že ho má hodně citlivý a nikde nic neobvyklého nevidí, miminku měřila hlavičku, stehenní kost a koukala na srdíčko a močový měchýř, říkala, že miminko roste tak jak má být. A dva dny předtím jsem byla na tom 3D v Podolí a tam totéž, miminko změřili, dr. nám ukazoval vše, pupeční šňůru a bříško, hlavičku, viděli jsme jak otevírá pusinku a dokonce nám ukazoval i lebeční švy, prostě všechno, tak se pořád uklidňuju tím, že už by si někde něčeho všimli..

martinakl
27. aug 2011

Ahoj holky. Mam dotaz.. V patek jsem volala na genetiku kvuli vysledku screeningu. Doktor mi rekl, ze mame dost zvysene riziko nejakeho syndromu, ale ne Downa. Mam prijit v pondeli domluvit se, co dal. Ja v tu chvili nebyla schopna se na nic ptat. Je mi 26 a uz jsme meli dost smuly predtim. Ta me ani nenapadlo, ze genetika by nemusela dopadnourt :( Nevite, co by mohl myslet tim 'co dal' a taky co by to mohlo byt za syndrom? A pri jak velkem riziku se to resi? Do pondeli daleko a ja se dost nervuju.. Tak doufam, ze zbytecne..

martinakl
27. aug 2011

Jo a NT bylo 1,98, takze to musi byt neco z te krve.. Vubec nevim, co:(

furaha
27. aug 2011

martina - turnerův syndrom? edwardsův? patau syndrom? co dál pravděpodobně znamená odběr klků na genetické vyšetření. řekl, že máš zvýšené riziko, jde tedy o další vyšetření. zkus neplašit, je velká pravděpodobnost, že zůstane jen u podezření. držím palce a přeju hodně sil

martinakl
28. aug 2011

@furaha Ahoj, dik moc za info. No snazim se neplasit.. Ale uplne to nejde. I kdyz dneska jsem se dost uklidnila a uz verim tomu, ze je to jen plany poplach 🙂 Uvidime presneji zitra, jak velke je rizikoa co to vubec je za syndrom.. Snad to riziko nebude moc zly..

martinakl
29. aug 2011

Tak 1:25 Edwardsuv syndrom ☹

amulienka
29. aug 2011

@martinakl ahoj, na to sa tazko nieco pise, je to velke riziko ten pomer, co ti povedali? kazdopadne mi to je luto, ja mam zajtra vysledky prveho screeningu, tiez zacinam byt nepokojna...

martinakl
29. aug 2011

@amulienka Ptala jsem se, kolik to byva, a pry treba 1:20 000, takze riziko je asi velke ☹ Jdu za tyden na odber choriovych klku, pak to budeme vedet jiste, jak to je.. Mohla jsem jit uz zitra, ale v patek se vdavam, tak jsem to radeji posunula..

fiallinka
29. aug 2011

@martinakl riziko je velké, ale zase - jsou to jen čísla, nemá to úplnou vypovídací hodnotu, spíš je na to potřeba dívat se jako na "větší riziko", než přímo vnímat to číslo... ale i kdyby, pořád to znamená, že 24 dětí je zdravých a jedno ne... tak zkus na to myslet takto a užít si svatbu...

fiallinka
29. aug 2011

@leeena_4 Leni, je mi to moc líto, stalo se nám to taky... ale jestli tě to aspoň trošku potěší, já mám dvě zdravé děti, jedno dítě mi umřelo v 36,. týdnu, ale taky bylo naprosto zdravé... takže u nás skore 1:3... doufám, že tě to trošku potěší. A to, co máš v profilu, zní krásně nadějně 🙂.

leeena_4
29. aug 2011

@fiallinka děkuju za povzbuzení, doufám, že se nám brzy povede. už bych chtěla, aby bylo o 3 měsíce víc a my zase mohli na IUI 🙂

fiallinka
29. aug 2011

@leeena_4 držím moc pěsti... no jinak ten DS může být i geneticky podmíněný, ale to je minimum případů, jinak to bývá opravdu naprostá náhoda...

leeena_4
29. aug 2011

@fiallinka já vím. Brali mi ti choriové klky a z nich teď dělají úplnou genetiku, ten karyotyp, nebo jak se to jmenuje. Do 14 dnů budeme mít výsledky, jestli to je dědičné, nebo ne. Prý jen 3% jsou dědičná.

syll.
2. sep 2011

HOlky kamošce vyšla blbě ta hodnota u NT+ 1:680 nevíte co ji budou dál dělat? má dojet za týden znovu, doufam, že to nic neni, podle UTZ prej vše vypada výborně, ale krev nedopadla. ☹

monika46
2. sep 2011

AHoj holky, prosim Vas dnes jsem byla na 1. screeningu a dopadly jsme NT: 3mm ,beta-HCG 77,4 IU/I , PAPP-A 0,870 IU/I. Nemohly mi vypocitat riziko protoze plod ma 43mm. Tak mam prijit v PO a asi mibudou i odebirat klky. Mate s temito hodnotami nekdo zkusenost? Vsimla jsem si,ze tu udavate hodnoty v jinych jednotkach tak nevim jak na tom jsem. Strasne se bojime, protoze minule tehu jsem ukoncila v 24tt kvuli VVV. Moc dekuji

babucika
4. sep 2011

Ahoj monika46, ja som bola na screeningu v 12 tt. Hodnotu HCG bohuzial neviem, ale PAPP-A som mala 888,6 mIU/L. Lekar mi povedal, ze ta hodnota je nizka, ale kedze NT je v poriadku (1,2mm) takze sa nemam trapit.

amrash
4. sep 2011

@monika46 Všude se udávají hodnoty MoM, protože to je vlastně UZ vyšetření s CRL a několik dalších dat z anamnézy a odběru krve. Na základě těchto údajů se počítá MoM. Hodně důležitá je ta NT a kůstka. Určitě bude vše dobré! Ani nepíšeš, ve kterém jsi týdnu? Třeba i to mělo vliv na velikost plodu!!!

monika46
4. sep 2011

Ja jsem byla 10+4 tt, dle uzt jim to vyslo na 11+1 , tak nevim, takze na projasneni ma vliv velikosti plodu? Ona prave to nemohla spocitat, protoze plod mel 43 mm a software co maji to pocita od 45 mm. Ach jo holky jsem zoufala, ani mi nerekla jestli ma nostni kustku,ale podle zpravy ji ani nemerila. Je to hrozny kolikrat ten pristup doktoru,mely mi rict,ze mam prijit v PO ze je plod malej,ze se to jeste neda zmerit....

tejina
5. sep 2011

Ahoj holky...mam dotaz. Dnes jsem byla v prenatalni poradne, jsem 11+2 s jednovajecnymi dvojcatky. Je mi 26. Doktorka mi namerila u jednoho mimi NT 2,56 mm, ale u druheho 5,36 mm a mluvila o minimalni nadeji na zdrava mimi i o potratu. Zitra jdu na genetickou konzultaci, ale jsem z toho vyplasena a celej den sem proplakala...co si o tom myslite? Z toho, co jsem nasla na netu jsem zatim dost zmatena a smutna:( diky moc...

hojda
5. sep 2011

@tejina To mě mrzí, ale myslím, že hodnota 2,56 by ještě měla být dobrá. Kamarádce, která čekala dvojčata, taky řekli, že z porodnice půjde jen s jedním a nakonec má doma dvě děti! Nějaké riziko ti vypočítali?

tejina
5. sep 2011

@hojda zatim nic, vsechno me teprve ceka. Ale rikala, ze kdyz jsou jednovajecna, maji stejny geneticky zaklad, takze by na tom mela byt stejne i co se tyce zdravotni stranky...

hojda
5. sep 2011

@tejina hmmm, ach jo....přesto držím palce, aby to přece jen dobře dopadlo, jsou to nervy ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre