NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

pampeliska1
7. feb 2012

@sissi26 pokud test provedlo certifikované pracoviště, tak by se neměli ohlížet na dílčí hodnoty, ale POUZE na výsledné riziko a závěr. Ten máš předpokládám negativní při takové nízké pravděpodobnosti, takže závěr je, že je NT screening negativní. Takže bych byla v klidu a moc se v tom už nepitvala.

sissi26
8. feb 2012

@pampeliska1 no mi neřek jestli pozitivní nebo negativní, poslal mě na další vyšetření....

pampeliska1
8. feb 2012

@sissi26 tak to je divné.. Nemáš nějaký papír, kde je všechno napsané (hodnoty krve, utz, atd). Měl by tam být jasný závěr...

sissi26
8. feb 2012

@pampeliska1 ne to nemám, mám jen žádanku na další vyšetření, kde jsou hodnoty co jsem tu psala...
hodnota krve myslím říkal 1:1400, že to je dobrá hodnota říkal, to mi říkal už minule jak jsem tam byla...i můj doktor říkal, že to je v pořádku

leeena_4
8. feb 2012

@sissi26 to je divné, certifikovaná pracoviště dávají papír, kde je napsané konečné riziko a zda je screening negativní, nebo pozitivní. A na jaké vyšetření tě chtějí poslat? Rozumím tomu, že jediné, co hraje proti je těch 2,7mm? to je pořád v normě😉

pampeliska1
8. feb 2012

@sissi26 no nevím, je to fakt divné - mělo by to být, tak jak píše @leeena_4 Navíc ty hodnoty opravdu nemáš nijak špatné! Stejně by se ale neměly řešit dílčí hodnoty, ale celkový výsledek - pozitivníxnegativní, ale to už jsem psala.

sissi26
8. feb 2012

@leeena_4 @pameliska1 no jo já si pak taky říkala, proč nedal žádný ofiko papír, ale tam mě to nenapadlo, tam jsem byla v šoku totiž....
no jdu na vyšetření na větší ultrazvuk, kde bude vyšetření na ty nosní kůstky, a něco o měření srdíčka říkal. a že tam se rozhodne, zda na plodovku nebo ne...... doslova řek "není to tak tragické, víte že jsem s tím měřením bojoval, ale byl bych rád, kdybyste tam zašla".... tak uvidíme, dnes nebo zítra ještě zajdu za svým doktorem a dám mu ty hodnoty, co si o tom myslí....

pampeliska1
8. feb 2012

@sissi26 haa, tak to je fajn, že ti udělají ještě další utz a neposílají tě hned na genetiku a příp. na amnio.. Věřím, že to bude všechno v pořádku! Tak se pak ozvi, jak jsi dopadla.

sissi26
8. feb 2012

@pampeliska1 díky za podporu, určitě se ozvu...

leeena_4
8. feb 2012

@sissi26 ale tu nosní kůsku měří právě při tom NT screeningu, tak nevím teda. Nedělají to rozhodně standradně to vyšetření. Srdíčko uvidí až ve 20tt. Teď se dají zkoumat akorát průtoky v tepnách a to je taky v rámci toho screeningu. Já být tebou, jsem v klidu 😉. Já měla downa, měli jsme NT 4,23, šílenou krev a obrácený tok krve v tepně a pravděpodobnost 1:2. Pokud jde jen u tebe o trošku vyšší NT (2,7 je v mnohých klinikách ještě v normě), pak bych se nebála 😉

sissi26
8. feb 2012

@leeena_4 no on tu kůstku nezjišťoval, nevím proč, nevím jestli kvůli toho že mu to nešlo, páč fakt se tam nad tím rozčiloval furt a furt ať se otočí a tak, tak uvidíme a říkal, že na tom dalším vyšetření že to zjistí, že mají lepší UTZ.....
fakt díky za podporu - jako jsou to nervy:( .... teď jsem hledala na netu ty hodnoty Pappa a hcg atd. tak to bych měla mít v normě.... tak uvidíme....

všem přeji ať mají v poho těhu, páč ty nervy to je děs.... a hlavně, ten dr. ani nic moc neřek, tak člověk ani neví co si myslet.... jako to že řek "že by to tak tragicky neviděl" mě moc neuklidnilo...

megy
8. feb 2012

@sissi26 je těžké se nestresovat, taky vím, co to je, když mi řekli před vánocema, že se mu zdá moc plodové vody a že to může být známka postižení miminka.Nakonec vše o.k a spíš jsme byli o něco větší. 🙂 čekání na vyšetření děs a před vyšetřením jsem se ulítala na záchod, jak jsem byla nervózní 🙂
někteří doktoři vůbec nepřemýšlejí, co řeknou a jak :-/

leeena_4
8. feb 2012

@sissi26 ahá, tak asi toho moc neviděl, na lepším utz se ukáže, že je vše v pořádku 😉. Držím pěsti 😉

sissi26
8. feb 2012

@megy jo no, je to šílené...achjo, snad to vše dobře dopadne....

@leeena_4 díky!!

miriamm11
9. feb 2012

ahojte, pripajam zoznam doktorov ktorí maju licenciu na NT screening na Slovensku, co je velmi dolezite...u niekoho ineho to nema vyznam robit, potom su naozaj zle vysledky, a je vela doktorov ktorí maju sono a hned sa hrnu do NT screeningu a pritom nemaju na to odbornu sposobilost.
https://courses.fetalmedicine.com/lists?course=1
treba si zadat krajinu vo vyhladavaci 🙂

olivka84
9. feb 2012

ahojte ja mam otazku som v 10 tt. vcera som bola na ultrazvuku dr mi zmeral velkost dietata ale ziadne nt hodnoty mi nemeral. dnes som bola na krv a sestricka sa tak divno tvarila ze este nemam to nt zmerane a potom povedala ze najprv potrebuje vysledky s krvnych testov a potom ma objedna na ten screning. ale nema byt hotovy do 13 tt? a chcem sa spytat aj vy ste najprv museli mat vysledky krvnych testov konkretne papp testu?

bella22
9. feb 2012

@olivka84 ten utz se dělá mezi 11.-14.týdnem. Nejdřív se odebírá krev (obvykle 11.týden), pak se jde na utz a pak se ty výsledky dají dohromady.

leeena_4
9. feb 2012

@olivka84 krev se bere v 10tt a NT a ostatní se na utz měří ve 13tt, když už jsou výsledky z té krve a kompletuje se to 😉 Takže je to tak správně 😉

salomee
9. feb 2012

No...desátý týden mi přijde dost brzo, dělává se to, myslím, až od jedenáctého, ono by se řeklo týden sem, týden tam, ale v tomhle období to právěže moc neplatí.
Co vím, tak holky psávají, že jim brali krev přímo v den ultrazvuku, já jsem ten druhý případ, kdy mi vzali krev dřív( myslím tři týdny před ultrazvukem, nebo tak nějak) a krev mi právě vyšla špatně. Když to pak vzali znova v den ultrazvuku, už to bylo dobré a všechny rizika mi vyšly negativní.
Pokud by Ti ta krev z desátého týdne vyšla špatně, tak žádnou paniku...ale jak je přimět aby vzali znova, pokud na to nepřijdou sami (jako u mě), to asi neporadím... je to boj někdy, fakt.

leeena_4
9. feb 2012

já jsem na stránkách certifikovaného cnetra našla toto:

Odběr krve v 9-11. týdnu těhotenství na PAPP-A, free beta hCG
Ultrazvukové vyšetření
anatomie plodu ve 12.-13+6 týdnu těhotenství

leeena_4
9. feb 2012

krev vzatá později než v 11tt není už tak objektivní a braná v den utz rozhodně není správně podle standardů. Mě tedy vyšla špatně krev z 10tt a i utz ve 13tt.

salomee
9. feb 2012

Tož já teda nevím....

romca13
9. feb 2012

@leeena_4
@olivka84 no mě teda krev brali taky až v den UZ to jsem byla v 13tt a byla jsem přímo v Prenatalu,, a dělají to tak běžně,,,, v 10tt mi brali krev normál na gyndě,ael to bylo jen nějaké základní vyšetření , jako kr. skupina, nějaké pohlavní nemoci a podobně

leeena_4
9. feb 2012

@romca13 já vím, že se to dělá, ale dost jsem to skoumala a není to podle standardu...

bella22
9. feb 2012

@leeena_4 to ne, pozdějc jak v 11tt by se brát neměla, ale třeba kamarádce jí vzali v 9tt a prý to bylo brzo, museli znova. Tak nevím. Já jsem se nejčastějc setkala s odběrem v 11tt.

leeena_4
9. feb 2012

ptala jsem se totiž, když mi to vyšlo tak blbě z krve v 10tt, jstli by mi ji mohli vzít znova a udělat to z té ve 13tt a řekli mi, že nemohli, že už to nebude tak objektivní, jako v tom 10tt a to mi řekla primářka genetiky, tak té věřím.

romca13
9. feb 2012

přímo tam píšou, že odběr krve se provádí mezi 12+0 -- 13+6, a NT mezi 11. -13. tt,, většinou si to zvou tak, že udělají vše v jeden den a ještě ten den odpoledne máš výsledky,,, volají přímo na mobil a ještě jsou výsledky i na netu

vilibalda
9. feb 2012

@miriamm11 Souhlasím s Tebou, že je třeba vybírat si na NT screening odborníky, ale třeba u nás v Brně je genetické centrum, které je tu nejlepší (aspoň to všichni tvrdí 🙂 ), Dr. Vlašína si pacientky nemůžou vynachválit a ejhle on v tom seznamu není... Dokonce mám pocit, že tam není ani jeden doktor z jeho centra... Znamená to, že to tedy neumí a nejsou kompetentní? To ať si zodpoví každý sám. Když tu zalistuješ, tak přijdeš na to, že v tom seznamu kdysi figuroval. Proč tam už není? nevím... MOžná je to jen proto, že doktoři, kteří jsou na FMF uvedeni, si musí zaplatit nějaký (nemalý) poplatek a pak jsou jejich výsledky občas kontrolovány, zda byly vyhodnoceny dobře. Pacientka pak má jistotu, že jde o odborníky. Ale zároveň si myslím, že pokud si odborník nenechá výsledky auditovat (tj. není pak v tom seznamu), může být klidně i lepší než ti, kteří tam uvedeni jsou...
Např. doktorka, u které jsem byla na NT, v seznamu figurovala, pak jsem se koukala před UTZ v 18tt a nebyla tam. O 2 týdny později zase uvedena byla... Netuším, co se stalo, že tam chvíli nebyla, pokud by zjistili, že pracuje špatně, jistě by ji tam tak rychle zase nenapsali...
Takže je vhodné vybrat si genetické centrum, kde tomu rozumí (většinou nestačí, že to udělá jen obyčejný gynekolog, nemá takové zkušenosti), ale nemusí být nutně v tom seznamu (ale je fajn, když v seznamu je).

jancip
9. feb 2012

Mně dělali krev a UZ v jeden den. Byl to buď 11.tt nebo 12.tt (nevím přesně). Vzhledem k tomu, že to bylo v Prenatalu, který vede Vlašin (jedna z velkých kapacit na prenatální diagnostiku), tak věřím, že ví, co dělají.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre