NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

ivcula7
25. mar 2013

Ja mela nt 5,5mm pamatujete je to mesic spatky ted jsem ve 4 mesici a nt nemam uz zadne a cekame zdraveho kluka nebojte bude vse ok jen tomu musite verit 😉

sunhine33
26. mar 2013

ivcula7: chcela by som sa Ťa opýtať, aké si mala výsledky krvných testov v 16tt? Mne merali NT v 11+5 a to som mala 4,1mm, ostatné hodnoty dobré - rizisko 1:75 na DS.... Sono po genetike v 16týždni OK (to merali len dĺžku stehennej kosti, placntu atď)...Dnes mi ale vyšli výsledky z krvných testov na genetike 1:30 na DS....a mám ísť na amniocentézu...Mal niekto podobnú skúsenosť?

ivcula7
26. mar 2013

@sunhine33 ahoj ja ted ani nevim ale na genetice rikali ze krev je ok mi meli vse v poradku jen to nt 5,5 ale ted jsem v 18tt a nt nemame zadne v jakem jsi tydnu??

sunhine33
27. mar 2013

Ahoj, ja som práve v 17tt... Mne práve na genetike vôbec nechcela povedať genetička výsledky krvi, len celkovo, že to vyšlo 1:30 na DS...dožadovala som sa výsledkov, ale že tomu aj tak nebudem rozumieť, že sú to desaťmiestne čísla, že tam sa berie do úvahy viac ukazovateľov, a že aj tak, keď som mala vysoké NT 4,1mm, tak musím na odber plodovej vody... Som úplne z toho zmätená, lebo som si hovorila, ak je krv v poriadku, nikam nejdem...a teraz neviem... Mám pocit, už keď som bola na pohovore pri genetičke, že za každú cenu chcela,aby som išla na amniocentézu, lebo, že ak mi aj krv výjde dobre, že by som mala ísť kôli tomu NT, i keď všetko ostatné bolo v poriadku...a teraz, po telefóne, nie a nie mi povedať výsledky krvi, hodnoty aké mi vyšli... No uvidím, pôjdem asi za svojou gynekologičkou, jej by mali odoslať výsledky a potom uvidím... Inak, keď som bola minulý týždeň na sone, tak mi povedal doktor, lebo som sa ho práve pýtala na to NT, že to sa objavuje len v 11-13tt tehotenstva, potom zmizne všetkým a už sa neobjavuje...

eliska_z
27. mar 2013

@sunhine33 To, že se NT v pozdější době neobjevuje není pravda. Já měla ve 13tt NT 2,2mm a při kontrolním UTZ v 21tt dokonce 5mm. Kvůli tomu a dalším drobnostem, co objevili, jsem pak šla na plodovku.

sunhine33
28. mar 2013

Myslím ale, že neskôr, po 13+6tt sa nemerá NT ale NF, ktoré môže mať vyššie hodnoty... Nie som si istá, ale tak som to vyčítala na nete...

olyn
28. mar 2013

Ahoj holčiny, tak jsme si vyzvedli výsledky krevních testů, což byla další rána.... 😢 Vyšly nám velmi špatně. Hodnota free beta HCG 72 iu/L; 1,13 MoM a PAPP-A 0,748 miu/mL; 0,45 MoM. V kombinaci k tomu před týdnem změřeným NT 3 mm (v 10+3); 2,63 MoM to vychází na riziko 1:20 na downa. Celé úterý jsem probrečela, včera jsme se už trochu uklidnila, ne snad proto, že bych doufala v zázrak, ale nějak se s tím srovnávám, asi. V úterý jedu na speciální ultrazvuk, to budu 12+3...tak uvidíme. Je to strašných 14 dní, navíc mi pořád šrotuje v hlavě, že i kdybychom měli štěstí a genetika případně downa nepotrvrdila, zvýšené NT může značit fyzické poškození orgánů, které teď nezjistíme. No, asi se dám na modlení.

leeena_4
28. mar 2013

@olyn ach jo, jak ti rozumím. Měla jsem v roce 2011 v létě to samé :-/. Drž se. Nechceš si nechat udělat odběr choriových klků? To je míň riskantní jak plodovka a výsledky jsou základní do druhého dne. Bohužel to s těmi orgány mi řekli taky. U nás odběr tenkrát Downa potvrdil, takže jsme měli jasno.
Drž se, je to hrozně těžké, ale dá se to zvládnout 😉. Na mě se teď z křesílka směje naše štěstí "na druhý pokus" 😉

olyn
28. mar 2013

@leeena_4 Určitě si nechám udělat odběr, nejlépe z té placenty, protože to je možné už ve 13.týdnu...čekat na 16. týden se mi nechce. Domluvím se v úterý s doktorem na ultrazvuku.

Moc ti přeju, že se to nakonec povedlo, i když na podruhé. Já to hlavně už chci "mít za sebou" - ať už to dopadne tak nebo tak. To období, kdy nevíš, co bude, je hrozné.

leeena_4
28. mar 2013

@olyn máš pravdu, je to to nejhorší období, pak se člověk může začít smiřovat. Ale ve tvém případě ještě není nic ztraceno. Držím pěsti, ať už se to konečně rozlouskne a kdybys něco chtěla vědět, klidně se ptej 😉

olyn
28. mar 2013

@leeena_4 Spíš se smiřuju, aby to pak nebyla taková rána, z nás dvou je optimista můj muž. Moc děkuju za podporu 🙂

ivcula7
28. mar 2013

@olyn ahoj ja mela nt 5,5mm v 11 tydnu pak 3,5mm a ted jsem v 18tt a nt nemame zadne a cekame zdrave mimi byla jsem i na klkach odberu a za 2 dny mi rekli vysledky a pak volali za tyden ze je vse v poradku drzim palceky MYSLIM NA VAS HOLKY

ivcula7
28. mar 2013

@sunhine33 a kdy jdes k doktorce zase nebo ti maji volat?Me tu krev rekli hned

sunhine33
29. mar 2013

Mne krv povedali po týždni, zavolala som si na genetickú kliniku...ona ale mala výsledky poslať mojej gynekologičke, lebo som si ešte priplatila za poštu...tak ja idem na budúci týžrdeň k mojej doktorke, dúfam, že výsledky tam už poslali a pozriem sa aká bola krv...

olyn
29. mar 2013

@ivcula7 Moc ti to přeju...vím, že jsou tu příběhy i se šťastným koncem, ale nám vyšla špatně i ta krev. Říkám si, že důvod to nějaký mít bude, i kdyby se nepotvrdil down, tak pravděpodobně to bude něco jiného vážného. Vím, že je dobré myslet pozitivně, na druhou stranu, připravit se na nejhorší mi snad pomůže líp zvládnout špatný konec.
Měj se dobře, miminku i tobě přeju hodně zdraví!

eliska_z
29. mar 2013

@olyn Drž se, snad to nakonec dobře dopadne.

ivcula7
29. mar 2013

@olyn ale tak nevíš třeba bude všechno dobre a budem se radovat spolu

ivcula7
29. mar 2013

@sunhine33 věřím tomu bude všechno ok nám taky nedávali naději bez na odběr klku a budeš mít jasno

olyn
29. mar 2013

@eliska_z
@ivcula7
holky, moc vám děkuju za podporu, dám vědět, jak jsme dopadli. Užijte si krásný prodloužený víkend 🙂

ivcula7
29. mar 2013

@olyn ty taky hlavně žádnej stres i když vím že to nejde

sonka.77
31. mar 2013

Ahoj, jdu podpořit všechny, kterým NT skrínink vyšel špatně. My měli z krve riziko DS 1:6, UTZ byl úplně v pořádku. Odběr choriových klků DS vyloučil, čekáme zdravé mimi. 🙂

veruka
31. mar 2013

Olyn také jsem neměla dobrou krev a riziko 1:25,NT 3,6 a malý je zdravý a je mu rok a půl.Držím pěsti!Vám všem a nevzdávejte to!!!!!!!!!!!!!!!

blondiss
31. mar 2013

ahojte, ja som bola na odbere plodovej vody 26.3. a teraz čakáme na výsledky. Riziko na DS mi vyšiel 1:90. To čakanie je hrozné.

ivcula7
31. mar 2013

@blondiss drzim palce

olyn
1. apr 2013

@veruka Děkuju za podporu, trocha naděje zůstává, ale převládá pesimismus a veeeelkej strach. Měj se hezky, jsem ráda, že vám to dopadlo dobře 🙂

@blondiss Držím ti palce!! Vím, jaké to čekání je, mně už tečou nervy čtrnáct dní. Věřím, že to dobře dopadne.
@sonka.77 Skvělá zpráva 🙂

ivcula7
1. apr 2013

Ja každej den jen brecela celou jsem seděla u pc a studovala informace jak nás staršili a po klkach jsme měli jasno čekáme zdravého kluka a nt už nemáme úplně zmizelo a to jsme měli 5,5 a pak 3,8

olyn
1. apr 2013

@ivcula7 Já už si tuhle celou diskusi přečetla dvakrát tam a zpátky...mohla bych si jí dát jako domovskou stránku 😔 Člověka utěší případy, které dopadnou dobře, a holčiny, které to zvládly, i když to třeba nedopadlo, dodávají sílu a naději. Ale pořád si říkáš, že každý příběh je jiný a tvůj může dopadnout prostě blbě. Dneska mám zas pořádně ubulenej den, ta nejistota člověka užírá, mám pocit, že jsem za těch pár dní zestárla o dvacet let.

ivcula7
1. apr 2013

@olyn úplně tě chápu ha to četla taky stokrát mi měli jen to nt vysoké jinak vše ok a co vy mě dodával sílu přítel

leeena_4
1. apr 2013

@olyn Drž se, myslím na tebe a doufej v dobrý výsledek, on pesimismus a smiřování se s blbým výsledkem stejně ve výsledku případnou bolest nezmírní. A s tím stárnutím máš pravdu. Já tím naším nepovedeným (ukončeným kvůli DS) těhotenstvím strašně vyzrála.

olyn
1. apr 2013

@ivcula7 Nám vyšlo blbě NT i krev....NT na začátku 11. týdne 3 mm (měřil můj obvodní gynekolog) a nízká hladina PAPP 0,46 MOM (HCG v podstatě OK). Zítra jdu po 14ti dnech na další vyšetření, k doktorovi, který má na měření NT akreditaci, děsím se, co uvidíme. Překvapilo mě, že mi riziko downa (1:20) vyčíslili v laboratoři už po ultrazvuku, který byl dělán v 10+3 při velikosti miminka 33 mm. Všude čtu, že hodnota NT je relevantní až pokud je plod větší než 45 mm a má se dělat až tak ve 12., 13. týdnu. Ale ono je to ve výsledku jedno, prostě uvidíme co uvidíme zítra.
No a nebýt mého muže, asi by mě už odvezli, moc mě drží...samotné ženské se to musí zvládat hrozně těžko, už jenom proto, že ta hormonální bouře absolutně potlačuje racio a člověk jenom šílí.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre