NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

zuzuza
24. jan 2013

Takze asi vemu s sebou vysledky a ona to hodi asibfo komplu a je to,holky,js uz na to iplne zapomnela,jsem iplne v klidu,jestli ty triply vyjdou pozitivne,to zas bude sok brrr, od pondeli za tyden jdu na to .....

ivuska22
24. jan 2013

@zuzuza Jojo já sebou vzala výsledky a ona už si to spočítala. Neboj bude to dobrý. Musíme v to věřit 🙂

ivcula7
4. feb 2013

ahoj holky poradte prosim jsem v 11 tydnu a doktor me poslal na screening kvuli prosaknuti zahlavi NT mam 5mm to je asi dost co napsal mi do doporucenky prosaknuti v zadove casti embrya

klara.t
4. feb 2013

@ivcula7 jo to je dost,mělo by to být tak do 2,5 max 3mm. Mohlo by to ukazovat na genetické postižení, nebo vady srdce apod. Ale také to nemusí nic být. Moje dcera měla 4,6mm (na jednom snímku i 5mm). Nedávali nám moc naději. Podstoupila jsem odběr choriových klků a vše bylo z genetického hlediska OK. Bála jsem se ale dál, nakonec v 16.tt udělali kontrolní UTZ (pak i ten velký ve 20tt) a říkali, že se zdá být v pořádku ať pokračujem v těhotenství. No a byla. Ted tu sedí vedle mě zdravá 3letá divoška a kouká na Mickeyho 🙂

ivcula7
4. feb 2013

klarko ja jsem z toho hodne spatna jdu na screening az 20.2 do te doby se zblaznim nemuzu nic najit treba se to srovna kdyz jsem zatim v 11 tydnu ale tech 5 mm je moc to je fakt :(

leeena_4
4. feb 2013

@ivcula7 ahojky, 5mm je hodně, budu držet pěsti. Brali ti krev na NT screening, nebo tě poslali jen na utz? Je třeba obojí, aby to bylo vypovídající.

ivcula7
5. feb 2013

na krev jdu za tyden a 20 na screening ale on rekl ze se mu nelibi prosaknuti v zadove casti embrya to je asi to same jako prosaknuti zahlavi ja nevim nevyznam se v tom ja ani nespim jsem uplne na nervy mi vsichni jsme zdryvy tak proc moje vytouzenen mimi bude nemocne??Jaka je moznost ze se to srovna jsem v 10+5 tydnu

leeena_4
5. feb 2013

@ivcula7 no na tu krev by jsi měla jít teď, za týden už bude podle mě pozdě. Ono to prosáknutí s krív úzce souvisí. Je to NT screening, který se skládá z výsledků kve odebrané do cca 11 tt (někde dělají i v den utz) a výsledků ultrazvuku, kde sledují: šíjové projasnění (to je to, co má tvoje miminko zvýšené), měření obličejového úhlu, hledání nosní kůstky, měření konečtin, sledování průtoků krve pupečníkem. A výsledky utz + krve se pak vyhodnocují a vzniká z toho číslo, které ukazuje, jaké je riziko, že plod bude postižený. Zkus být zatím v klidu, podle mě se to ještě může srovnat, ale 5 je docela dost :-/. Ale jak vidíš u Klárky i s takovým číslem se může narodit zdravé miminko. Bohužel to, že jste všichni zdraví nehraje moc roli :-/. U nás jsou všichni zdraví, nikdy žádné postižení v rodině nebylo a první miminko mělo Downům syndrom :-/. Přeju, ať to dopadne líp, než u našeho prvního.

vilibalda
5. feb 2013

@leeena_4 Někde berou krev a dělají utz v jeden den, takže stačí krev odebrat až do toho 13+6 (nebo kdy je ten nejzašší termín na NT screening). Já jsem teda u obou dětí byla náhodou 11+2, ale bylo to právě dost brzy, přijít o 2 dny dřív, tak si mě pozvou na pozdější termín a krev by mi tak brzy ani nebrali.

leeena_4
5. feb 2013

@vilibalda vždyť jsem to psala, že někde to dělají v jeden den 😉. To záleží na tom, jaký mají SW, ale správně se má brát někdy v 11 týdnu krev a max 13+5 dělat utz Věř mi, že jsem si o tom zjišťovala hodně, bohužel jsem hledala, jestli se u nás nestala nějaká chyba a nestala.

ivcula7
5. feb 2013

me psali ze krev chteji tyden pred screeningem jinak doktor o NT vubec nemluvil asi ani nechtel jen mi rekl ze miminko ma prosaknuti v zadove casti embrya kez by se to srovnalo ale to uz asi ne nebo ja nevim vubec o tom nic nevim :(((

ivcula7
5. feb 2013

jeste se chci zeptat ve karte mam napsano dominantni anechog a UZ nalez v dorsalni casti embrya temhle 2 vecem nerozumim poradte PROSIM 😢

lamakrelka
5. feb 2013

@ivcula7 Ahojda, mě také nevyšel prvotrim. screen. úplně dobře...já měla NT 3 mm a doktorovi na UTZ se nepodařilo zobrazit nosní kůstku, protože mimi nechtělo moc spolupracovat, takže prostě nic moc neviděl...celkový výsledek mám hraniční až negativní a riziko T21 1:862 myslím...taky se teď modlím, aby bylo vše ok, i když je to celkem v normě...takže minulý týden jsem byla na krvi kvůlii integrovanému testu a věřím, že bude všechno v pořádku...kdybych si mohla znovu vybrat, tak prvotrimestrální screening už znovu nepodstoupím...doktor na UTZ mi oznámil, že mám silnou břišní stěnu, že byly špatné akustické podmínky a z toho si teďka mám asi vybrat, jak moc spolehlivě ten UTZ udělal...navíc před screeningem bylo moje těhu dle MS a mého gynekologa o 6 dní starší, doktor na screeningu ho označil za mladší než podle MS a za 2 týdny u mého gynekologa bylo těhotenství zase naopak o 10 dnů starší než podle MS...takže vážně nevím, co si myslet 😝

ivcula7
6. feb 2013

ahoj ja mam 5mm NT no myslis ze je nejaka sance ze se to srovna jsem v 10+5 tYdnu ☹

ivcula7
6. feb 2013

a vysledek ti reknou hned na screeningu??

lamakrelka
6. feb 2013

@ivcula7 já jsem teda byla na screeningu az ve 13tt a výsledky mi řekli hnedka....a četla jsm i že se to šíkové projasnění velikostně mění...ale tahle jedna jediná hodnota ze screeningu ti nic nepoví, screening počítá nějaký složitý matematický vzorec a počítá to se vším možným...ale 5mm je asi dost 😢 na druhou stranu, nejsem doktoři a tvůj gyndař určitě udělá vše proto, aby zjistil zda je mimčo v pořádku...

tatanka1
7. feb 2013

hodnoti sa naraz screening a krvne testy, beru sa na dvakrat, jedny pri sceeningu, a druhe okolo toho 16-18t. no a az potom sa to ma vyhodnotit. pokial budu prve v normen tak ani nevolaju ale ak su nejake moc zle tak len v tedy volaju a informuju.
my sme mali 1,09mm a krv nam vzali,podl aMS som bola v 12+0 a babo bolo podla usg 12+6.
neteba sa stresovat. aj ja mam znamu, ktorej predpokladali ze babo bude postihnute a velmi zle vyhliadky jej davali a ma neskutocne sikovneho syna.

barunka28
7. feb 2013

Ahojte,prosim vas neviete mi poradiť koľko stojí odber choriovych klkov?

ivcula7
7. feb 2013

@lamakrelka a kdyz budu chtit tehu ukoncit treba kdyz zjisti ze je to moc spatne do kdy se to da ukoncit a jak ti to provedou kdyz interupce je to 3.mesice? :(( a cokdyz pak nebudu mit moc deti ja jsem uplne na nervy kez by to slo nejak tomu pomoc aby se to srovnalo :((

oskvarka
7. feb 2013

baby ja by som sa na to NT vysetrenie tak nespoliehala ... + treba davat pozor ci je to certifikovane pracovisko ... ale ani oni niesu vsemocny a urcuju len pravdepodobnost... vekom (rozdnymi tyzdnami) sa limitna hrubka meni takze zavisi ci ste tam boli 11 ci az 13 tt a ako ste boli vtedy uz vyrasteny naozaj takze vysledok je len nejaka pravdepodobnost a na zaklade toho preca nepojdem na nejake rizikove odberi plodovej vody alebo nebodaj na potrat... ja osobne by som nesla ani keby mi povedia hned zajtra ze je postihnute downovim syndromom na 100 percent ... preto som ani na ten NT skrining nesla... ale hlavne sa nestresujte moze byt vsetko uplne ok a vase babo moze byt neskorej poskodene z vasho stresu...

ivcula7
7. feb 2013

☹ no ale me i doktor rekl ze v 10+4 tydnu NT 5mm je prislis bojim se vis :((

tatanka1
7. feb 2013

@oskvarka ja som toto presne povedala lekarovi, ze ja by som to najradsej vsetko aj odmietla, elbo to len matky stresuje. a ked uz tak hormopnalna vada, alebo chyba pri chemickej reakcii sa moze stat kedykolvek... preskoci cosi zle a ne len pred a pocas testov aleaj ked uz babo je na svete....
a kolko sa toho ani nezisti a naopak, vela matiek vystrasia a pri tom je vsetko uplne ok.
on ostaci ze ma niekto tuhsiu a mensiu maternicu a babo je horsie vidiet... alebo babo je nejako zle otocene... alebo .... alebo ... alebo... a uz su skreslene vysledky.
takze maminy pokoj a bude vsetko v poriadku! okrem toho tym co vyjdu zle vyslekdy z kri len 0.5% potvrdi amniocenteya ze je tam predpoklad vyvojovej chyby. ostatne je v poriadku. a z toho co potvrdi amniocenteza tak len malinke % je skutocne postihnnutych. tak ked to vezmete do uvahy tak je mizive % skutocneho predpokladu ze zly vysledok znamena postihnute dieta.

oskvarka
7. feb 2013

@ivcula7 prave ze cim mensie babo tym vecia hodnota casom sa to ma zmensovat ... hlavne ak ani nevedia na isto ze zodpovedalo 10+4 co ak bolo mensie... ... hlavne sa nestresuj to moze byt podla mna najviac naskodu... aj ked chapem ze sa to lahko povie a tazsie urobi ale su baby ktorim povedali kadejake veci a maju nakoniec zdrave deticky... treba verit...

ivcula7
7. feb 2013

20 teho jdu na ultrazvuk dam vedet :( dekuji za podporu ale stejne se strsuji :( takze cim mensi miminko tim veci hodnata nt jo?? ja mam CRL 36,5 MM A JSEM 10+4 TYDNU no a NT 5mm jak jsem psala

cammille
7. feb 2013

@oskvarka ono je to prave naopak, ta hodnota od 10 do 13tt rastie, za tyzden cca o 17%.... Az po 14tt sa zacne zmensovat....

oskvarka
7. feb 2013

@cammille aha no ja som citala opacne... ale teda percenta tam neboli len viem ze pisali ze klesa ale zdroj mam internet a tam sa popise kadeco takze zarucit sa za to neda... ale dost som o tom pozerala lebo som sa rozhodovala ci tam pojdem alebo nie...

ivcula7
7. feb 2013

@cammille takze se ta hodnata zmensuje az po 14 tt :( takze to mam hodneee moc v 10+4 tt 5mm nt chjoo norma je 3 ze jestli se nemejlim :(((

ivcula7
7. feb 2013

jinak v karte mam napsano prosaknuti v zadove casti embrya to je jako prosaknuti zahlaví???

cammille
7. feb 2013

@ivcula7 ano zvacsuje sa to, ale takisto sa to ma merat az ked je veljost babatka 45-84mm....a tvoje babatko je ozaj este malicke a ako ta hodnota vyzera skor to neviem....akurat pri 45mm je horna hranica normy 2,1mm a pri 84mm je to tych 2,8-3mm....ale kazde pracovisko to ma inak, kazdy lekar to nameria trochu inak, navyse je to naozaj len udaj ktory poukazuje na pravdepodobnost, takze v podstate je to len cislo🙂 @oskvarka s tvojim nazorom suhlasim, ja som si sice toto este dala urobit, ale triple testy som odmietla😉

cammille
7. feb 2013

@ivcula7 prosaknuti je to iste ako sijove prejasnenie, rovnaky vyznam len inak povedane😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre