NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

erinka30
11. apr 2015

@pavlats super gatulujem a nebj uz bude v poriadku tesim sa s tebou 🙂

vlafoj
12. apr 2015

Ahojte, tak nás čaká amniocenteza v stredu a mam z toho hrozný strach. NT sme mali v 1.trimestri dosť vysoké, az 3,8 mm, ale to uz sa nám chvalabohu upravilo a teraz sme mali NF 3,1 mm, co je v norme. Ale zistili nám na sone dve chor. cysty na mozgu a pyelektaziu - rozšírenie oblickovej panvicky. A keďže aj PAPP sme mali nižšie, tak riziko na DS je 1:40 a amnio odporucaju. Tak držte palce. Výsledky uz budem mať do 2 dní a vraj si nemusím ani nic platiť. Asi to budú najdlhšie a najťažšie dni v živote, ale snáď nakoniec všetko dobre dopadne...

pavlats
12. apr 2015

@vlafoj Ahoj, amniocentézy jako takové se neboj. To je opravdu jen píchnutí. Hlavně pak opravdu lež a odpočívej, tak jak Ti řeknou lékaři. Moc držím palce, budu na Tebe myslet!

anako
12. apr 2015

@vlafoj ahoj,ja som mala NT 4,5 a podstupila som amnio.zrychleny vysledok bol v poriadku a aj morfo sono bez chyby.cakam uz len na kompletny vysledok,dufam ze bude ok.drzim palce nech ti to tiez dopadne dobre

baxovci
12. apr 2015

@vlafoj hellou, presne tak ako píšu baby, neboj, amnio je v pohode, budeš vedieť ako na tom ste 🙂 moje NT=5,1 bolo tiež z amnio negatívne(keď tak si bližšie prečítaj moje stresy vyššie), a teraz na kontrole sme mali všetky miery a nálezy v poriadku. a prosím ťa to rozšírenie panvičky, to máš nejakú diagnózu už? tiež mi na sone videli, že sú obličky ďalej od seba ale obaja doktori mi povedali že to je len diskrétny nález, keďže sme ešte malinký na nejaké diagnózy a upraví sa to. teraz začínam 18tt. v podstate ako ty 🙂 a myslím na teba, daj vedieť ako ste dopadli ;)

anako
13. apr 2015

Amnio je v poriadku,morfo sono tiez.mozeme si vydychnut konecne.drzim aj vam palce nech su babatka zdrave

vlafoj
13. apr 2015

Dakujem... No ta oblicka sa vraj môže este upraviť a takisto aj tie cysty sa môžu vstrebať, ale keďže su tam dokopy 3 zle veci, tak ma poslali na amnio. Zatiaľ sa zbytočne nestresujem, ale uz nech mame po tom... 😔

vlafoj
17. apr 2015

Ahojte, takže amnio máme úspešne za sebou... Naozaj to nie je nič hrozné, vôbec to nebolí, je to rýchle, takže som odtiaľ odchádzala s úsmevom. 🙂 Dnes nám oznámili predbežné výsledky a chvalabohu všetkých 5 najväčších rizík ako DS, ES sa na nám vylúčilo a vyzerá to, že budeme mať chlapčiatko 🙂 Komplet výsledky budú o 3 týždne, tak snáď aj tie budú OK. Všetkým koho to ešte len čaká, silne držíme palčeky, nech všetko dobre dopadne...

erinka30
25. apr 2015

Ahojte no dnes sme boli v Marine na tom 3D ale na kolko naša mala ( bude to baba 🙂 sa nechcela velmi ukazovat tak aspon sme skontrolovali ze je vsetko ok. Takze to vyzera ze sme v poriadku vsetkym ostatnym drzime palce ...

pavlats
29. apr 2015

Ahoj holky, tak co je nového?
Mě zítra čeká další genetický UZ ve 21. týdnu u doktorky Frisové v Praze. Tak už jsem opět lehce nervózní, ale snad to bude v pořádku, když to bylo minule dobré. Jinak bříško už mám slušné, prcek kope, těším se, že ho zítra zas uvidím.
Jsem rozhodnutá po porodu zajít s mimčem na tu naší genetiku a suše oznámit doktorovi, ať se koukne, že i NT 5,8 může dopadnout dobře (když mi tak vehementně tvrdil opak 😠 )

baxovci
29. apr 2015

@pavlats budem na teba myslieť, mňa čakajú utz až o 2 týždne, na Kramároch a v Brne. Daj vedieť ako si dopadla ;)
Inak, mám podobné zmýšľanie, ak bude mimi v poriadku, dať si tú námahu a urobiť pár doktorom banbu v čakárni 🙂

pavlats
30. apr 2015

Ahoj, tak jsme dopadli relativně dobře. To záhlaví je zase hraniční, ale ještě v normě. Ale prcek si tam pořád cpal ruce a zakláněl hlavu. Doktorka se snažila ho několikrát srovnat, aby to vůbec mohla změřit. Jinak je všechno úplně v pořádku. Domluvili jsme se, že z toho žádnou vědu dělat nebudem. V normě to je, tak to pouštím z hlavy.

erinka30
30. apr 2015

@pavlats Ahoj neboj bude bobre treba mysliet pozitivne a ked nic ine tam nebolo vidno tak to je super gartulujem 🙂

baxovci
12. máj 2015

ahojte maminy. tak my sme uplne v poriadku!!! ak mam citovat pana doktora Vlasina z Brna: "jak hledam, tak hledam, nic tam nevidim" 😎 vsetko v norme, ziadne vykyvy, ziadne nalezy, nic 🙂 mimco vyzera byt uplne zdrave a budeme mat holcicku !! <3 <3 <3

takze ziadne stresy baby s prvotnymi zlymi vysledkami, drobci su bojovnici !!

erinka30
12. máj 2015

@baxovci ahoj no super aj vy budete mat babu tesim sa s vami a ze vsetko dobre dopadlo 🙂

anako
12. máj 2015

@baxovci blahozelam 🙂

azalka22
26. máj 2015

prosim, mozete mi vysvetlit, aky je rozdiel medzi odberom choriovych klkov a amniocentezou? ako sa to robi? v ktorom tt?
je tu niekto, komu dali dg pre dieta hygroma colli cysticum?

pavlats
29. máj 2015

Při odběru choriových klků se jehlou přes stěnu břišní odebere malý vzorek placenty. Může se dělat dříve - cca od 10. týdne do 14. týdne. Předběžný výsledek je do 2-3 dnů a celkový výsledek cca do 2 týdnů. Při amniocentéze se stejným způsobem odebere vzorek plodové vody (do placenty se nepíchá), může se dělat od 15. týdne. Zrychlené výsledky bývají i druhý den a kompletní výsledek cca do 2-3 týdnů. Riziko potratu po zákroku je uváděno stejné, ale někteří lékaři se přiklání k tomu, že odběr choriových klků je rizikovější.

liat
13. jún 2015

Ahojte. Moja dcerka mala tiez zvysene NT 3 mm. Boli sme aj na amnio kde sa nic nepotvrdilo. Dnes ma dcerka 9 dni. Je to zdrave dietatko 😉

anako
13. jún 2015

@liat super,blahozelam

sandey
3. júl 2015

ahojte, prosim vas mozete mi vysvetlit co su to tie panorama testy, lebo na googli je vsetko v anglictine, nic som tam v SJ o tom nenasla. dakujem

melonik7
5. júl 2015

Ahojte maminky..stalo sa niektorej z vas, ze doktor 1x nameral hodnotu NT 3,0 (co sa mu nepacilo podla jeho reakcie) ale kedze bolo asi babo zle ulozene urobil meranie este raz (ale uz zospodu-nie cez brusko) a nameral hodnotu 1,7 (tuto aj zapisal do vysledkov)..pocas merania sa aj snazil tlapkanim po brusku babo posunut ale nepodarili sa. Taktiez akoby nevedel najst nos.kosticku, do zaznamu dal ale ze je pritomna. Je mozne namerat pri zlej polohe rozne hodnoty NT? Je v poriadku ze doktor zapisal iba jednu-tu mensiu? Dakujem..

baxovci
6. júl 2015

@melonik7 ahoj, ak ti to tak doktor lepšie pozrel, tak sa nestresuj, zbytočne! zo spodu môže mať lepšie sono (náš prípad) a lepšie to tam videl 🙂 a ak ti drobec zle ležal, mohlo to skreslovať na tie 3,0 cm. neviem v ktorom si tt ale isto ti to bude sledovať, ako aj nos.kostičku ;)

pavlats
8. júl 2015

@sandey Panorama test je test volné DNA z krve. Je to skoro stejné jako Prenascan, ale je kvalitnější - ukazuje i frakci fetální DNA - tzn. kolik fetální DNA měli z Tvé krve k dispozici. U Prenascanu frakci fetální DNA nestanovují, takže se může stát, že pokud je jí málo, tak vyšetří Tvou DNA, aniž bys to poznala. Pak jsou výsledky samozřejmě zkreslené a špatné. Panorama test se nedělá v číne ale v USA a je dražší.

sandey
8. júl 2015

@pavlats dakujem za info, len bohuzial financie su obmedzene, tak asi zostanem pri morfologickom uzv

sandey
10. aug 2015

Takže pôjdem na morfologiu do Martina ku grochalovi Zevraj je naj

pavlats
12. aug 2015

@anako
@baxovci
@erinka30 a další...
Ahoj holky, zdravím po delším čase a chtěla bych se zeptat, jak jste na tom? Já mám za tři týdny plánovaného Císaře. Uteklo to strašně rychle. Co Vy, už máte miminka u sebe?

anako
13. aug 2015

@pavlats nam sa v utorok narodil syncek 3700g a 50cm a vyzera ze je v poriadku.selest na srdiecku mu zistili;ale to sa bude sledovat.drzim ti palce nech ti to dobre dopadne

baxovci
13. aug 2015

@anako gratulujeeem, krasne miery! Tak nech ste zdravi obaja, drzim palce 🙂

@pavlats my sme zacali 35tt., zatial sa drzime v kope a vyzera ze je vsetko v poriadku,tak v to dufam 🙂 aj sono v 30tt. dopadlo vyborne,nikto nic nenasiel.tak uz len tie horka prezit do konca tyzdna 😀 drzim palec aj tebe,nech je vsetko v poriadku po sekcii!!

baxovci
13. aug 2015

@sandey ano,tiez som pocula ze patri do top 2 na SR 🙂 drzim palce a daj vediet ako si dopadla 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre