NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

lenosko
29. aug 2012

vsade sa pise len o vysokych hodnotach NT. Mal niekto aj nizke? Bola som na merani v 12+6tt, babo malo 68,15mm a namerali NT 0,87mm. Dr. povedal ze je to v norme, az od 2,5 by to stalo za pozornost. Nikomu som nevidela hodnoty pod 1mm a nikde ani neviem najst nejake tabulky kde by sa to dalo pozriet.

mihaji
30. aug 2012

@bartijana Ahojky, tak dnes jsem se dozvěděla kompletní výsledky z odběru plodovky a je to všechno v pořádku. Ufff, to mi spadl šutrák ze srdce. 🙂

eficenka
30. aug 2012

@lenosko
hraniční hodnota je ta nahoře, čili pokud je to pod 2,5 (někde se uvádí pod 3) tak je vše v pořádku...
My měli NT 1,1 🙂 a pod 1 je to také normální

eloana
30. aug 2012

@lenosko ahoj ja mela u syna NT 0,8 a v poradku

lenosko
30. aug 2012

diiiik 🙂 ja uz som si prestudovala prirucku priamo od FMF, k UZ screeningu v 11 - 13+6tt a tam kopec informacii, len nie to co som hladala. Vo svojich studiach uvadzaju len hodnoty 1 - 2,5mm a rozoberaju hlavne tie problemove NTcka co su nad normou, niektore dokonca az 6,8 - 8mm. Aj ma dosť potesilo ze pod 1 sa s tym ani neobtazuju, ale chcela som pre pokoj mojej zvedavej duse vediet ci aj take nizke su ok 🙂

vilibalda
30. aug 2012

@lenosko Myslím, že se jen zbytečně trápíš. Můžu ti sem vložit obrázek, ze své zprávy, kde je jakási hranice, kolik by šíjové projasnění mělo být, ale když si to tu pročteš, zjistíš, že i miminka s NT mimo tyto hodnoty se narodily zdravé... Je to prostě jen nějaké pravděpodobnostní rozložení. Tak je jen na Tobě, jestli budeš stresovat sebe a miminko informacema, co si najdeš na netu nebo budeš věřit doktorovi, který problém nevidí...

bartijana
30. aug 2012

@mihaji super, teď už si jen užívej. 🙂

bartijana
30. aug 2012

@vilibalda zajímavý graf, nikde jsem takový nenašla. Tak to naše 2,2 vidím snad OK.

bartijana
31. aug 2012

@mihaji tak dnes jsem měla ultrazvuk ve 22 týdnu a je to všechno dobré. Akorát jsme větší tak o 14 dnů- prý budu dřív rodit. 😵

leeena_4
31. aug 2012

@bartijana mě takový graf dali k výsledkům z NT screeningu 😉. taky jsme měli ve 13tt 2,2 a malý je podle všech vyšetření i velkého UZT v pořádku 😉. A taky je větší. ve 35 tt měl už 3 kila 😀

mihaji
31. aug 2012

@bartijana To je super, moc gratuluju, mám radost. Nás UTZ čeká 12.9., doufám, že bude taky všechno v pořádku.

eloana
1. sep 2012

ahoj holky chtela jjsem se zeptat...... byla jsem na screeningu a vysledek dobry-NT-1,3mm, kustka pritomna srdicko 163, riziko je 1/5000 krev byla taky negativni........ Papp 0,48, Hcg 0,75, plus jeste neco 0,83.....ptala jsem se na papp a vzledem k ostatnim hodnotam to je v poradku.
v gennetu delaji rovnou i triple testy...... jenze se mi na ne kvuli chybnym vysledkum a zbytecnym nervum nechce

leeena_4
1. sep 2012

@eloana Já při negativním NT screeningu tripple testy odmítla, vůbec nic se nestalo 😉. tejně i kdyby byly falešně pozitivní a poslali mě na plodovku, tak na její výsledky čekám stejně do doby, kdy pomalu vychází velký utz.

eloana
1. sep 2012

@leeena_4 diky no prave......ptala jsem se na tu papp- ktera je hranicni-hranice 0,4-2 ja mam 0,48.. tak rikala,ze v souctu je to v poradku.....nehodnoti se jednotlive,ale jako celek....nic mene mi rekla,at prijdu na ty triple testy....ale to teda rikaji vsem i at to vyjde jak to vyjde.....u syna mi to zkomplikovaly triply... vysel mi atypicky screening-zbytecne stresovani a malej je v poradku

bartijana
1. sep 2012

@eloana je to jen na tobě,zda na ty tripl testy půjdeš. Já jsem si je nechala ještě radši udělat, ale ten stres, když víš, že často vyjdou úplně blbě a přitom je mimnko naprosto vpořádku. 😠 Ale já už patřím mezi maminky po 35 letech- tak jsem nechtěla plodovku, proto mi řekl genetik, že ty triply mám udělat určitě a pak, že by se eventuelně šlo na plodovku. Naštěstí mně vyšly triply ještě líp než u prvního syna- toho jsem měla v 28 letech. Hodně tam prý záleží ,aby ti tu krev vzali ve správný čas, jinak pak už jsou zkreslené. Mně z genitiky dali rozmezí asi dvou týdnů, kdy mi měl můj gynekolog tu krev odebrat.

eloana
1. sep 2012

@bartijana jasne... no ja se ted domluvila se znamym lekarem, ktery mi zajisti specialni utz na srdicko..... takze na ty triply asi nepujdu

eloana
1. sep 2012

@bartijana nerada bych neco podcenila....rikaji,ze lepsi absolvovat lepsi utz nez tripl testy. me prave u syna vysly blbe a stejne mi to trosku do porodu nedalo spat

leeena_4
1. sep 2012

@eloana musíš se rozhodnout podle toho, jak to cítíš. Já tripplům nevěřím a mysllím si, že NT screening + velký utz musí odahlit vše a proto jsemna tripply nešla a ušetřila jsem si dost stresu 🙂

eloana
1. sep 2012

@leeena_4 🙂 ja vim.... vice mene jsem rozhodnuta. jeste mi k velkemu utz domluvi znamy utz specializovany na sdciko mimca.. coz rikaji ze je mnohem lepsi nez triple testy

leeena_4
1. sep 2012

@eloana tak to už je super jištění a lepší než tripply 😉.

jaja102
1. sep 2012

ahojte babenky,prepacte,ze vam prispievam do diskusie,no trosku ma znepokojil zapis mojho gyn do tehotenskej knizky.bola som v 11+2tt na UTZ,NT v pohode-1,8,aj CTL 47mm,ale vobec mi nezapisal NB,teda najskor tam zapisal tych 1,8,potom si vsimol,ze sa pomylil,tak zaskrtal ale uz nedopisal,ci bola kosticka pritomna,ci nie...krv mi nebral,vraj sceening nerobi,len triple testy ze mi spravi.dufam,ze je to ok,nerada by som zase o mimco prisla,uz aj preto,ze som po IVF,aj pri prvom som bola,to skoncilo ako MA v 10tt....

eloana
1. sep 2012

@jaja102 podle me NB je nosni kustka,ktera se nemeri...... 1,8 bylo asi sijove projasneni
nosni kustka je bud pritomna nebo nepritomna.....
podleme si to spis doktor delal pro sebe-kdyby se mu neco nezdalo asi te nekam posle,aby tento utz mel nejakou vahu musi byt ve certifikovanych pracovistich.....ono se toho zkouma trosku vice nez je Nt a Nb.....dale prutoky , tep miminka a dalsi veci a ty se dohromydy vyhodnoti

jaja102
2. sep 2012

ja viem,ze je to nosna kosticka,ale preco mi tam nic nezapisal,ani to,ci je,ci nie je pritomna...

eloana
2. sep 2012

@jaja102 tezko rict..... ale sijove projasneni je dobre.. tak se ho zeptej pokud tam k nemu pujdes

jaja102
2. sep 2012

@eloana uz len 17.9. mam ist... ☹ ale urcite sa ho opytam.dakujem 😉

leeena_4
2. sep 2012

@jaja102 @eloana nosní kůstka se měří jako jeden ze základních ukazatelů při kompletním NT screeningu, kam neodmyslitelně patří odběr kve a pousování dvou hodnot + z utz NT (šíjové projasnění), nosní kůstka, obličejový úhel, průtoky krve, délka končetiny, orgány a podobně. Tvůj doktor změřil jen to NT, ale evidentně nedělal kompletní screening, tak proto to tam nemáš napsané asi 😉. Myslím, že kdyby se mu cokoliv nezdálo, už tě někam doporučil, nedělej si s tím hlavu 😉.

jaja102
3. sep 2012

@leeena_4 dakujem 🙂

renca_hanych
4. sep 2012

@jaja102 ahoj, jen stručně, u prvního synka mi v brně na certifikovaném pracovišti dělali ve 13 tt NT vyšetření, nosní kost byla drobná, to mi dr. řekl na místě a za 4 týdny chtěl udělat pro jistotu kontrolu, ikdyž vše bylo v pořáku, krev, srdíčko, NT měl synek 0,8 mm, nakonec z toho vylezlo že bude mít malej nosík a má, ted mám srovnání - minulý týden jsme byli nastejném pracovišti s druhým miminkem a tam nám pan dr. řekl, že tohle mimi bude mít ve srovnání se synem "frňák"..kdyby nebyla nosní kost přítomná, hned by to řekl, zjistil při vyšetření.....tenkrát jsem z toho že má drobnou nosní kost na nervy, psal to i ve zprávě pro mého gynekologa a vážně šlo jen o estetickou záležitost..ale chápu, že pokud je tam nějaká nejistota, pro nás maminky nebo nastávající maminky je to vždy stres, vše je dobré, uvidíš 😉

bartijana
4. sep 2012

@renca_hanych prví syn měl taky menší kůstku, má malý nosík po mně. Tenhle druhý má taky nosík větší hned od začátku. 🙂 Opravdu je důležité jestli tam ta kůstka je nebo není. Prý by ve 20 týdnu měla jen asi něco okolo 2 mm -kdyby bylo něco špatně.

jaja102
4. sep 2012

@renca_hanych dakujem,asi fakt zbytočne stresujem,ale po 7 rokoch tuzenia po babätku,a jednom MA,sa bojim vsetkeho.ale verím,že to bude dobre.tak pekne tehulkovanie prajem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre