NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

romy01
18. dec 2009

klara, nevadi, kazda moze napisat svoj nazor, ale zas by si mohla pochopit, ze niektore mame stres aj ked je vysledok Ok a potrebujeme par utesujucich slov a pokial sa to niekomu nechce citat, kludne moze tych par riadkov preskocit. Tato tema nie je len pre tie ktore mali zle NT. S vysetrenim NT suvisi viac veci ako je aj nasledny odber krvi tiez v 12 tt .

gaby21
18. dec 2009

romy01, dovolim si s tebou nesuhlasit, toto je odborna tema a je velmi tazke sa k niecomu prepracovat ked tu budete rozoberat sukromne veci, na to je tu milion inych tem. Ked mne bolo namerane vysoke NT chcela som sa dostat k nejakym zaverom rychlo a spolahlivo a priamok danemu problemu cize NT hodnoty a prispevky typu -DIEVCATA MOJE NT JE 1,9 MYSLITE ZE JE TO V PORIADKU SOM Z TOHO VYSTRASENA- mi vedeli poriadne zdvihnut krvny tlak a tychto prispevkov je tu coraz viac takze to nejde len tak preskocit a cele prelusknutie temy potom trva vecnost. Takze naspat k teme ktora sa vola NT hodnoty a nie vysledky oberu k rvi alebo ja neviem este ako 😉

romy01
18. dec 2009

Gaby suhlasim - kto tu rozobera sukromne veci ?
Tu su odborne clanky do tejto odbornej temy - teda hlavne ta prva adresa. Ide o vysetrenia v prvom trimestri a tie vysetrenia sa robia kombinovane, nemozes oddelovat problen vysokeho NT od naslednych vysledkov krvi - je to jeden celok vysetreni. A pisala som sem hlavne preto ze poznam baby co mali NT OK ale babo bolo nakoniec chore a ja mam opravnene obavy a chcela som len radu alebo informaciu od bab co sem pisu, o tom vysetreni krvi k vysetreniu NT. No za X poslednych stran som sa len docitala, ze ktora baba mala ake NT ale nic viac, co dalej, aky je dalsi postup, na koho sa obratili a podobne.

http://www.forumzdravi.cz/clanek-123-screening-...
http://www.forumzdravi.cz/clanek-247-screening-...
http://www.forumzdravi.cz/clanek-329-amniocente...

ploutvicka
18. dec 2009

no ja si myslela to same co romy.. dost mi tahle diskuze pomohla kdyz sem mela strachz NT a ted je mam zase z krve, ktera s tim souvisi.. jedna so o biochemicky NT sreen..v I. trim.
osobni veci tu nikdo neresi..jak sis jiste precetla gaby, taky jsem navrhla si takove veci psat s romy soukr...
a pokud te ndzvedavaji ze zidle maminky, ktere maji strach z vysledku vysetreni.. tak to teda promin, tohle nedzvedava ze zidle me...
a pravdou je ze i s dobrym NT muze byt postizene miminko... proto se dela i odber krve a ne jen ultrazvuk ale nema smysl se o tomto hadat... prijde mi to trapne... nebudu se nutit nekam kde nejsem vitana........
mam ted teda akorat zkazenou naladu...

za dalsi mi prijde opravdu dost mimo prebihat kazdy tyden z jedne diskuze na druhou podle toho jaky mam zrovna kde vysledek z vysetreni...
no nic devcata mejte se tu pekne,, opravdu moc mi tahle diskuze pomohla a ted si tedy pujdu hledat jinou,, ktera souvisi s mojim trapenim.. ale ve vysledku je nase trapeni stejne, ze,, vsechny mame stach, ze se nam narodi postizene dite.....
preji hezke svatky pa

tereza.starobova
18. dec 2009

Holky Klára má absolutní pravdu. Tahle diskuze slouží těm, kteří řeší problém šíjového projasnění a hledají informace ohledně NT. To co popisujete je v podstatě screening v 1 trimestru (NT je pouze jeho součástí) a k tomu na Koníkovi najdete spoustu jiných diskuzí. Takže souhlasím - držte se tématu, jenom tak můžeme pomoct a podpořit někoho dalšího, kdo má stejný problém - NT. Hledáte li zkušenosti někoho, kdo měl špatně krev atd použijte fooltext na úvodní stránce...

ploutvicka
18. dec 2009

terezko ale vidis, taky si mi pomohla svou inormaci o tevem papp.-a.... me jen nastvalo to podani... taky jsem rekla ze mi to tady pomohlo...a jsem za to rada.... zkratka je fakt ze ta vysetrni spolu souviseji a ze bez druheho kloudne nerekne nic..... ale vazne se tu nechci hadat... je to zbytecnost...
jen me to zamrzeo ne od klary ale od gaby...
me obavy jsou taky opravnene a NT 1,8 zase tak nadheny neini i kdyz je v limitu..
papa

klara.t
18. dec 2009

Jej, ploutvičko, to NT nádherné je, co my bychom za takové NT daly.

Holky, já jsem tu trochu rozpoutala tuto debatu, tak k tomu ještě něco napíšu. Tato debata se opravdu týká "špatných"výsledků NT. Ne NT screeningu jako celku. To si právě dost lidí plete. Musí se oddělovat celkové vyšetření v 1.trimestru (jehož součástí NT samozřejmě je), pro které je tu dost dalších témat, od tématu jen pro ty, co fakt měli NT špatné (a k tomu bud měli dobrou nebo špatnou krev, což se tady už moc neřeší).
Správně romy napsala, že se na posledních stránkách dočetla kdo měl jakou NT, jak to dopadlo atd. ale ne nic o postupu, co se bude dít dál. To je právě ten rozdíl. My si tu píšem ty přehledy (píšu to právě proto aby bylo jasné, kdo tu má špatné NT a kdo tu mluví o např. krvi) abychom věděli, že nic není ztraceno. Postup si tu napíšem ten, co se týká špatného NT, ne když nám změří jen špatnou krev.
Holky, vám když změří špatnou krev, tak máte pořád velkou naději, že jste v té velké skupině falešně pozitivních, ale my, kterým změří vysoké NT jsme měli mnohem mnohem menší naději, že to dopadne dobře. Pro nás je tato diskuze jakousi druhou rodinou. Dáváme si tu naději. Podporujeme se a proto, když se tu pak řeší něco, co se NT netýká (maximálně hodně vzdáleně), tak nás to tu vlastně jaksi obtěžuje. Protože se to netýká toho problému. Já sem vždycky vlezu, že je tu nějaká novinka a ono je to zase o krvi. Po tom všem, čím jsme si já i holky tady prošly, mi někdy připadá a krev jako ........ Nevím jak přesně se vyjádřit...prostě někdy si říkám, že to že naměří zlou krev je menší zlo než špatné NT.
Prostě pro špatný výsledek krve je tu jiná diskuze, kde vám porodí mnohem lépe než my tady. Já sama ani nevím, jaké jsou hranice pro to HCG nebo PAPP-A, protože na krvi už nikomu moc extra nezáleží, to NT je důležitější. Proto vždy, když máte hezké NT a zlou krev, tak prostě do této diskuze nepatříte. Což vám nezakazuje sem chodit a psát. Taky to vždy tolerujeme...ale jakmile to překročí jakousi pomyslnou hranici, tak se tady s holkama ozveme a upozorníme, že se to stáčí jinam. Proto se na nás nezlobte. Jen chceme si tuto diskuzi "naší svatyni" udržet v tématu, protože to jediné nám pomáhá.
No snad to bylo srozumitelné. Ještě jednou se holkám omlouvám, nikdo je odtud nechce vyhnat. Na to nemáme právo.To bylo spíše doporučení - jinde vám prostě poradí mnohem lépe, protože si tím prošli. My si prošli něčím jiným.

gaby21
18. dec 2009

ploutvicko, si si neprecitala poriadne celu diskusiu. Hodnota sijoveho prejasnenia ktore je v norme je do 2,5 mm za patologicku hodnotu ktora uz vacsinou poukazuje na vazny problem je 3,5mm. Preto Tvoja hodnota 1,8 je naozaj krasna a naozaj by si nemala hned rozmyslat nad hororovymi scenarmi, VYSLEDKY KRVI SU CASTO FALOSNE POZITIVNE. Sposobujes si tym len zbytocne trapenie ktore neprospieva ani tebe ani tvojmu babu, navstevuj pozitivne temy, porovnavaj si s bruska z inymi dievcatami atd. 😅

ploutvicka
18. dec 2009

klaro, ja ńevim jak dalece ta krev v I. trim muze byt falesna nebo ne a jk dalece je dulzeitejsi mereni NT nebo testovani krve.. ale vis dobre a psala jsem tu od zacatku ze jsem to NT mela velmi zle.. a proste se to nejak upravilo. ale to neznamena ze je to v poadku..
to je fuk uz to nechci resit... rada sem tu taky odpovedela nekomu, kdyz sem v tom ted tak zabredla ale ..
prave si taky myslim ze vse souvisi se vsim a vidite i spatne NT a dobra krev apak byl dobry vysledek,,je fakt ze se tu nikdy neresilo dobre NT a spatna krev a vysledek, mno napisi vam az budu vedet nekjake jasnejsi infomace ke zdravi meho ditete.. ted uz sem psat skutecne nebud a nechci a jeste jendou diky za pomoc v mych krusnych chvilich

klara.t
18. dec 2009

Ploutvičko, už jsem ti odpovídala do SZ. Vím, že jsi měla zlé NT - proto jsem tě i zařadila do seznamu. Já na to nezapomněla. Ale bylo to v období, kdy měření není podložené výsledky výzkumů, takže ti to meřit tou dobou neměli. Pak jsi to měla hezké. Co bych za to v tu dobu dala. Já měla (o den dřív než ty těch 1,8) hodnotu 4,6. Psát sem můžeš.
Jen pro info - krev bývá falešná velmi velmi často! Takže hlavu vzhůru. O NT se opravdu mluví, jako o závažnějším nálezu než je špatná krev, protože v NT se hned tak někdo nesekne.

jana3
18. dec 2009

klarka, gaby : musim vam trochu oponovat: pozrite si prvu stranu diskusie: Je tam polozena otazka: Ake su dobre hodnoty NT a nie je tam ziadna poziadavka na to, aby sem chodili baby len s NT nad 2,5.... Uz len sam nazov temy je hodnoty NT a nie nieco v zmysle CO robit, ked je zle NT...

Okrem toho si myslim, ze NT a prvotrimestralny skrinig ako celok (teda aj krvne testy) spolu velmi suvisia a nebolo by dobre ich od seba oddelovat. A to ze sa niekto, kto mal trebars dobre NT (co ploutvicka ani zdaleka nie je) opytal na to ako to vlastne je s tou krvou, tak na tom nevidim nic zle.

A ked uz sme pri tom, ze by to teda mala byt diskusia len o NT, tak naco sem chodite vsetky hovorit vysledky zo vsetkych ultrazvukov.... Vsak to s NT suvisi rovnako ako vysledky z krvi z prvotrimestralneho skrinigu.

Keby tu niekto riesil vybavicku alebo aky kocik si ma kupit, tak je opravnene upozornenie na odbacanie od temy... Ale v tomto pripade sa mi to zda ako podme sutazit, kto mal horsiu hodnotu a vy co mate pod 2,5 sem radsej ani nechodte.
Pardon, ak som niekoho urazila, inak mne naozaj tato tema velmi pomohla prave ako celok, lebo sa tu riesila aj krv, aj triple, aj ultrazvuky, aj amnio, aj geneticke vysetrenia.

jana3
18. dec 2009

romy: Inak uz som to tu pisala, na prvotrimestralny skrinig ta neposlu, nie je to na Slovensku standardny postup. Ak chces, aby ti vysetrili aj krv, musis o to poziadat, najlepsie na genetike, alebo sa spytaj svojej gynekologicky. Sama od seba nic riesit nebude a posle Ta az na triply. A inak baby maju naozaj pravdu, nestresuj, kym na to nemas ozajstny dovod 😉

martina71
19. dec 2009

Chodila jsem casto cist prispevky, ale nejak mne po reakcich nekterych z Vas presla chut....pochopitelne vysledky NT souvisi s krvi a screaningem atd....ve vsem s Tebou jano3 souhlasim....vsem hodne stesti

klara.t
19. dec 2009

Holky, tak to raději ukončíme ne? Každá sice máme na obsah tohoto tématu jiný názor, ale nebudeme si tím tedy kazit dny. Já kvůli tomu dokonce špatně spala 😀 Mrzí mě to. Jen jsem to trochu chtěla udržet v mezích. Protože mám zkušenost z jiných diskuizních fór, kde jsem se na NT ptala a ono to sklouzlo nakonec v nechutnou diskuzi o potratech, následně se tam ty lidi strašně hádali a skončilo to tam tím, jestli je potřeba kočárek nebo ne. 😨 No bylo to děsný. Tady na koníkovi je to mnohem mnohem příjemnější.

P.S.: zkusím si najít odpoledne nebo zítra čas a hodím sem odkazy na ty jiné diskuze, kde romy a holčinám se špatnou krví pomůžou určitě lépe než tady. ( myslímto fakt v dobrém).

Ale už je to šumák. Zakopávám válečnou sekeru. Kdo se ke mě přidá?

jana3
19. dec 2009

klara.t: super, ukoncime to.... ja som inak tiez kvoli tomu nespala....
vsak sme tu nato, aby sme sa podporili, nie sa hadali 😉
Takze vsetkym prajem dobre vysledky, ziadne stresy a hlavne zdrave miminka 😵

klara.t
19. dec 2009

moje řeč!!! ze všeho nejdůležitější je zdraví těch našich miminek. Vše ostatní jsou malichernosti, tak pryč s nimi.
Jo a ještě jsem tu nikomu nepopřála krásný Vánoce a vše nej do nového roku. Příští Vánoce už budem s těma prťatama a já se šíleně těším.

klara.t
19. dec 2009

Tak jsem našla odkazy na ty diskuze, kde mohou holky se špatným HCG, nebo Papp-A hledat pomoc. Některé se týkají už tripple testů, ale některé už screeningu v 1.trimestru (takže krve i NT). Tam myslím toho zjistí víc, než tady, kde se to točí převážně kolem toho zvýšeného NT.

Falešně pozitivní tripple test: https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

Tripple test:
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

amniocentéza:
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

špatné výsledky ze screeningu v 1.trimestru
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

Zvýšené HCG po triple teste
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

Vyšší AFP z tripple testů
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

Screening v 1.trimestru
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

Existují i falešně negativní výsledky tripple testů?
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

Prvotrimestriální screening
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

ploutvicka
19. dec 2009

urcite je nesmysl se hadat ve chvilich dy je nam nejhur...
ale je videt ze ma kazda na geneticka vysetreni jiny nazor....
urco budu rada kdzyz moje vysledky budou v prehledu,treba to pomuze i dalsim.. a velmi nerda bych sem pozdeji napsala ze me obavy byly opravnene abych tim dokazala, ze mereni NT e rev s polu souvisi..
doufam ze prispeji jen dobryi vysledky.

maaja
19. dec 2009

ahojte, viete mi niekto povedat ci hodnota NT 0,55 mm je v poriadku ??? pride mi to strasne malo 😕

klara.t
19. dec 2009

jj, je to v pořádku. Krásná hodnota.

maaja
19. dec 2009

klarka, dakujem 😉 trosicka som kludnejsia ... do poradne idem az 12.01. tak neviem ci by som sa aj nezblaznila dovtedy

klara.t
22. dec 2009

Holky, tak dneska si nás přebírala porodnice. Ujal se mě dokonce primář. Říkala jsem mu o NT a on řekl, že pokud vyšla ta genetika dobře, tak je to skvělé. Že to NT mohlo být měřeno v době, kdy mi špatně určili délku těhotenství a to to pak mohlo ovlivnit. (Totéž mi pak nezávazně na něm řekla i porodní asistentka). říkal, že NT prostě někdy vychází falešně pozitivní. Pak také řekl, že tím, že máme za sebou tolik vyšetření, máme mnohem menší šanci, že se mimi narodí s nějakou vadou, než maminky, co měli jen ty základní vyšetření.
Ty jeho slova mě moc potěšili. Sice ten strach uvnitř mě pořád je, ale dá se říct, že mě před porodem uklidnil.

Takže holky, alespoň to k něčemu bylo, že nás tak proměřili, prošetřili....alespoň máme před porodem o něco větší jistotu, že když tvrdí , že mimi je zdravé, tak že asi bude. Teda moc doufáááááám.

Mimochodem, do SZ mi napsala maminka, co má NT 10mm ve 12tt. Uvidíme, jestli se k nám připojí do veřejné diskuze. Tak jí holky držme palce, aby jí to dopadlo dobře!!!

delucia
23. dec 2009

Ahojte dievcata...

...takze sice velmi nerada, ale musim sa prihlasit do vasho klubu...
NT - 10mmv 12tt!!! Ziadne ine blizsie info nemam...cakam na vysledky krvi a v januari 2010 idem na amnio.

Co sa tyka mojej psychiky, tak tu vam radsej ani nebudem pred Vianocami opisovat.... ☹

gaby21
23. dec 2009

delucia, to mi je fakt luto, budem na teba mysliet, daj vediet ako dopadli vysledky z amnia. Viem presne co prezivas, hlavu hore a mysli pozitivne, aj ked pri tejto hodnote to je velmi tazke. 😔

justynas
23. dec 2009

Ahoj ještě jsem sem nepsala,ale už mi to nedá a musím napsat.Všem holkám co je čeka amino ,co mají vysoké NT.Kočky držte se a nepodléhejte tomu .Já vím ted se mi to dobře říká ,ale byla jsem na tom stejně a v podstatě i huř.Moje první dcerka mi umřela v deseti měsících na vrozenou metabolickou vadu, o ktere jsme se dověděli ,že ji má až když ji byly 4 měsíce .Do te doby pohodove miminko.Je to vada dědičná takže do dalšího těhu jsme šli s rizikem 25procent ,že se to muže opakovat.Týnka nám umřela v březnu a já otěhotněla hned v srpnu znova.No samozřejmě hned s planovaným CVS v Motole ve 12tt.Ale při ultrazvuku v 10tt.mi doktor řekl ,že se mu to nelíbí ,že NT je vysoké a at počítám s tou horší variantou.No doma jsem si to obrečela ,přečetla celou tuhle diskuzi.A došla k závěru,že nebudu drobka trápit .Co se má stát stane se a my to neovlivníme.V tom 10tt.mi naměřil NT větší jak 3mm.Ani to neupřesnil a mimi tenkrat ani neměřilo tolik co mělo.A ještě řekl,že ma herniaci střevních kliček.No až doma jsem se dočetla ,že v tomto týdnu je to normální.Ale strach panický po tom všem ,čím jsme si prošli to peklo ještě nemělo skončit?Nicméně jsem si za týden ještě nechala přeměřit NT u mého gynekologa ten naměřil na svém stařičkém utz 3,5mm.Pár dnu na to v Motole před CVS už paní doktorka naměřila jen 3mm a v podstatě to ani neřešila ,nestrašila ,nedělala z toho buh ví co.Já na výsledky čekala 5 týdnu ,protože dělali genetiku plus test specialne na tu nasi dedicnou vadu.5 týdnu nejistoty.Už máte bříško cítíte pohyby ,ale nevíte jestli si to budete moct užit do konce ,jestli se narodí.No jak jistě vidíte v pase ...jsme zdraví a čekamé Samíka.A já věřím ,že vše dobře dopadne ,protože kdybych nevěřila a neriskovala a dala na nějakeho mladeho doktora ,který ani neví jak jednat s maminkou ,tak Samík u mě v bříšku není.Tak holky držte se ,netrapte se ,co se má stat prostě bude.A věřte ,že psychika děla své.Když budete štastné vy ,to malé bude taky. 😉 Podle morfo utz je Samuel zdravý kluk a i srdíčko je ok.

delucia
23. dec 2009

Justynas vdaka za tvoj prispevok... 🙂 Super, ze je to tak, ako pises....
Mna by nikdy ani v najhorsom sne nenapadlo, ze taketo nieco nas moze postretnut.... Moja najvacsia obava bola, ze sa nam skor nebude darit pocat baby. Nakoniec sa nam to podarilo hned na 2x, vsetko bolo fajn, aj doterajsie vysledky krvi a vsetkeho co sa zistuje do 12tt bolo ok.
Inak stale zvraciam...uz som pomaly v 13tt...je to normalne? Ale nie rano, ale chyti ma to vzdy vecer... Teraz je to mozno aj psychika, neviem....
Uz 3 dni nerobim nic ine, len bludim po nete a hladam, hladam pozitivne info... Mam strasny strach, ze aj ked krv a amnio bude ok, tak na nas vyrukuju s nejakou inou diagnozou...
O ake vsetky vysetrenia by som mala lekara ziadat? Z vas niektorych uz su skoro-gynekologicky sledujem...
dakujem!

justynas
23. dec 2009

Delucia:Je jedno jestli zvracíš ráno ,nebo večer.Ranní nevolnosti se tomu jen říka.Myslím ,že bys nemusela čekat na amnino ,zkus si zajistit CVS odběr choriových klku(části placenty)To by ti mohli udělat hned a nemusela bys čekat na amnio.Vysledky jsou do 48 hodin předběžné a do dvou týdnu zbytek.Jinak ještě pak geneticky utz ve 20tt muže něco odhalit ,ale věř tomu že to tak nebude.To tvoje NT se mi nejak nezda,mohl změřit něco jineho,ono to chce fakt doktora co tomu rozumí.Sama vidíš u mě ,každý naměřil neco jineho.Až v Motole to změřili sprvně.Musís být silná a věřit.Držím ti palce moc a moc ti přeju zdravé miminko.Strašně mě nadzvedává ze židle jak některé ženy musi bojovat ,aby měly zdravé mimi doma a druhe k tomu příjdou jak slepý k houslím a ještě si toho neváži.Prostě jestli se moc trápíš a nechceš čekat do plodovky tak běž na to CVS ,neboj nic to není.To čekání a nejistota je horší........ 😉

klara.t
23. dec 2009

Justynas, je mi líto tvé dcerky. Moc líto, ale Samík má tak svého andílka, který na něj bude dávat pozor. Věřím, že je zdravý.

S Delucií už jsme si psali SZ, takže vím, že o CVS (klky) uvažovala, ale už se to u ní nestíhá, takže jde po vánocích na amnio.

Delucie: to zvracení vůbec neřeš, u každé ženy je to jinak. Některá zvrací ráno, jiná večer, některá vůbec (já např. ani jednou), jiná pomalu celé těhotenství. To zvracení je dá se říct jen prkotina.
To tvé prolézání internetu chápu, dělala jsem to samé. Ale musím říct, že tato diskuze je asi to nejlepší, co k tomu můžeš získat. Jiné diskuze nejsou tak rozvinuté. Já sama přispěla asi do tří, ale tato je nej nej. Pak můžeš získat info z nějakých lékařských článků, jak v češtině, slovenštině nebo angličtině. Ale já většinou to co jsem zjistila (a že jsem toho prolezla) jsem sem napsala. Někde vepředu jsem psala šance na zdravé mimi (v %), vyčtené ze těch odborných článků. Ale žádná z nás neví, jestli b udev té štastné části, nebo bude jednou z mála, u které se potvrdí nějaká vada. Takže jsou tyhle procenta asi zbytečné. Já když měla pesimistické období, tak jsem si říkala, že určitě nebudem mezi těmi šťastnými, ale když jsem měla optimistické období, tak jsem si říkala, že mám šanci 4 zdravé děti ku jednomu nemocnému. Takže záleží, jak si tu šanci vyložíš, jestli optimisticky nebo pesimisticky. Stejně ale nejdůležitější informaci nenajdeš na netu, ale až z výsledků vyšetření.

ploutvicka
23. dec 2009

ahojky, zdravim,

delucia .. moc moc drzim pesticky, aby to dopadlo dobre...ma hodnota je sice nakonec v pohode ale i tak vim co proszivas... amnio me asi taky ceka...
justynas.. jsi skvela, z jsi prezila to vse zle, co se ti prihodilo.. j emi to moc lito,a le verim, z e Samik Vam to cele vynahradi....
Moc Vam drzim palecky i pesticky...🙂

klara.t
23. dec 2009

Holky, všem vám tady přeju krásný prožití vánočních svátků. Musíme alespoň v těchto dnech zapomenout na to trápení a načerpat přes svátky spoustu sil pro ty naše drobečky. Tak se snažte užít si je v klidu s prťouskama a nemyslet moc na to. Pak také přeji hodně zdraví do nového roku, hlavně pro ty drobečky a jejich maminky. Hodně štěstí, lásky, peněz atd. ale to zdraví především.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre