NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

krasnohor
13. apr 2016

dievcata, nase babo malo NT 14mm. hydrops fetalis na celom tele. povedali mi, ze amnio je zbytocna. dieta malo edem na celom tele, v podkozi. V 14 t som tehotenstvo prerusila.

veru_veru
13. apr 2016

@krasnohor To je mi moc líto, takové věci by se neměly stávat. 😢 Přeju hodně síly.

krasnohor
14. apr 2016

@gaby21 uz pri takej hodnote ste sa rozhodli prerusit tehotenstvo? nebola tam sanca, ze by to casom mohlo byt nizsie? Nikde v diskusiach som nenasla niekoho, komu namerali taky extrem ako nam 14mm. vdaka za odpoved. ak sa mozem opytat, kde ti ult robili?

gaby21
14. apr 2016

@krasnohor No ja som hned po nameraní tejto hodnoty, išla na odber choriových klkov do Martina, do dvoch týždnov mi prišli výsledky, trizomia 13 chromozomu, vady nezlučitekné zo životom, ultrazvuk mi robil dr. Grochal

aifelka
21. apr 2016

Ahojte. Tak citala som si Vase príspevky od začiatku az do konca a táto diskusia pomohla. No dáva nám nádej aj keď nie vždy to dopadne dobre. Ja som čakala na 1 poradňu,že až potom všetkým povieme šťastnú novinu a hneď sa Dr. nepacilo NT že 2,9 hranicne. Tak za 2/dni na lepší utz kde už iny Dr. nameral NT 6,7 :(( zial chloriove klky sa zevraj na SK nerobia :(( v pondelok idem normal na 2 poradňu to budem už 16+tt ale cakam len to najhoršie.

aifelka
21. apr 2016

Brali mi aj krv 2x,ale trisomi test,kt.stojí u sukr.Dr. 350eur,ze je zbytočné robiť. Som zvedavá ako dopadneme,stále verím a modlím sa. Snad nenájdu aj ďalšie vady. Predpokladám,ze určite ma odporučia na amnio.drzte sa všetky a prajem len dobre správy 🙂

krasnohor
22. apr 2016

@aifelka okrem vysokeho NT, ti lekar co povedal? na amniocentezu ta urcite poslu. mne ju pri hodnote 14mm NT vobec neodporucali, vraj je to zvytocne, plod bol poskodeny.

aifelka
22. apr 2016

@krasnohor, doktor na tom lepšom utz mi pozeral celé mimi a všetko bolo zdá sa ok,až na srdiečko tam nevidel niečo ale sám povedal,že mimi je ešte moc malé.to som bola tusim v 12tt. Brali mi tu krv tak som zvedava, či tam niečo vyskoci. Povedal,ze amnio určite,no budem informovať či sa v pondelok niečo viac dozviem,mam strach :(( ale na druhej strane sa pripravujem na zlé správy aj keď v kútiku duše verím v zázrak.

antonn
22. apr 2016

@aifelka a ted ti budou delat jeste kontrolni ultrazvuk v tom 16. Nebo 17. tydnu? A nebo to nechavaji az kolem 20. tt? Tam jz by i to srdicko melo byt zase lepe videt. Jee, holky, je mi z toho vzdycky ouvej, kdyz to tady ctu 😕 ty pocity se mi vzdycky vybavi 😕myslim na vsechny a preju take jen dobre zpravy!

pavlats
24. apr 2016

@aifelka Ahoj, musím reagovat. Tvá zkušenost se podobá té mojí před rokem.
Tak předně - vysoké NT NENÍ vada! Je to pouze ukazatel, který vadu může, ale NEMUSÍ signalizovat. Pokud lékař na UZ nenašel nic jiného špatného, tak rozhodně nemusíš házet flintu do žita.
Nedávno jsem tu připomínala náš příběh - NT 6,0 (vše ostatní OK) - doktor nás rovnou poslal na ukončení těhotenství. Nedali jsme se a výsledek? Malému je osm měsíců a je ZDRAVÝ.
Určitě si nech udělat další vyšetření - další podrobný UZ a odběr plodové vody. Nemusíš ale očekávat jen to nejhorší - miminku věř!
Držím palce, ať to dopadne stejně jako u nás.

nevesta1974
24. apr 2016

Na povzbudenie....pisala som tu, ze sme mali NT zvysene 3,3, riziko na Downa 1:12, amniocentezu som odmietla, ale dala som si urobit Trisomy test, ktory vysiel dobre, trizomie sa nepotvrdili a dnes drzim v naruci zdraveho 6tyzdnoveho chlapca. Vedeli sme, ze si ho chceme nechat aj keby sa dg potvrdila, ale co som prezivala pocas celeho tehu, bala som sa nasho" prveho stretnutia" a ta ulava po porode, ze je v poriadku...myslim, ze mnohe z tejto diskusie ma chapete 🙂
Prosim, nevzdavajte to! Bojujte za svoje deticky. Mne tiez navrhovali potrat kedze je to nase 4te babatko, vraj by to nebolo fer k starsim detom priviest im na svet choreho surodenca ☹ vdaka Bohu nasa viera bola silnejsia a boli sme obdareni zdravym dietatkom

zabulka1
24. apr 2016

Dievčatá chcem sa spýtať zajtra mam ist na NT na antolsku plati sa za to nieco nemavam peniaze pri sebe preto sa pýtam dakujem za odpovede

aifelka
24. apr 2016

@antonn áno teraz mám mať ultrazvukové vyšetrenie a poradňu takze asi bude merať ďaľšie veci,ktoré neboli ešte vidieť. Zajtra Vám na pisem a ďakujem za podporu.

aifelka
24. apr 2016

@pavlats ďakujem za povzbudivé slová,strasne mi to pomaha, že v tom nie som sama. Miminku veríme a budeme bojovať až do konca. Ďakujem Vám. Snad to naozaj nič neznamená,možno len fakt nejake nachladnutie,ktoré som mala a sa to takto prejavilo.

aifelka
25. apr 2016

@zabulka1 podla mňa by sa za to nemalo platiť,ja som bola v sukr.ambulancii a neplatila som za to.robia to už automaticky,ale na antolskej neviem.

veru_veru
25. apr 2016

@aifelka Ahoj, je mi to líto, co prožíváš. Jsme na tom podobně, taky mám termín v říjnu, taky jsem v 17. TT, taky nám blbě vyšlo šíjové projasnění + ještě jedna věc na srdíčku byla špatně v tom 13. TT. V Čechách se teda naštěstí klky dělají, tak už víme, že chromozomy jsou v pořádku. Ale straší nás jinými vývojovými vadami, hlavně teda to srdíčko že bývá u zvýšeného NT a mi tam měli nález už v tom 13 TT. Ale prý se to taky samo ještě může spravit. Budu ti moc držet palce na dnešní ultrazvuk, ať nic špatného nenajdou i na plodovku, jestli teď půjdeš. My máme zítra závěrečnou konzultaci na genetice, tam je to ok, ale pak podrobný ultrazvuk v 17. TT a toho se bojím opravdu hrozně moc. Taky dám vědět.

Holky ostatní, co píšete, taky moc děkuju za povzbudivá slova.

aifelka
25. apr 2016

@veru_veru ahoj. No vyzerá to teda veľmi podobne. K Dr. idem az 16:30,este,ze som v práci a snazim sa na to nemyslieť. Dr. sa na tom podrobnom ultrazvuku tiež nezdala ľavá komora srdiečka,ale sám povedal,že je všetko ešte malinke a neskôr sa ukáže. Drzim Ti palce,aby všetko bolo OK. Musíme byť silné za všetkých 🙂 drzte sa a dakujem.

veru_veru
25. apr 2016

@aifelka Já jdu zítra dopoledne a taky jsem si na dnešek naplánovala nabitý program, ať zaměstnám hlavu. Strašně bych ti přála, aby to dobře dopadlo. My měli komory a odstupy tepen v pořádku (tedy alespoň to, co je vidět ve 13 TT), ale měli jsme zpětný tok krve v trojcípé chlopni, což může být tím, že je vše ještě nedovyvinuté, nebo to právě může signalizovat větší vadu, která ale bude vidět až později. Tak mi to bylo vysvětleno. Chjooo, nejhorší je fakt nevědět. Strašně moc držím palce.

krasnohor
25. apr 2016

@aifelka , @veru_veru, drzim vam palce, dievcata. dajte vediet, ako ste dopadli. mne dnes prisli vysledky z histologie, ale vsetko bolo negativne. buduci tyzden by som mala mat genetiku, tak som zvedava....

veru_veru
25. apr 2016

@krasnohor A co zjišťovali z té histologie?

krasnohor
25. apr 2016

@veru_veru nezistili nic. plodove obaly boli v poriadku, placenta bola regresivna, to znamena, ze plod sa nevyvijal tak, ako mal.

aifelka
25. apr 2016

Ahojte. Tak podľa krvných výsledkov screening negatívny, DS nám vyšlo riziko 1:2800 a podľa veku 1:640. Takže výsledky super. Dr.má objednal na podrobný morfologicky utz + genetika a samozrejme odporučil AMC. No a potom nasledoval utz a doktor meral mimi a povedal,ze ta tekutina tam nie je,že sa to vstrebalo a ani tomu neveril a mne bolo hneď do plaču.ten morfo utz je na pozretie srdiečka,tak som zvedava mam sa tam objednať má kedy to dajú.keby všetko vychádzalo dobre chcela by som sa tej AMC vyhnúť. Ďakujem za podporu,stále neverím tomu čo povedal Dr.nejak sme sa s manželom naučili sa netesit,lebo mame strach. Dnes mi ale trosicka odľahlo.

veru_veru
25. apr 2016

@aifelka To je skvělý výsledek screeningu! Moc gratuluju, dnes určitě budete o moc klidněji spát, super!

@krasnohor ok.

aifelka
26. apr 2016

@veru_veru , myslím na Teba tak daj potom vedieť ako ste dopadli, každej prajem len dobre správy a zdravicko 🙂

aifelka
26. apr 2016

@krasnohor prajem veľa veľa síl a podporu od najbližších. Verím,ze časom sa bolesť zahojí a budete sa môcť tešiť 🙂 prajem Vám to. Drz sa.

krasnohor
26. apr 2016

aifelka, aku tekutinu lekar vide? a kde sa mala vstrebat? hodnota NT babatka asi nebola taka velka ci? mne lekari tvrdili, ze ta tekutina sa nevstrebe, vraj je to obrovske... ak genetika nic nezisti, zacnem pochybovat, ci som predsa len nemala ist na AMC.

aifelka
26. apr 2016

@krasnohor bola to tekutina na krku,sijove prejasnenie je aj v správe. Ten môj Dr. videl len zvysene, ale druhý Dr. na lepšom utz videl a nameral hodnotu 6,7mm a mam to aj odfotené a ten do správy napisal hydrops plodu,vystrasil ma a povedal,ze mam ratat aj s možným prerušením tehu. No 3 týždne som čakala na ďalšiu poradňu,nic somnou nerobili,nakoľko u nas klky sa nerobia,že budem musieť na amnio. A teraz pri tejto poradni povedal Dr.že ta tekutina sa vstrebala a ze tam nič nevidí. Tak fakt netuším,ale stále ma strašil tým,že to nie je dobré,že to bolo také vysoké,preto pátra prečo. Morfo utz na srdiecko, genetická poradňa a aj amnio chce. Tej amnio sa strašne bojím a preto by som ju radšej odmietla ak sa nič nenajde.

zabulka1
26. apr 2016

@aifelka dakujem už som bola doktorka bola zlata a nic sa neplatilo iba dlho cakalo

ruza123
26. apr 2016

@aifelka do toho 14tt sa meria NT - po tomto tyzdni uz NF - co je obdoba NT..ja som mala v 13tt NT 4mm a ked mi neskor merali NF, to uz bolo ok..cize tiez sa ta tekutina akoby "vstrebala"..ja som mala aj velmi zle vysledky z krvi a napriek tomu mam zdraveho chlapceka 🙂

krasnohor
26. apr 2016

aifelka ,ruza123, dievcata, zacinam mat z toho cudny pocit. mne nikdy netvrdili, ze sa moze tekutina vstrebat. nase babo malo NT 14 mm. to su oproti vasim strasne vysoke hodnoty. mne urcili hned hydrops plodu, 3 lekari nezavisle od seba. vraj sa nic ine nedalo robit iba prerusit tehotenstvo. teraz premyslam, ci som nemala pockat. ist na AMC. a nechat tomu cas.... ale lekar mi povedal, ze z medicinskeho hladiska je to len otazka casu...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre