NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

pampeliska1
18. mar 2012

@katka_1983 tak vím, že u nás se "řeší" až riziko pod 1:200.. 1:240 se ještě bere jako negativní výsledek screeningu.. Je pravda, že výsledky je třeba brát s rezervou, ale úplně bych je nezatracovala, protože "díky" nim se zjistilo už hodně postižení, na které by se jinak nepřišlo..bohužel za cenu falešně pozitivních výsledků u zdravých miminek..

trinity1973
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
berenika39
27. mar 2012

@trinity1973 ahoj, už jsem to tu někde psala - otěhotněla jsem ve 38 letech. taky negativní výsledky, a taky přesně jak píšeš, genetika - konzultace, amc kvůli věku. Ale dneska je to už trochu jinak - jen věk se nebere jako indikace k amc. To bývalo dřív, když nebyl prvotrim.screening. Najdeš hodně rozumných rad na porodnice.cz.
Já jsem tenkrát - nevěděla jsem to - na amc šla. Lituju toho. Už bych to neudělala. Dopadlo to dobře, ale ten zbytečný strach, riziko, to bylo zbytečné. Měla jsem od amc podrážděnou dělohu, několik dní v posteli, s bolestmi, bylo to fakt o nervy. Píšu jen za sebe!! - pokud jsou výsledky screeningu ok, nešla bych.

olga777
27. mar 2012

trinity1973 Ahoj, ještě jsem stihla tvůj příspěvek přečíst, než byl smazán. Rozluštila jsem, že jsi měla 5-místné číslo na Down s. Já jsem měla 1/320 v 35letech a Matýsek 4,6mm tu nuchální řasu (nebo jak se to jmenuje) a na plodovou vodu jsem nešla. Tenkrát jsem prožívala peklo a bojovala sama se sebou, jestli jít, nebo ne. Ale nakonec jsem se rozhodla nejít. Tak nějak jsem věřila, že je všechno v pořádku. Dneska mi tu běhá krásný, zlobivý, ale hlavně uplně zdravý kluk! A do dnes jsem šŤastná, že jsem se tak rozhodla a věřila sama sobě. Tak jestli to řešíš jen kůli věku, určitě bych na to nešla 😉 Přeci jen to má rizika.....

bettypo
30. mar 2012

Chcela by som pozdraviť pani, ktorá bola u Dr. Muránskej vo štvrtok a kašlala jak najatá. MIlá pani, na takéto stavy existujú masky, čo sa dajú kúpiť lekárni 😠 😠 😠 Ja aj manžel sme ochoreli 😠 😠 😠. A to ani nevravím že tam boli ďalšie ženy, čo by si mali teraz dávať pozor

trinity1973
2. apr 2012

@olga777 Ahoj,děkuji za vzkaz.Příspěvek mi byl smazán,prý to patří do kategorie otázek a né do fotoalb. No,já jsem měla celkově dle utz a krve 1:13000 a dle věku 1:130. Min týden jsem to konzultovala s genetikem,pořád nás masíroval k amino a sestra byla taky nepříjemná,docela mi přišlo,že musím obhajovat své pozdní těhu a neustále kladla důraz na můj věk,docela jim bylo jedno,kolik IVF a inseminací jsem musela projít,než se nám poštěstilo.Cítila jsem se tam tak ponížená a přitom neměla důvod. Na amino 100% nepujdu. Za 2 tydny budu presne 20 tt ,kdy jdu ke gyndařce na utz. Možná je můj názor hloupej,ale pořád si říkam,že jsou to jen ty jejich tabulky. 😠

radulka1
2. apr 2012

@trinity1973 souhlasím s holkama, já měla výsledek na downa 1:12800, neuvěřitelná tlačenka od genetičky do amnio ( věk 35 let, 3. IVF) to rozhodování bylo hrozný. nešla jsem, jelikož mě 2 gynekolové řekli,že by na amnio nešli. je to pro genetiky zkrátka dobrý byznys hodit všechno na věk. nakonec triple testy v pořádku, velký ultrazvuk taky, tak věřím,že je vše o.k.

trinity1973
2. apr 2012

@radulka1 Já jdu na velký utz a triple za 2 tydny. Dle názoru několika lékařů jsem se rozhodla na amino nechodit. Od návštěvy genetika jsem už z toho "duševně chycená" a nehodlám v tom pokračovat. Holt nejsem už žádná dvacítka..Miminko čekáme skoro ve stejný termín,tak držím moc palečky,určitě bude vše ok.

bocianka123
2. apr 2012

@trinity1973 ahoj, ak dovolíš, natrafila som na tvoje príspevky. Ja som otehotnela v 37 r., rodila v 38 - som rovnaký ročník ako ty. Tiež mi dr. povedal, že amnio "iba " z titulu veku , ale podľa výsledkov, utz a ostatných vyšetrení sa zdalo byť všetko v poriadku. Možno jediná vec - mala som "hraničné" NT(?) no neviem - 2,2 , okrem down tam mohla byť aj srdcová vada. absolvovala som utz, aj "srdiečkový" a všetko dopadlo dobre.
Ja som bola už od začiatku tehu rozhodnutá na amnio neísť . Ani môj gyndr. ma viac-menej veľmi nepresviedčal, iba povedal, že on má povinnosť ma informovať o absolvovaní amnio z titulu veku. A to, že si oteho v takomto veku, to nech nikto nerieši, hlavne po tom, čo máš všetko za sebou... Drž sa, myslím na vás - teba i bábätko a ver tomu, že všetko bude v poriadku. 😉 .

radulka1
2. apr 2012

@trinity1973 Držím palce na testy. ty jdeš na triple až tak pozdě? jinak ten zážitek s genetikem byl můj zatím nejhorší těhotenský stres 😠 . Je dobře, že jsi to hodila za hlavu.

leeena_4
2. apr 2012

@trinity1973 jestli tě za dva týdny čeká velký utz, tak to už nemá amnio smysl, zvlášť při tak krásné pravděpodobnosti (né té podle věku) 😉

trinity1973
2. apr 2012

@radulka1 jj,hodila jsem to za hlavu,to bych byla za chvíli z toho "duševní mrzák" 😠 Ty testy mi bude dělat uplně mimo plán,nechápu,ale doktorky názor byl ten,že žádný jiný problém nevidí,jen ten věk.Budu věřit. To Ti věřím,že ta genetika byla pro tebe stresující,dokážu se vcítit.. 😠

trinity1973
2. apr 2012

@bocianka123 Děkuji za přání. Nepředpokládám,že by to nedopadlo jinak,než dobře. Ta věková hranice by se měla posunout,dnes už má skoro každá mimi po třicítce a proto mám mít deprese,které se sestra z genetiky v nás snažila vypěstovat? Ani omylem 😀 Testy byl ve 12 tydnu ok a negativni a to ,že se jim vejdem s věkem do jejich tabulek mi příjde strašidelný...
Jo a ta zámena manželiek ,to bola sííííla 😀 😀

nicebaculka
12. apr 2012

ahojte ... chcela by som sa vas spytat.. vcera som bola na UTZ , som v 11tt+4 a NT hodnoty mi vysli 1.09mm... je to zle?

salomee
12. apr 2012

@nicebaculka neee, proč. To je krásný.

mravvcek
12. apr 2012

kocky ja mam vysledky dow.syndrom 1:5538,edwardsuv syndr. 1:43831 a Patauuv syndr. 1:638
Co myslite,su zle tie vysledky? NT hodnoty 1,7mm.

salomee
12. apr 2012

@mravvcek To NT není jako izolovaná hodnota nijak důležitý... Vy ho máte v normě, ale kdyby rizika vyšly blbě, skvělý NT to nevytrhne. výsledky jsou ty rizika, to je jedinej výstup z toho vyšetření.. a jak vidím, jsou dost v pohodě. Pokud dr. neříkal něco jinýho tak bych se tím nezabývala.

mravvcek
12. apr 2012

@salomee praveze lekar nehovoril nic,sestra mi dala do ruk papiere a hotovo a az buduci tyzden idem k lekarovi svojmu,preto sa pytam,lebo som nesvoja.Dakujem 🙂

pepibubu
12. apr 2012

@mravvcek do 2,0 je Ok. záleží i na tom, v kterém týdnu ti dělají to projasnění, protože čím vyšší tt, tím vyšší číslo. Takže buď v klidu, čekáš zdravé miminko 😵

mravvcek
12. apr 2012

@pepibubu dakujem za povzbudenie 🙂 juj uz keby bol september 🙂

salomee
12. apr 2012

@mravvcek Tak tady zřejmě platí, že "žádné zprávy - dobré zprávy!. Kdyby bylo něco špatně, už by Tě hnali na odběr plodovky atp.

brita
13. apr 2012

@mravvcek Ahoj, mas to vsetko dobre a v norme 😉 Vobec to neries a nestresuj sa. 😉

mravvcek
13. apr 2012

@brita dakujem 🙂

janusa_
5. máj 2012

ahojte, som 10+6tt, babatko podla lekarov zodpoveda az niekde 14tt, ma 9,5cm, NT 3,6 ,druhemeranie 3,8.
Vraj je to vela velmi.
Samozrejme ma to vystrasilo takze neviem ani co mi ptom dr hovorili, vraj su nejake dalsie testy vysetrenia, ale nejak so mnevnimala, prosim moze my niekto napisat?
Ďakujem.

leeena_4
5. máj 2012

@janusa_ ahoj, hodnoty jsou tedy vyšší, ale jsou tu holčiny, které i s těmito čísly mají zdravá miminka. Krev byla v pořádku? Dělali ti kompletní NT screening - krev + měření? Pokud ano, dá se udělat odběr choriových klků (vzorek z placenty) miminka a tam se zjistí, jestli miminko náhodou nemá nějakou chromozomální vadu.
Drž se😉

monro
5. máj 2012

@janusa_ Niekde som citala, ze NT sa meria max do 84mm CRL. Tvoje babo je vacsie o 10mm,takze to meranie je skreslene.

janusa_
5. máj 2012

@leeena_4 to som bola len na pohotovosti, a dr nevidel v tehu knizke napisane nt tak zmeral, cize vysledky krvi nemam ziadne zatialm, v pondelok mam ist k svojej dr.,. a dakujem,

leeena_4
5. máj 2012

@janusa_ tak se s ní poraď a řekni jí to. Na tu krev už možná bude pozdě, ale je fakt, že při tak velkém miminku bude větší i to NT. Já mám na výsledcích z NT takovou křivku, kde je miminko od 4cm do 8,5cm a je tam jaké má mít NT a u toho 8,5 je NT kolem 3 😉. Přeju hodně štěstí 😉. Je to tedy ale obr na 11tt. Neměla jsi ovulaci o dost dřív?

janusa_
5. máj 2012

@monro 30.4 cize pred piatimi dnami mal drobec len 7cm, cize moja asi necakala ze tak rychlo porastie..

@leeena_4 dakujem velmi pekne,., a ovulaciu som skor nemohla mat, ked 5marca som mala pichany pregnyl pri 29mm folikule ..

leeena_4
5. máj 2012

@janusa_ teď roste snad nejrychleji za celé těhotenství 😉. Tak to yl macíček už od Folikulu 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre