NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

ivulka1
18. aug 2011

to riziko ti musí vypočítat mimo jiné i podle té krve, váhy, věku atd.... Jinak co se týká výsledků, tak mě je volali ještě ten den. A Down..... no tak ten ti 100% vyloučí jenom plodovkou, ale až budeš mít to riziko, tak se říká, že pokud máš víc než 1:300, tak je to v poho.

moni
18. aug 2011

@vikitino
udava sa ze hodnota NT do 3mm je OK, takisto pritomnost nosovej kosticky. ale ako hovori ivulka, konkretne cisla ti daju/vypocitaju az po vysledkoch krvnych testov.
ja som bola tiez dnes, mam to podobne 🙂 a tak napoly som si vydychla

moncicak85
19. aug 2011

Ahojky holky,chtěla jsem se vás zeptat na to,co to pro mě může znamenat,když jsem byla v 11+4 u gynekologa a ten mi napsal,že mám NT do 5 mm...děkuji.

vikitino
19. aug 2011

moni ajoj takze ak je verifikovana nosova kosticka tak troasku si mozem vydychnut vsak: ☹ celu noc som nespala dnes som bola na krv a sestricka mi povedala ze az ked pridem v 16 tyzdni na kontrolu zase odoberu krv a urobia ultrazvuk az vtedy budem vediet viac pretoze porovnaju vysledky tak len musim cakat dufat a verit .... 😔

vikitino
19. aug 2011

@moni moni ajoj takze ak je verifikovana nosova kosticka tak troasku si mozem vydychnut vsak: celu noc som nespala dnes som bola na krv a sestricka mi povedala ze az ked pridem v 16 tyzdni na kontrolu zase odoberu krv a urobia ultrazvuk az vtedy budem vediet viac pretoze porovnaju vysledky tak len musim cakat dufat a verit ....

zuzik28
19. aug 2011

@klara.t Jéééé, Klári, vy čekáte druhé miminko...to je krása. Přeji Vám hodně štěstí a pohodové těhotenství.

moni
19. aug 2011

@vikitino ja viem ze sa to lahko povie, ale mesiac je este dlha doba a je zbytocne byt v strese, tym sa nic nevyriesi. v 16tt sa robi druha cast testov a vysledky sa porovnaju. hlavu hore, babatko je v poriadku!!!

boba82
19. aug 2011

ahojte dievcata,

chcem vas povzbudit a povedat vam, aby ste mysleli pozitivne, tiez nam vysli zvysene hodnoty NT a nakoniec 1.8.2011 sa nam narodil krasny zdravucky syncek Adamko 😉
Prajem vam vela sil a vela pozitivneho myslenia 🙂

moncicak85
19. aug 2011

boba82 Ahojky,tak to jsi mě potěšila,mě teď napsal gynekolog NT do 5mm....jak jsem psala v příspěvku víš.

boba82
19. aug 2011

@moncicak85
nam namerali najprv 2,9 a potom 3,2...absolvovala som aj amnio, ta dopadla dobre az na zvysene hodnoty AFP, takze som musela opat cakat na morfologiu, ta dopadla opat dobre, lenze v 28tt, sa mojmu lekarovi nepozdaval krcny stavec, nakoniec pri dalsom utz to vylucil. Takze viem o com pisete, ked prezivate strach, ale nazabudajte mysliet pozitivne, urcite vsetko dobre dopadne. 🙂

vikitino
19. aug 2011

@boba82
@moni baby dakujem za povzbudive slova velmi pomohli 😅

moncicak85
19. aug 2011

@boba82 tak to jsi mě trochu uklidnila,je to jen od mého gynekologa a ten už je starý,tak si stále říkám,že viděl špatně.Ale neřekl mi k tomu ani slovo jen jsem si to přečetla v průkazce.

martina227
21. aug 2011

Zdravím, prodělali jsme vyšetření NT, teď v úterý, volala doktorka, že máme nízké Papp, výsledky v 12+3 jsou NT 1,2mm, FBhcg 0,47MoM a to Papp 0,36MoM, screening negativní, kombinované riziko 1/10000. Co si o tom mám myslet? Jsou ty hodnoty tak šílené, máme totiž přijít na gen. konzultaci.Předem děkuju za rady a odpovědi.

dragonfly1983
22. aug 2011

Ahoj holky, vím, že sem úplně nepatřím, ale už jsem si vás tu četla, když mi dělali screening ve 12.týdnu a vím, že jste tu některé už zkušenější maminy, tak třeba se dozvím něco víc.. Screening v 1. trimestru jsem měla negativní (riziko 1: 50000), ale vyšel mi špatně tripple test, vyšší AFP a riziko na rozštěpové vady 1:40, už jsem byla na amnio a čekám na výsledky a na velký ultrazvuk, kam jdu 6. 9. Mám tak hrozný strach, i když jsem byla už 4x na ultrazvuku včetně 3D a všude to bylo naprosto v pořádku a pak najednou takový šok, že musím podstoupit další vyšetření.. To čekání mě zničí, nedokážu myslet na nic jiného.. Už tedy vím z plodové vody, že miminko je chlapeček a hlavní chromozomy jsou v pořádku, ale stejně dokud nebudu mít kompletní výsledky, budu se asi jen trápit..

zuzana70
22. aug 2011

@dragonfly1983 Ahoj, aj ja som mala vysoké AFP a riziko na rázštepové vady a mám zdravého synčeka. A keď bol v poriadku ultrazvuk, netreba sa báť. Tieto rázštepové vady by na ultrazvuku a hlavne na 3D sone určite nepehliadli. Treba myslieť pozitívne a tešiť sa na bábätko.

dragonfly1983
22. aug 2011

@zuzana70 děkuju za povzbuzení, snad i u mě to dobře dopadne a Adámek bude zdravý. Já se taky uklidňuju tím, že by už na ultrazvuku něco viděli, hlavně na tom 3D, ale to čekání je něco na moje nervy.. ještě 14 dní..

leeena_4
24. aug 2011

Ahoj holky, nikdy mě nenapadlo, že do této diskuze budu patřit, ale ráda bych se podělila o své trápení a slyšela nějaké dobré zprávy. Vím, že tohle těhotenství dobře nedopadne. Jsem 12+6 a včera jsem byla na NT screeningu. Krev dopadla špatně PAPP-A je 0,16MoM NT přes 4mm a navíc abnormální pulsace v nějaké tepně. Rovnou mě poslali za primářkou genetiky a na odběr choriových klků. výsledky budou zítra ráno, ale paní genetička říkala, že je téměř 0 šance, že bude dítě zdravé. Pravděpodobnost T21 je 1:2 a T13+18 taky 1:2. Ještě jsem se s takovými výsledky nesetkala :-/. Prý i kdyby odběry dopadly dobře, je vysoce pravděpodobné vážné postižení jiného orgánu. Takže mě asi zítra čeká nástup do nemocnice na potrat. Nevíte jak dlouho budu v nemocnici?
Paní genetička říkala, že to není dědičné, že to není ve mě ani v manželovi, že jen náhoda, ale chci se zeptat na vaše zkušenosti. Je to dědičné? má někdo, kdo musel na potrat kvůli těmto vadám zdravé děti a za jak dlouho se podařilo?

leontyna6
25. aug 2011

@madelen Prosim tě jak hodně vysoký Hcg Ti vyšlo při prvním screeningu? Jsem na tom podobně. Ultrazvuk jsem měl v pořádku- Nt 1,1mm, nosní kost nalezena. PAPP-a 0,72 MOM, to myslím, že je taky v normě ale HCG mi vyšlo 4,85MOM. A tím pádem riziko na DS 1:300. Integrovaný screening vyšel ještě hůř 1:180, taky kuli vyššímu hcg 3,44, jinak APF 0,82MOM a uE3 0.69 MOM. Byla jsem taky na plodovce a jak píšeš, nic to nebylo a jistota je jistota. Teď čekám na výsledky a jsem pěkně vynervovaná. Výsledky budu mít po 14 dnech příští středu.

furaha
25. aug 2011

leeena, to mě moc mrzí, ani nevím, jak jsi dopadla. ty výsledky ale dobré nejsou. trisomie nejsou dědičné, je to náhoda, stane se chyba při dělení buněk. na další těhotenství to vliv nemá. můžeš mít brzy zdravé dítko. držím palce ať se ti podaří tvoji situaci dobře zvládnout!!!

klara.t
25. aug 2011

@leeena_4 no výsledky tedy nemáš nic moc, ale dokud nepotvrdí genetickou vadu, tak zatím neztrácej naději. V tom případě bys asi čekala do 20tt na velký UTZ pro kontrolu orgánů. Vím, že máš strach. Já ho měla taky (dcera měla NT 4,6mm) a i po dobrém genetickém testu jsem i přesto chtělla jít strachy na potrat. Nakonec jsem vydržela do 20tt, kde se nic nepotvrdilo a ted mám krásnou zdravou holčičku 1,5let starou a čekám druhou - NT měla už moc pěkné - neopakovalo se to. U té první to byla jen náhoda a ještě k tomu s ničím nesouvisela. Díky bohu. Takže ještě to nevzdávej. Pak nám napiš, jak jsi dopadla. Ted už asi víš, jak testy dopadly...

nat28
26. aug 2011

kocky ked vam brali krv na papp-a, v akej jednotke vam prisli vysledky? Mne v IU/l, ale vsatci spominaju jednotku MoM. Ako mam potom vediet ci to mam dobre? A navyse mi krv brali priskoro, uz v 9+5tt.

skeptik
26. aug 2011

@nat28 to nevadi, ak crl presne zodpovedalo 9+5, tak sa z toho da vyratat MoM

nat28
26. aug 2011

@skeptik ono je to tak, ze obery mi boli robene v 9+5tt a nasledne sono v 11+5tt. Mimco velkostne sedelo, ale kedze bolo zle natocene, nerobila mi dr NT screening. Nevies ci v 9+5tt papp-a 2.51 IU/l je v norme?

skeptik
26. aug 2011

@nat28 to sa mi zda dost vysoke, ale tabulku nemam

nat28
26. aug 2011

@skeptik ved to, vsade sa udavaju hodnoty v MoM a mne to dali v uplne inych jednotkach a googlim uz 2 dni a neviem nikde najst ako to konvertovat, popripade refer. hodnoty na IU/l. No na porazenie.

leeena_4
26. aug 2011

Ahoj holky, potvrdil se downův syndrom a i choroba srdce by prý byla na 90%. Miminko na tom bylo tak špatně, že bych ho prý stejně asi nedonosila. Včera mi udělali na Bulovce potrat, tak sbírám síly na další boj o miminko 😉. Bohužel ne všechny případy dopadnou dobře, ale většina jo, tak se nenechte vyděsit mým případem.

hojda
26. aug 2011

@leeena_4 Přeju, aby se vše napravilo novým zdravím miminkem, které na tebe určitě čeká.

olga777
26. aug 2011

Ähoj holky, dnes je to přesně rok, co jsem prožívala snad nejhorší období ve svém životě. Doktor naměřil našemu Matýskovi 4,6 NT hodnoty. Než jsem se dověděla výsledky tipletestu a než mě vzali na UT jsem byla zoufalá. Je to strašné čekání. Tak jsem si říkala, že vás v tom zoufání trochu podpořím. V lednu se nám narodil uplně zdravý, krásný a strašně hodný chlapeček. Dnes je mu 7 měsíců a nedokážu si vůbec představit, že by tu s námi nebyl. Na plodovou vodu jsem nešla (stejně bych si to nedokázala nechat vzít) a tam někde uvnitř jsem věřila, že je všechno v pořádku. Myslím si, že to doktor špatně naměřil a přestala jsem mu věřit. Našla jsem si jinou gynekoložku a přešla, ještě během těhotenství, k ní. Své děti miluji a jsem šťastná, že je mám 😉 (Adélka měla NT 3,6 - také úplně zdravá). Držim palce a věřte sami v sebe 🙂

hojda
26. aug 2011

@dragonfly1983 to mě udivuje, že s takovým dobrým výsledkem v 1. trimestru, jdeš nakonec na amnio, ale zase je pravdě, že na genetice nám dr. říkala, že ač jsou tripple testy často falešně pozitivní, tak jsou výborné kvůli rozštěpům, který ty tripple mohou odhalit. Tak přeju, aby vše dopadlo dobře!

usounek25
26. aug 2011

@leeena_4 to je mi moc líto. Přeju hodně štěstí při dalším snažení, příště už to určitě vyjde 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre