NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

monro
5. máj 2012

@janusa_moze byt,ze to vsetko zle zmerali na tej pohotovosti. Ale ak si uz po ukoncenom 14tt,merat NT nema vyznam.

janusa_
5. máj 2012

@monro podla poslednej menstruacie a podla ovulacie som cca 10+6tt,,,, ale babo je vecsie, podla dr zodpoveda 14tt..

veruka
5. máj 2012

Januso-měla jsem ve 12+3 NT 3,6,vše dopadlo dobře,byla jsem na odběru klků a teď už mám zdravého téměř 8.měsíčního chlapečka,tak držím pěsti!!!

veruka
5. máj 2012

A NT klesá s týdny,takže v tom 13.týdnu už to může být jinak.

leeena_4
5. máj 2012

@janusa_ To NT mají měřit certifikovaní pracovníci a maximálně do 13+5

leeena_4
5. máj 2012

@veruka NT s týdny stoupá, ne klesá. Mám takový orientační graf na svých výsledcíh z NT z certifikovaného pracoviště a od 4cm mimča do těch 8,5 po které se to ještě měří to fakt stoupá.

janusa_
5. máj 2012

@leeena_4 ja som oficialne 10+6tt.. ale velkostne drobec vraj zodpoveda az 14tyzdnu. necahpem prečo mi moja dr nepovedala hodnoty nt ked bol drobec mensi..

leeena_4
5. máj 2012

@janusa_ Na to NT se chodí na certifikované pracoviště, normální gynekologové to většinou neměří a měří se to až po odběru krve, který se dělá někdy právě kolem 11tt a člověk si to musí sám zařídit, není to povinné a spoustu gynekologů místo toho dělá Trippletesty

monro
5. máj 2012

@leeena_4 mne to robili v jeden den a bola som 11tt+3. Je pravda, ze sa to nerobi automaticky.Tiez som si to vopred zistovala.

leeena_4
5. máj 2012

@monro jojo, to je možné, některá centra berou nejdřív krev a pak dělají utz a někde to dělají najednou, obojí může být správně 😉.

monro
5. máj 2012

@leeena_4 ano, viem...robi sa to aj tak aj tak.

janusa_
7. máj 2012

@veruka
@leeena_4
@monro
dnes som bola u svojej dr., poslala ma na geneticku ambulanciu , ze sa uvidi dalej, napisala mi spravu o doterajsom priebehu tehu dnes som 11+1.. drobec je ale 13tt ma CRL 93mm, NT4,2 , nosova kosticka nepritomna ..
v stredu sa idem objednat na geneticku amb. a uvidime..

leeena_4
7. máj 2012

@janusa_ držím moc pěsti, ta nepřítomnost nostní kůstky není moc dobrá :-/. I tak mooc držím pěsti a přeju, ať se to v dobré obrátí.

mimisek2011
7. máj 2012

@janusa_ Asi ti doporučí odběr chloriových klků nebo plodové vody, aby jsi měla jistotu... Záleží jen na tobě, jestli to budeš chtít podstoupit. Je důležité zvážit riziko možného potratu po odběru oproti vyčíslenému riziku postižení miminka. Přeji ať je vše v naprostém pořádku a správné rozhodnutí! 😉

janusa_
7. máj 2012

@leeena_4 dakujem za podporu, uvidim co mi povedia na genetike aky navrhnu dalsi postup 😔 bojim sa velmi..

@mimisek2011 uvidim co m ipovedia na genetike, ake su moznosti,rizika a vsetko okolo toho, a dufam ze bude nieco dobre., verim tomu ze sa teraz lekari mylia a ze bude dobre ☹ dakujem krasne za podporu, 😔

kaputo
7. máj 2012

ahoj, mne namerali NT v 13+3tt rovne 3 mm, ale o tyzden to bolo uz 8mm!!! triple testy 1:100. Na genetike navrhli amniocentezu, takze v stredu idem. Musime verit, ze to bude ok. Tvoje babatko je velke, mozno preto bolo vyssie NT, ja som mala v 14 tyzdni CRL 68,3.

leeena_4
8. máj 2012

@janusa_ Já s tebou cítím, taky jsem si tím prošla :-/.

@kaputo a nosní kůstku máte? 1:100 je pořád veliká pravděpodobnost, že miminko bude v pořádku. Hodně štěstí 😵

kaputo
8. máj 2012

@leeena_4 dakujem, nosna kosticka bola pritomna, nasli ju pri oboch meraniach...a hovorili, ze aj tvaricka je pekna, ze ziadne znamky na DS nie je vidiet... ale zas to NT hrozne narastlo za tyzden, a aj genetik sa vyjadril, ze ak aj amniocenteza bude v poriadku, treba sa vysporiadat na morfologickom ultrazvuku s tym, preco ten opuch na siji je, ze nejaky dovod to mat bude ☹

leeena_4
9. máj 2012

@kaputo když bude amnio v pořádku, tak asi budou kontrolovat srdíčko ve 20tt, jestli to je vpořádku. Držím pěsti, už jsem tu někde četla příběh, že NT bylo vysoké, všechno ostatní v pořádku a pak ten otok zmizel, tak tfuj, tfuj, tfuj 😉

soptikova
9. máj 2012

Ahoj všem, já měla NT 4mm, ostatní výsledky byly v pořádku, amnio také a teď mám už skorou dvouletou, vše nasvědčuje tomu, že zdravou, holčičku.

kaputo
10. máj 2012

ahojte dievcata, takze odber plodovky vcera prebehol relativne bez problemov, ten vpich naozaj neboli viac ako normalna injekcia, babatko sledovali na ultrazvuku, a po odbere ho este skontrolovali... cakame na vysledky

leeena_4
10. máj 2012

@kaputo a kdy budete vědět? Držím moc pěsti, tfuj, tfuj, tfuj

kaputo
10. máj 2012

@leeena_4 dakujem pekne 🙂 v piatok alebo v pondelok

brita
10. máj 2012

@kaputo Drzim palce, dopadne to dobre 😉

janusa_
10. máj 2012

@kaputo drzim palce nech su vysledky v poriadku 🙂

kaputo
10. máj 2012

dakujem, mam hrozny strach

sova33
10. máj 2012

Ahoj holky, taky je pro nás teď NT aktuální, a tak jsem trochu hledala na netu. Našla jsem toto
http://forumzdravi.cz/clanek-123-screening-vroz...
Když nic, aspoň člověk získá trochu větší povědomí 😉 Jinak všem držím palce, my na výsledky pořád čekáme 😒

kaputo
11. máj 2012

no dievcata, po amniocenteze nie sme o nic mudrejsi, prave naopak este vacsi stres... geneticka telefonovala, ze im tam vyskocil atypicky vysledok, ktory zrychlenou metodou nevedia vyhodnotit...moze to znamenat vyvojovu vadu, ale aj pritomnost materskej krvi v plodovej vode. Takze opat len cakame, je to strasne narocne, akosi prestavam verit..

leeena_4
11. máj 2012

@kaputo pane jo, to jsou nervy. Snaž se se držet, moc fandím ať je to ta lepší varianta. Ty celé výsledky jsou za jak dlouho? 14 dní?

kaputo
11. máj 2012

@leeena_4 dakujem, no su to hrozne stresy.. clovek sa aj pomaly pripravuje na to, ze vysledok nemusi byt dobry..ale ta neistota je strasna.. no ten komplexny vysledok by mal byt cca za dva tyzdne, buduci tyzdnem ma este objednali na kontrolny ultrazvuk, a dasli odber krvi u geneticky, tak uvidime

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre