NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

misicka455
6. aug 2009

Jasovka na zítra držím palečky 😉

jasovky
7. aug 2009

🙂 Dopadlo to super, čakáme zdravého chlapčeka, asi Janko 🙂 🙂 🙂

jasovky
7. aug 2009

Resp. ešte sa uvidí na morfolog.ultrazvuku v 21.tt 🙂 😉 🙂 Veľmi sa tešíme, a padol mi strašne velký kameň zo srdca...

misicka455
8. aug 2009

Jasovky tak velká gratulace 🙂

moncicik
8. aug 2009

jasovky gratuluji a NT jsi měla 6 ?

jasovky
8. aug 2009

Dakujem za gratulácie 🙂 Mončičik:Ano, namerali mi NT6 ☹ v 11.tt, dokonca 1x u nas v poradni 6,2 a nosná kostička nebola vidiet. Potom som sa objednala do sukr.sanatoria na speciálny ultrazvuk k odborníkovi na ultrazvuky /pojdem k nemu aj 21.tt/, stojí to 27 eur, a ten mi nasiel nosnú kostcku, nameral NT 6 a koncom 15.tt spravil amniocentezu, ktorej výsledok vylucil chrom.anomálie. V 16.tt mi brali krv /AFP testy/+ ultrazvuk- ten bol v norme u nás v nemocnici a vysledky krvi dopadli tiez dobre 🙂 vylucili razstepy a pod. Tak zacínam verit, ze by to mohlo dopadnut dobre a budeme mat zdravého chlapceka, na ktorého sa vsetcia tesíme aj malinká, z ktorej bude velká sestrička. Po ultrazvuku zacneme riešiť izby, detskú izbu pre 2 deti atd. 😉 😉 😉 Výbavicku musíme dokupit, ale uz budem mudrejsia , pre malú som toho mala strasne vela a v zime je dolezitý dobrý overal, fusak a potom na jar to uz bude iné. Vychádza nám to presne , ze 3 roky bude rozdiel, takze tie prvé vecicky mám aj dost biele, pyzamká som si nechala vsetky a dost vecí som predala cez mimibazar. a tam sa chystám aj nakupit. Cakám , ze sa malá zobudí a ideme na jazero a ihrisko kupat sa a vecer o 18h zacína zivá hudba, tak bude aj disko 😎 Tak sa majte a pekný vikend všetkým. 😉

moncicik
8. aug 2009

Začínám věřit že se NT hodnoty měří moc brzo a že akorát zbytečně stresují maminky.Ale MUDr. nejsem a ani jim to nezavidím z jejich pohledu radši vystrašená maminka než něco zanedbat.Ale je to případ od případu samozřejmě.Každopádně velké,,DÍKY,, za každý dobrý výsledek 🙂

baby7020
8. aug 2009

co to je nt?

baby7020
8. aug 2009

misicka-ako to ze uz vies co budes mat? 😒

elana
8. aug 2009

Nuchální translucence-šíjové projasnění.

Kontroluje se záhlaví plodu, jestli nemá jakoby "batoh", takový otok, norma je do 2.5mm. I u plodů, které ho mají měřitelný v tom 13.tt kdy je optimum to dělat, tak později se ztrácí, mizí.

Je to známka (nikoli nutná, ale hrozícího) poškození embrya-nejč. chromozomální vady (Down, Turnerka).

baby7020
8. aug 2009

elana-dakujem 😵

misicka455
8. aug 2009

Vím to z plodové vody 😉

jasovky
9. aug 2009

Ja si myslím tiez, ze to merali príliš skoro...

klara.t
9. aug 2009

Ahoj holky, já ted byla mimo PC, tak zprávy čtu až teď.

Jasovko gratuluju, hrozně moc moc moc. Moc mě to těší a dává naději. Stále doufám, že i my budeme OK. No uvidíme na konci srpna na velkém UTZ.
Já už začala cítit pohyby miminka. Teda myslím, že už jsem to cítila dřív, ale pořád jsem nevěděla, jestli je to ono , ale teď už o tom nepochybuju. Hlavně večer, když si jdu lehnout, tak to cítím.

Já nevím, co si o tom měření NT mám myslet. Už je spoustu studií, které prokázaly, že je dobré to měřit, protože se tím dá najít spoustu VVV. Že vysoká NT souvisí s poškozením miminka, ale i ty studije připouští, že se vysoká NT objeví i u zdravého miminka. To už potvrdilo i několik maminek tady na koníkovi.
Myslím, že je dobré to měřit. Alespoň má ta maminka více pozornosti a vyšetření doktorů. I kdyby se u devíti maminek z deseti zjistilo, že bylo zbytečné je takhle vystresovat, tak už alespon kvůli té jedné je důležité to měřit, aby měla šanci se rozhodnout co dál.

Na druhou stranu si říkám, že bůh ví, jak bych prožívala těhotenství, kdyby mě sestřička na kontorlu ve 12.týdnu neobjednala na dobu před doktorovou dovolenou, ale až po ní (ona se rozmýšlšla, když mě objednávala). Protože to už by mi třeba naměřili NT v normě. (už nám to zmizelo). Ale to je samé kdyby kdyby...

misicka455
9. aug 2009

Klarat tak gratuluji k pohybům já už taky něco začinám cítit, ale je to zatím slabé takové lechtaní či šimrání s bublinkama 🙂 🙂

jasovky
9. aug 2009

No ja som tehotná uz 3x, tak viem, co som mala ocákavat a pohyby cítim uz dlhšie 🙂 počkajte este pár mesiacov, to si este uzije, ked vam na bruchu bude vidiet chodidlo 🙂 🙂 🙂 Klárka: aj ja si myslím, ze je to fajn, ked sú takéto vymozenost, ako napr. amniocentéza a 3D ultrazvuky , testy...Verila som, ze ked sme zdraví /celá rodina/, tak to mohol byt planý poplach a potvrdilo sa to 🙂 Baby , musíme veriť, ze aj ultrazvuky dopadnú dobre a pekne zacneme po Vianociach rodit 😉

s.petulka
9. aug 2009

Ahojky baby taky jsem tu už jednou psala.Měla jsem zvýšené NT 3,5 a krev dopadla taky pozitivně,ve čtvrtek se dozvím výsledky tak vám dám vědět jak to dopadlo doufám že to dopadne dobře? ☹ A všem maminkám držím palečky a těm co to mají vše vpořádku tak moc gratuluji 🙂 Měj te se a držte se

jasovky
9. aug 2009

Petulka, drzim palceky, aby bol vysledok dobrý 😉

misicka455
9. aug 2009

Petulka tak držím palečky 😉

tereza.starobova
11. aug 2009

Ahoj holky.
Včerejší noc byla snad nejhorší v mém životě a donekonečna jsem si pročítala tyto diskuze. Musím říct, že mi dodávaly obrovskou naději a proto sem napíšu i svojí zkušenost. Snad pomůžu někomu dalšímu.
Je mi 27 let, mám 3,5 letou zdravou dceru a jsem 12+2....Moje první těhotenství bylo na jedničku, proto jsem neočekávala žádné komplikace ani tentokrát.
Minulou středu mi gynekolog při prvním (!!!) ultrazvuku naměřil NT 4,1. Dostala jsem k tomu takové poučení, že jsem z ordinace odcházela s tím, že miminko je určitě postižené. Hned na druhý den ráno jsem byla objednaná do gennetu na UTZ, kde mi naměřili NT 3,6...ale vzhledem k ranému těhotenství jsme se nedozvěděli nic bližšího, nabrali mi krev na PaPP a měla jsem přijít v pondělí. Přes víkend jsme se trošku uklidnili (NT se zmenšilo během noci o neskutečné hodnoty...) O to horší to bylo v pondělí ráno. Do gennetu jsme jeli s tím, že Nt bude v normě, krev Ok... jsme mladí, zdraví... co by se mohlo stát.... Na UTZ - Nt 2,6, nosní kůstka nepřítomna. Hned jsme šli na genetickou konzultaci - krev katastrofa - Papp-a jsem měla 0,09 (placenta prý neprodukuje bílkovinu - takové hodnoty mají netěhotné....) riziko na downa mi vyšlo 1/30... Manžel se bezradně ptal jaký by byl postup, kdyby to i tak vyšlo v pořádku. Paní doktorka nám řekla, že s touto možností bychom neměli počítat, že jistě něco zjistí. Odebrali mi chloriové klky. Naprosto jsem se zhroutila a počítala s nejhorším. Odpoledne jsem si volala o výsledky. Ta samá paní doktorka mi do telefonu řekla, cituji: "testy Vám dopadly dobře, na genetiku se už neobjednávejte, tripple testy už se vás taky netýkají když máme odběr klků, v 16 tt vás objednávám na UTZ, za 14 dní budete mít podrobnější genetiku, která už ale asi dopadne dobře. A je to chlapeček.
Nemusím vám popisovat jak neskutečně šťastná jsem, ale jak neskutečně nechápu tak moc věcí...Co to moje nulové PaPP-A... má to ještě teď význam, když odběry klků jsou negativní? Kdybych čirou náhodou šla na gyndu ne minulou středu, ale třeba o 3 dny později a NT už by bylo těch 2,6, tohle genetické martýrium bych zřejmě vůbec nepodstupovala... Za tento týden jsem prožila tolik stresu jako snad za celý život ne. Dost mě mrzel přístup lékařů v gennetu i když chápu, že tolik případů jako ten můj vidí každý den... ale rozhodili i manžela, který vydrží fakt velký nápor.... Rozhodovala jsem se mezi různými druhy kočárků... teď jsem tak vystresovaná, že si oddychnu až budu doma držet v náručí svého zdravého chlapečka.

Vím, že nemám vyhráno, chtěla jsem Vám jen dodat sílu. Jeden den se smiřujete s nejhorším na základě hrůzostrašných prognóz a druhý den vám jedna věta vrátí štěstí a naději. Je to hrozně těžké, ale dokud Vám neřeknou konec, věřte, že miminko je zdravé. Jak vidno i ty nejhorší hodnoty nemusí být všechno.

Přeju všem vašim dětem hodně zdraví 🙂

spagatice
11. aug 2009

Ahoj Terezo, tedy přečetla jsem si tvůj příspěvek a mám zase vztek 😠. Nejvíc mě dojala tato věta: "Paní doktorka nám řekla, že s touto možností bychom neměli počítat, že jistě něco zjistí." Jak to ta hvězda může říct. Vždyť těmi testy zjistí jenom pravděpodobnost, ne jistotu!!! Ti doktoři by taky občas potřebovali pár facek, aby se probrali. Ale jinak vám gratuluju, že máte zdravé miminko 😉

tereza.starobova
11. aug 2009

...ani nevíš jak na mě dneska koukali naši, když jsem si k nim jela vyzvednout Amálku (dcera) táta mi dokonce řekl, že to je jako by mi jeden den řekli, že mám rakovinu a určitě do dvou dnů umřu... a dnes je vše ok (trošku to nadsadil, ale ve finále má recht!) jenom se potvrzuje, co už tady tolik maminek napsalo... tyhle jejich pravděpodobnosti připravují lidem peklo na zemi, ta nejistota a připravování se na nejhorší je snad nejhorší... připadalo mi, že se nedokážou vcítit v to, že na tebe vychrlej tuhle hrůzu a řeknou, tak nashle zítra... jděte domů a nějak se s tím zžijte... na UTZ mi dokonce řekli, no vždyť už jedno zdravé dítě máte! Když jsem to vyprávěla doma, manžel vypadal, že by jim tam šel dodatečně říct svoje...

misicka455
11. aug 2009

Tery, no koukám že jsi si během jednoho týdne užila pěkné peklo buď ráda, že to takhle nakonec dopadlo. Já to co ty mám taky źa sebou a už druhý měsíc žiju v tom čemu se řiká nejistota nejprve Nt na utz 3,4 potom odebraná krev riziko dauna 1/20 potom odebrána plodová voda výsledky v pořádku. Týden jsme žily stím, že čekáme zdravou holčičku utz v 17tt vrozená vada na levé straně srdíčka plus nedomykavost chlopně. Nejhorší je , že musíme čekat měsíc na utz aby nám řekly ortel jelikož srdíčko v 17tt je ještě malé a normálně se toto vyšetření dělá až v 20tt. Nechápu proč jsme na něj musely tak brzo, měsíc bych žila v klidu místo toho stresu co mám teĎ.
Je to fakt dokuď se mimi nenarodí člověk by neměl dělat závěry jen podle nějakých testů 😉

tereza.starobova
11. aug 2009

každopádně je to hnus, že nejkrásnější životní období se ze dne na den změní v noční můru u který se zřejmě ještě za několik let orosim...
Mišičko četla jsem celý tvůj příběh a je to neskutečný čím procházíš. Strašná nespravedlnost. Máma říká, že všechno zlí je k něčemu dobrý... to by mě zajímalo k čemu je dobrý tohle!

klara.t
12. aug 2009

Ahoj holky, tak jsem to zase pročetla. Koukám, že je nás zase o jednu více. Také jsem už psala, že kdyby mě objednali třeba jen o týden nebo dva týdny déle, jak původně sestra chtěla, tak jsem vůbec nemusela být ve stresu, pže nám NT také nakonec zmizelo.
Já ode dneška za týden jdu do poradny, kde mi doktor udělá UTZ a 5 dnů na to do Prahy k doktoru Břeštákovi, na veliký podrobný UTZ ve 20.týdnu. pak ještě na kariologii. No už ted začínám být nervózní jak se to blíží.
Snad nám to všem holky dopadne dobře.

Holky, když to shrnu, tak nás to teď řeší 5 ne? Trochu to sesumíruju, napište, co je tam blbě. O nosních kůstkách moc nevím.

Klara.T (já): NT 4,6, nosní kůstka přítomna, odběr chor.klků, genetika v pořádku, krev v pořádku, UTZ v 16 týdnu v pořádku, čeká na velký UTZ - holčička
Misicka55: NT 3,5,nosní kůstka zatím nenalezena, odběr plodovky, genetika v pořádku, krev špatně, UTZ v 17.týdnu - asi vada srdíčka, čeká na další UTZ - holčička
Jasovky: NT 6,2, odběr plodovky, genetika v pořádku, krev v pořádku, čeká na velký UTZ - chlapeček
s.petulka: NT 3,5, odběr plodovky, čeká na výsledky
tereza.starobová: NT (nejvyšší 4,1, pak klesalo), nosní kůstka zatím nenalezena, krev špatně, odběr chor.klků, první polovina výsledků dobrá, na další čeká, chlapeček

klara.t
12. aug 2009

Tak to zatím máme dva kluky a dvě holčičky. Takže s.petulka to rosekne! 🙂

jasovky
12. aug 2009

Klarka super...NT6, ultrazvuk v 16.tt v poriadku...v najblizsích dnoch sa tiez chystám na Najdolezitejsí ultrazvuk a verím, ze po nom budem este kludnejšia...

jasovky
12. aug 2009

Asi na buduci tyzden sa objednám...doktor mi odporucil 21 - 22.tt 🙂

blumka
12. aug 2009

ahojte dievcata...prosim vas, mam otazku..su triple testy a Slovensku povinne? V utorok som bola na NT vysla mi hodnota 1,1, tak akosi nevidim dovod na triple...

klara.t
12. aug 2009

Blumka, já být tebou, tak bych na triple testy šla. Nic za to nedáš a pak budeš ještě klidnější. NT není všechno, i když je to moc důležité. NT máte velmi dobré.l

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre