NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

bambulka814
23. júl 2010

ja inak vobec nerozumiem, mne vysli hodnoty NT 0,55 cm, co je v prepocte 5,5 mm a to by mal byt riadny problem, som sa riadne stresovala, ale Dr tvrdi, ze je vsetko uplne OK. dokonca aj tripple mi vysiel negativne. proste nechapem ake tie hodnoty maju byt.

klara.t
24. júl 2010

@zuzik28 NT by se mělo postupně zmenšovat.

@bambulka814 v jakém týdnu ti to naměřil?

zuzik28
24. júl 2010

@klara.t díky moc, mimochodem moc gratuluji ke krásné holčičce, nedávno jsem přelouskala skoro celou diskuzi a sledovala Tvůj příběh se šťastným koncem.
Pořád doufám, že budeme taky patřit do této kategorie.

sukubka
24. júl 2010

klara a co když se NT nezmenšuje?já měla NT v tom 11-12týdnu jednou 3,1 pak 2,5 a v tom 16týdnu NT 2,9 takže se moc nezmenšuje 😒 10.8 mě čeká velký ultrazvuk tak snad bude vše ok,už cítím jak mimísek kope,je to krásný 😉

klara.t
25. júl 2010

@sukubka tak to já nevím. Nejsem lékař. Mě prostě řekli, že počkáme, jestli to zmizí a pak (někdy v 16tt) mi řeki, že už to tam nemá. A tady někde jsem taky vyčetla, že se to má zmenšovat (určitě ne zvyšovat).
Když se na to kouknu z logického pohledu, tak to třeba nemusí nijak výrazně klesat, ale tím, že miminko roste, tak se mění ten poměr.
Já měla v tom 12tt NT 4,6mm a mimi kolem 4,6cm (náhoda, že to bylo zhruba stejně, ale v té době má mimi kolem 5cm). Tzn. že poměrově to bylo tak, že metrové "miminko" by mělo za krkem 10cm bouli. No ale kdyby mi naměřili to samé ve chvíli, kdyby už mělo třeba 15cm, tak by už to NT nebylo tak výrazné. Nevím, jestli to píšu tak, abyste to pochopili. Prostě i když to NT neklesá tak výraně, tak ale miminko roste a ta boulička se jakoby vůči němu zmenšuje.

sukubka
25. júl 2010

klara.t napsala jsi to náhodou tak že i já jsem to pochopila 😉
tak hlavně že se to mimísovi nezvěčuje!

zuzaxa
25. júl 2010

Klara je to tak, aj mne v nemocnici pred zákrokom v 17tt to doktorka ukazovala, že už sa to zmenšilo, oproti tomu aké to bolo. Ale zase bábo bolo väčšie a bolo vidieť problémy s vyvíjajúcimi sa orgánmi, srdiečko, pľúca....
Však preto sa meria NT hodnota okolo 12tt, neskôr už nemá význam, lebo sa zmenšuje. Máš pravdu!
Fialinka to mi je ľúto, veľmi držím palčeky nech to dobre dopadne.

zuzik28
26. júl 2010

@klara.t napsala jsi to pěkně, srozumitelně, určitě jsme to pochopily....máš pravdu

@sukubka a tobě vyšel NT screening pozitivní? A co tripl testy? Omlouvám se, že tak vyzvídám...

sukubka
26. júl 2010

zuzi mě vyšel NT screning pozitivní,vyšla mi i pozitivní krev a NT 3,1 mm a tak mi udělali odběr choriový klků a triple mi nedělali!

Zuzaxa a tvé miminko mělo problémy s plícemi atd?

zuzik28
27. júl 2010

@sukubka super, že to dopadlo dobře 🙂 Člověk to věděl celkem brzy...mně vyšel screening negativni, ale NT vyšší a nosní kůstku neviděl zřetelně tak mě akorád vyhukal a teď musím čekat na tripl testy (který bývají často falešné) a pak zase čekat na odběr plodovky a potom zase na výsledky...je to na palici ☹ Takže konečné výsledky budu vědět někdy po 20. týdnu...a to se mi prostě zdá dost pozdě...

sukubka
27. júl 2010

zuzik mě ještě říkali že ikdyž downa a ty trizomie vyloučí tak mi ještě musí vyloučit v tom 22týdnu ty vývojové vady.
docela mě vyděsilo co psala zuzaxa že v tom 17týdnu ji přišli na ten vývoj s plícemi atd!Nevíte jak jí to nakonec dopadlo?mě v tom 16týdnu na ultrazvuku vypadalo vše ok,ale přece jen velký ultrazvuk je velký ultrazvuk!

zuzik28
27. júl 2010

@sukubka no jo, ono se může kdykoliv něco stát...dřív či později. Člověk se prostě musí bát až do konce těhu. Ale neboj, určitě to bude dobré.
Mně žádný ultrazvuk v 16. týdnu nedělali a pochybuji, že mi ho zítra udělají, to jdu jen na odběr na tripl test.
Příběh Zuzaxi neznám, takže vůbec nevím co a jak...třeba napíše

sukubka
27. júl 2010

zuzik a tobě zjistili jen vysoké NT?nebo i krev?

bambulka814
27. júl 2010

ospraveldnujem sa, bol to plany poplach, NT hodnotu som mala 0,55 mm, nie 5,5 mm, ako som si myslela.

drzte sa vsetky, ta prenatalna diagnostika fakt so sebou prinasa vela stresu a neg. prognozy casto koncia uplne inak-pozitivnjesie.

zuzik28
27. júl 2010

@sukubka zjistili NT 3,0 mm, nosní kost neviděl zřetelně...další hodnoty z krve jsou:
PAPP-A: 058 MoM
F hCG: 1,06 MoM
Takže to já nevím jestli je špatná krev...Tady z těch údajů to vypočítalo nějaké riziko (kombinované riziko T21: 1:1150) a napsáno je, že screening je negativní, a že se počká na tripl test.
Můj genekolog mi to pak potvrdil a říkal, že to vidí tak 70 : 30, že bude mímo zdravé...

sukubka
27. júl 2010

myslím že ta PAPPA je taky nižší,měla by být kolem 1MoM já měla taky nízkou O.303MoM NT jsem měla nějak stejně jako ty,ale kost byla vidět!Ted se jen bojím toho velkého ultrazvuku co mě čeká přesně za 14dní!
Takže tobě vůbec plodovku ani odběr klků nedělali?toho triplu bych se bála protože bývá falešně pozitivní a to pak člověka děsně rozhodí!!!!!Já mám s toho ultrazvuku opravdu strach!
ikdyž mi ty trizomie vyloučili tak přesto pořád doktoři hrozí s vadami srdce atd...

smejo251
27. júl 2010

NTD su rastepy ...inak ja mam vsetko v poriadku a mcakame dievcatko...zdravuckeee....

zuzik28
27. júl 2010

@sukubka no právě kvůli té kosti se dost bojím, aby to nebylo špatné. Sice mi mudr. řekl, že to není nejdůležitější faktor, ale i tak.
Nedělali mi ani odběr klků ani plodovky. Prý se počká na tripl test a pak se domluvíme na dalším postupu. Proto jsem tak nervozní, když tak dlouho jen čekám.
Myslím, že můžeš být úplně v klidu...ale ono se to lehce říká že?

@smejo251 Moc gratuluje ke zdravé holčičce

sukubka
27. júl 2010

zuzik28 myslím si že kdyby doktor myslel že je něco špatně na trile testy by nespoléhal a poslal by tě na odběr plodovky!neboj věřím že to bude dobré!Mě taky všichni píši že to bude ok,ale jak jsi už psala dokonce těhotenství se budeme pořád něčeho bát!Já mám třeba strach že mi v tom 22týdnu řekne doktor že mimi má menší plíce atd no hrůza pořád s něčeho!Kdy jdes šna trile?

smejo251 taky moc gratuluju

zuzik28
27. júl 2010

@sukubka to mi manžel taky říkal. Na tripl test jdu zítra a pak do týdne prý budou výsledky...uf uf, už aby to bylo za náma, ta nejistota.
Já vím, že strach je velkej, ale prý mám myslet pozitině...to mi všichni radí. Prý to funguje...tak to je tak jejiné co ti můžu poradit 😀 ale určo to bude ok.
Jo a ty jsi to kombinované riziko měla kolik?

sukubka
27. júl 2010

já měla NT 3,1 kůstka přítomna ale nižší PaPPA a vyšlo mi 1:16 ale myslím že i tak vysoké díky tomu že napsal do toho programu že je těhotenství po IVF (umělém oplodnění)

zuzik28
27. júl 2010

sákriš, že by tak ovlivnilo hodnotu, že je mimo po IVF? Člověk se v tom fakt nevyzná. Kdyby to tam nenapsal tak mohlo být všechno jinak a mohla jsi být ušetřena toho stresu kolem...No jo, kdyby kdyby...
Každopádně držím pěsti ať ten ultrazvuk dobře dopadne.

sukubka
27. júl 2010

zuzik28 moc děkuju,já ti taky držím pěstičky a každopádně si musíme dát vědět!

zuzma23
27. júl 2010

ahoj vsetci dnes som bola na amnio a som strasne vystrasena;koli vysledkom 1:120 na down syndrom strasne sa bojim ze mozem o drobca prist koli zakroku-zatial sa nic nedeje robili mi to rano a povedali ze sa moze stat ze mi bude vytekat plodova voda alebo krv z posvy a ak by sa tak stalo mam ich kontaktovat ma s tym niekto skusenosti?no a vysledky amnia mam mat do 2-3 dni teda do piatku neviem ako to prezijem.

madelen
27. júl 2010

Holky, já už tady taky dříve psala, vyšel mi pozitivní NT screening 1:240 díky hodně vysokému hCG. UZ byl v pořádku ale nervy jsem měla pořádně napnuté......Na amnio jsem měla strach jít kvůli možnému potratu. Objednala jsem se na podrobný UZ k odborníkovi s tím,že tam se rozhodne. UZ dopadl dobře ale stejně mi amnio doporučil, protože UZ není zaručený. Takže jsem to hned absolvovala, byla jsem vystrašená jako školačka ale nebylo to nic hrozného, spíše to nic nebylo. 2 dny jsem se snažila polehávat. Žádné krvácení ani výtoky nebyly, ani tvrdnutí břicha. Za ten klid na duši mi to stálo výsledky mi volali za dva dny, protože byl víkend a musela jsem čekat od pátku do pondělka . Vše dopadlo ok, amnio doporučuju a pokud bych se rozhodla pro třetí mimnko, rozhodně bych na to šla , protože žádné počítačové testy nejsou záruka. A pokud možno, běžte na kliniku, kde se těchto odběrů dělá hodně, tam mají minimální riziko potratů, např. v Prenatalu v Brně uvádějí 0,25-0,35% . Přeju pevné nervy , dobré výsledky a zdravá miminka 🙂 .

sukubka
28. júl 2010

zuzma23 neboj výsledky budou dobré,měla volali výsledek hnedka druhý den po odebrání choriových klků a to byli taky nervy pak ještě čekání na kompletní výsledky to bylo strašný!ale já měla riziko na downa 1:16 což bylo hrozný číslo!
holky myslíte že ty choriové klky jsou tak spoledhlivé jako amnio nebo z amnia se doví člověk víc?

beryk
28. júl 2010

Ahojda holky,
já jsem ted byla na tripl testech a zas mi vyšla jedna hodnota špatná, zas HCG, řekli mi že to je vysoká hodnota 70075iu/L 2,39 MoM(13tt jsem měla taky vysoký HCG 3,43 MoM) a že bych měla jít na plodovku. Já se plodovky bojím kvůli potratu,přece jenom se plno let snažíme o mimi, a až 5 umělko se zadařilo. Objednala jsem se na genetický UTZ a tam mi dr. řekla ,krásnou zprávu, že podle UTZ je vše v porádku, ale že jsem teprve v 16tt a že se ještě vady můžou objevit a že mi řekne svůj názor až poUTZ v 20tt.Tak čekám a modlím se ,aby bylo vše OK.

@sukubka mě říkali , že klky i amnio je spolehlivé, ale varovali mě z genetického UTZ, že tam vše nemusí být vidět

fiallinka
28. júl 2010

jenom dodávám, že po ivf nebo i menší hormonální stimulaci mohou být hodnoty hcg opravdu zvýšené celé těhotenství, teď mne na to upozornil i doktor (no, stejně to bylo prd platné), ale je to tak... (ale nemusí 🙂

sukubka
28. júl 2010

beryk já jsem taky po umělém oplodnění a zadařilo se nám až na 5pokus!
Třeba je to ale opravdu tím jak píše fialinka že ta stimulace atd dokáže ovlivnit výsledky a přesto je vše ok!Mě na UZ v 16týdnu taky řekli že je to vše ok a tak teda doufám že kdyby bylo něco vážného,že by snad na to už přišli,podle mě nějaká vážná vada jde vidět dřív,no teda snad!!!!!

beryk
28. júl 2010

@fiallinka díky za info, budu věřit, že mimi je v pohodě a že ta vysoká hodnota je IVF

@sukubka nám se zadařilo při 5IVF,takže u nás proběhli 4IUI, 5IVF ,1 KET

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre