NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

evapavla
12. aug 2010

@fiallinka , amc som mala v 16 týždni, v 17 som bola na kontrolnom ultrazvuku a ešte všetko bolo ok, potom som mala 2 týždne dovolenky, začiatkom 20 som bola u svojho lekára, ten na sone zistil, že nežije a je veľké na 17 týždňov ☹

evapavla
12. aug 2010

ja už inak neviem kde je sever, lebo zo správy o bábetku nie je nič jasné, len je tam napísané, že to bol chlapec, hoci z amc mám napísané dievča ☹

evapavla
12. aug 2010

furaha
12. aug 2010

evapavla - to je fakt šílený. a umí ti někdo odpovědět proč? můžeš si vyžádat dokumentaci??? máš na to právo - nahlídnout a žádat opis

zuzik28
12. aug 2010

ahoj holky,
tak dneska mi spadl obrovský balvan ze srdce...byli jsme na tom ultrazvuku a vše je v naprostém pořádku. NT je odpovídající týdnu těhu, nosní kůstku taky máme, srdíčko ok a všechny ostatní orgány taky....mám velikou radost, po tom stresu je to opravdu úleva.

@sukubka moc gratuluji, že u vás je to taky v pořádku. Taky jsem byla u Poláka, je to určitě velký odborník.

evapavla
12. aug 2010

@furaha určite ešte budem po tom pátrať, len sa musím dať trocha dokopy, momentálne som strašne emocionálne vybičovaná a nechcem ešte vidieť tú správu na vlastné oči, ja viem to chce čas a odstup !

furaha
12. aug 2010

jo jo, udělej pro sebe co potřebuješ. já si to jen představuju a asi bych tan na ně vlítla. nemohla bych spát a furt si to v hlavě omílala. stala se ti hrozná věc a ještě ten zmatek kolem toho...

kaktusik007
12. aug 2010

@evapavla drz sa.. zvladnes to

zuzik28
12. aug 2010

@evapavla hrozně mě mrzí co se ti stalo...ani nevím co na to napsat, je to fakt hrozné. Člověk si může těžko představit jak ti je, ale každopádně ti tady všechny držíme palce ať se s tím brzy vyrovnáš.

kveta
13. aug 2010

@evapavla Je mi ľúto, čo sa Ti stalo... Drž sa...

Technická poznámka k pohlaviu miminka: v raritných prípadoch sa stáva, že viditeľný genitál dieťaťa nezodpovedá jeho DNA, tak ako sa to stalo vo Vašom prípade.. Takéto deti sú v dospelosti neplodné.. Nie je úplne jasné, čím to je, ale jedna z teórií hovorí o hormonálnej nerovnováhe v tele matky počas tehotenstva, kedy nadbytok/nedostatok jedného hormónu ovplyvnil pohlavie iným smerom ako DNA dieťaťa..

sukubka
13. aug 2010

holky moc děkuju,dokor Polák je opravdu moc šikovný!
včera jsem byla u svého gynekologa a ten mi řekl že mám na další kontrolu dojít příští čtvrtek že u něj bude zrovna i ten Hyjánek s fakultní nemocnice a koukne ještě i ten na srdíčko,tak teda nemám s toho radost ten Hyjánek mě na prvním trimestru tak děsně vyděsil a vůbec nebyl optimistickej!!!!!můj gynekolog mi říkal jestli mi nedělal Polák jen ultrazvuk kontrolní po tom odběru choriových klků nebo že prý Hyjánek mim udělá tu genetiku já sice od Poláka v tom papíru co mi dal mám napsáno kontrolní ULZ po CVS ale byla jsem na tom kontrolním už v 16týdnu a tedka znovu a myslím že když v těch papírech mám napsáno srdce a echokardie v pořádku plíce atd v pořádku že mi dělal i tu genetiku nevím no ale nechce se mi k tomu Hyjánkovi ale gynekolog na tom trvá

paaj
17. aug 2010

Ahojte dievcata...My sme dnes absolovali sono v 20 tyzdni a vysla nam hranicna hodnota dlzky nosnej kosti - 4,5 mm....Hrozne sa bojim, neviem ci ist na amnio, alebo nie...Neviete niektora, ake ste mali hodnoty? Dakujem moc moc

hamika
17. aug 2010

@paaj hodnotu délky nosní kůstky mně neřekli, myslím, že se to běžně neříká, ale pokud to vychází nějak hraničně, k amniocentéze bych se přiklonila. Přece jen, pro klid a tu jistotu bych to podstoupila, nic to není 🙂 Přeji šťastné rozhodnutí.

furaha
17. aug 2010

paaj - já také nevím, ale DS má i jiné znaky, které jsou ve 20 týdnu vidět na UTZ. Pokud je hraniční jen nos a ostatní OK, tak je velká šance, že o nic nejde a dítko má jen malý nosík. přeji pevné nervy a hodně štěstí. blbé je, že když na amnio nepůjdeš, budeš ve stresu až do porodu. nevím, co ti poradit - asi bych se také řídila tím, kdo a kde ten UTZ dělal

kveta
17. aug 2010

@paaj Záleží na tom, aké by bolo Tvoje rozhodnutie po zlej amniocentéze. Ak by si si bábo aj tak nechala, tak je amnio zbytočné..

beryk
18. aug 2010

Ahojda holky 😎 u 😎 😎
já jsem včera byla u dr , dnes jsem 19tt+6 a řekla mi tu nejhezčí zprávičku, že miminko se jí líbí a nevidí tam žádnou vadu. Pak jsem mluvila s genetičkou,ta mi říkala, že na UTZ poznají vývojové vady, ale chromoz. vady jen z plodovky, já jsem jí vše vylíčila jak se bojím plodovky a kolik let jsme se snažili o mimi a že je to pro mě zázrak být konečně těhotná,pak se dívala na mé výsledky z krve a říkala, že zas tak hrozný to není,že měli i horší výsledky a nakonec to dopadlo dobře, že mě i chápe, ale ........., jenže co je dnes na 100%????? S Kokrdkou jsem se dohodla, že plodovku odpískávám a věříma modlím se za to, že budeme mít zdravé miminko.

Moc všem tady držím pěstičky,at vaše zlatíčka v bříšku jsou v pořádku

evapavla
18. aug 2010

@beryk , veľmi gratulujem 🙂

beryk
18. aug 2010

@evapavla děkuji

sukubka
18. aug 2010

paaj já měla délku nosní kůstky v 22týdnu 7,2mm ale kolik je norma nebo co mi doktor neřekl!Moc držím pěstičky aby vše bylo v pořádku!Já bych asi amnio podstoupila,jinak bych se asi až do porodu děsně bála,ale prodiskutuj to s doktorem on ti musí říct co a jak!

Holky zítra jdu ještě k tomu Hyjánkovi.Ikdyž genetiku v 2trimestru už mám od toho doktora Poláka můj gynekolog ještě trvá na tom Hyjánkovi,vůbec se mi k němu nechce ale půjdu tam!

Beryk moc gratuluju a konečně si můžeš začít užívat těhotenství!

beryk
19. aug 2010

Ahojda holky, všem krásný den
@sukubka myslím na tebe ,jak jsi dnes dopadla?

sukubka
19. aug 2010

beryk já jdu až na 18:50 ten doktor k nám do šumperka dojíždí s olomouce tak proto jdu až tak pozdě!
Snad to ale bude ok,když jsem minulý týden byla na genetikce u doktora Poláka a vše bylo v pořádku!Moc děkuju pak hnedka napíšu

beryk
19. aug 2010

😉 @sukubka týjo tak to je dobrej, že ordinuje i takhle navečer, držím pěstičky,at je vše OK

sukubka
19. aug 2010

ahoj holky,hlásím se že vše je úplně OK srdíčko mi kontroloval asi 30minut musela jsem se i procházet po chodbě,malej byl blbě natočenej,ale prý si můžeme oddychnout!
Přeji i všem takové krásné zprávy!

beryk
19. aug 2010

@sukubka velikánská gratulka k výsledkům 😉

fiallinka
19. aug 2010

@paaj a jaké jsi měla hodnoty z krve z předchozích testů?

pet.s
20. aug 2010

@sukubka - no tak gratulujeme..to jsou ty nejhezčí zprávy 😀

evapavla
20. aug 2010

@sukubka , nádhera 🙂 , držte sa 🙂 !

sukubka
20. aug 2010

holky moc vám děkuju a všem jen a jen dobré zprávyčky!

sukubka
20. aug 2010

Klara.T: NT 4,6, nosní kůstka přítomna, odběr chor.klků - genetika v pořádku, krev v pořádku, UTZ v 16. týdnu v pořádku, velký UTZ v 20.týdnu v pořádku - holčička , kardiologie-podezření na nedomykavost trojcípé chlopně, ale málo významné, na další kontole - srdíčko se umoudřilo, nedomykavost se sama spravila, UTZ v 31+1 v pořádku, 1.1. 2010 se narodila Adélka (3290g, 49cm) - zdravá a v pořádku, kontrola srdíčka - naprosto v pořádku

Misicka55: NT 3,5 , odběr plodovky, genetika v pořádku, krev špatná, UTZ v 17.týdnu - asi vada srdíčka - jedna polovina je menší, holčička, srdíčko má malou jednu polovinu, 4.1. Verunka 3780g, 48cm, několik operací srdíčka

Jasovky: NT 6 (jednou i 6,2), odběr plodovky, genetika v pořádku, krev v pořádku,UTZ v 16.týdnu v pořádku, velký UTZ v pořádku, chlapeček 31.1. Janko, 4280g, 50cm, zdravý

s.petulka: NT 3,5, krev pozitivní, odběr plodovky, potvrzen Downův syndrom, ukončení

tereza.starobová: NT (nejvyšší 4,1, pak klesalo), nosní kůstka zpočátku nenalezena, krev špatně, riziko Down 1:3, odběr chor.klků, chlapeček, 24.týden, genetika v pořádku, UTZ v 28.týdnu v pořádku UTZ v 30 tt špatné pupečníkové toky... UTZ v 32 tt ok, narodil se zdravý chalpeček

melonik: NT lítalo nahoru dolu, maximum 4mm, krev OK - nízká rizika, nešla na genetiku, 36.týden, UTZ v pořádku, chlapeček, UTZ v 30.týdnu OK, 11.1. zdravý Matuško 3850g, 50cm

evuna: NT přes 3, nosní kůstka skoro nalezena, krev vyšla špatně, chlapeček, amniocentéza, UTZ špatný (kratší nohy, špatná střeva, možná cystická fibroza), prý Down a CF, ukončení

aronek: NT 2,4 mm - hraniční hodnota, tripply OK, čeká zdravého chlapečka

Iwa1: v 11t NT 4mm, amniocentéza, výsledky OK, UTZ v 17tt a 22tt OK, 3D UTZ v 24tt OK, zdravá holčička, narozena zdravá Simonka - 3980g, 51cm

ellit: NT=3mm (ve 14+5), biochemie OK, NB+, nejde na genetiku,, UTZ v pořádku, chlapeček

jana3: NT=3 (v 13+1), krev OK, UTZ v pořádku, genetika v pořádku, holčička se narodila zdravá

Furaha: NT= 3,6mm, NB menší než 1,5mm, riziko 1:35 na DS, odběr klků - negativní, , UTZ v pořádku, chlapeček, 4D UTZ OK, narozen zdravý obřík Honzík 5,15kg, 54cm

Trolicek: NT= 4,2 (ve 12tt), krev OK, UTZ ok, genetiku nepodstoupila .....narodila se zdravá holčička

Ellyma: NT=6,21 (jednou až 6,75), nostní kůstka nejdřív nenalezena, později nalezena, riziko Down 1:2, krev špatná, odběr klků - potvrzen DS, přerušení

Moheda: NT= 2,6, krev pozitivní (PAPP-A 0,13; betaHCG 2,13), riziko Down 1:2, amniocentéza - potvrzen DS, přerušení

slovenka 262: NT=3mm, NB+, pozitivní tripply - riziko 1:100, pak přepočteno na 1:75, amnio OK, chlapeček

ploutvicka: NT=5,2 (ale v 10+5!!!), pak 3,3mm, nyní 1,8mm; NB+, UTZ - žádné VVV, amnio OK, čeká zdravou holčičku

moncicik: NT=3,4mm (v 13tt), krev špatně, riziko DS 1:7, na UTZ špatné srdíčko, odběr klků - negativní, tripply negativní, narodila se zdravá holčička

aidin: NT=3

delucia: NT=10, krev špatná, mimi se přestalo vyvýjet ve 13.tt, teď znovu těhotná, NT ok (pokud se teda nepletu)

justynas: NT=3,5, genetika OK

marketecka: NT=2,63 v 12+6, riziko 1:100, amnio OK, holčička

hedik: NT=2,7

claca: NT=2,5, kombin.test I.trimestr vyšel špatně, riziko DS 1:16, klky, genetika OK

klariks: NT= 2,5

andrea_b: dvojčátka, jedno NT= 3,3, amnio OK, UTZ OK,narozeni dva zdraví chlapečci

albyses: dvojčátka jedno 5,3mm, riziko 1:2, amnio OK, kardio OK, UTZ ve 20.tt OK

micinka 22: NT 4,0 zdravý karyotyp

zuzaxa: NT 13,9 potvrzen Turnerův syndrom, umělé přerušení

vivamp: NT v 10. týdnu 3,9...později 3mm, kluk, UTZ v 16tt OK

hakenka: NT 2,4. vyšší srdeční akce, UTZ ve 20. týdnu ok

lucida: NT 4,6 má zdravou holčičku

jarmilad: NT 5,7 patologický nález na hrudníčku, mimi se přestalo vyvíjet

figurka: NT 5,3 nosní kůstka přítomna, amnio - OK, tripple OK, kluk,

zabicka: NT 5,3, riziko DS 1:7, odběr chloriových klků - zdravý ženský karyotyp, UTZ v 17tt OK, echokardiografie OK, tripple OK, UTZ v 20tt OK, srdíčko tluče trochu rychleji

karijini: NT 2,5, pak 3,1, pak zpět 2,7 odběr chloriových klků - OK, UTZ OK, kluk

micinka22: NT 4mm, genetika OK, na srdíčku malá uzlinka, jinak OK, kluk

fubinka: NT 4mm, tripple OK, amnio OK, echokardiografie OK, holčička

zaneta8: NT 3mm, riziko DS 1:22, riziko trisomie18 1:7, amniocentéza

bardotka: 1.těhotenství NT 4,9mm - genetika OK, přesto se rozhodla pro přerušení
2.těhotenství NT 6mm - dobrovolné přerušení

mopom: NT 5,8, genetika OK, přesto se rozhodla pro přerušení (už je to dýl)

vltavka: NT 2,64, krev OK

janinaaaaa: NT 2,6 (ve 12+5),

limetka80: NT 2,62 (v 12+4), tripple OK, UTZ OK, NB (nosní kůstka) trochu menší

sukubka NT 3,1 pak 2,5. krev pozitivní,nosní kůstka přítomna,odběr choriových klků,DS vyloučen-kompletní výsledky OK.Ultrazvuk 16+22 týden OK echokardio 23týden OK

Tak to je nejnovější aktualizace. Tak se tam holky zkontrolujte, jestli jsem tam neudělala chybu nebo něco zapomněla. Vy co tam nejste jste buď měly NT pod 2,5, nebo jste měli špatně jen krev atd. Toto jsou jen holky s NT větší než 2,5, občas s NT 2,4.

Včera ve 13:52 • čeká miminko, termín má v prosinci 2010 (16. tt) •
2. črc v 06:12 • čeká miminko, termín má v prosinci 2010 (23. tt) • Odpověz

figurka.m
20. aug 2010

ahoj kocky, dlhsie som tu nebola, pozdravujem vsetky 😀

@sukubka gratulujem k dobrym vysledkom 🙂
tak ja mam za sebou UTZ, doki ma nepotesil, oblicka sa neupravila, naopak, uz su zvacsene obidve, takze hned po porode bude musiet byt sledovany nefrologom, zatial sa nevie nic blizsie, musime pockat, kym sa narodi, ja sa uz z tohto zblaznim, drzte palceky, prosim ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre