NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

klara.t
14. okt 2010

@figurka.m on má jen jednu ledvinu a na ní tu diletaci? Nebo má jednu zdravou a na té druhé tu diletaci? Když byl ještě v bříšku, tak jste to věděli, nebo na to přišli až po porodu?
Byl to ale pořádný macek co? Taky věřím, že se ta diletace spraví 😉

furaha
14. okt 2010

figurka gratuluju! dilatace 1 stupně - to bude dobré!!! můj bratr to měl také, od 4 let je OK. držím palečky!

batinka
15. okt 2010

@figurka.m jéj to je ale pekná váha, pekne sa mu darilo v brušku, je super, že je všetko v poriadku.
A tiež verím, že s tou obličkou to bude dobré.
Všetko dobré vám prajem

figurka.m
15. okt 2010

@klara.t ma len jednu a na nej dilataciu, uz ked bol v brusku zistili ,ze nieco nie je v poriadku, ale konkretne co zistili az po porode

dakujem dievcata za podporu, ja viem ,ze jedna oblicka staci, vsetko zvladneme, Tomasko je predsa chlap 😀

klara.t
15. okt 2010

@figurka.m zapomněla jsem ti k němu vlastně pogratulovat a popřát mu hodně štěstí a hlavně zdraví do života. Těším se na nějaké fotky.
Když byl v bříšku, tak zjistili, že bude něco s ledvinama nebo prostě jen podle NT tušili, že se něco děje?

dablikolik
17. okt 2010

Ahoj chci vám jenom říct, že jsem byla na prvním screeningu do 13tt ten byl v pořádku a v tripll testech nám vyšlo vyšší Hcg. Hnali mě na plodovku, ale já to odmítla. Byla jsem na velkém Uz ve 20tt a ten byl v pořádku. Měla jsem strach celé těhotenství, ale v pátek 15.10.2010 v 18.41h přišla císařským řezem na svět naše Klárka. Stůjte si za svým rozhodnutím. Přeji vám hodně stěstí 😉

sukubka
17. okt 2010

figurka.m gratuluji k chlapečkovi a věřím že to bude v pořádku!!!

svetlana1
19. okt 2010

Tak zase sa hlasim, mame vysledky z plodovej vody a dopadli dobre 🙂 este stale sa z toho neviem spametat, idem sa od radosti zblaznit!!!

sukubka
19. okt 2010

svetlana1 moc moc gratuluju takové zprávy by měli být časté!!!!!Vím jak ti je a jsem moc ráda že je vše v pořádku!!!!!

batinka
19. okt 2010

@svetlana1
Svetlanka teším sa s tebou !!! Bože, já budem informovaná za týždeň, idú zase na mna depresie ako pred tým odberom. Ešte raž je to super, už môžeš byť v klide a užívať si tehotenstvo.

@dablikolik gratulujem k malinkej a prajem vám hodne zdravíčka a šťastíčka, tiež bola pekná váha na dievčatko

svetlana1
20. okt 2010

No nie sme v klude, tesili sme sa z vysledkov 2 a pol hodiny, babetku potvrdili diafragmaticku herniu, co je velmi komlikovana vada. Babetko nema branicu ktora oddeluje brusnu dutinu od hrudnej, zaludocek sa mu tlaci tam kde sa maju vyvijat pluca a na tie teraz nie je miesto, nevieme ako to vsetko dopadne, mame sa rozhodnut ci chceme v tehotenstve pokracovat. ☹ Uz je toho naozaj vela...

klara.t
20. okt 2010

@svetlana1 tak to mě moc mrzí. to je fakt blbý. To myslím měi synové Veroniky Žilkové. Viz toto http://www.blesk.cz/clanek/celebrity/66737/nemo... Sice se tam píše o brániční kýle, ale tenkrát všude psali, že chybí bránice nebo její kus.
Co ti k tomu ještě doktoři řekli? Ví se, jestli je to jen lehký stupen té vady, nebo to je o dost horší? Těžké je se rozhodnout viď? Já taky nevěděla, jak se rozhodnout, nakonec rozhodli doktoři. Naštěstí pro nás dobře.

furaha
21. okt 2010

ach jo světlanko. to mě moc mrzí.

sukubka
21. okt 2010

svetlana1 moc mě to mrzí,jak to že ale plodovka dopadla ok a pak ste se dozvěděli takou zprávu?na tu přišli až s ultrazvuku?strašně mě to mrzí,vím co cítíš,ale jak píše klara.t žekli vám stupen vady???

zuzaxa
22. okt 2010

@svetlana1 To mi je ľúto!!! Veľmi sa držkaj a veľa síl Vám prajem celej rodinke!

svetlana1
22. okt 2010

@klara.t Je to ten horsi stupen, este ideme na echokardiologicke vysetrenie, tam sa uvidi ako je na tom srdiecko, bude to dost dolezite pri rozhodovani. A aj to aby som donosila babo do uplne konca aby sa tie plucka vyvinuli cim najviac. Ak povedia, ze aj srdiecko nie je v poriadku, tak asi toho maleho chlapceka nebudeme trapit, nebudem sebecka, ze chcem silou mocou babetko, ak by sa malo trapit chudiatko male, tak asi bude lepsie ak sa rozhodneme pre prerusenie. Ak by srdiecko bolo uplne ok, tak ja neviem, je to strasne tazke, moze to zvladnut a byt uplne v poriadku a nemusi. Su aj take pripady aj take. Tak ja naozaj neviem co je spravne... ☹

svetlana1
22. okt 2010

Ako by ste sa rozhodli vy? Nemate niekto s takym pripadom skusenosti?

sukubka
22. okt 2010

svetlana1 a na to ti přišli z ultrazvuku nebo s té plodovky?je to hrozný,já vživotě o takové diagnoze neslyšela takže nedokážu poradit,ale psala jsem ti do IP a můžu ti poslat kontakt na jednoho dobrého genetika kterému můžeš napsat email on ti odepíše co si o tom myslí atd!
kdy jdete na to echokardio?

klara.t
22. okt 2010

@svetlana1 tak to mě mrzí. Já když o tom přemýšlím, tak já bych do toho asi nešla, když už se na to ptáš. Na to nejsem dost silná. Však nebýt doktorů, kteří mě od přerušení odradili, tak tu s námi Adélka není. Je to hrozné takhle o tom přemýšlet zpětně, ale tenkrát to pro mě bylo hrozně těžký. O NT jsem toho moc nevěděla (tahle diskuze byla v plenkách), takže i když vyšla dobře plodovka, tak jsem měla strach právě z těhle vad, co se z plodovky nezjistí (viz tvůj prcek, srdíčko Verunky od misicky 455, atd.). Ale to bude záležet na tobě a tvém muži. Nikdo ti nemůže říct běž a udělej to, nebo pokračuj a nevzdávej to. Protože pak by sis vyčítala, že jsi nedala na sebe, ale na někoho jiného. Ta bránice je bohužel hodně špatná diagnoza.
V jakém jsi vlastně týdnu?
Už se tu dlouho chystám udělat souhrn, ale nějak není čas. Prosím holky, alespon mi pomožte najít poslední souhrn (stránku), to mi taky dost ušetří práci.

@sukubka svetlaně vyšla plodovka OK, to zjistili na UTZ.

sukubka
22. okt 2010

klara.t napsala jsi to úplně jak bych to napsala i já,opravdu.Je to prostě hrozně těžké rozhodování,pokud se člověk rozhodne pro si mimi nechat je to až do porodu samá nejistota,i já ikdyž nám na nic nepřišli se pořád jen bojím a bojím dalšího ultrazvuku a popravdě si oddychnu až se malej v pořádku narodí protože i ten ultrazvuk není 100%!

sukubka
22. okt 2010

TADY JE:
Klara.T NT 4,6, nosní kůstka přítomna, odběr chor.klků - genetika v pořádku, krev v pořádku, UTZ v 16. týdnu v pořádku, velký UTZ v 20.týdnu v pořádku - holčička , kardiologie-podezření na nedomykavost trojcípé chlopně, ale málo významné, na další kontole - srdíčko se umoudřilo, nedomykavost se sama spravila, UTZ v 31+1 v pořádku, 1.1. 2010 se narodila Adélka (3290g, 49cm) - zdravá a v pořádku, kontrola srdíčka - naprosto v pořádku

Misicka55: NT 3,5 , odběr plodovky, genetika v pořádku, krev špatná, UTZ v 17.týdnu - asi vada srdíčka - jedna polovina je menší, holčička, srdíčko má malou jednu polovinu, 4.1. Verunka 3780g, 48cm, několik operací srdíčka

Jasovky: NT 6 (jednou i 6,2), odběr plodovky, genetika v pořádku, krev v pořádku,UTZ v 16.týdnu v pořádku, velký UTZ v pořádku, chlapeček 31.1. Janko, 4280g, 50cm, zdravý

s.petulka: NT 3,5, krev pozitivní, odběr plodovky, potvrzen Downův syndrom, ukončení

tereza.starobová: NT (nejvyšší 4,1, pak klesalo), nosní kůstka zpočátku nenalezena, krev špatně, riziko Down 1:3, odběr chor.klků, chlapeček, 24.týden, genetika v pořádku, UTZ v 28.týdnu v pořádku UTZ v 30 tt špatné pupečníkové toky... UTZ v 32 tt ok, narodil se zdravý chalpeček

melonik: NT lítalo nahoru dolu, maximum 4mm, krev OK - nízká rizika, nešla na genetiku, 36.týden, UTZ v pořádku, chlapeček, UTZ v 30.týdnu OK, 11.1. zdravý Matuško 3850g, 50cm

evuna: NT přes 3, nosní kůstka skoro nalezena, krev vyšla špatně, chlapeček, amniocentéza, UTZ špatný (kratší nohy, špatná střeva, možná cystická fibroza), prý Down a CF, ukončení

aronek: NT 2,4 mm - hraniční hodnota, tripply OK, čeká zdravého chlapečka

Iwa1: v 11t NT 4mm, amniocentéza, výsledky OK, UTZ v 17tt a 22tt OK, 3D UTZ v 24tt OK, zdravá holčička, narozena zdravá Simonka - 3980g, 51cm

ellit: NT=3mm (ve 14+5), biochemie OK, NB+, nejde na genetiku,, UTZ v pořádku, chlapeček

jana3: NT=3 (v 13+1), krev OK, UTZ v pořádku, genetika v pořádku, holčička se narodila zdravá

Furaha: NT= 3,6mm, NB menší než 1,5mm, riziko 1:35 na DS, odběr klků - negativní, , UTZ v pořádku, chlapeček, 4D UTZ OK, narozen zdravý obřík Honzík 5,15kg, 54cm

Trolicek: NT= 4,2 (ve 12tt), krev OK, UTZ ok, genetiku nepodstoupila .....narodila se zdravá holčička

Ellyma: NT=6,21 (jednou až 6,75), nostní kůstka nejdřív nenalezena, později nalezena, riziko Down 1:2, krev špatná, odběr klků - potvrzen DS, přerušení

Moheda: NT= 2,6, krev pozitivní (PAPP-A 0,13; betaHCG 2,13), riziko Down 1:2, amniocentéza - potvrzen DS, přerušení

slovenka 262: NT=3mm, NB+, pozitivní tripply - riziko 1:100, pak přepočteno na 1:75, amnio OK, chlapeček

ploutvicka: NT=5,2 (ale v 10+5!!!), pak 3,3mm, nyní 1,8mm; NB+, UTZ - žádné VVV, amnio OK, čeká zdravou holčičku

moncicik: NT=3,4mm (v 13tt), krev špatně, riziko DS 1:7, na UTZ špatné srdíčko, odběr klků - negativní, tripply negativní, narodila se zdravá holčička

aidin: NT=3

delucia: NT=10, krev špatná, mimi se přestalo vyvýjet ve 13.tt, teď znovu těhotná, NT ok (pokud se teda nepletu)

justynas: NT=3,5, genetika OK

marketecka: NT=2,63 v 12+6, riziko 1:100, amnio OK, holčička

hedik: NT=2,7

claca: NT=2,5, kombin.test I.trimestr vyšel špatně, riziko DS 1:16, klky, genetika OK

klariks: NT= 2,5

andrea_b: dvojčátka, jedno NT= 3,3, amnio OK, UTZ OK,narozeni dva zdraví chlapečci

albyses: dvojčátka jedno 5,3mm, riziko 1:2, amnio OK, kardio OK, UTZ ve 20.tt OK

micinka 22: NT 4,0 zdravý karyotyp

zuzaxa: NT 13,9 potvrzen Turnerův syndrom, umělé přerušení

vivamp: NT v 10. týdnu 3,9...později 3mm, kluk, UTZ v 16tt OK

hakenka: NT 2,4. vyšší srdeční akce, UTZ ve 20. týdnu ok

lucida: NT 4,6 má zdravou holčičku

jarmilad: NT 5,7 patologický nález na hrudníčku, mimi se přestalo vyvíjet

figurka: NT 5,3 nosní kůstka přítomna, amnio - OK, tripple OK, kluk,

zabicka: NT 5,3, riziko DS 1:7, odběr chloriových klků - zdravý ženský karyotyp, UTZ v 17tt OK, echokardiografie OK, tripple OK, UTZ v 20tt OK, srdíčko tluče trochu rychleji

karijini: NT 2,5, pak 3,1, pak zpět 2,7 odběr chloriových klků - OK, UTZ OK, kluk

micinka22: NT 4mm, genetika OK, na srdíčku malá uzlinka, jinak OK, kluk

fubinka: NT 4mm, tripple OK, amnio OK, echokardiografie OK, holčička

zaneta8: NT 3mm, riziko DS 1:22, riziko trisomie18 1:7, amniocentéza

bardotka: 1.těhotenství NT 4,9mm - genetika OK, přesto se rozhodla pro přerušení
2.těhotenství NT 6mm - dobrovolné přerušení

mopom: NT 5,8, genetika OK, přesto se rozhodla pro přerušení (už je to dýl)

vltavka: NT 2,64, krev OK

janinaaaaa: NT 2,6 (ve 12+5),

limetka80: NT 2,62 (v 12+4), tripple OK, UTZ OK, NB (nosní kůstka) trochu menší

sukubka NT 3,1 pak 2,5. krev pozitivní,nosní kůstka přítomna,odběr choriových klků,DS vyloučen-kompletní výsledky OK.Ultrazvuk 16+22 týden OK echokardio 23týden OK

Tak to je nejnovější aktualizace. Tak se tam holky zkontrolujte, jestli jsem tam neudělala chybu nebo něco zapomněla. Vy co tam nejste jste buď měly NT pod 2,5, nebo jste měli špatně jen krev atd. Toto jsou jen holky s NT větší než 2,5, občas s NT 2,4.

klara.t
22. okt 2010

@sukubka kopírovat si to sem nemusela, já chtěla jen stránku, abych věděla, od kdy to číst a zapisovat si poznámky. 😉 Protože nedávno jsem to už dělala, strávila nad tím hodinu a pak došla k dalšímu souhrnu, kde už to bylo zanesený. No to mě tak naštvalo, že jsem se na to pak už vyprdla. Jenže já se pak v těch nových vlastně i starých holkách ztrácím, protože sem píšou i holky s dobrým NT, ale špatným HCG atd. takže nevím co má která za sebou. No snad najdu chvilku a sepíšu to.
Sukubko napiš mi číslo té stránky. Díky

sukubka
22. okt 2010

klara.t stránka číslo 103

klara.t
22. okt 2010

@sukubka to je ale myslím souhrn, co jsi tam dala ty ne? Tys to myslím nedoplnila celé, ale jen sebe, pokud dobře vzpomínám. No vrhnu se na to co nejdřív.

sukubka
22. okt 2010

klara.t já to nezvládnu já mám v holkách úplnej chaos,můžu se na to zpětně podívat a maximálně napsat co zjistím a ty bys doplnila zbytek ju

klara.t
22. okt 2010

Já na to juknu. Když budu potřebovat pomoc, tak napíšu. Já si vždy najdu poslední komletní souhrn (ode mě) a pak procházím příspěvky. V podstatě je jen přelítnu očima a kde je nějaký nový údaj, tak si ho zapíšu na papír. U holek, u kterých zjistím, že do souhrnu nepatří už pak příspěvky nečtu.

janysek70
22. okt 2010

@sukubka hoj Lucinko, jsem tě zahlídla a zajímalo kolikátý tt jedeš....., no máš to holčinko za pár, mám radost, že jsi to taky nakonec prolomila a za chvilenku máš broučka v náručí 😵

zabicka07
22. okt 2010

Ahoj holky, nesu dobre zpravy a oznamuji, ze se nam pred tydnem narodila dcera Laduska. Mela NT 5,3 a musim zatukat, je zdrava. Potykala se v prubehu tehotenstvi s branchiogennimi cystickami - zmizely. Pak se objevila mirna tachykardie srdicka - zmizela. Prenasena byla 8 dni, skore Apgar skvely, 10-10-10. Takze jsem moc stastni. 🙂 Holky, hlavu vzhuru. 😵

klara.t
22. okt 2010

@zabicka07 jéééé, to moc gratuluju. Konečně zase jedna dobrá zpráva. To je kráááása, že je zdravá. Přeju jí moc moc štěstí do života a hlavně to zdraví. 🙂 🙂 🙂

sukubka
22. okt 2010

zabijacka07 tak to je krásná zprávička 😵
holky co je to to skore Apgar jen vím že je to něco co se dělá po porodu nějaké vyšetření že?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre