NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

tea1909
20. máj 2010

Děkuju moc, holky, tak to snad bude v poho, tak tam asi volat ani nebudu. 😉 😉
pomfri: taky jsem si všimla, že to někteří doktoří berou takhle - ale když je to sestřička u mého doktora, který to počítá tak jak píšu, tak by měli počítat stejně snad. 🙂 . No každopádně jsem ráda, že je to ještě v normě 😉 .
Už se nemůžu dočkat... ve druhé polovině června jdeme na 3D ultrazvuk ve 20. týdnu. Strašně se těším a hlavně až nám řeknou, jestli to bude holčička nebo kluk 😉

tea1909
20. máj 2010

Ivet : NT se neboj, je opravdu malá pravděpodobnost nějaké poruchy, budu moc držet pěstičky. A nejdůležitější je to šíjové prosvícení. Uvidíš, vše bude OK 🙂 . A nezapomeň si říct o fotku... já zapomněla 😀

bardotka1
21. máj 2010

tea - aha 🙂 Tak jo logiku to má, co říkáš 🙂 Já to tak dřív - před 15 lety 😎 používala.....až teď jsem byla trochu překvapená, že furt se psalo, říkalo "něco+něco" 😀 , až po delší době mi došlo, vysvětlili mi, že se to tak drobí přesně na dny 😎 .. tak ok, díky

zuzaxa
21. máj 2010

Bardotka vidím, že si rozumieme! A veľmi Ti držím palčeky nech je všetko OK!!!!
Však to je to, že neskúsení, stresujú maminy dokonca už pri hodnote aj nižšej ako 2, a tiež je pravda , že nie je UTZ ako UTZ, môj doktor má dva, a ten novší má 4D, a na tom vyšetruje, a dokonca mi povedal, že v nemocnici taký nemajú, a niekedy ak má službu tam a vyšetruje maminy, čo nie sú jeho pacientky v nemocnici, tak mi hovoril, že koľkokrát by daný problém lepšie videl na tom svojom 4D, takže určite som aj za modernizáciu prístrojov v nemocniciach.

bardotka1
21. máj 2010

zuzaxa - díky moc, ale to víš, nervy mám pěkně natáhlé ☹ Já zas moc a moc držím pěsti Tobě !! Všechno chce čas a to zlé se v dobré obrátí...dříve nebo později 😉
A jsi Zuzka nebo mě mate nick 🙂 A odkud jsi? Já mám na Slovensko spadeno 😎 - mám tam vlastně půl rodiny - manžel je od vás totiž 🙂 irena

ivett
21. máj 2010

ahojky, tak mám po screeningu a dopadli jsme výborně, riziko Downa 1:50000, NT 1,2 mm a nosní kůstka byla krásně vidět...
Z utz jsem byla nadšená, malé tam sebou šilo, no paráda... 😵
Ufff, mi spadl kámen ze srdce...

figurka.m
21. máj 2010

ivett, no nadhera, mozes byt naozaj spokojna 😀

tea1909
21. máj 2010

ivett : no supeeer!! mně malé hodně spalo - to nevím po kom to dítě je 😀 😅 😅 . A hodnoty máš krásné 🙂

zuzaxa
22. máj 2010

Ivett gratulujem a teším sa s Tebou!!!
Bardotka áno som Zuzana, a som priamo z Nitry!!! Manžel odkiaľ pochádza? Ste vlastne zahraničný pár, hihi!!!
No a ten čas, to hej potrebujem ho aj ja, ešte nemyslím čo bude, a ani ešte nechcem. Ale objednala som nás ku genetičke na krvné testy, neviem či som to sem už písala, ideme 14.júna.Tak som aj zvedavá, čo nám zistia...

awalancha3
23. máj 2010

ahojte, vy sa vyznáte... mám 40 rokov a cakam babo, som teraz 14 tt...... a v 11+5 malo bábo 3,8 cm a NT vyslo- 0,10 cm, nosna kosticka vyrazne pritomna........ je to ok?

furaha
23. máj 2010

awa - jsou to perfektní výsledk

zuzu1111
23. máj 2010

ahojte baby - ja len tak narýchlo, idem zajtra na ten prvotrim.screening - meranie NT hodnoty. Podla PM by som mala byt 13tt+0, podľa posledného UTZ u mojej doktorky o dva dni menej. Aká by mala byť maximálna hodnota NT pre takéto obdobie? To mi Dr. aj niekde zapíše do knižky výsledky?

bardotka1
24. máj 2010

Ahoj holky,

awalanche - tak to Ti vyšlo úplně skvěle!!! To Ti mohu jen tiše závidět.... 😉

zuzaxa - jo jo jsme zahraniční pár 🙂 Manžel je od Piešťan 😎

zuzu1111
24. máj 2010

ahojte baby - tak mám výsledky - NT-1,32mm, bábo má 7,4cm a ešte tam mám že HR 156bpm - to čo znamená? Doki vravel, že je všetko v poriadku. Výsledky krvných testov budem mať o týždeň, ale keď je toto v poriadku, tak môže ešte niečo z krvi vyskočiť? Vy tu máte viac skúsenosti, prosím napíšte mi

furaha
24. máj 2010

zuzu bpm je beats per minute - čili tep - 130-180 je ok. vždycky může něco vyskočit 🙂 pravděpodobnost se ale výrazně snížila

mircalla
25. máj 2010

figurka, ty ako?edy mas vysledky?

mircalla
25. máj 2010

ale nasla som...v stredu budu 2 tyzdne...myslim na teba

bardotka1
25. máj 2010

Ahoj holky,

tak já nemůžu mít ani nyní trochu klid. Včera jsem začala špinit, ale tak trochu do tmavě hnědé...Už je sice klid, ale ve čt jsme měli jet na pohodový výletík do Čes.Krumlova, tak mi to nakonec nedalo a volala jsem do nemocnice, jedné paní doktorce co si mě pamatovala po lonějším zákroku bo můj dr. má dovču....A prý ať dorazím, že je to rozhodně na hospitalizaci a na výletík ať si nechám zajít chuť 😒 Tož tak.... já vím, hlavně ať je vše ok, no kéž by...
Tak jsem se přišla vlastně na chvilku rozloučit.... 😉

mircalla
25. máj 2010

bardotka dobre robis, do nemocky urcite ist treba

figurka.m
25. máj 2010

ahojte

bardotka, radsej klud v nemocke, nech ta maju pod kontrolou, drzim palceky 😉

mircalla, zajtra to uz budu 3 tyzdne, mne maju prist vysledky postou, tak som zvedava, ale boli sme v sobotu na morfologickom UTZ a doki bol spokojny, vraj je vsetko OK, len jednu oblicku ma trosku zvacsenu, ale to vraj mavaju chlapci casto, vraj sa to upravi, len to treba sledovat, pre istotu, tak som trosku spokojnejsia, no uvidime 🙂 dik, ze na mna myslis 😉

mircalla
25. máj 2010

figurka, tak to si myslim, ze by sa ozvali, keby to nebolo ok.....ved uz ich musia mat, aj posta trva tak 2 dni.....takze verim, ze to bude ok
ja som bola teraz na teste na protilatky (som rh negat) a vysledky uz mali byt 2-3 dni hotove, aj boli, len som im nechcela volat koncom minuleho tyzdna, lebo doky mal dofcu, aj tak by som nic neporiesila, keby to bolo pozit. tak som az vcera volala a bolo to negat. keby to bolo pozit, tak mi urcite volaju

figurka.m
25. máj 2010

mircalla, urcite by volali, keby to bolo zle, aj minule mi zavolali a isli sme si po papiere osobne, vtedy to bolo zle, takze teraz je urco vsetko v poriadku 😀

tak aj ty mas dobre vysledky, to je super 😀

ygreen
25. máj 2010

figurka: co je oblicka 😅

mircalla
25. máj 2010

ledvina🙂

tea1909
25. máj 2010

ty jo, to já měla všechny ty hodnoty o hodně vyšší nez Awalancha . Byla jsem v 11+5 a NT jsem měla asi 1,5 mm a velikost 5 cm . Jen tepova frekvence mi prisla vyšší - 159/min. Ale doktor říkal, že je vše v pořádku

tara
26. máj 2010

Pripajam sa do Vasej dikusie. Citala som asi dva dni celu temu, tak som o cosi tiez mudrejsia. Ja som bola na merani NT v 12tt+2, babo malo 5,4cm a vysla mi hodnota NT=2mm. Citam ake su rozmedzia a vidim, ze to vychadza rozne. Mne sa zda tiez moja hodnota trocha vyssia, kedze vsetky moje zname mi povedali, ze mali 1,1-1,7mm. no a volala som lekarovi, ze preco nemam zaznacenu pritomnost NB, tak mi povedal, ze on to samozrejme sleduje, ale neznaci!!!? to sa mi zda zvlastne. Preto som sa uz poucila a vzdy pred poradnou si poriadne nastudujem, co sa ma v danom tyzdni robit a na co sa zamerat. Keby som to vedela dopredu, ze sa hodnoti pritomnost NB, tak by som mu to pripomenula. ale na druhej strane, hadam by si nedovolil tvrdit, ze to pozeral, ak by na to zabudol. no a napr. tie testy Papp-a, ktore su spominate, mi nikto neponukol, ani nerobil 😠 Robia sa od 35rokov, ci ako? ja mam 30.

kijonkova.k
26. máj 2010

tara,krevní testy jsou součástí kombinovaného screeningu ve 12 tt.Nejdříve se bere krev,pak ultrazvuk na šíjové projasnění a nosní kůstku.Patří to k sobě,takhle je to celkem o ničem.Navíc.když si to platí,třeba 😠

tara
26. máj 2010

aha, takze to nie je kompletne. no vacsinou co citam, tak u Vas v CR to robia takto komplet. u nas v SR kazda baba vacsinou povie, ze to len premerali. tak to su pekne rozdiely. naco sa mozem teraz spolahnut? 😠 😠 😠

ygreen
26. máj 2010

tara - já byla 12+3 a malá měla taky 2mm a byla jsem asi u nejlepšího mudra v ČR na tohle měření a taky nikam nezapisoval nosní kůstku, oni kouknou a vidí, tak neřeší - řešil by pokud by nebyla 😉 ve 20tt potvrdil, že je vše ok na velkém utz;o) akorát je divné, že ti nebrali krev - v tomto týdnu 12+2 to měli udělat najednou v jeden den a bylo by 😉

ygreen
26. máj 2010

tara - tak zavolej lékaři, proč ti nedělali spolu s měřením NT a NB i krevní test?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre