NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

furaha
12. nov 2010

batinka - přeju hodně sil a ať se rána časem zocelí. je to moc těžké, ale ta diagnóza byla opravdu hrozná. je mi to líto

fiallinka
12. nov 2010

@batinka bati, nikdy na to nezapomeneš, ale snad ti to všechno brzo nahradí radost ze zdravého dítka... držím pěsti...

@kosmonaut já chodím do Zlína do Predika a taky to na MoM převedli, MoM prostě vyjadřuje jen to, jak časté je to číslo v měřeném vzorku, takže se na to asi dá převést všechno...

ale u hodnoty NT to nemá pro nás laiky význam, tam je celkem jasné pochopit, jaké rozmezí je ok a jaké rizikové... (což mi ostatně taky bylo naprd, když to v normě u nás bylo ☹

lomarinka
16. nov 2010

@sukubka jop, já vím, nebo v to aspoň doufám..prostě chtěl být mudr důležitej asi nebo co...mohl si to FAKt nechat od cesty..no ale já sem ten graf dala hlavně proto, abyste viděly o čem jsem mluvila...

@kosmonaut ty jsi z Olomouce?

@batinka to mě mrzí...drž se....... někdy prostě není na vybranou...........ten tlak znám.... máme 1:116 pravděpodobnost na právě Patauův syndrom.............. je mi z toho celkově na nic..... Pokud bys chtěla, napiš mi soukromou zprávu..... Vlastně jsi první na koho jsem narazila s takovou diagnozou! jinak jsem nikde na osobní setkání s Patauem nenarazila.... takže bych i já byla ráda, pokud by ses ozvala.... jdu na amnio za 26.11. ...Už jsem měla odběr klků - dva pokusy ale ani jeden se nepodařil...teď je to čekání kruté... a ještě pak 3 týdny do výsledků... a teď čtu, e u tebe screening nic pořádně neodhalil..... to mě děsí....věřím že amnio bude mít 100%výsledek...... nebo to tak není?

kosmonaut
16. nov 2010

@lomarinka Ahoj, jsem z Uničova.

kosmonaut
16. nov 2010

ahoj holky ,tak jsem dlouho klidná nezůstala.Včera jsem byla u svého gynekologa a ten mi řekl ,že ten rychlej test z té plodové vody není stoprocentní, prý s tím nemám moc počítat.Už se asi zblázním.Na genetiku jedu až 1.12.Pa

pampeliska1
16. nov 2010

@kosmonaut já si myslím, že je to TÉMĚŘ 100%...Hledala jsem si pravděpodobnost omylu (doufala jsem, že se třeba u nás spletli 😔 ) a pokud si to dobře pamatuju, tak je to myslím 99,5%. Takže si myslím, že to dopadne dobře 😉

pampeliska1
16. nov 2010

@lomarinka ano, amnio je 100%...Jedině by museli poplést vzorky, nic jiného nejde 😅 To čekání je strašné, držím palce!

furaha
16. nov 2010

rychlý test testuje jen několik vývojových vad - trisomie 13, 18, 21 - to je možná vše. byloučí downův sydrom, edwardsům, pattův - kompletní test zkoumá celou DNA a tudíž se vyjadřuje i k méně častým vadám. čili - v kompletním testu se může ještě něco objevit. ale není to moc pravděpodobné.

pampeliska1
16. nov 2010

@furaha jj, to je pravda, ale myslím, že @kosmonaut se ptala na spolehlivost toho "rychlého" testu.

sukubka
16. nov 2010

já si také myslím že je to jak píše pampeliska 99,5% takže téměř 100%!!!!!!

kosmonaut
17. nov 2010

Holky díky ,moc mi pomáháte , ale asi to bude tak jak píše furaha ,že se tam může ještě něco objevit.

sukubka
17. nov 2010

@kosmonaut myslím si že je to ale pravděpodobnost opravdu děsně ale děsně malilinká!

holky když se dělá CVS (odběr klků) a nebo amnio kamarádka se mě ptala že ji vyšla špatně genetika a že si zaplatila rychlé výsledky těch klků a neví jestli ji budou dělat automaticky i ty prodloužené testy nebo ne,byla chudák tak zděšená že se nezeptala ale já myslím že u nác v ČR je to všude automatické že se budou dělat i ty dlouhé testy že?

jonas17
17. nov 2010

Ahojte,
vidím, že ste rozoberali nízke hodnoty NT.Ja som svojho času tiež toto riešila na tejto stránke, mala som NT 0,8mm.Dosť som sa bála, lebo normy mali vyššiu spodnú hranicu.No a narodilo sa nám zdravé bábätko.Miery mala 49cm a 3230g.A ja som mala pomer na downa 1:250.Ale ja mám už viac rokov, tak aj toto sa bralo do úvahy.a na amnio som nešla.To len na povzbudenie pre tie, ktoré majú obavy, že to NT nemusí nič znamenať.Držím všetkým palce, nech sa rodia len zdravé bábätká. 🙂

pampeliska1
17. nov 2010

@kosmonaut myslím, že těch 0,5 % si lékaři nechávaji jako zadní vrátka, kdyby se přece jenom "spletli", tak aby z toho pak neměli nějaké problémy..chápeš. Takže věř tomu, že to bude dobré 😉

@sukubka myslím si, že určo se dělá celý karyotyp, protože ten má tu pravou vypovídací hodnotu..

sukubka
17. nov 2010

@pampeliska1 děkuji za odpověd 😉

zuzaxa
20. nov 2010

No dievčatá ak myslíte pod tým rýchlym testom spočítanie chromozómov do 24 hod od odberu plodovky alebo choriových klkov, tak si myslím, že je to 100%, nakoľko oni porovnajú DNA matky, či ide o DNA toho bábätka, a spočítajú chromozómy. A buď tam ten chromozóm navyše/menej je alebo nie je.
A tie ochorenia, čo nie sú viazané na chromozómy so sady 22 párov chromozómov (autozómov) plus 1 pár pohlavných chromozómov (gonozómov), tak tie sa samozrejme potvrdia až po tomto spočítaní, ďalšími testami na DNA toho bábätka.

nakoľko som učila 3 roky genetiku na vysokej škole troška pre zaujímavosť:
* Downov syndróm - trizómia chromozómu 21 (1 chromozóm navyše)
* Patauov syndróm - trizómia chromozómu 13 (1 chromozóm navyše)
* Edwardsov syndróm - trizómia chromozómu 18 (1 chromozóm navyše)
* Turnerov syndróm - monozómia chromozómu X ( chýba 1 chromozóm z pohlavného páru) nazýva sa aj X0 ch.
* "superžena" - trizómia, tetrazómia alebo pentazómia chromozómu X (XXX, XXXX, XXXXX)
* "supermuž" - karyotyp XYY (normálny je XY, takže jeden pohlavný mužský chromozóm navyše)
* Klinefelterov syndróm - karyotypy XXY, XXYY, XXXY

a preto ma to aj viac zabolí, že sa mi potvrdil vtedy v marci práve Turnerov syndróm, si pamätám tie cviká so študentami ako som prehadzovala tie fólie na cviku Mutácie všetky tieto syndrómy aj s obrázkami, by mi vtedy ani nenapadlo, že raz sa to bude týkať aj mňa....

lili_k
25. nov 2010

Ahoj 🙂 dnes jsme byli na screeningu a mame NT 2,1, srdecni akce 164 uderu/minutu , doktor rikal, ze vse ok, krev ok. Neni ale ta hodnota NT vyssi nez by mela byt?
Pokusim se tady ted neco precist a treba mi to bude hned jasny 🙂 U syna jsem mela NT 1,3. Diky moc 🙂

ygreen
25. nov 2010

@lili_k jám ěla to samé - u syna 1,3 a u dcery o 2 roky později NT 2 a je to krásná, zdravá holčička, takže NT 2,1 je určitě v pořádku

lili_k
25. nov 2010

@ygreen dekuju 🙂 to jsem potrebovala slyset 🙂 a rikal na tu hodnotu neco doktor? Vim, ze kdyz je treba 2,4 tak uz se to resi....coz neni zas az tak velky rozdil... 🙂

hamika
25. nov 2010

@lili_k já měla 2,3, nakonec jsem sice šla na plodovku (i kvůli horším triple testům), ale ta potvrdila, že je vše OK, takže 2,1 je určitě OK.

mircalla
26. nov 2010

@lili_k maly mal 2,3 a kuk album

iwa1
26. nov 2010

Ahojte dievcata,

takto pred rokom a pol som tu prispievala, lebo sme mali NT=4 a dnes Vam chcem napisat, ze hlavu hore a pochvlait sa, ze mame za sebou uspesny rocik: po vcerajsej poradni ma Simca 11,6 kg a je uplne krasne zdrave dievcatko 😉 ..tiez som si odplakala svoje, kym som cakala na vysledky z amnio a aj ked sa narodila, stale som sa pytala ci je naozaj zdrava 😉 ...a teraz sme statsní, ze ju mame 😀 babulku...

takze drzim palceky, aby nas bolo co najviac statsných 😉 a zelam prijemny dnik...

tenty
26. nov 2010

@lili_k ahoj, my sme mali 2,2 a maly je uplne v poriadku, hlavu hore, aj ked viem, co prezivas, tiez som si svoje odrevala 😉

klara.t
26. nov 2010

Ahoj @iwa1 krásně se to čte. Tak maličké popřej všechno nejlepší k narozeninám. Naší malé bude za měsíc už taky rok, hrozně to letí. Už raději nemyslím na tu dobu, co jsem sem psala a měla strach. Stále ho sice mám, ale malá je zdravá holčička (ťuk ťuk ťuk), tak snad je to za námi. Doufám, že i ostatní maminky, co sem teď píšou, to za rok budou moci říct taky.

kosmonaut
26. nov 2010

Ahoj Klaro,Iwa1 a holky ,díky za to , že ješte po roku dokážete povzbudit nás, co to tet též prožíváme.

sukubka
26. nov 2010

holky,krásně se to čte a jsem moc ráda že i přes vysoké NT se rodí zdravé dětičky!
Doufám že i mi budeme mít štěstí a narodí se nám zdravé miminko 😉

klara.t
27. nov 2010

Tady je pár fotek holčičky s NT 4,6mm.

klara.t
27. nov 2010

teda tady

kosmonaut
27. nov 2010

@klara.t Je úžasná.

furaha
27. nov 2010

Ahoj Klárko - Adélka je fakt nádherná. Iwa - díky za zprávy - hlavně ať se dál daří! Já též přidávám fotky - NT bylo 3,6 a několik dnů lékaři mluvili jen o "ukončení." Říjen 2009 byl snad nejhorší měsíc mého života. Ďržím všem tady palce a přeju síly jít dál a neztrácet naději. Může to dobře dopadnout!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre