NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

fiallinka
28. júl 2010

@beryk věř, ale na ten ultrazvuk běž... u nás se bohužel ukázalo na tom ultrazvuku, že to není ok, ale ty už jeden z ysebou máš, tak snad to bude dobré.

klara.t
28. júl 2010

@sukubka z amnia není víc informací než z klků. PRovádí se stejné analýzy, jen z jiného vzorku - bud klků nebo plodové vody. v tom je v podstatě jediný rozdíl

sukubka
28. júl 2010

beryk já jsem se odběru klků taky bála ale je pravda že s ulůtazvuku nejde poznat vše a klky a plodovka je věčí jistota!

beryk
29. júl 2010

Ahojda holky, všem přeji pohodový den 😎 😎 😎

ygreen
29. júl 2010

beryk - jedna holčina od nás z témy měla také vyské hcg u obou těhotenství a to proto, že měla velikouuuu placentu. A má dvě zdravé holčičky 😉

sukubka
29. júl 2010

pěkné ráno holky!To je šílené jak ten čas letí a děcka mají půlku prázdnin za sebou!

lucy_lu
29. júl 2010

Ahojte dievčatá. My sme boli na NT dnes a vsledok máme NT-1,4 a v kolkonke nosová kostička je napísané že v norme. Tak dúfam že je to dobrý výsledok, keďže tomu moc nerozumiem, aké by tie hodnoty mali byť..

sukubka
29. júl 2010

holky co to znamená slovo nerestriktivní? jak jsme byla na UZ v tom¨16týdnu tak mám napsáno u echokardia toto:zajímá mě to slovo tomu nerozumím!
Srdce-echokardio:
sinistrokardie srd.osa správná norm.4dutinová projekce,vel.poměr a kontralitaa komor fysiol.
odstupy velkých cév a jejich vzájemné křížení fysiol.nerestriktiktivní foramen ovale,komorová přepážka bez patrného defektu,nejsou známky arytmie aorální oblouk normální

zuzik28
29. júl 2010

@sukubka dle mého "nelékařského" názoru to vypadá všechno v pořádku...moc gratuluji
mrkni se na tento odkaz.... http://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web.php/hleda... myslím, že by to mohlo být "neomezující"...doufám, že se nepletu.

slavkav
29. júl 2010

ahojte, chcem sa opytat - dnes som bola na uzv - nt je 1,4. ale nikde nevidim udaj o nosovej kosticke. je mozne ze by to nezmeral? dr povedal, ze je vsetko ok - tak snad ano.

sukubka
29. júl 2010

zuzik já taky doufám že je vše ok,jen se mi víc uleví za těch 14dní po tom velkém UZ!aloe moc děkuji!

slavkav NT máš hezké a pokud doktor řekl že je vše ok tak je vše ok to by tě na něco upozornil neboj,ale NT máš pěkné!

slavkav
30. júl 2010

@sukubka - dakujem

beryk
30. júl 2010

Ahojda holky,krásný den přeji .
U nás teda prší, dnes jsme měli s kámoškou vyrazit na chajdu , ale kvůli počasku to kámoška přesunula odjezd na zítřek.

@ygreendíky díky za krásnnou zprávu ,moc hezky se to čte, věřím, že u mě to bude taky tak

sukubka
30. júl 2010

ahoj holky i já přeji krásný den a stejně jako u beryk u nás prší!Je to takové ospalé počasí!Ale zase třeba konečně porostou houby a já vyšlu manžu.Mám je děsně ráda🙂

zabicka07
30. júl 2010

Ahoj holky, podávám zprávu. Měli jsme vysokou hodnotu NT - 5,3, karyotyp vyšel dobře, další ultrazvuky taky. Poslední dobou nás trápil mírně zýýšený tep srdíčka mimča, tak nás poslali pro jistotu do Motola do kardiocentra na vyšetření. A výsledek - srdíčko v pořádku, doktor říkal, že nic špatného nevidí, vše je, jak má být. Srdíčko tlouklo v době vyšetření v tempu, které je v normě, takže ani ten zrychlený tep se neprokázal..Momentální stav je tedy - žádný nález, malá je dle dostupných vyšetření v pořádku. Nicméně genetička pořád zkoumá, proč bylo to NT tak vysoké. Dokonce zvažuje, že by znovu vyšetřila karyotyp miminka na větší rozlišovací úrovni, než byla zřejmá z odběru klků. Což tedy zatím nezkoumám, jak by se udělalo. Uvidím, co navrhne, jdeme za ní zase za 14 dní.

sukubka
30. júl 2010

zabicka07 tak moc grauluju k dobrým zprávám,kéž by byli jen a jen takové!!!!!Myslím si že v kardiocentru by na 100% na něco přišli kdyby bylo něco v nepořádku!

klara.t
30. júl 2010

@zabicka07 proč tě chce genetička zase zkoumat? Nás už nikdo nezkoumal. a to jsme měli jen o malinko mín - 4,6mm. Prostě se všude uvádí, že pokud se z klků nebo amnia nic nezjistí a na UTZ ve 20tt taky ne, tak to byl planý ioplavh, protože i některé naprosto zdravé dětičky to zvýšené záhlaví postě mají.

furaha
30. júl 2010

zabicka - jsi ve 31 týdnu, nikdo nevidí vadu, ani na UTZ a to na vás koukali fakt odborníci. užívej konečně těhotenství a pošli je do háje. úplně mě to rozčiluje

zabicka07
30. júl 2010

No genetička prostě pořád přemýšlí, co mohlo to vysoké NT způsobit. Je velmi pečlivá, ale díky ní jsme se do toho Motola dostali, žádanku vypsala ona. Poté, jak vyšlo z jednoho ultrazvuku najevo, že malá má trošičku kratší stehenní kosti (ale v normě),(při dalším již naprosto odpovídaly středu normy, u Apolináře zobrazují měření různých délek miminka na takové přímce, ne dle počtu týdnů) ještě poslala mé vzorky, co si nechali z odběru klků na test, zda nejsem přenašečkou nějaké nemoci s dost ošklivým názvem - způsobující poruchu růstu kostí. Výsledek, negativní, toto bylo též vyloučeno. Takže ťuk ťuk, zatím vše dobré (kromě toho prvotrimestrálního screeningu). Jsem ráda, že nás tak sledují, na druhou stranu je to už trošku únavné. Ultrazvuk v Motole byl mým 11. ultrazvukem a za těch 14 dní jdeme zase. A je předpoklad, že nám budou kvůli té počáteční tachykardii dělat ultrazvuk každých 14 dní, aby se to údajně sledovalo, že se stav nehorší. Je ale fakt, že péče v Praze u Apolináře (konkrétně spolupráce ultrazvuk - genetička- jiná pracoviště) je opravdu na špičkové úrovni a jsme za ni rádi. Ale klid budu mít až tehdy, až bude malá na světě. Zkrátka ten prvotrimestrální screening nás úplně dostal a strašně celé těhotenství ovlivinil. Napřed čekání na rychlé výsledky karyotypu, pak na ty celkové. Pak na ultrazvuk v 16. týdnu zaměřený na srdce, ve 20. týdnu to stejné, pak na 24. týden, kdy už bylo jasné, že si malou necháme. Člověk se pořád posouval po těch jednotlivých týdnech dopředu. Těď už mě zajímá jen jediný týden (plus mínus 14 dní) - ten 40. týden. 🙂 😵

sukubka
31. júl 2010

klara.t máš pravdu,myslím si že když odběr klků a ultrazvuk nic nezjistí je to planý poplach!Taky bych si začala užívat těhu!
Já už chci mít ten velký ultrazvuk zasebou čeká nás 10.8 tak se bojím ale zároven těším že to snad ze mě trochu spadne.Malej mě už kope a nedokážu si představit že by mi oznámili že se našla nějaká vážná vada!!!!snad když to bylo v 16týdnu ok bude to i ted!!!!

evapavla
31. júl 2010

ahojte, mam za sebou asi najhoršiu vec čo sa mi doteraz stala. Čítavala som si tu na koníku hlavne toto fórum. Hodnoty NT sme síce mali dobré, ale biochémiu zlú a pozitívny skríning na DS. Mala som strašný strach a prežívala som hrozné desy, potom prišla amniocentéza a výsledok, že nášmu bábetku nič nie je. Bohužiaľ minulý týždeň bábetko od nás odišlo, zatiaľ nikto nevieme prečo. Prijímajúca lekárka mi povedala, že je to pravdepodobne pre amniocentézu, teraz by som prijala aj postihnuté bábo. Najhoršie je , že som to rozhodnutie spravila sama a pri mojom veku neviem, či sa mi podarí ešte mať dalšie bábo. Držím vám strašne palce a veĺa krásnych bábätiek .

furaha
31. júl 2010

evapavla - to je hrůza, to mě moc mrzí! ani mě nenapadá, co k tomu říct, je to prostě strašný. v kolikátém týdnu jsi byla? jak dlouho po amnio? bylo to první dítko? moc bych ti přála, aby se vám rychle zadařilo a nějakého drobečka jste se dočkali.

romana29
31. júl 2010

evapavla to mě opravdu mrzí a nechápu, proč teda nemají nějaký jiný způsob, proč krev vychází tak a tak, když je pak miminko zdravé :(. Věřím, že jak se z toho vzpamatujete, pokusíte se o další a bude to v pořádku. Vím, že známé taky vyšla krev špatně, ale na amnio nešla, měla právě taky obavu, že by mohla o dítě přijít, tak ji napřed taky přemlouvali, ať na tu amnio jde, ale nedala si to vymluvit, jezdila pak často na kontrolní ultrazvuky a malá je v pořádku.

evapavla
31. júl 2010

@furaha , bola som v 20, zistili ze zomrela asi v 17-18, nemala som ziadne priznaky, len som prestala citit pohyby, mam 2 deti, tak som tusila, ze nieco nie je v poriadku, moj lekar mal dovolenku, docitala som sa, ze babo moze zomriet aj po 6 tyzdnov po zakroku a bez akyhkolvek vonkajsich priznakov (1 z 200 pripadov), najhorsie bolo, ze som ju musela porodit , je mi z toho aj zo seba na nic, lekari by to mali pacientkam vysvetlit so vsetkymi moznymi naslekami do detailov, nie iba, ze riziko je max 1 %, nikomu to uz v zivote nebudem odporucat, mat chore dieta nie je zdaleka take hrozne

evapavla
31. júl 2010

@romana29 , našťastie , niektoré ženy majú štipku zdravého rozumu a nenechajú zo seba robiť obete vedy, aj moja kamarátka to odmietla, do koca tehu jej to lekár vyhadzoval na oči, má zdravého chlapčeka, boh jej za to žehnaj

furaha
31. júl 2010

evapavla - já vím, doktoři furt mluvili o vypsání papírů na ukončení - a že bych šla rodit jsem se dočetla na internetu. když jsem šla za doktorem, že by mi jako vyvolávali porod, tak byl zaraženej jak puk. jsou od toho odstřihnutý. oni napíšou papíry a "zákrok" už provede někdo jiný.
mně je 36, první dítko, chlap utekl, takže jsem měla strach, že je to možná poslední šance na dítě. zvažovala jsem, že bych měla i dítko postižené. je to hrozné rozhodování. ale ti doktoří byli dost nátlakoví, byla jsem vyděšená... nakonec jsem za odběr klků byla ráda. ale já měla odběr v pohodě a následky žádné...
drž se, přeju hodně sil!!! a štěstí...

furaha
31. júl 2010

evapavla - vím, že je to těžké, ale zkus si to nevyčítat. byla jsi vyděšená, dělala jsi to, kam tě všichni ženou a to, co většinou dobře dopadne. hrozná smůla je to, ale většina žen se rozhoduje stejně jako ty!!!

romana29
31. júl 2010

přesně, doktoři jsou někdy v pozici, kdy si můžou dovolit cokoliv, ale co mě moc zaráží vždycky na takových případech, že žena musí porodit mrtvé dítě :( jako by nestačilo, že zemřelo, ještě ho musí porodit, tohle je něco, co nepochopím 😢

mircalla
31. júl 2010

@evapavla
to mi je strasne luto:(

ja som sem obcas prispievala, tak som len chcela podat spravu, ze sa mi 25.7. narodil zdravy syncek Filip, 3750 gr a 51 cm, foto je v albume

evapavla
31. júl 2010

ďakujem za podporu, snáď to niekedy pochopím a odpustím si

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre