NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

dablikolik
9. máj 2010

power mě doktor dělal ty triply, i když sreening byl výborný. U triplů mám vysoké Hcg a v úterý jedu do Hk do genetické poradny a tam mají rozhodnout. Oba jsme s manžou proti plodovce, zjistila jsem, že se dělá i genetický UZ tak jim to tam navrhnu

eloana
9. máj 2010

Ahoj ono se o nizke hodnote nikde moc nedoctes -ja mela treba 0,8 mm a nikdo nic nerikal.
pak jsem mela vysoke HCG,ale plodovka se nekonala jen navic ultrazvuk

pet.s
9. máj 2010

klara jéééé já nejsem v tabulce??? 😢 😢 😢 asi budu plakat 😀 😀 😀 😀 😀
Nás čeká už jen ten velký UZ ve 20tt. Ted mi dva dny lítá cukr naprosto šíleně. Od zítra zase mít akčnější dny, tak snad se to srovná. 😒

power700
9. máj 2010

dablikolik - Genetický UZ? To jsem nevěděla, že to také takhle jde. Tak pak napiš, jak jste dopadli a jak to probíhá. Držím palce! 🙂

ygreen
9. máj 2010

powr - já měla u syna v 10tt 1,3 a bylo to ok.

power700
10. máj 2010

ygreen, já vím ,to je ok, já spíš myslela, jestli se zbytečně stresovat špatnými tripply /případnými/ , když NT vyšlo dobře.

dablikolik, ten genetický UZ je asi ten velký v tom 20. týdnu?

bardotka1
10. máj 2010

Ahoj holky!
Tak jsem tu už z nemocnice 🙂 A ááno jsem těhotná 🙂 Paní doktorka byla fajn, taková mlaďoška, ptala se kolikátý dítko, tak jsem ji začala vysvětlovat proč 3.těhu a proč jedno dítko a ona hned, že ví, že si mě pamatuje! No já ji také -) Říkala, jak v to léto byla překvapená, že jsem na ten potrat šla, že už mi do toho ale nemohla zasáhnout bo už jsem prostě byla v půlce zásahu, ale že je hrozně ráda, že jsem ji tak mile překvapila, že jsem do toho opět šla. A prý jestli budu mít hodnoty ne zrovna dobré určitě si mám počkat do toho 20. týdne... Tak mě potěšila - i ruku mi podala, že se určitě uvidíme, ale že doufá, že na porodním sále -) A mluvila a mluvila o těch testech, že genetici si jen měří a počítají, ale by se měli také zajímat co pak s tou maminkou, která se rozhodne to dát pryč, že také mohou mít po zákroku komplikace, ale na ty už je nikdo neupozorní..... A z toho jak mluvila, že četla ten můj chorobopis a tak, tak bych řekla, že z genetické indikace, jako já, tam za poslední dobu snad nebyl nikdo...

Jinak plodík je prý o týden pozadu, ale to prý nic neznamená, jinak prý dobrý 😎 Tak první pidi krůček vlastně za mnou - bo v břichu mě furt jaksi popíchává a trochu světle hnědý výtok - no, potom prý nebylo pamatáky, nic neviděla - tak jsem mám prostě obavy..
Tak zítra si jdu na slíbenou těhu průkazuku tedy 😎

power700
10. máj 2010

bardotka gratuluji a držím palece,at to dobře dopadne!

zuzaxa
10. máj 2010

Bardotka už som na Teba myslela, gratulujem a držím palce!!!

pet.s
10. máj 2010

bardotka..no gratuluji..-))

bardotka1
11. máj 2010

Ahoj holky 😉 ,
jste moc hodné 🙂 , že jste 😉
nechci jásat...ale mám průkazku 😎 I doktor byl celý jakýsi hodný a v pohodě...Vyptával se co v necmonici - no neřekla jsem, že paní doktorka byla ráda mému těhu - jsem hrozná -) A řekla jsem, že miminko je trochu pozadu a on velice udivený, že naopak, že utrazvuk ukazuje, že je velké!!§ Tož nechápu - vím, jak to doktorka říkala a že to nic neznamená.... Byl překvapený, že jsem do Ol už objednaná a pochválil mě.....a dokonce mi řekl, že jestli to OL dopadne a vše bude ok pokračovat dál, že mám popřemýšlet, že by mě nechal doma, že jeho nabídka platí kdykoliv ať to promyslím, i když že ví, že to může být i nuda....což jsem mu i řekla, že mě mile zaskočil a že v práci sice mám klidnou práci v kanceláři, že odpočinout by mi asi bodlo, ale představa, že budu doma do vánoc je trochu děsivá -))) tak že budu zvažovat 🙂 prý ať zvažuji.
Jo a víte co?! Jak jsem si tu nad těma doktorama stýskala, tak ze sestřičky vylezlo, že v nemocnici je normes ambulance, kde kohokoliv normálně vezmou, ne jen akutní případy nebo případy od soukromých lékařů - prý klidně můžu chodit i tam - sice se tak divně dívala jestli chci jako odejít bo fakt jsem hleděla a vyptávala se 🙂 ale já ji zas uklidňovala, že to slyším poprvé, že fakt se jen divím 😎 Ale je dobré to vědět! 🙂 A teď mě napadá, jestli to ten dr. přes dveře třeba neslyšel ten náš rozhovor 🙂 🙂 😎

figurka.m
11. máj 2010

bardotka, gratulujem k tehu a drzim palceky, aby bolo vsetko v poriadku tak ako ma byt 😉

bardotka1
11. máj 2010

děkuji Ti moc figurka.m 😉

dablikolik
11. máj 2010

Ahoj tak výsledek z dnešní návštěvy genetické poradny: Paní doktorka koukla na výsledek sreeningu ve13tt a tripl testů. Prý to zvýšené Hcg má spousta ženských a i když je tam riziko jako vždy a všude, tak by nás do plodovky nehnala a my souhlasili. Vydupala jsem si ten genetický UZ ve 20tt. a pak dle výsledků by byl odběr plodovky. Jinak nám vzali krev na zjištění karyotypu

klara.t
11. máj 2010

No z krve ti karyotyp nezjistí. Karyotyp je sada chromozomů v jádře buňky, tudíž vlastně DNA. Mohli by zjistit jen tvůj karyotyp, ale né mimča. To zjistěj jen, když odeberou plodovku nebo klky....to je vlastně účel...zkontolovat, jestli je z genetického hlediska OK. Krev ti vzali na zjištění třeba rozštěpů apod.

eloana
12. máj 2010

ahoj jj to zjisti vasi genetiku -nikoliv mimca. My ji mame delanou jeste pred tehotenstvim. Ale vetsina vad vznika stejne nahodou.
ale jak pises HCG ma zvyseno spousta zen. a urcite bych se tim nestresovala. Jak jsem psala mela jsem ho presne jako ty... a u screeningu I.zvyseno 6-ti nasobne a nikdo to prilis neresil. A ja uz na to uplne zapomnela🙂

zula21
12. máj 2010

Ahojte 🙂 Ja som v 12 TT a mám lekára v Prievidzi,akurát včera som volala do ambulancie či robí moj gyn.aj skríning...neviem či ma dobre pochopila sestrička,vravela že áno.ja však po nejakých prečítaných článkoch a diskusiách viem,že nie každý ho robí (prvotrimestriálny skríning) a tak sa chcem spýtať,či mám čakať až do 14 TT kedy som objednaná k svojmu,alebo sa obejdnať k inému,ktorý určite robí tento prvotrimestriálny skríning.Prosím o radu ,som pracovne do augusta v BA a tak by som mohla vyšetrenie absolvovať ešte tu,ak mi viete poradiť,prosím napíšte na zuzka83@centrum.sk

ygreen
12. máj 2010

NT se dělá do max 14 tt - nejlepší je odběr krve mezi 11-12tt a pak UTZ. Ale ideální je, když ti krev i utz udělají najednou třeba ve 13 tt. (Já byla 12+3). Ale jsou na to většinou objednací lhůty - tak abys našla někoho kdo tě objedná na příští týden. Možná do nemocnice, nebo do soukromého gyn centra s prosíkem.

ollako
12. máj 2010

zula21 ja som tiez z PD, prvostrimestralny skrinnig, my robil lekar v Handlovej, teraz som sa bola registrovat k novemu do PD a ten hned dbal nato, ci mu lekara robil vysetrenie na prvy skrinig....meranie NT je do 14 tt a kedze je to uhradza zdrav. poistovnov trvala by som na tom vysetreni 😉

zula21
12. máj 2010

Každý gyn. teda toto prvotrimestriálne nerobí však?moj mi robil klasicky ultrazvuk na konci 9 týždna a vždy ma objedná o mesiac (tak povedal,aj mesiac predtým som bola presne 20-teho),mne už aj minule opakovali,že odbery robia v 16 TT,čo je predsa už neskoro,keby mi aj chcem potom to vyšetrenie robiť,asi si idem veru narýchlo zohnať tu v BA gyn.ambulanciu,kde mi prvotrimestriálny spravia ...dakujem za odpoved 😉

ollako
12. máj 2010

zula21 ja neviem ci ho kazdy nerobi, prve tehotenstvo som mala lekara v Prahe a tam mi tiez robili tento skrining, tu mi ho tiez robia automaticky, neviem ti poradit, no ja by som zrejme trvala nech mi to vysetrenie spravi , ak nie tak zmen lekara kym je cas, je to cudne, teda aspon pre mna 😒

zula21
12. máj 2010

Ollako, 🙂 dakujem za odpoved, no, ja chodím ku Köszeghymu na Unikliniku,bola som u neho v posledný den 9 tt a objednal na na 20.5. (to budem na konci 13 posledný den)presne o mesiac teda,o prvotrimestriálnom skríningu nič nevravel,len že v 16 tt robia odbery. Mám sa teda objednať inam asi to tak vidím...

zula21
12. máj 2010

Vtedy ešte na ultrazvuku nebolo vidieť zrejme to,čo by vylúčilo že sa jedna alebo nejedná o nejakú vývojovú vadu. Ved to,že neviem,či mám čakať až do 20,alebo rovno riešiť toto vyšetrenie inde.Ale tak hádam,ked mi sestrička povedala že skríning robia,tak ho spraví tak ako má 🙂

ollako
12. máj 2010

zula ja som pri nom rodila, ale ako funguje ambulantne to neviem , ale som prekvapena, a to bude tvoje prve babatko?

ollako
12. máj 2010

no do toho 14tt mas este cas, tak mozno by som pockala co ti povie, ci ti vezme krv a tak ak nie tak sa ho nato spytaj,ale ked ti sestricka povedala, ze to robia asi by som im koniec koncov verila, predsa mas este cas 😉

eloana
12. máj 2010

zula -screening nekdo mysli obecne ultrazvukove vysetreni....
screeningove vysetreni na vyvojove vady kolem 13tt -se mysli krev plus ultrazvuk -mereni sijoveho prijasneni atd....
musi na to mit lekar licenci.

ollako
12. máj 2010

eloana ja predpokladam, ze ked tu licenciu nema, tak na tie vysetrenia posielaju niekam kde tu licenciu maju, chapem to spravne, v Prahe mi lekar zmeral NT, a na krv ma poslal do nemocnice do Krce, no tu na SR mi to vsetko robi jeden lekar...

zula21
12. máj 2010

áno, prvé 🙂...preto ešte neviem čo a ako 🙂)...tak len sliedim po nete aspon,bo mám len jednu kamošku tehotnú,aj tá je mimo pd ale chodí k tomu istému lekárovi,ona je však už druhorodička a mala predtým potrat,jej určite robia viac vyšetrení predpokladám,takže ťažko porovnať....
Počkám a uvidím, ale ked stále dookola opakovali že odber až v16 TT,skor mi krv nevezmú...len mám doniesť vzorku moču a on vravel,že mi bude robiť vyšetrenie zospodu,na prvom vyšetrení mi robil len sono,na druhom mi setrička merala tlak a on panvu,a robil ultrazvuk ...to je všetko.a nabudúce vraj zospodu 🙂)

ollako
12. máj 2010

zula no mne panvu vobec nevysetrovali, ale je divne, ze krv ti beru az v 16 tt, mne uz krv vrali 2x, prvy - krvny obraz, HIV, krvna skupina atd, potom na skining, predpokladam, ze tem v prvom trimestri, v tehu knizke mam kolonku, ze aj na druhy skrining a ten robia od 14 tt do 16 tt to je tripple test, na ten idem 26.5 , a mame rovnaky termin porodu 😉

ollako
12. máj 2010

zula teraz kukam, ze si v CR a tam nechodis k dokymu? 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre