NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

sukubka
12. jún 2010

klara.t tak já to dočtu a doplním během dnešního večera,já si to jen zkopírovala a dopsala sebe 😀
jinak mě šve že mi vyšla i ta krev špatně ale jak jsem byla ted v tom olomouci tak krev vůbec neřešil jako by nic jen to NT a podle ultrazvuku se mu mimís zádl ok,tak snad to za ty 3týdny dopadne dobře,holky musíme být silné!
je pravda že po tom 20týdnu se mi uleví

klara.t
12. jún 2010

už číst nemusíš, ted jsem to udělala, jdu to sepsat do pc

smardik
12. jún 2010

holky nám vyšlo NT dobře a malý má vrozenou srdeční vadu-má jich teda víc ale jedna je do budoucna-cca do 2let neslučitelná ze životem,čekáme na pozvánku k operaci do Motola takže NT není vše

klara.t
12. jún 2010

Klara.T: NT 4,6, nosní kůstka přítomna, odběr chor.klků - genetika v pořádku, krev v pořádku, UTZ v 16. týdnu v pořádku, velký UTZ v 20.týdnu v pořádku - holčička , kardiologie-podezření na nedomykavost trojcípé chlopně, ale málo významné, na další kontole - srdíčko se umoudřilo, nedomykavost se sama spravila, UTZ v 31+1 v pořádku, 1.1. 2010 se narodila Adélka (3290g, 49cm) - zdravá a v pořádku, kontrola srdíčka - naprosto v pořádku

Misicka55: NT 3,5 , odběr plodovky, genetika v pořádku, krev špatná, UTZ v 17.týdnu - asi vada srdíčka - jedna polovina je menší, holčička, srdíčko má malou jednu polovinu, 4.1. Verunka 3780g, 48cm, několik operací srdíčka

Jasovky: NT 6 (jednou i 6,2), odběr plodovky, genetika v pořádku, krev v pořádku,UTZ v 16.týdnu v pořádku, velký UTZ v pořádku, chlapeček 31.1. Janko, 4280g, 50cm, zdravý

s.petulka: NT 3,5, krev pozitivní, odběr plodovky, potvrzen Downův syndrom, ukončení

tereza.starobová: NT (nejvyšší 4,1, pak klesalo), nosní kůstka zpočátku nenalezena, krev špatně, riziko Down 1:3, odběr chor.klků, chlapeček, 24.týden, genetika v pořádku, UTZ v 28.týdnu v pořádku UTZ v 30 tt špatné pupečníkové toky... UTZ v 32 tt ok, narodil se zdravý chalpeček

melonik: NT lítalo nahoru dolu, maximum 4mm, krev OK - nízká rizika, nešla na genetiku, 36.týden, UTZ v pořádku, chlapeček, UTZ v 30.týdnu OK, 11.1. zdravý Matuško 3850g, 50cm

evuna: NT přes 3, nosní kůstka skoro nalezena, krev vyšla špatně, chlapeček, amniocentéza, UTZ špatný (kratší nohy, špatná střeva, možná cystická fibroza), prý Down a CF, ukončení

aronek: NT 2,4 mm - hraniční hodnota, tripply OK, čeká zdravého chlapečka

Iwa1: v 11t NT 4mm, amniocentéza, výsledky OK, UTZ v 17tt a 22tt OK, 3D UTZ v 24tt OK, zdravá holčička, narozena zdravá Simonka - 3980g, 51cm

ellit: NT=3mm (ve 14+5), biochemie OK, NB+, nejde na genetiku,, UTZ v pořádku, chlapeček

jana3: NT=3 (v 13+1), krev OK, UTZ v pořádku, genetika v pořádku, holčička se narodila zdravá

Furaha: NT= 3,6mm, NB menší než 1,5mm, riziko 1:35 na DS, odběr klků - negativní, , UTZ v pořádku, chlapeček, 4D UTZ OK, narozen zdravý obřík Honzík 5,15kg, 54cm

Trolicek: NT= 4,2 (ve 12tt), krev OK, UTZ ok, genetiku nepodstoupila .....narodila se zdravá holčička

Ellyma: NT=6,21 (jednou až 6,75), nostní kůstka nejdřív nenalezena, později nalezena, riziko Down 1:2, krev špatná, odběr klků - potvrzen DS, přerušení

Moheda: NT= 2,6, krev pozitivní (PAPP-A 0,13; betaHCG 2,13), riziko Down 1:2, amniocentéza - potvrzen DS, přerušení

slovenka 262: NT=3mm, NB+, pozitivní tripply - riziko 1:100, pak přepočteno na 1:75, amnio OK, chlapeček

ploutvicka: NT=5,2 (ale v 10+5!!!), pak 3,3mm, nyní 1,8mm; NB+, UTZ - žádné VVV, amnio OK, čeká zdravou holčičku

moncicik: NT=3,4mm (v 13tt), krev špatně, riziko DS 1:7, na UTZ špatné srdíčko, odběr klků - negativní, tripply negativní, narodila se zdravá holčička

aidin: NT=3

delucia: NT=10, krev špatná, mimi se přestalo vyvýjet ve 13.tt, teď znovu těhotná, NT ok (pokud se teda nepletu)

justynas: NT=3,5, genetika OK

marketecka: NT=2,63 v 12+6, riziko 1:100, amnio OK, holčička

hedik: NT=2,7

claca: NT=2,5, kombin.test I.trimestr vyšel špatně, riziko DS 1:16, klky, genetika OK

klariks: NT= 2,5

andrea_b: dvojčátka, jedno NT= 3,3, amnio OK, UTZ OK

albyses: dvojčátka jedno 5,3mm, riziko 1:2, amnio OK, kardio OK, UTZ ve 20.tt OK

micinka 22: NT 4,0 zdravý karyotyp

zuzaxa: NT 13,9 potvrzen Turnerův syndrom, umělé přerušení

vivamp: NT v 10. týdnu 3,9...později 3mm, kluk, UTZ v 16tt OK

hakenka: NT 2,4. vyšší srdeční akce, UTZ ve 20. týdnu ok

lucida: NT 4,6 má zdravou holčičku

jarmilad: NT 5,7 patologický nález na hrudníčku, mimi se přestalo vyvíjet

figurka: NT 5,3 nosní kůstka přítomna, amnio - OK, tripple OK, kluk,

zabicka: NT 5,3, riziko DS 1:7, odběr chloriových klků - zdravý ženský karyotyp, UTZ v 17tt OK, echokardiografie OK, tripple OK, UTZ v 20tt OK, srdíčko tluče trochu rychleji

karijini: NT 2,5, pak 3,1, pak zpět 2,7 odběr chloriových klků - OK, UTZ OK, kluk

micinka22: NT 4mm, genetika OK, na srdíčku malá uzlinka, jinak OK, kluk

fubinka: NT 4mm, tripple OK, amnio OK, echokardiografie OK, holčička

zaneta8: NT 3mm, riziko DS 1:22, riziko trisomie18 1:7, amniocentéza

bardotka: 1.těhotenství NT 4,9mm - genetika OK, přesto se rozhodla pro přerušení
2.těhotenství NT 6mm - dobrovolné přerušení

mopom: NT 5,8, genetika OK, přesto se rozhodla pro přerušení (už je to dýl)

vltavka: NT 2,64, krev OK

janinaaaaa: NT 2,6 (ve 12+5),

limetka80: NT 2,62 (v 12+4), tripple OK, UTZ OK, NB (nosní kůstka) trochu menší

sukubka NT 3,1 pak 2,5. nosní kůstka přítomna,odběr choriových klků,DS vyloučen-čeká na kompletní výsledky, kluk, krev vyšla hůř

Tak to je nejnovější aktualizace. Tak se tam holky zkontrolujte, jestli jsem tam neudělala chybu nebo něco zapomněla. Vy co tam nejste jste buď měly NT pod 2,5, nebo jste měli špatně jen krev atd. Toto jsou jen holky s NT větší než 2,5, občas s NT 2,4.

furaha
12. jún 2010

ahoj sub - mně dělali UTZ v 15+6. na spec pracovišti. věechny orgány projel, poměřil, průtoky krve - už tam mi řekl, že to bude s největší pravděpodobností OK. odběr klků vyloučil genetickou vadu, tenhle utz vyloučil vadu srdce, mozku a ledvin zejména. utz ve 20 a 3O týdnu týdnu mi už dělal můj gynekolog

misicka455
12. jún 2010

Týjo holky nějak se tá tabulka rozruszá, ale zatím je víc tech zdravích dětiček tak jen tak dál jen samé zdravé děti, my pořád za to zdraví boju´jeme ,ale nezdaváme se. Čěkáme zase na termín na další operaci , která by měla proběhnout zhruba do měsíce tak nám držte palečky 😉

furaha
12. jún 2010

misicko moc držím palce, je to trápení... ale určitě větší štěstí, že ji máš, tak to překonáte!!!

misicka455
12. jún 2010

@furaha díky, jo štěstí to naše je 😉

ankava
12. jún 2010

ahoj všem,
posílám velké díky a klobouk dolů pro ty, které daly dohromady tuhle úžasnou tabulku 🙂 🙂. Je moc smutné číst, kde to nedopadlo dobře, ale tabulka dává velkou naději, že i když je NT nad hranicí není vůbec nic ztraceno.
M2ě čeká screening v pondělí, asi jako každá mám strašně velké obavy, ale tento průzkum mě trochu postavil na nohy, že i kdych neměla výsledky OK, že pořád ještě můžu doufat.
Holky, ještě jednou moc velké díky 🙂 🙂 a všem, které čekají na výsledky přeju jen a jen dobré zprávy 🙂

sukubka
12. jún 2010

furaha a ty jsi měla špatnou i krev ?
holky jak vůbec poznají že je ta krev špatná? o NT hodnotě se dočtete co je hraniční hodnota a co to může mít za následky ale co znamená když je špatná krev?

miciska držíme moc pěstičky už jste si prožili hodně zleho,uvidíš vše dobře dopadne!

mircalla
12. jún 2010

sukubka - aj tam su tam urcite hodnoty, ktore su norma

pri screenigu v 1. trimestri

PAPP by nemalo byt nizsie ako 0,5 MoM
HcG by nemalo byt vyssie ako 2 MoM

dolezite je najma to PAPP, ale zase sa bavime len o urcitych normach ci referencnych hodnotach, kde vysledok nad normu nemusi nic znamenat

riziko sa pocita zo vsetkych honot spolu - NT, krv, ci je pritomna NB a este sa zohladnuje vek matky

furaha
12. jún 2010

já měla krev v 1.trim dobrou a pak jsem měla špatné triply - ale to už bylo fuk páč jsem už měla hotovou genetiku.

sukubka
12. jún 2010

já měla tu hodnotu
Volný beta HcG 0,890 MoM
PAPP-A: 0,330 MoM
ale nevím proč nám to teda vyšlo tak blbě!štve mě že nám ta krev vyšla takto do toho to NT 3,1 pak naštěstí aspon tedka už na ultrazvuku bylo 2,5 ale krev mi už znovu nedělali děsí mě jak půjdu za ty 3týdny na ultrazvuk jestli bude vše ok!!!!!holky to je hrůza ty nervy že?

eloana
13. jún 2010

ahoj tak hlasim ze mame jachymka 8.6. 3100 a 49cm

mircalla
13. jún 2010

@eloeana krasa gratulujem 🙂 🙂 🙂 🙂

power700
13. jún 2010

eloana, gratuluji moc a moc! 😵

sukubka
13. jún 2010

taky moc gratuluju 😉

zuzaxa
13. jún 2010

Aj ja gratulujem!!!!

eloana
13. jún 2010

dekujeme🙂

zabicka07
13. jún 2010

Eloana, chlapeček je nádherný. Obrovská gratulace 😵

furaha
13. jún 2010

no to je škvrně! 😀 gratuluju!

klara.t
14. jún 2010

@eloana taky gratuluju. Tys v těhu měla nějaké problémy? Myslím, že NT bylo v pořádku ne? Nemáme tě totiž v tabulce.

sukubka
14. jún 2010

holky co s tím koníkem zase udělali?zmizela mi IP pošta atd no pořád nějaké změny!

sukubka
14. jún 2010

holky nevíte co je to hodnota FMF ? mám napsáno v těch papírech s genetiky NT 2,5 a FMF 80 st !koukám jak puk co to zase je?

alena36
14. jún 2010

no já dnes jsem 13+1 podle UZ a hodnoty NT 2,1 , nosní kůstka 3,1 mm. A genetička v Motole říkala, že je to dobrý a to mi je 35 let, u toho NT prý je hraniční hodnota u nich 3 a myslím si, že v Motole jsou na vysoké úrovni péče

zuzumajko
14. jún 2010

no, mne (bola som dnes na utz) nepovedali velkost nosnej kostky, ale hodnota NT je 1,8. Ale povedal mi, ze idealne je 1. Neviem ci sa mam bat, alebo co. Pockam si este na vysledky testov..
ako je popisana ta nosna kostka podla skratiek, prosim?

eloana
14. jún 2010

@klara.t ahoj nee ja 0,8 mm tak spi nizkou ,ale pak jsem mela spatne tripl testy

ygreen
14. jún 2010

tady je to opravdu dobře popsaná, vše co se NT týče, ale je toho hodně http://www.studiolift.com/fetal/site/FMF-czech.pdf

ygreen
14. jún 2010

zuzu: NB - nosní kůstka. A 1 - to je dost snová hranice. Buď v klidu 😉

zuzumajko
14. jún 2010

no tak po tom ako som si precitala par stran z toho linku, zacinam sa bat :(

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre