NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

vinniiee
4. mar 2014

@nolies no tak můj vek je 34. A mám tedy oproti Tobe vysledky hodně jiné. ☹

nolies
4. mar 2014

NT máš podle mě dobrý, do 2,5 mm je to v pohodě, je to asi tou krví, proto bych šla určitě na tripltest. A můžu se zeptat na věk? To tam taky rozhoduje.

vinniiee
4. mar 2014

@nolies 34 prvorodicka. No krev dle mého vyšla zle no. Ale proč. ☹

nolies
4. mar 2014

@vinniiee Tak to máš zvýšený kvůli tomu věku, nad 30 let to riziko stoupá. Třeba by bylo dobrý jít za dva týdny na UZT a nechat si změřit NT a jestli se zmenší, tak je malý jasně zdravý.

zuza01
4. mar 2014

Ono je to strašně těžký, ale mě třeba v Gennetu řekli, že "problém" je prostě v tom, že krev se odebírá mamince, ne miminku, takže to může ovlivnit milion věcí, které s mimčem nesouvisí... U mě se to potvrdilo.

janelle5
4. mar 2014

@vinniiee ja som mala v 11+3 tt zle vysledky krvi aj NT 3,7 vyslo mi riziko downa 1:7 a riziko dalsej trisomie 1:14 . Bol to BI test nakolko som bola v zahranici a tam triple testy nerobia pretoze vychadzaju velmi casto falosne pozitivne vysledky . Absolvovala som som odber choriovych klkov( skoro ako odber plodovej vody len sa to robi o 4 tyzndne skor). Vyeledky boli v poriadku a aj vsetky dalsie ultrazvuky a dokonca aj echografia bola ok. Syncek mal nakoniec vadu na aorte a musel byt aj 2 dni po narodeni operovany ale uz je z neho riadny krasny chlap. 🙂
Takze sa neboj vsetko bude ok a naozaj tie testy su velmi casto falosne pozitivne.
A este jedna vec hodnoty NT si treba dat vzdy zmerat u doktora ktory ma na to certifikat a nie u hocijakeho gynekologa. Na jednej anglickej stranke su vsetci vypisani. Pretoze ak sa to nepresne zmeria potom prezivaju zeny zbytocne velky stres ktora babatku isto neprospieva.
Drzim palce , dobre to dopadne 😉

vinniiee
4. mar 2014

@nolies no ja jsem na pátek objednána k dr Frisove. Chtěla už takto brzo. Tak uvidím. No vek si taky myslím, ze hraje roli i když dr řekl, ze ne. Ale ve zprávě to je.

nolies
4. mar 2014

@vinniiee Jak pišou viz holky nahoře, tak se nemáš čeho bát. Krev může být falešně pozitivní, ale nosní kůstka a NT jsou jasně dané a ty falešný být nemůžou a ty máš v pořádku.

vinniiee
4. mar 2014

@janelle5 děkuji moc. Ja byla přímo na genetice. Tak certifikat mají.

vinniiee
4. mar 2014

@nolies moc děkuji. Snad ano. :*

Moc mi pomáháte holky!!! Děkuji.

nolies
4. mar 2014

@vinniiee Mimčo je zdravý, uvidíš 🙂

vinniiee
4. mar 2014

@nolies chci tomu věřit moc chci!!!! <3

nolies
4. mar 2014

@vinniiee Ale opravdu to riziko nemáš velký, jen půl procenta a z toho dost hraje ten věk. Bude to dobrý, nebo spíš řeknu - je to dobrý 🙂

ynett
4. mar 2014

@vinniiee ahoj, mne vyšli výsledky v 12 týždni riziko downa 1:20, následne v tripple testoch v 16. týždni 1:35000. Bola som na amnio a výsledok je negatívny 🙂 na tvoju otázku prečo vychádzajú zle aj ked reálne zle nie sú - napr. stačí zle určený týžden, alebo krvácanie na začiatku tehotenstva, alebo ak si pred tým bola náhodou chorá a výsledky sú hned v háji. Takže hore hlavu nemáš tie výsledky až také zlé.
Inak namiesto amnio sa dá ísť aj na krvné testy, síce sú drahe stoja cca 560 € a majú nižšiu spoľahlivosť ako amnio ale oveľa vyššiu ako tripple testy a hlavne nie je tam žiadne riziko 🙂 . Tripple testy majú spoľahlivosť cca 60%, tieto platené krvné testy cca 95% 🙂

vinniiee
4. mar 2014

@ynett děkuji moc. No je fakt, ze jsem byla na zacatku kvůli krvácení 3 dny v nemocnici. Takže díky tomu myslíš?

ynett
4. mar 2014

@vinniiee ja som tiež krvácala na začiatku tehu, takže môže to kľudne ovplyvniť. a vek mám skoro ako ty len o jeden menej 😉 a tiež som prvorodička 🙂

sweet81
4. mar 2014

@vinniiee Ahoj, já měla riziko 1:150 ,šla jsem na amnio a máme zdravého chlapečka.
Neboj určitě to bude v pořádku! Já se taky strašně bála furt brečela,tak chápu,že se bojíš. My máme malého z IUI a představa,že by to nedopadlo bylo pro mě šílený. Pak jsem se dočetla,že hodně často vyjdou špatně krevní testy těm co byly hormonálně léčený. A hodně v tom hraje i věk. Fakt se neboj🙂

vinniiee
4. mar 2014

@ynett no tak to asi bude i tím. Děkuji moc!!!!

vinniiee
4. mar 2014

@sweet81 no tedy! Tak hlavně, ze je maličký v pořádku. No ja beru do ted utrogestan.

vinniiee
4. mar 2014

Holky ani nevíte, jak moc mi pomáháte! Jak moc mi dáváte silu!!! Všem moc děkuji <3

ynett
4. mar 2014

@vinniiee nie je zač 🙂

vinniiee
4. mar 2014

@ynett ale je!!! Věř tomu, ze je. Protože vcerejsek byl pro me šílený. :*

sweet81
4. mar 2014

@vinniiee Taky mě tady holky povzbudily a trochu jsem se uklidnila🙂 Ty půjdeš na amnio?

ynett
4. mar 2014

@vinniiee 🙂 chápem, tiež som bola dosť mimo ked mi povedali prvé výsledky. Hlavne teraz kľud, lebo stres bábatku neprospieva. viem že sa to dá ťažko ale treba skúsiť 🙂 držím palce aby všetko dopadlo super 🙂

vinniiee
5. mar 2014

@sweet81 no doktor mi to doporučil, ale v pátek jdu ještě k jedne dr.

vinniiee
5. mar 2014

@ynett snažím se. Už je mi i lepe. On to byl opravdu sok no.

celasapremenim
5. mar 2014

krvne testy zlacneli, stoja teraz 460 eur, ja viem stale paka, ale lepsie

afrika
5. mar 2014

@vinniiee ahoj, sama som si tímto prešla + mali sme aj nejaké markery na UTZ.. tieto testy ovplynňujú lieky, krvácanie na začiatku tehu, stačí rozdiel pár dní a už je iný výsledok...
držkaj sa a ver, že to bude oki 🙂 🙂

vinniiee
5. mar 2014

@afrika děkuji. No to vse jsem měla no. Tak snad to bude v pořádku. 🙂

vinniiee
6. mar 2014

Holky. Už zase nějak propadám panice. ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre