NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

pampeliska1
17. mar 2011

@drtka jestli ti můžu odpovědět i já, tak NB je zkratka pro nosní kůstku. Je to ale pouze tzv. minor marker, tzn. "malý ukazatel", který nám toho tolik neřekne jako třeba NT, což je ta tloušťka šíjového projasnění. To, že u jednoho máš + a u druhého nic nemusí vůbec nic znamenat..Jen třeba bylo zrovna špatně otočené, že se to nedalo hodnotit. Být tebou, tak jsem v klidu a pustím to z hlavy, NT máš krásné 😉
Taky ale záleží, kolik ti vyšla konečná pravděpodobnost vroz. vad, což nepíšeš.

veruka
19. mar 2011

Zdravím a přidávám se do diskuze.Je mi 39 a včera jsem byla na UZ,jsem 13.týden.Vyšlo mi to hodně špatně.UZ,cystička choriodálního plexu,NT 3,6mm.Jinak všechny ukazatele na genetiku v pořádku.Krev-frí beta hcg-0,380MOM,Papp A-0,690MOM.V pondělí se musím objednat na klky.Myslíte,že je to ztracený nebo je naděje?rizika-Dawn-1:25,Edwards-1:36,Patau-1:201.A chci se zreptat byl někdo na klkách v HK?A dělají si před tím ještě svůj kontrolní UZ?Děkuju moc. ☹

klara.t
19. mar 2011

@veruka Já byla na klkách v Praze a tam UTZ před tím dělají. Myslím, že to bude v HK stejné. Já bych zatím neházela flintu do žita. Ztracené to není nikdy. Dokud nemáš všechny výsledky, tak naději neztrácej. To NT je vyšší, ale i s vyšším NT se narodily zdravé děti (viz moje Adélka s 4,6). Co ti vyšlo špatně na UTZ? Ještě něco mimo těch cyst a NT? Ty cysty, jak jsem četla, nemusí nic znamenat, obvykle zmizí a i kdyby ne, tak je jedinec bez problémů. Sledovat se ale musí, pokud je ještě něco špatně na UTZ (u tebe např. to NT). To může znamenat např. trisomii 18. Což by bylo zlé. Ale na to ti odpoví ta genetika z odběru klků. Četla jsem to zde http://www.tehotenstviaz.cz/index.php?strana=&k...
Přeju hodně štěstí a zdraví pro mrňouska. Neboj se toho odběru. Je to v pohodě, taky to mám za sebou. Objednej se na co nejdřív. Ty výsledky co tě hlavně zajímají ti řeknou většinou do 24hod. Pak se nám tu ozvi. pa a drž se.

hormoni
19. mar 2011

@veruka chce to hlavně klid, i když to se jednoduše říká, ale hůř dělá...ale vím, o čem mluvíš! nám naměřili NT 3,4 a byla jsem na odběru plodovky - na klky bylo už pozdě (byli jsme ve14tt a klky se dělají snad jen do nějakého takového týdne). Takže jsem ještě musela ke všemu skoro 3 týdny čekat na to, aby mi ten zákrok mohli udělat! Celou dobu jsem ale věřila, že to dopadne dobře a ono opravdu dopadlo!!! Teda podle předběžných testů, na ty kompletní si ještě musím počkat, ale určitě to bude taky ok 🙂 Hlavu vzhůru, byly tu i ty případy, kdy bylo NT přes 6 a nakonec bylo všechno v pohodě!!!

hormoni
19. mar 2011

@drtka vůbec to neřeš, hodnoty ti vyšly úplně skvěle a to, že druhý miminko nemá ještě NB může být tím, že je ještě hodně malinké a mlaďounké...určitě už příště bude!!!

drtka
19. mar 2011

@hormoni Ďakujem za ukludňujúcu odpoveď 🙂

veruka
21. mar 2011

Klárko a Hormoni vaše případy mi dodávají naději,ale i tak mám děsnej strach,že to bude špatný.Klári na UTZ krom té cystičky a NT dobrý.Nosní kost vyvinutá normálně,průtoky chlopní i ductus venosus v pořádku,pupeční 3cévy,dokonce koukal i na prstíky děti s Edw.sy je mají v pěstičku a překřížené prsty což moje miminko prstíkama hýbalo a prý koukal i na to co standartně u toho NT nedělá,ale mě to udělal a to taky dobrý.Tak nevím.Ale je to relativní,vím,že spousta postižených dětí se na UZ jeví normálně.Každopádně jdu na klky ve středu tak uvidíme.Děkuju vám moc za odpovědi!

hormoni
21. mar 2011

@veruka Držím pěsti! Uvidíš, bude to dobrý 😉

klara.t
22. mar 2011

@veruka Tak to je dobře, že tam nebylo nic víc. To vypadá nadějně. Ale důležitá je ta genetika. Kdy jdeš na ty klky?

veruka
22. mar 2011

Klári jedu zítra.Chci se zeptat měla jsi potom křeče v břiše nebo krvácela jsi nebo nic?Četla jsem o tom hrůzy.Jinak Vám holky moc děkuju!!!!!!!!!!!!!!! 🙂

furaha
22. mar 2011

veruka - žádný hrůzy. píchnou jehlou přes břicho do dělohy. odsajou trochu z placenty a konec. když mi v hlavě blesklo, že už se mi to moc nelíbí, tak byl konec - chvilku to bylo nepříjemné, ale je to tak rychlé, že trpět nestihneš 🙂 poté jsem se odřídila autem domů, ležela jsem - ale necítila jsem vůbec nic. opravdu se neboj. hlavně ať máš dobré výsledky!!!

klara.t
23. mar 2011

@veruka mě nic nekrvácelo, ani křeče jsem neměla. Fyzicky jsem necítila vůbec nic. Jen když to prováděl, tak jsem cítila takový tlak, ale u zubaře je to mnohem mnohem horší. Pak jsem se nijak extra nešetřila. Neležela jsem, ale také jsem nedělala žádnou práci. Prostě jsem jen byla doma a čučela na TV. Dokonce jsme měli i svou chvilku s manželem (nějak mi to nedošlo) a v pohodě. Ale kdybych na to šla znovu, tak bych se raději šetřila víc. Až později jsem si uvědomila, že jsem asi riskovala. 😒

hormoni
23. mar 2011

@veruka Pro klid v duši můžeš ještě kouknout na diskuzi: Amniocentéza-odběr plodové vody ...Mě dodala hodně odvahy! Přeju hodně štěstíčka a neboj 😉

hormoni
23. mar 2011

Právě jsem volala do Gennetu a i konečný výsledky jsou NEGATIVNÍ a malinká je zdravá!!!!!! Spadnul mi obrovský kámen ze srdce a chce se mi hrozně brečet radostí...ale nemůžu, kolegové by se mi smáli 😀 , tak si to nechám na doma 😉

boba82
23. mar 2011

@hormoni super a gratulujem k dobrym vysledkom!!!!!!! viem aky je to dobry pocit, ja som v ten den tak plakala od stastia🙂 ale to je asi uplne normalne🙂

hormoni
23. mar 2011

@boba82 děkuju!!! je to fakt krásný 😵

veruka
25. mar 2011

Hormoni moc moc gratuluju!!!!!!Kly teda musím říct,že to dost bolelo,určitě horší jak amnio a celkově mě bolí i dnes břicho motá se mi hlava a jsem vyřízená.Nevím,možná je to psychikou.Nejhorší je,že výsledky až v úterý a kdyby to bylo špatný volají dřív,takže se klepu kdy mi zazvoní telefon.Vím,že strach máme všechny,ale vůbec nevím co s tím mám dělat,jsem s nervama na dně.A nevíte jak je to s koupáním?Kamarádka po plodovce se prý neměla 3dny ani sprchovat a neodlepovat náplast.Mě neřekli nic tak nevím.

zuzaxa
25. mar 2011

Ahojte dievčatá!!!
Po dlhej dobe sem píšem, včera bol presne rok čo som bola na prerušenie ☹ , a včera bol aj deň, kedy mi moj gynekológ meral NT a chcem sa Vám s velkou radosťou, ktorú predchádzali velké strachy, plače a psycho stavy (ale teraz tostojí zato) pochváliť🙂 , že som tehotná a NT 1,7 , nosová kostička bola vidieť, a zatiaľ vyzerá všetko OK, je to ešte veľmi skoro, ale vraj to vyzerá, že to bude chlapček.
Veľmi som si priala tento deň, že Vám budem mocťnapísať túto supišperfiš správu. Ďakujem Vám krásne za podporu takto pred rokom, kedy som plakala od nešťastia, dnes plačem tiež,ale obrovským šťastím.
Držkajte nám palce!!!!!! 😵 😵 😵

fiallinka
25. mar 2011

@veruka to je zvláštní, že ti vyšly rizika na všechny syndromy tak blbě, vzhledem k tomu, že všechny je mít dítko nemůže, tak kdo ví, kde je zakopaný pes, když ultrazvuk je dobrý. Držím moc pěsti, většinou je to fakt jen strašení...

@zuzaxa nádherná zpráva 🙂

a jinak všechny zdravím 🙂

fiallinka
25. mar 2011

@drtka to většinou znamená, že bylo špatně otočené a nemohli to změřit, když není, píšou většinou "nepřítomna".

furaha
25. mar 2011

zuzaxa moc gratuluju a držím palce, aby zprávy byly i nadále jen dobré!!! hodně štěstí
fialinka - máš krásnou holčinu (i klučinu), tak dobře, že to šťastně dopadlo

hormoni
28. mar 2011

@veruka já se koupala hned ten den a v pohodě...podle mě to je nesmysl, ale nevím, je to názor od názoru...a co se náplasti týče, tak tu mi sestřička ani nechtěla dát, protože jsem jí řekla, že mi potom hned zčervená kůže - asi nějaká alergie..takže to podle mě můžeš sundat hned! jinak mooooc drržim palce a neboj, určitě to dobře dopadne!!! 😉

@zuzaxa no tak to je naprosto skvělá zpráva, mám hroznou radost!!! až mě to tu trochu rozplakalo 😵

veruka
28. mar 2011

Holky moc Vám děkuju za podporu a rady,díky Vám jsem to vše přežila.Dnes jsem to nevydržela a volala a ty první výsledky jsou negativní.Jsem šťastná jako blecha.I když se nedokážu radovat pořádně,protože vím že ještě není vyhráno.Moc děkuju!Nevíte jak dlouho po cvs hrozí riziko potrartu?

klara.t
29. mar 2011

Já bych řekla, že cca 3 dny, možná týden. Víc myslím už ne.

hormoni
29. mar 2011

@veruka OBROVSKÁ gratulace!!!!! Věděla jsem, že to dobře dopadne...Teď už to bude určitě v pohodě...Mě dr v Gennetu říkala, že když dopadnou předběžný výsledky dobře, tak už se nemusím nijak zvlášť stresovat, že ty konečný jsou v 99% taky v pohodě a navíc, že s těma dalšíma vadama - kdyby byly zjištěný - se už dá něco dělat 😉 Takže už buď v klidu, bude to dobrý! Vím, že se to lehko říká, i já jsem se nervovala do poslední chvíle 😀 , ale určitě jsem na tom byla o poznání líp, než před tím...
A potrat? Nevím, ale uvádí se max. týden, jak píše Klárka...Ale doporučuje se 14 dní klidový režim a nezvedat nic težkého!

veruka
4. apr 2011

Hormoni moc děkuju, 🙂 je super,že už jsi 22.týden,tže máš genet.UZ za sebou.Můžu se zeptat jak vypadalo to NT už bylo dobrý nebo ještě něco naměřili?Ve středu je to 2týdny od odběru.Pořád se lekám telefonu,ale ani nevím neříkali mi,že mám po 14dnech volat,tak snad výsledky pošlou mýmu gyndr.Ještě se bojím na ten UZ na genetice ve 20. A vůbec jsem streslá,že zatím necejtím ani pidi pohyb a pořád mám divný mokro.No celkově jsem fakt na prášky.Jak ty všechno dobrý?

hormoni
6. apr 2011

@veruka já to mám trochu složitější...podle ms jsem ve 22tt, ale podle utz teprve něco málo přes 20tt, takže se zase peru s tímhle 😀 všude po doktorech to musím vysvětlovat a oni na mě koukají dost divně a každý mi říká něco jinýho...no, ale co...hlavně, že je malinká v pořádku! O nějakou hodnotu NT se už nikdo nezajímá, říkají, že už by to stejně bylo zkreslený, a že to nemá smysl. Proto je tam tak strašně důležitý, udělat ten screening přesně v ten určitý týden a den, jinak to vychází špatně - tak jako nám to vyšlo pozitivní. Jakmile se o něco málo zpozdí nebo naopak, když se to změří moc brzy, dochází k takovýmhle odchylkám...takže možná tím, že jsme takhle posunutí, tak nám to NT měřili moc brzy...nevím, ale už to neřeším 😀 Včera na kontrolním utz bylo vše v pořádku a tak jak má být! Malinká je zdravá a prospívá 😵 A neboj, říkali mi, že kdyby bylo na těch výsledcích testů z plodovky něco špatně, tak volají dřív...že to prostě poznají! (ale nevím jak) Takže pokud už čekáš 2 týdny, tak být tebou, tak jim tam o výsledky už zavolám! Musí je už mít...vše to zraje (množí se) cca 10-14 dnů, takže by už výsledky měli 100% mít. A výsledky určitě posílají tvému dr, takže tam na tebe budou čekat! Jo a myslím, že na pohyby je ještě brzy, neboj, máš čas...Některé maminy je mají až po 21.týdnu 😉 Hlavně klid 😵 Všechno bude v pohodě a zachvíli tu ty naše rarášky budeme mačkat v náručí 😉

vivvamp
6. apr 2011

Tak se po dlouhé době hlásím,měli jsme NT 3,9 pozděj 3. Narodil se mi syn Matýsek 14.10.2010 je v pořádku 🙂 Držím palce všem holkám co jsou na tom stejně jako byla já,aby se jim narodila zdravá sluníčka 😉

klara.t
7. apr 2011

@vivamp je krásnej. Má krásně veselý overálek 🙂 Myšáka máme taky a má velký uspěch i v tomhle věku (1,25 let) . Užívej si zdravého synka.

hormoni
7. apr 2011

@vivvamp Matýsek je vážně moc krásnej!!! doufám, že naše Emily bude taky taková kočka 😀 (my měli NT 3,4mm...a jsme zatím taky zdravý!!!)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre