Od ktorého dňa je vidieť gestačný vak?

kamilka12
25. nov 2007

Ahojte,
chcem Vás poprosiť o Váš názor. 23.11. som bola na bežnej prehliadke u gynekológa, ktorý mi robil aj vnútorné sono. Spýtal sa ma, kedy som mala poslednú menštruáciu. Mala som ju 5.11. Na sone bolo vidieť gestačný vak, resp. dutinku, takže mi oznámil, že môžem byť v druhom stave. Ale možno to je vraj iba prázdna dutinka, tak mám prísť o 2 týždne znova. Chcem sa Vás spýtať, od ktorého dňa je vidieť gestačný vak? (Lebo vôbec neviem, v ktorom týždni by som vlastne bola). Nenapadlo ma to spýtať sa v ambulancii, lebo som to vôbec nečakala, že mi niečo také oznámi. Aká je šanca, že to bude tehotenstvo? A ak to tehotenstvo nie je, tak čo potom nasleduje? Inak robila som si hneď v ten deň test a bol negatívny, takže si myslím, že skôr nie som tehotná. Aj keď samozrejme, keby som, veľmi by som sa tešila🙂

zuzkagu
1. apr 2014

@ada12345 takže na 32 DC nemôže byt ešte absolútne nič vidieť, to sa môže ešte vykryštalizovať úplne inač, podla digitestu si síce tehotná 4-5 týždňov ale v skutočnosti si tehotná max 2-3 týždne, čo je na vyšetrenie úplne malo, keď tak ti mala vziať krv teraz potom o 2 dni a zistiť či HCG stupa alebo nie ale na UTZ nebude vidieť ešte úplne nič, to skôr tak o 2 týždne ak nie o 3

@zlatinkoooo záleží ktorý týždeň si tehotná a kedy si cca otehotnela, plod sa tam kľudne ešte môže objaviť alebo už aj nie (môj prípad), ženské telo je nevyspytateľné - toto mi povedal jeden gynekológ 🙂, mne sa tiež plod v plodovom vačku nevyvinul, bola som v 6 tt, čakali do 9 tt, potom som musela podstupit kyretáž, treba to brat takže život prináša rôzne situácie

zlatinkoooo
1. apr 2014

@zuzkagu No ak som tak vravela doktorka že len tak 2-3 týždni lebo to som musela otehotnieť len teraz v marci....tak preto mám ísť o dva týždne na vyšetrenia lebo zatiaľ je tam len ten plodový vačok

zuzkagu
1. apr 2014

@zlatinkoooo tak to potom je v pohode to sa ešte doladi v tom bušku 🙂, nerob paniku a pekne čakaj na dalšie vyšetrenie, to si naozaj len malinko tehotna takže netreba hned stresovať 🙂

ada12345
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzkagu
1. apr 2014

@ada12345 takt o je ozaj skoro to je len 5 tt v skutočnosti ale len 3 týždne takže preto nebolo na UTZ nič vidiet, možno ani v tom 6+1 nebude ešte vidiet biť srdiečko tak sa potom nezlakni

alexik32
22. júl 2014

Ahojte baby,čítam diskusiu medzi Vami a nedá mi nenapísať.Pred odchodom do zahraničia som si robila test,s manželom sa pokúšame o babatko,višiel negatívny a tak som vycestovala za pracou,,,,asi po dvoch týždnoch ma napadlo si spraviť test višiel pozitivny že som 2-3 týždne tehotná.absolvovala som prehiadku v zahraničí a lekárka mi to potvrdila ale aj špinenie.predpisala mi utrogestan ktorý má zastaviť moje krvácanie.Aj zastavil,tak som odišla domov kde som sa spoliehala že moj lekár urobí všetko preto aby sme ja aj bábo boli v poriadku.urobil klasické vyšetrenie ,usg predpisal na dalšie 3 tyždne tabletky aj ked už nekrvacam musim ich brať a odišiel na dovolenku.no nahle prišli bolesti v podbrušku tak som navštivila zastupujuceho lekara/ku.Zobrala mi krv na hcg a hned zistila že hodnoty su nizke ,žiadne srdce ani činnosť babatka sa nepotvrdila.podla nej som v 5 týždni.dnes som volala o vysledky a prva jej veta bola potrat.zajtra mam isť znova na krvne testy a verím že bude hcg vyššie.tak mi držte palce

verka277
3. nov 2014

Som presne v 7 tt +0 a prazdny gestačný vačok.Mudr.povedal,ze mam ist na vycistenie,ale som mu povedala,nech este pockame,tak ma objednal na ultraz.o 4 dni.Myslite,ze sa tam moze este objavit plodik?Som z toho zufala :'(

luciana896
20. nov 2014

@verka277 ahoj, no ako ste dopadli? Ja som mala bolesti, bala som sa ci nemam nejaku cystu, pre istotu som sla vcera k doktorke... A prekvapila ma tym, ze mam dutinku, len je zatial prazdna, ale ze je aj tak skoro... Podla pm som 3+6... Ale test mam negativny, dalsia ms by mala prist v nedelu/pondelok... No tak bud mam prist po ms, alebo s dvoma ciarkami... Len to cakanie je strasne

siska765
20. nov 2014

@verka277 ak mas pravidelny cyklus a vies presne s urcitostou povedat kedy si otehotnela tak by som tomu uz sancu nedavala ,ale ak ho mas nepravidelny tak by som fakt pockala

siska765
20. nov 2014

@luciana896 3+6 je strasne malo, mne gynek. v 5 tt videl len gestacny vak a malu bodku , na konci 6tt uz bolo aj srdiecko, este by som nestresovala,podla mna to bude ok

luciana896
20. nov 2014

@siska765 ved ja nestresujem, budem stastna ak to vyslo, hoc som to vobec necakala... Ja viem aj ze je skoro, ked sme cakali syna tak "pomlcku" sme videli ked som bola v 6tt, len som nevedela, v ktorom tt by teda malo byt vidno aj nieco viac ako prazdnu dutinku a ci je normalne, ze napriek dutinke na ultrazvuku mam negativny test...

verka277
20. nov 2014

@luciana896
@siska765 už som po kyrete :( ... bola som u odborníka v nemocnici a hneď mi to urýchlil.V nedeľu som bola na sone a v utorok ma odoperoval.Koľko som ja plakala aj po kyrete,ale už som aspoň neni taká nervózna,pretože dovtedy som nevedela,na com vlastne som.Partner ma veľmi psych. podporil,aj ked som videla,ze aj jeho to veľmi trápi.Ale máme po tom a teraz nič nesiliť ,len počkať na daľšiu mršku a potom hádam aj //
Vám držím palce k úspešnému tehu .

luciana896
20. nov 2014

@verka277 ach, to ma mrzi ☹ a este budem za blbu, ale ja som si myslela, ze bud som tehotna, alebo bude ms a vyluci sa aj dutinka, tak som to od dr pochopila... Ale ona ma asi nechcela strasit ani mi davat falosne nadeje kym tam nic nevidi... Uz som totiz tehotna bola, ale v 24tt som porodila, babo nam umrelo a este vo mne nechali prirastenu placentu, nevsimli si to a o tyzden ma muz v krvi a bezvedomi viezol do nemocnice - kyret...
Takze chapem, tvoju bolest aj sklamanie... Ale neboj, bude dobre, hlavne, ze vies otehotniet, urcite sa to nabuduce podari. Drzim palce 😉

verka277
20. nov 2014

@luciana896 tiež si si prežila svoje :-/ ... teraz ti držím palce,aby si mala úspešné tehu a mala iba radosť z drobčeka...hádam sa aj nám zadarí.Mozem sa ťa spýtat,kolko si po kyrete otehotnela ?

luciana896
20. nov 2014

@verka277 pol roka sme si davali pozor... Ale to hlavne koli tomu, ze uz som bola vo vysokom stadiu, bolo treba aby sa dalo telo doporiadku... 20.aprila som rodila, 27. bol kyret a prvykrat sme sa s manzelom milovali "na ostro" teraz v novembri 😉 tak uvidime buduci tyzden, ci sa zadarilo... Ms mam dostat nedelu-pondelok, ale pri prvom tehu som tiez mala pozitivny test az tri dni od meskania

lenka54321happy
20. nov 2014

lenka54321happy Ahojte baby, dufam ze ste vsetky ok....citam a stale sledujem Vase prispevky....
Dnes som 7t 5dni, pred 2 dnami bolo sono a vsetko ok (klop klop) ale dnes som sa zobudila a prsia ma uz skoro nebolia tak ma chytila panika! PROSIM VAS napiste, zazila ste to niektora?
Keby ma od zaciatku neboleli tak nepanikarim viete, ale kedze boleli predtym a teraz uz prestavaju....
Boze toto je na nervy...chcem byt kludna ale takto....ach ((

siska765
20. nov 2014

@lenka54321happy ahoj, osobne si myslim , ze prsia nie su nejake smerodajne ,co sa tyka toho ci je vsetko ok.U mna to bolo tak ze chvilu boleli, potom zas par dni nie, potom sem tam a potom uz nie,nie v kuse kazdy den ,no a pot par dnoch ,alebo tyzdnoch prestali boliet uplne a dnes som v 30tt, nestresovala by som len kvoli prsiam ,davaj si na seba pozor a pokial nespinis, nekrvacas alebo nemas vyslovene bolesti ,fakt by som nestresovala 😉 drzim palce

siska765
20. nov 2014

@luciana896 aha no tak s negativnym testom to neviem,mozno sa este palicka ukaze , mne najskorsie naznaky ukazal test tak 8dpo

luciana896
20. nov 2014

@siska765 neviem no... Tiez mi logika hovori, ze ak vidno dutinku/gestacny vak, tak by mal uz aj test nieco ukazat... Ale tak o tyzden budem mudrejsia... Bud pride ms, alebo nie, zas tolko tych moznosti tam nieje 😀 ked som cakala prve babatko, tak tiez test den pred ms biely a az na treti den meskania bolo vidno slabsiu ciarku... Ale u dr som bola az po teste, takze netusim, kedy zacina byt vidno dutinku...

triumka
22. feb 2016

@zuziq ahoj viem,ze su to uz roky,ale ako to nakoniec dopadlo?som skoro nz tom istom ako ty. Dakujeem

jaja902
22. sep 2016

Ahojky žienky chcem sa spýtať lebo už som zúfalá poslednú ms som mala 4.8 po meškaní a som si spravila test vyšiel slabo pozitívny boli sme na dovolenke a tam som začala od9.9 krvácať ale nie tak ako cez krmy ale takú tmavú krv hnedocervenej no ale to skončilo 11.9 poom som prišla domov a volala som svojej gyn.tak som šla spravila mi ultrazvuk a povedala že mám tam gestacny vak ale srdiečko zatiaľ nieje tak mi vzala krv o dva dni mi volala že mám prísť prišla som a povedala že sú testy negatívne čiže niesom tehotná a pichla mi vyvolávaciu injekciu po nej som začala špiniť ale len jeden a pol dňa a nie veľa len kúsok môže byť že som len krátko tehotná a je nízka hladina v krvi hcg ešte?

janka2463
22. sep 2016

Ahojte baby chcem sa opýtať ,robila som si testy všetky pozitívne aj doktorka to potvrdila ale že ešte tam nevidím vacok ,ale že tehotná som ,týždeň od návštevy som si urobila test a bola tam len slabulinka ciarka ,môže to byť tým že som ho robila podvecer ?stalo sa vám to niektorej ,ďakujem za odpísanie

ksebejka
22. máj 2017

Ahojte, ozivujem tuto temu svojou dnesnou skusenostou... Bola som totiz u lekarky, aby mi vzala krv na potvrdenie tehotenstva. Test mi vysiel pozitivny. Ovulacia a teda den, kedy sme sa snazili bola 3.5.. Datum menzesu nepisem schvalne, lebo ho mam nepravidelny. Lekarka mi robila aj sono a prehlasila ze okrem zvysenej 15mm sliznice nevidi nic, ani gestacny vak. Povedala ze mozno este zacnem krvacat alebo to moze byt aj mimomaternicove. Myslite, ze uz ho mala naozaj vidiet? Je to dnes 19 den po ovulacii. Som po jednom MA tak si viete predstavit co asi prezivam...

xxxbabikaxxx
4. aug 2017

Dnes som bola u lekára, poslednú menštruáciu som mala 16 júla, na sone videl dutinku, myslíte si, že by to mohlo byť tehotenstvo alebo cysta? Mala ste to niektorá tak? Snažíme sa o mimi..

pietrula
16. nov 2022

@kamilka12 Tak co to bolo nakoniec?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre