Od ktorého dňa je vidieť gestačný vak?

kamilka12
25. nov 2007

Ahojte,
chcem Vás poprosiť o Váš názor. 23.11. som bola na bežnej prehliadke u gynekológa, ktorý mi robil aj vnútorné sono. Spýtal sa ma, kedy som mala poslednú menštruáciu. Mala som ju 5.11. Na sone bolo vidieť gestačný vak, resp. dutinku, takže mi oznámil, že môžem byť v druhom stave. Ale možno to je vraj iba prázdna dutinka, tak mám prísť o 2 týždne znova. Chcem sa Vás spýtať, od ktorého dňa je vidieť gestačný vak? (Lebo vôbec neviem, v ktorom týždni by som vlastne bola). Nenapadlo ma to spýtať sa v ambulancii, lebo som to vôbec nečakala, že mi niečo také oznámi. Aká je šanca, že to bude tehotenstvo? A ak to tehotenstvo nie je, tak čo potom nasleduje? Inak robila som si hneď v ten deň test a bol negatívny, takže si myslím, že skôr nie som tehotná. Aj keď samozrejme, keby som, veľmi by som sa tešila🙂

veronika81
19. júl 2008

jerryjanka, to myslíš vážne?? 😕 V 5tt+1d?

jerryjanka
19. júl 2008

veronika - 3000 to je fakt dosť
na 3 tyždne po ovu
uvidiš možno budu aj dvojky

veronika81
19. júl 2008

No ano, je to vlastne 3 týždne po ovu.
Fííha, tak ak máš pravdu, už sa pomaličky začínam tešiť 😉
Ďakujem ti za info. Veď uvidím o dva týždne..

barag
19. júl 2008

Verčo, já sem byla asi (baj oko 22. nebo 23.den po ovulaci vychází to na 5+2 (vím to, protože sem byla 14.den na UZ a měla folikul, následující den mě bolelo vpravo, takže byla ovulace buď 15.nebo 16.den, protože 18.den už byl na UZ folikul prasklý. takže ten 22. nebo 23.den po ovulaci jsem měla přes 5000 jednotek a mám jednoče, těch 3000 jednotek je krásná hodnota, dvojčata to podle mýho nebudou (co sem koukala na tabulky,v tuhle dobu průměr u dvojčat byl k 10-20 000 jednotek, protože sem si říkala, že mám toho Hcg nějak moc) a taky sem si dělal průzkum u holek co čekají dvojčata 🙂
a nebo uvidíš ...

ale stopro máš jednoče krásný, určitě jo!

kdy půjdeš na další UZ?

barag
19. júl 2008

jo už to vidím, za 2 týdny! 🙂 tak ať ti to rychle uteče, nemohla jsem se dočkat, a zároveň sem se tak bála, protže dvě nepovedená těhotenství mám za sebou, jenže to na prvním UZ nebylo nikdy nic jen zvýšená sliznice, ani ta dutinka nebyla, a teď....kulička a bušilo jí srdíčko, bylo to moc hezký, ale nestačila jsem se ani dojmout, protože mi to nějak nedocházelo a byla sem zmatená 😀

uvidíš, když už si měla dutinku, jak za dva týdny ten maličký vyroste...je to krásný, držím palečky

veronika81
20. júl 2008

barag, jedno alebo dve 😉 hlavne nech je všetko v poriadku a je (sú) zdravé! Samozrejme sa neviem dočkať nasledujúceho UZV, mám ísť 30.7., veľmi sa teším a zároveň mám trošku aj obavy..
Aha teraz som si všimla, že aj ty budeš marcovka 🙂 to aby sme sa presunuli do témy bábätká marec/březen 2009 😉

princess007
20. júl 2008

Ahojte. Mna by zaujimalo, ze aj je ten gestacny vak prazdny,cize nie som tehotna, tak sa sam z tela vyluci? Alebo ako?

barag
4. aug 2008

princess těžko říct..kamarádka měla tzv afetální vejce, kdy se utvořili obaly ale mimčo už tam nebylo a ta šla na kyretáž...

veroniko, jdu se ti kouknout do alba, jestli si tam něco dopsala protože mě zajímá, jak to naklonec dopadlo???

pepppe
23. nov 2009

babenky mam taku otazpcku,ked mi doki povedal ze mam dutinu velku 9milimetrov,,,co to je??dobre alebo zle?a to znamena,ze tam este babetko nevidel?lebo nic mi ktomu nepovedal

katy.m
23. nov 2009

peppe,a o srdeční akci nic neříkal ?V 8 tt by už měla být,pokud byla,děťátko je a pokud není,tak se může jednat o MA.(zbytečně se ale nestresuj.některé mívají akci až v 9 týdnu

lienka79
25. nov 2009

ahojte
ja som mala na sone 2x len gestacny vak, 3-4tt..ale babo sa proste nevyvijalo, takze nasledoval kyret..Preco,dodnes neviem..ale amme zdraveho chlapceka.
je mozne, ze si este vo vcasnom stadiu a babo nie je vidiet..sriecko vidno okolo 6tt..Takze len cakat a byt trpezliva..vela stastia 😀

osky
26. nov 2009

ja som pred mesiacom absolvovala kyretaz,podla vypoctov som mala byt uz v 8 tt-tiez z dovodu,ze som mala len prazdny vacok,kt.rastol ako divy ,ale nebolo v nom babo a same by sa to asi nevyplavilo.odporucili mi to okamzite odstranit,vraj to nie je pre mna bezpecne.

co sa tyka toho-plod by malo byt vidiet uz v 6.tt a malo by uz mat aj aktivne srdiecko.
v 5.tyzdni je to skor rarita-stava sa to zriedka.

afrika
26. nov 2009

osky ja som bola na veľmi dobrom UTZ a plod je vidno v 6tt, ale srdiečko bolo počuť v 7tt. ale možno sa pletiem. držím všetkým pršteky, aby to nakoniec dopadlo super 🙂

mirka80802
26. nov 2009

ahojte tak aj ja mám takýto problém doktor videl iba vačok a nič iné veľmi sa bojím lebo som už raz potratila ale prečo potom ten vak rostie aj bez plodu?

afrika
26. nov 2009

lebo v ňom je plod, len ho ešte nieje vidno. teda mal by tam byť plod ak je všetko v poriadku.

mirka80802
26. nov 2009

oska písala že jej rástol hoci prázny ja idem v pondelok na sono a hrozne sa bojím je to taký hrozne zlý pocit. Veľmi to bábatko chceme. potratila som v 9tt v júni tohto roku 😢

afrika
26. nov 2009

teraz si v ktorom tt?

mirka80802
26. nov 2009

no je to také na pováženie poslednú mrchu som mala 30.9.2009 ale cyklus mám dosť nepravidelný medzi 28-35 aj dotor mi nevedel nič povedať ani hcg neviem aké som mala vysoké.

afrika
26. nov 2009

mirka dúfam,že ti to výnde 😵

mirka80802
26. nov 2009

dakujem ale nevyzerá to dobre že?

luly3
26. nov 2009

mirka podla mrchy si v 5 tt čiže ešte nemože byt nič vidiet 😉
skus testovat a uvidíš či budeš mat // a ak maš nejake HCG
tak ti test mosi ukazat //

flamenga
26. nov 2009

mirka aj ja som bola kvôli predchádzajúcemu potratu na ultrazvuk už v 5tt a videla som len "fliačik" 🙂 mini dutinku 😉 V 5tt plodík ešte nevidno, neboj 🙂

afrika
26. nov 2009

mirka mne povedala moja doktorka, že kým si nebudeme istí treba sa správať tak, ako keby si tehu bola. čiže žiadny stres, pokoj, lieky zbytočne nepapať. skús testík ako napísala luly.
pokiaľ si bola na UTZ v nejakom 5tt tak ti nemohlo byť moc čo vidno. mne vtedy doki videl len väčšiu sliznicu maternice

sjuzi
26. nov 2009

Ahojte snažilky, prispejem do tejto témy, vy mi určite poradíte... 😉
Posledná menštruácia bola 24.10., 12DC bol posledný taký ten "plodný" pohl.styk, teraz mám 34DC a menzes nikde. V 31DC som si robila test, ale vyšiel negatívny (bol to taký ten Pepino lacák, tak neviem, či mu mám veriť). Tak neviem... Cítim sa hrozne, brucho mám ako v 5tom mesiaci, prsia mi vypadávajú z podprsenky, v brušku počas dňa také akoby menštruačné bolesti, ale trochu jemnejšie... Myslíte, že ten test mám zopakovať... Lebo mi to nejako celé nesedí... Ale bábatko druhé by sme veľlmi chceli. Tiež som v marci prekonala MA... 😒

fim
26. nov 2009

Mirka, neházej flintu do žita. Mně se to vyplatilo. Brzy po otěhu jsem měla bolesti a vzali mě do nemocnice. Tam mě sledovali každej den, ale pže bylo moc brzy, nebylo nic vidět. Až 3. den hospitalizace (a zároveň od prvních slabounkých //) byla dutinka, ale byla stále prázdná, 10. den mě chtěli vzít na revizi, ale já jsem se šprajcla a 12. den byl vidět teprve žloutkový váček či co. Sice mi bylo stanoveno ultimátum, že pokud se neukáže plod, tak budu muset jít, ale nakonec jim stačil ten terčík a teď už z něj mám ročního chlapíka. 🙂 Naděje umírá poslední. 😵

mirka80802
26. nov 2009

ste hrozne milé dakujem za povzbudenie

pepppe
3. dec 2009

ahojte babenky,ja by som sa chcela spytat,,,,ked som bola u doktora,povedal mi ze som tehotna a ze mam dutinku velku 9milimetrov,,,neviete ci je to good??vtedy som bola vraj v nejakom v 4tt

katy.m
3. dec 2009

peppe,už jsem ti odpovídala v předchozím příspěvku,viz výše.Od té doby jsi neměla kontrolu? 🙄

pepppe
3. dec 2009

nie,,,to som bola vtey v 4tt a kazal mi dojst az o mesiac,ze mi da tehu knizku,,,,

katy.m
3. dec 2009

zvláštní,tak tam prostě jdi,sedni si do čekárny,třeba si vymysli,že tě pobolívá podbřišek,tak,že bys chtěla mít jistotu,že je mimi o.k.Musí Ti pak ten UTZ udělat a aspoň mrně uvidíš a nebudeš v nejistotě 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre